Проблемите пред КП

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблемите пред КП

Мнениеот Lord » 06 Дек 2009, 19:25

Е, какви са? Не вярвам въпросните 400 лв. за дрехи да решат нечии лични или служебни проблеми на който и да е служител.

Та мисълта ми е за проблемите в служебната дейност, предлагам да ги споделим и обменим опит. Какво ни пречи за по-добра работа?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот Lord » 01 Окт 2010, 20:14

Тук очевидно или няма проблеми, или са от жестоко класифициран характер. :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот evelina » 02 Окт 2010, 11:35

;) Проблемите идват от момента,в който началника назначава някой свой и ти казва: Да той нищо неразбира,но нали затова ти си тук,да го учиш...! От безстимулацията на служителите и още редица причини. В КП има много специалисти,които си разбират от работата и я вършат прецизно,но това "много" не е достатъчно.
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот Lord » 07 Фев 2011, 22:03

Не си прав Нинджа, по цял ден си ревем помежду си, ама дотам. Пък няма лошо да обменим опит и инфо.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот Lord » 09 Фев 2011, 22:22

:D Знам. Не съм и очаквал детайли, но предполагах, че поне ще се обозначим, че съществуваме. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот Lord » 05 Авг 2011, 14:25

Защо някои нямат пръстови отпечатъци

Обикновено те се оформят още в утробата, на 24-тата седмица от бременността, но пръстите на поне четири семейства в света са "празни"

Рядка генна мутация вероятно е причината, поради която някои хора се раждат без пръстови отпечатъци, според ново изследване на израелски учени, цитирано в "Лайв сайънс".

Състоянието, за което казват, че "забавя имиграцията" (тъй като някои страни изискват пръстови отпечатъци от влизащите в тях), си има медицинско име - адерматоглифия. Учените наричат малките, уникални браздички по пръстите ни дерматоглифи.

Обикновено те се оформят още в утробата, на 24-тата седмица от бременността, но пръстите на поне четири семейства в света са "празни".

Звучи идеално за човек, който иска да върши престъпления безнаказано, но това състояние обикновено е съпроводено с неприятни проблеми, вкл. кожни обриви и злокачествени кисти.

Учените от медицински център в Тел Авив изследвали швейцарско семейство, сравнявайки геномите на деветте му члена, които нямали пръстови отпечатъци, с тези на седем други, които имали нормални пръсти.

Те установили, че адерматоглифията се дължи на генна мутация при четвъртата хромозома. Хората имат 46 хромозома в 23 двойки.

Генът, SMARCAD1, контролира редица други гени, свързани с развитието.

В швейцарското семейство хората с проблема били със скъсена негова версия, което се отразявали предимно на кожата.

Мутацията намалявала и броя на потните жлези в дланите.

Учените знаят много малко за функцията на SMARCAD1, но анализът на швейцарското семейство сочи, че той контролира много други гени, които засягат резките по кожата и потните звезди.

източник: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4013971


Да ме прощават от редакцията, но горното ми се струва абсолютна измислица. Да не говорим, че не съществуват "потни звезди", ама хайде холан... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот slaron » 05 Авг 2011, 21:29

Lord написа:Защо някои нямат пръстови отпечатъци

[i][източник: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4013971


Да ме прощават от редакцията, но горното ми се струва абсолютна измислица. Да не говорим, че не съществуват "потни звезди", ама хайде холан... ;)


...потни... звезди?!?!?! :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот dsuzunov » 06 Авг 2011, 01:05

Учените наричат малките, уникални браздички по пръстите ни дерматоглифи

А пък аз си мислех, че се казват папиларни линии и са съставени от папили, демек микроскопичните потни жлези, подредени в линиите, образуващи уникалния рисунък на пръстите.
Много съм назад с матрияла, май :shock:
А уж вече 21 години съм в Дактилоскопията
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот Lord » 25 Авг 2011, 20:00

Ха дано успееш. Стана вече колко време чакаме някой от Щабсквартирата да спусне указания, пък то онли специални съобщения идват... :roll: ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблемите пред КП

Мнениеот Lord » 25 Авг 2011, 21:40

ninja написа: Посредством "Outlock"-а, може да се получава около 55-60 % от координационната информация в МВР, поне при оперативните служби. Естествено по определени правила да е разпространението. "Да биеш вода в чутура", чувал ли си го това ? :oops:
Е това е, дано НЕКОЙ правоимащ прочете, но не като :evil: дявола :geek: Евангелието.


Разгеле! Някой да мисли с главата си в това отношение!
Аз откога го говоря, но ми казват, че има инст., окр. и разпореждания, които доурегулират документооборота в министерството и трябвало да е по трудния начин.
В дирекцията, в която работя почти на 100% имаме акаунти в "Outlock"-а, като всички от н-к група са с индивидуални ПК, а други в колективни и това за което говориш би сработило отлично.

Тъпо е да се получават и разпечатват спец съобщения за ОИМ по случая Строс Кан в с. Долно Уйно и да се отговаря ежеседмично в продължение на година /примерно/ - копи - пейст.

Колелото и топлата вода са открити отдавна, само трябва да се намерят хора горе да го признаят и да ги използваме.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Криминална полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта