Факти СГА в МВР

Национален синдикат на гражданската администрация в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Факти СГА в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 01 Сеп 2009, 08:56

Национален синдикат на гражданската администрация в МВР включва служители работещи по трудов договор чиито трудови и синдикални права са определени в КТ.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Факти

Мнениеот monika » 02 Сеп 2009, 19:55

SYNOPTIK, само да уточня - НСГА (национален). В него членувам от 2 години и 3 месеца. В нашата организация в ОД-то досега не е организирано нито едно събрание, нито едно мероприятие, нищо ... :evil: Колежките казват, че преди години за 8-ми март са им давали по 10 лева, но сега и това го няма. Ползвам единствено допълнителните дни платен отпуск. При моя стаж те са 15 и са си нещо. Преди време попитах председателката за извънредния труд на ЛРТП в работен ден, а тя ми отговори: "Ами питай някой" :shock: Намерих КТД (доста трудно между другото) и установих, че ЛРТП имат право на извънреден труд в работни дни, но никой не им го плаща. След разговор с главния счетоводител ми казаха "ще видим".
Е, това е НСГА за мен. На година плащам 50 лева за 15 дена отпуска ... :?
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" - Майка Тереза
Аватар
monika
Полицай
Полицай
 
Мнения: 141
Регистриран на: 22 Авг 2009, 10:18

Re: Факти

Мнениеот slaron » 07 Сеп 2009, 23:42

За съжаление, така е... :? :roll: Плащаш си отпуската, за да можеш да я ползваш... А можеш да се присъединиш към КТД без да си член на СГА-то, плащаш си само допълнителните дни / "профсъюзните" / и си ги ползваш + отпуската! :idea: Спестяваш членския внос... :idea: ;)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Факти

Мнениеот Lord » 10 Сеп 2009, 20:50

Искрено съм учуден от тишината в точно този раздел... :?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Факти

Мнениеот monika » 10 Сеп 2009, 22:08

Lord написа:Искрено съм учуден от тишината в точно този раздел... :?

Това е, защото Радиото още не го е открило ... Изображение
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" - Майка Тереза
Аватар
monika
Полицай
Полицай
 
Мнения: 141
Регистриран на: 22 Авг 2009, 10:18

Re: Факти

Мнениеот Lord » 10 Сеп 2009, 22:15

monika написа:Това е, защото Радиото още не го е открило ... Изображение


:lol: :lol: :lol: Възможно е. Искрено се надявам, като го открие, не само да излъчва, а и да приема, и да не пише с главни букви, че ще ми отвори работа... ;) :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Факти

Мнениеот Polix » 18 Сеп 2009, 21:01

Служителите на администрацията в МВР искат по-високо заплащане

18 септември 2009 | 14:36 | Агенция "Фокус"
Бургас. По-високо заплащане и подобряване условията на работа искат служителите в администрацията в МВР. Това съобщи на пресконференция в Бургас Христо Христов, председател на Националния синдикат на гражданската администрация в министерството, предаде кореспондентът на Агенция „Фокус”. Синдикалистите настояват за активен диалог при подготовка на измененията в Закона за МВР. „Липсата на достатъчно средства в бюджета е основният проблем на министерството”, каза Христов. Заплащането на служителите в администрацията е най-ниското в системата. Много хора напускат поради тази причина. Недостигът на средства е причина до момента да не са изплатени парите за облеклото на служителите в министерството. Разликите в заплащането между служителите също е основен проблем. Парадоксално е, че служители с различен статут вършат една и съща работа, а получават различни възнаграждения, каза председателят на синдиката. Стигало се е до случаи, в които служителите сами са купували необходимите им канцеларски консумативи. Конкретни предложения за промяна закона за МВР, касаещи правото на сдружаване в синдиката, са били направени, но обратен отговор няма засега. Според синдикалистите стачкуването няма да доведе до ефективно решаване на проблемите. Те ще сезират за исканията си Народното събрание. В синдиката членуват около 7 000 души или от 1/10 от служителите в МВР.
Виолета ДИМОВА
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Факти

Мнениеот slaron » 18 Сеп 2009, 22:48

Polix написа:....... Разликите в заплащането между служителите също е основен проблем. Парадоксално е, че служители с различен статут вършат една и съща работа, а получават различни възнаграждения, каза председателят на синдиката.......


:evil: Този проблем не стои от вчера, а от сума ти години назад... И какво направи СГА-то до момента?! - Абсолютно нищо! А пък за Хр. Христов изобщо не ми се и коментира... Номенклатурчик! Абе, тоя човек няма ли да се пенсионира и да даде път на младите?! :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Факти

Мнениеот Макараджийски » 20 Ное 2009, 20:12

Според мен,трябва да се хванат двата синдиката СФСМВР и СГА и да изискат от МВР,всички служители които се водят ЛРТП,да станат държавни служители,защото ЛРТП,съществува като определение още когато МВР беше военизирано.При девоенизацията,смятам,че определението ЛРТП, е излишно и само допълнитнелно/нарочно може би/ се внася напрежение сред служителите на МВР.С една дума,пак тези хора ЛРТП изпълняват своите обязаностимного по-добре от някои други категории,но са платени по-ниско от тях.
2.14........Текстовете ми са обект на авторското право и ползването им без мое разрешение е нежелано!......Не съм давал право на никого да ме цитира!
Всички прилики със събития и лица,във постовете ми са случайни!
Аватар
Макараджийски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2009, 11:39

Re: Факти

Мнениеот Sir Humphrey » 20 Ное 2009, 20:34

Пак ли тая песен за преобразуването на ЛРТП.... :? :(
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Следваща

Назад към НСГА в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron