Факти СГА в МВР

Национален синдикат на гражданската администрация в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Факти

Мнениеот SYNOPTIK » 20 Ное 2009, 20:49

Макараджийски написа:Според мен,трябва да се хванат двата синдиката СФСМВР и СГА и да изискат...

Кой бе,Макараджийски ? Та СГА се води от един възрастен господин,който от своя страна лобира за още по-възрастни господа,бивши полковници,сега пазачи,писачи и драскачи,да ги държат в МВР за "заслуги"...
Над 65 годишни се държат,защото били синдикални лидери,касиери и кой знае още какво...
Лапат по 400 лева заплата и 700 лева пенсия . Там колко "пипане" трябва...
В същото време кадърни кадри,просто не ги хваща конкурс и си остават ЛРТП.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Факти

Мнениеот SFS » 20 Ное 2009, 21:02

slaron написа:
Polix написа:....... Разликите в заплащането между служителите също е основен проблем. Парадоксално е, че служители с различен статут вършат една и съща работа, а получават различни възнаграждения, каза председателят на синдиката.......


:evil: Този проблем не стои от вчера, а от сума ти години назад... И какво направи СГА-то до момента?! - Абсолютно нищо! А пък за Хр. Христов изобщо не ми се и коментира... Номенклатурчик! Абе, тоя човек няма ли да се пенсионира и да даде път на младите?! :roll:


Никой няма да се пенсионира и даде път на никого...докато не ги изгоните. те наблюдават процесите с интерес и обработват нещата от далечина и влияния на широки плоскости в които вашите действия остават като буря в чаша вода. Ако не изкрътите стените на тая чаша в която се шматкате ще си продължават да си стоят и нагаждат колелцата с подмяната на свои кадри чрез които ще дърпат стените около вас.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Факти

Мнениеот Макараджийски » 20 Ное 2009, 21:19

Така е господин Синоптик,съгласен съм с Вас.
Това означава,че СГА,трябва като СФС да направи "преврат" във своите редици!
2.14........Текстовете ми са обект на авторското право и ползването им без мое разрешение е нежелано!......Не съм давал право на никого да ме цитира!
Всички прилики със събития и лица,във постовете ми са случайни!
Аватар
Макараджийски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2009, 11:39

Re: Факти

Мнениеот SFS » 20 Ное 2009, 21:26

Няма знак за никакво равенство между СГА и СФС, който възникна преди година. Едното е структура овиваща се около статуквото, другото е нещо ковто иска да прекърши неговата снага.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Факти

Мнениеот Макараджийски » 20 Ное 2009, 22:10

Стони,хора,които имат еднакви идеи,за социалното благоденствие, трябва заедно да отстояват целите и задачите си !
Не ми говори глупости, за равенство и неравенство!
Всички хора,които изповядват такива идеи са равни за постигането им!Така че, недей да делиш хората на такива и онакива.
2.14........Текстовете ми са обект на авторското право и ползването им без мое разрешение е нежелано!......Не съм давал право на никого да ме цитира!
Всички прилики със събития и лица,във постовете ми са случайни!
Аватар
Макараджийски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2009, 11:39

Re: Факти

Мнениеот SFS » 20 Ное 2009, 22:20

По самата си същност социалните синдикални структури са пречещи. Аз съм против като цяло задължителните синдикални организации в целия свят. Признавам само енези, които се раждат като свободни и са във форма свободна от държавата и съществуват самостоятелно водени от волята на своите членове и общото като идея, което ги обединява.
Считам, че СФС е една такава структура, която по принцип не бих подкрепил и не бих бил неин симпатизант ако се развиваше в нормални условия на нормалмна държава, защото по принцип съм превърженик на егоцентричните форми, които движат наистина прогреса а не обединението зад структури с които да се пробива. Така само се затормозява и затъпява остротата на личната изява.
Само, че в нашите условия както вече на умните е известно, че нещата са заплетени и единствения начин да се отплетът е да се ползва огледален образ на онова което трябва да се разбие. Така, че нуждата от синдикат е положено в едни скобички, които ще бъдат премахнати, когато държавността у нас придобиее нормални форми и измерения.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Факти

Мнениеот slaron » 20 Ное 2009, 23:08

Sir Humphrey написа:Пак ли тая песен за преобразуването на ЛРТП.... :? :(


Ооо, да, парчето ми е любимо!!! ;)

:shock: Защо така, бе Миме, упссс... извинете, Sir?! :?: :roll: Или ти като си вече държ. служител и си хванал Бога за шлифера?! :? А ЛРТП кучета ги яли... :?: Е, тъй е тя... Хората като станат "благородници", забравят отде са тръгнали... :roll:
Последна промяна slaron на 20 Ное 2009, 23:13, променена общо 1 път
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Факти

Мнениеот Sir Humphrey » 20 Ное 2009, 23:12

Чети във вътрешния. Там съм се обосновал.

Всъщност защо ЛРТП искат да бъдат преобразувани вдържавни служители?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Факти

Мнениеот Макараджийски » 20 Ное 2009, 23:50

Господин "Хъмфри",ами те сега какви са?Частни ли са?
Явно,някойхора са все още млади,без нужния житейски опит,за да осмислят сегашната ситуация в МВР,че разделението на държавни и недържавни служители във ведомството,не е в полза на обществото!
Но,възрастта не е порок и искренно се надявам,че това мислине ще се коригира!
Защото,както казва един колега тука",много от ЛРТП,са по-в час и вършат повече работа,а заплащането им е в пъти по-ниско."
2.14........Текстовете ми са обект на авторското право и ползването им без мое разрешение е нежелано!......Не съм давал право на никого да ме цитира!
Всички прилики със събития и лица,във постовете ми са случайни!
Аватар
Макараджийски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2009, 11:39

Re: Факти

Мнениеот slaron » 23 Ное 2009, 16:38

Sir Humphrey написа:Чети във вътрешния. Там съм се обосновал.

Всъщност защо ЛРТП искат да бъдат преобразувани вдържавни служители?


1. За съжаление, не мога да те чета там. :?
2. А защо пък не, какво пречи ЛРТП да са държавни сл/ли? :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към НСГА в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron