Факти СГА в МВР

Национален синдикат на гражданската администрация в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Факти

Мнениеот Sir Humphrey » 23 Ное 2009, 22:44

Макараджийски написа:ами те сега какви са?Частни ли са?

Опит за reductio ad absurdum?

Макараджийски написа:разделението на държавни и недържавни служители във ведомството,не е в полза на обществото!

Ще ми е интересно да чуя аргументите за това твърдение.

Макараджийски написа:Защото,както казва един колега тука",много от ЛРТП,са по-в час и вършат повече работа,а заплащането им е в пъти по-ниско."

С това съм абсолютно съгласен, но не е достатъчно основание за преобразуването им в ДСл.

Намеците за възрастта ми можеш да си ги складираш в раклата на баба ти, а след това да си гледаш работата ;)

И двамата ми отговаряте с въпрос. Преди да отговоря на slaron ще изчакам тя (май е жена) първо да ми отговори.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Факти

Мнениеот Макараджийски » 24 Ное 2009, 12:11

Господин"Хъмфри",когато ДС и ЛРТП започнат да говарят само в мн.ч .първо лице,тогава нещата са се оправили!
Когато ДС и ЛРТП,говорят в мн.ч първо,второ и трето лице,тогава вече говорим за разделение!
Да,опит за разделяне има в момента,както сте го написали на латински.
А,за възрастта,ако Вие подразнил поста ми,то не съм искал да Ви засегна!Защото не знам Вашата възраст!
2.14........Текстовете ми са обект на авторското право и ползването им без мое разрешение е нежелано!......Не съм давал право на никого да ме цитира!
Всички прилики със събития и лица,във постовете ми са случайни!
Аватар
Макараджийски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2009, 11:39

Re: Факти

Мнениеот slaron » 28 Ное 2009, 13:56

Sir Humphrey написа:[... Преди да отговоря на slaron ще изчакам тя (май е жена) първо да ми отговори.


:roll: Ооо, Sir, това сме го коментирали вече... :roll: Виж темата за "Проблеми на ЛРТП" или нещо от сорта беше...
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Факти

Мнениеот pipi » 29 Ное 2009, 15:48

Всъщност, честно казано, едва ли някой от ЛРТП е поблазнен от самата титла ДС. Мен лично въобще не ме вълнува дали ще съм държавен служител или лице, работещо по трудово правоотношение, стига да успявам да си плащам сметките и да си храня детето. Та по принцип идеята е да се достигне някакво що годе прилично материално положение. Защото ако все още някой някъде се заблуждава, че е възможно да се работи за "чест и слава", е време да го канонизират. А де факто и на едните, и на другите заплатите са неадекватни. И когато някой, независимо какъв труд упражнява, прояви желание да подобри живота си и поиска това, което счита, че му се полага, то най-малкото е редно да бъде подкрепен, или поне да не му се пречи от подобните нему, които полагат различен труд, но все пак са от същата страна на масата.
pipi
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 37
Регистриран на: 27 Окт 2009, 22:32

Re: Факти

Мнениеот Sir Humphrey » 08 Дек 2009, 11:33

slaron написа:
Sir Humphrey написа:Чети във вътрешния. Там съм се обосновал.

Всъщност защо ЛРТП искат да бъдат преобразувани вдържавни служители?


1. За съжаление, не мога да те чета там. :?
2. А защо пък не, какво пречи ЛРТП да са държавни сл/ли? :roll:



От днес съм пак на работа и мога да ти копирам какво бях писал във вътрешния.

dido написа:За мене е напълно нормално администрацията да бъдат ЛРТП и ще се обоснова.
Не може един служител от свръзки да се сравнява по статут със ОР в криминална.
Не може вещевака да е ДС а в секретно деловодство да е ЛРТП.
Друг е въпроса, че трябва да се направи нов по съвърщен класификатор за длъжности работещи с класифицирана информация и по достойно заплащане на ЛРТП.


Sir Humphrey написа:Слаба ти е обосновката. Много слаба.


dido написа:Колега нищо лично към цитираните длъжности, но реално нещата са точно така въпреки, че в момента уравноловиловката е тотално. Има служби които са т.н. канцеларски плъхове те знаят, че като стане 17.30ч. раб. време приключва докато за други продължава. Колега оперативен като сбърка или притисне някой боклук и той писне си отписва, наказват го и т.н. Докато колега от КИС куплира неправилно някой чифт и ли нещо подобно просто го поправя. Поне аз не зная на някой от админ. да са отправяли заплахи, да са му палили вратата или колата. Мога да продължа но прото няма смисъл да ти се обосновавам колега повече.


Sir Humphrey написа:Дидо, не го приемам лично по простата причина, че не попадам в нито една от категориите, които споменаваш.
Обосновката ти е слаба, защото омешваш теорията и практиката на разделение на видовете служители.
Теорията на разделение е добра, но практиката в МВР е отчайваща.
Под теория всъщност имам предвид следното:

ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАЦИЯТА

Чл. 12. (1) Дейността на администрацията се осъществява от държавни служители и лица, работещи по трудово правоотношение.
(2) Редът за назначаването и статутът на държавните служители се определят със закон.
(3) Служителите по трудов договор в администрацията се назначават по Кодекса на труда.
Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.) (1) Държавните служители и лицата, работещи по трудово правоотношение, заемат длъжности, чиито наименования се определят в Единния класификатор на длъжностите в администрацията. В класификатора се посочват и разпределението на длъжностите в длъжностни нива, минималните изисквания за заемането на всяка длъжност, както и видът на правоотношението, по което тя се заема.
(2) Според функциите, които се изпълняват, длъжностите в администрацията са:
1. ръководни;
2. експертни;
3. технически.
(3) Лице, заемащо ръководна длъжност в администрацията, не може да я осъществява по трудово правоотношение.
*******

Чл. 14. (1) (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2001 г., бр. 95 от 2003 г.) За заемане на определена длъжност в администрацията са необходими задължителна минимална степен на завършено образование и професионален опит.
(2) Основните изисквания за заемане на длъжност в администрацията се определят със закон.
(3) С устройствения правилник на съответната администрация могат да се определят и допълнителни изисквания.

ЗАКОН ЗА ДЪРЖАВНИЯ СЛУЖИТЕЛ
Чл. 3. (Изм. - ДВ, бр. 24 от 2006 г.) Не са държавни служители по смисъла на този закон лицата, които:
1. са еднолични органи или техни заместници;
2. са членове на колегиални органи;
3. са членове на политически кабинети или съветници и експерти към тях, с изключение на ръководителя на звеното за връзки с обществеността;
4. изпълняват технически функции в администрацията.

ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
§ 1а. (Нов - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) За неуредените в глави петнадесета, шестнадесета, осемнадесета и деветнадесета въпроси се прилагат разпоредбите на Закона за държавния служител.


Слаба ти е обосновката, защото изказването ти всъщност представлява предложение за нагаждане на теорията към практиката, а всъщност трябва да се случи точно обратното.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Предишна

Назад към НСГА в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта