Факти СФСМВР

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Факти

Мнениеот SFS » 16 Ное 2009, 17:52

Макараджийски написа:Ето да вземем например започналите изменения в ЗМВР,НК,НПК,това не е ли положително?
Да вземем например,провежданите срещи със съответните ръководители на регионално и и национално ниво,нима това не е положително?


Това не е ново а и не се яде :lol:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Факти

Мнениеот STO92 » 16 Ное 2009, 21:37

Макараджийски написа:Здравейте всички,които пишете в този форум!

Чета писанията тук,чета писанията във бачка,чета писанията във сайта сфс и никъде не видях някой да каже нещо положително за досегашната работа на председателя,ус,фкк или пък обикновени членове на новия синдикат!
Нима всички са толкоз черноглегледи,че не отчитат факта,че благодарение на всички нас,създали сфс и членуващи в него започнахме редовите полицай да поставяме по-остро проблемите касаещи нашата работа и социално положение!
Ето да вземем например започналите изменения в ЗМВР,НК,НПК,това не е ли положително?
Да вземем например,провежданите срещи със съответните ръководители на регионално и и национално ниво,нима това не е положително?
Някой ще каже,да ама няма резултати! Напротив,това са резултати от тези срещи,резултати са,че вече започнаха да не ни третират като "луди кашици","изпълнителни и безгласни "киртаци",ами се вслушват вече във нашите мнения становища и т.н.
Четох устава на сфс и правилниците произтичащи от него,колегите се справят много добре със заложените там цели и задачи!Трябва обаче да отчитаме факта,че самата държава е поставена на коленеи ние като част от тази държава сме длъжни да се съобразяваме със ситуацията в момента,но това не значи,че сме се отказали и забравили социалните си искания!
Председателя бил отстронен и още трима членове на ус също!Голяма работа станало,чудо велико,значи хората са преценили,че тези хора трябва да се отстранят и са ги отстранили!Други ще се изберат и те като не стават за ръководители пак ще с е сменят и така докато се намерят необходимите ,подходящи хора!Като гледам писанията,никой не оспорва човешките качества на отстранените членове на ус,а чиновническите-работа в екип,инициативност,управление на конфликта в нужната посока за решаване на задачите и т.н.
Защото вече имаме жив пример от един такъв ръководител на синдикат.И,мисля си ,че колегата който изказва тука мнение,че председателя трябвало да излиза в неплатен отпуск,да му се плащало заплата и т.н,сигурно не се е замислял,че при това положение човека ще се откъсне от проблемите ни,ще се превърне във меверейски чиновник и както сам той казва,материалните облаги все пак ги има при това положение,а ние нали искаме да сме независими?



И ТАКА ДОКАТО ОСТАНАТ САМО РОДНИНИ !!! ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: Факти

Мнениеот Lord » 16 Ное 2009, 21:55

Да не забравяме, темата е "ФАКТИ"!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Факти

Мнениеот STO92 » 16 Ное 2009, 23:17

Lord написа:Да не забравяме, темата е "ФАКТИ"!


Факт е, че от около два месеца се лутаме из "улиците без изход"............. сега ще се подготвим за ново търсене на "правилния път", НО все още не се знае, кой знае "посоката"................. НЯМА ПРОГРАМА, ПЛАН И ТОВА КОЕТО ЗА В БЪДЕЩЕ ЩЕ СЕ ОЧАКВА КАТО ОСНОВНА ЦЕЛ..............., а пътища много, хора също !!! ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: Факти

Мнениеот kapandura » 16 Ное 2009, 23:25

00
Последна промяна kapandura на 12 Апр 2010, 23:05, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Факти

Мнениеот Макараджийски » 19 Ное 2009, 13:40

Благодаря за подкрепатагосподин Капандура!
Мисля,че Вие най-правилно схванахте идеята ми!
Което възражда у мен увереността,че действително има и "мислещи "хора!
2.14........Текстовете ми са обект на авторското право и ползването им без мое разрешение е нежелано!......Не съм давал право на никого да ме цитира!
Всички прилики със събития и лица,във постовете ми са случайни!
Аватар
Макараджийски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2009, 11:39

Re: 7

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 24 Юли 2011, 23:59

osata написа:И АЗ МУ ПОДАРЯВАМ МОЯ МЕСЕЧЕН ПОРЦИОН НА МИНИСТЪРА ДАЖЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ,И УНИФОРМАТА СИ МУ ПОДАРЯВАМ.НЕКА ВСИЧКИ МУ ГЛАСУВАМЕ ДОВЕРИЕ И ГО ПУСНЕМ УНИФОРМЕН НА УЛИЦАТА ЗА ПОНЕ ЕДНА СМЯНА

Знаете ли за бумащината измислена от тези дето взимат големите заплати?
Кварталните полицаи например немогат да излязат на улицата?
Нека дам пример:
1. Седмичен отчет
2.Месечен отчет
3.Шест месечен отчет
4.Годишен отчет
6.Седмична справка
7.Месечна справка
8.Шестмесечна справка
9.Годишна справка
10.Водене на дневничета
11. Отговори по дознания
12.Окръжни ежемесечно/когато някой от горните се събуди/.
и още много, много други неща дето не са за открит форум....
Добре, че си купихме компютри и принтери, ако това трябваше да се пише на машини....

Е хайде излез сред хората!

Ще извадите ли пътната книжка на служебния си автомобил и ще покажете ли колко "стотинки" в хиляди е изгорила служебната Ви кола? Какъв е средният й разход - На моята служебна астра е около 9 на 100 !
А аз ще покажа пътната книжка на моята !!!

Г-н Миков, Моля за Вашето съдействие в медиите да спре толерирането на информация, че ние служителите на МВР желаем огромни заплати и премии - НИЕ ЖЕЛАЕМ добри условия на труд, добро заплащане, ясни правила за пенсия, правомощия...... и да спрат от подобните на Вашия кабинет да звънят и ходатайстват да извършваме действия спрямо лице под Чадър, да ни осигурите сигурност за да можем да предприемаме без СТРАХ действия спрямо т.н. МУТРИ, които си имат по един Генерал зад гърба!!!
НИЕ ИСКАМЕ ДА МОЖЕМ ДА РАБОТИМ, ИСКАМЕ УСЛОВИЯ, ТЕХНИЧЕСКО ОСИГУРЯВАНЕ.....
ПРОЧЕТЕТЕ ВЪПРОСИТЕ И ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ КАКВО НИ ВЪЛНУВА - ОТ НАД 100 ВЪПРОСА ЕДВА ЛИ ИМА 10 КОИТО СА ЗА ЗАПЛАТИ.
АЗ ЛИЧНО НИКОГА НЕ СЪМ ОТКАЗВАЛ СЪДЕЙСТВИЕ НА ГРАЖДАНИН, ИСКАМ ДА СЕ РАЗБЕРЕ, ЧЕ В МВР ИМА МНОГО КАДЪРНИ И ЖЕЛАЕЩИ ДА РАБОТЯТ ХОРА, С ГНУСНИ ЛЪЖЕ ЗА ЗАПЛАТИ И КАКВО ЛИ НЕ, НЕ ПОСТИГАТЕ ЛИЧНО, САМО ОЩЕ ПОВЕЧЕ НАСТРОЙВАТЕ ОБЩЕСТВЕНОТО МНЕНИЕЕ СРЕЩУ НАС. НИКОЙ НЕ ТЪРСИ ПОЛИТИЧЕСКИ ДИВИДЕНТИ, АЗ ЛИЧНО ЖЕЛАЯ ДА СИ РАБОТЯ БЕЗ НИКОЙ ДА РАЗБЕРЕ КОЙ СЪМ БИЛ И КАКВО СЪМ КАЗАЛ, НЕ ТЪРСЯ НИЩО ЛИЧНО - ИСКАМ ДА РАБОТЯ ТОВА, КОЕОТ УМЕЯ, КОЕТО ЖЕЛАЯ. ИСКАМ ДА ИМАМ ЩАСТЛИВО СЕМЕЙСТВО, ИСКАМ УСМИВКИ ОТ ХОРАТА НА УЛИЦАТА И ВКЪЩИ !!!!!

Въпрос: При положение ,че моя колежка ЛРТП ( волнонаемна ) със около 30 години стаж в МВР взема около 550 лв, как се получава тази средна заплата от 960лв?
Сериозен процент от тези 60 000 служители са именно ЛРТП ? Поне 7-8 000 ? А колко от тях са с 30 години стаж? Вярно е, че Началник сектор нагоре вземат над 1400-1600 лв, но пак средната заплата не се получава на фона на огромния т.н. сержантски състав ???
Извинявам се, но нещо сметките са леко грешни !
Дезинформацията е голямо нещо, но както виждате г-н Министър, в този форум няколкостотин служителя за два дни се държаха доста почтено и честно, нещо, което от другата страна не беше коректно - визирам т.н. пресцентър !!!
А това че според резултати ще плащате ,е изключително смешно - ще палим пожари за да гасим ли? или ще се молим да има катастрофи? Или като глупавата точкова система - ЩЕ ГО ДОКАРВАМЕ НА ХАРТИЯ !!!!
Хайде да направим така, че МВР да работи !!! за хората !!! за нашите близки и за нас...

След, като за България е известно, че всеки се занимава с това, което не му е от работа.
1. Вие гн Миков, иначе интелигентен мъж, защо се захванахте с нещо толкова далечно за Вас, като българската полиция.
2.Понеже не сте в час с ръководните дейности, кой олигофрен ви е съветник? Диференцирани заплати а? това да не ви е миньорско пред-приятие. Ники Василев ли Ви дава акъл? А?
3. Изложихте ли се достатъчно или и на това насищане нямате. Поне си тръгнете, като мъж и елате утре да се видим да си поговорим и внимателно с тона защото ще сме изпушили....по една две цигари вече

Уважаеми Г-н Министър новопостъпил редови полицай= 440 лв месечно заплащане. Колко според вас ще останат от тях дълго време да служат за тази социална помощ с всичката помия която се излива денонощно върху тях???Според вас 13 лв на ден за храна които взема най обикновен шофьор се равняват на 30 лв месечен порцион на полицай, който понякога едва успява да се прибере за 2- 3 часа у дома за да не го забравят съпругата и децата му и в края на месеца се чуди как да обясни защо след толкова дълго отсъствие у дома няма заплата, защото половината от нея е отишла за бензин и консумативи за ллюбимото Ни Министерство. Това според Вас е напълно в реда на нещата, така ли да го разбираме всички?!?!?

Г-н Миков.Смятам че момента за подаване на оставката ви настъпи.Няма какво да ви питаме повече.На тези въпроси неможете да ни отговорите защото сте некомпетентен и пристрастен към своята партия.Г-н миков,вървете си.Вие не милеете никак за МВР.Срамувам се че имаме Министър като вас.Г-н Миков,наближава ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО!!!!! Оттеглете се с достойнство ако имате все още такова или изобщо сте имали някога.

ПРОМЕНИ ЛИ СЕ В ПОЗИТИВЕН ПЛАН НЕЩО ОСИЧ???
Единствено само "Сраха на опита за метеното". Пиша малко, защото не виждам вече смисъл да правя това. Факт е, че към момента ни управляват МУТРИ и никой не дава пет пари за това. Май ония бяха по-демократични от тия?!?! И те така....................................................
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: 7

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 24 Юли 2011, 23:59

osata написа:И АЗ МУ ПОДАРЯВАМ МОЯ МЕСЕЧЕН ПОРЦИОН НА МИНИСТЪРА ДАЖЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ,И УНИФОРМАТА СИ МУ ПОДАРЯВАМ.НЕКА ВСИЧКИ МУ ГЛАСУВАМЕ ДОВЕРИЕ И ГО ПУСНЕМ УНИФОРМЕН НА УЛИЦАТА ЗА ПОНЕ ЕДНА СМЯНА

Знаете ли за бумащината измислена от тези дето взимат големите заплати?
Кварталните полицаи например немогат да излязат на улицата?
Нека дам пример:
1. Седмичен отчет
2.Месечен отчет
3.Шест месечен отчет
4.Годишен отчет
6.Седмична справка
7.Месечна справка
8.Шестмесечна справка
9.Годишна справка
10.Водене на дневничета
11. Отговори по дознания
12.Окръжни ежемесечно/когато някой от горните се събуди/.
и още много, много други неща дето не са за открит форум....
Добре, че си купихме компютри и принтери, ако това трябваше да се пише на машини....

Е хайде излез сред хората!

Ще извадите ли пътната книжка на служебния си автомобил и ще покажете ли колко "стотинки" в хиляди е изгорила служебната Ви кола? Какъв е средният й разход - На моята служебна астра е около 9 на 100 !
А аз ще покажа пътната книжка на моята !!!

Г-н Миков, Моля за Вашето съдействие в медиите да спре толерирането на информация, че ние служителите на МВР желаем огромни заплати и премии - НИЕ ЖЕЛАЕМ добри условия на труд, добро заплащане, ясни правила за пенсия, правомощия...... и да спрат от подобните на Вашия кабинет да звънят и ходатайстват да извършваме действия спрямо лице под Чадър, да ни осигурите сигурност за да можем да предприемаме без СТРАХ действия спрямо т.н. МУТРИ, които си имат по един Генерал зад гърба!!!
НИЕ ИСКАМЕ ДА МОЖЕМ ДА РАБОТИМ, ИСКАМЕ УСЛОВИЯ, ТЕХНИЧЕСКО ОСИГУРЯВАНЕ.....
ПРОЧЕТЕТЕ ВЪПРОСИТЕ И ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ КАКВО НИ ВЪЛНУВА - ОТ НАД 100 ВЪПРОСА ЕДВА ЛИ ИМА 10 КОИТО СА ЗА ЗАПЛАТИ.
АЗ ЛИЧНО НИКОГА НЕ СЪМ ОТКАЗВАЛ СЪДЕЙСТВИЕ НА ГРАЖДАНИН, ИСКАМ ДА СЕ РАЗБЕРЕ, ЧЕ В МВР ИМА МНОГО КАДЪРНИ И ЖЕЛАЕЩИ ДА РАБОТЯТ ХОРА, С ГНУСНИ ЛЪЖЕ ЗА ЗАПЛАТИ И КАКВО ЛИ НЕ, НЕ ПОСТИГАТЕ ЛИЧНО, САМО ОЩЕ ПОВЕЧЕ НАСТРОЙВАТЕ ОБЩЕСТВЕНОТО МНЕНИЕЕ СРЕЩУ НАС. НИКОЙ НЕ ТЪРСИ ПОЛИТИЧЕСКИ ДИВИДЕНТИ, АЗ ЛИЧНО ЖЕЛАЯ ДА СИ РАБОТЯ БЕЗ НИКОЙ ДА РАЗБЕРЕ КОЙ СЪМ БИЛ И КАКВО СЪМ КАЗАЛ, НЕ ТЪРСЯ НИЩО ЛИЧНО - ИСКАМ ДА РАБОТЯ ТОВА, КОЕОТ УМЕЯ, КОЕТО ЖЕЛАЯ. ИСКАМ ДА ИМАМ ЩАСТЛИВО СЕМЕЙСТВО, ИСКАМ УСМИВКИ ОТ ХОРАТА НА УЛИЦАТА И ВКЪЩИ !!!!!

Въпрос: При положение ,че моя колежка ЛРТП ( волнонаемна ) със около 30 години стаж в МВР взема около 550 лв, как се получава тази средна заплата от 960лв?
Сериозен процент от тези 60 000 служители са именно ЛРТП ? Поне 7-8 000 ? А колко от тях са с 30 години стаж? Вярно е, че Началник сектор нагоре вземат над 1400-1600 лв, но пак средната заплата не се получава на фона на огромния т.н. сержантски състав ???
Извинявам се, но нещо сметките са леко грешни !
Дезинформацията е голямо нещо, но както виждате г-н Министър, в този форум няколкостотин служителя за два дни се държаха доста почтено и честно, нещо, което от другата страна не беше коректно - визирам т.н. пресцентър !!!
А това че според резултати ще плащате ,е изключително смешно - ще палим пожари за да гасим ли? или ще се молим да има катастрофи? Или като глупавата точкова система - ЩЕ ГО ДОКАРВАМЕ НА ХАРТИЯ !!!!
Хайде да направим така, че МВР да работи !!! за хората !!! за нашите близки и за нас...

След, като за България е известно, че всеки се занимава с това, което не му е от работа.
1. Вие гн Миков, иначе интелигентен мъж, защо се захванахте с нещо толкова далечно за Вас, като българската полиция.
2.Понеже не сте в час с ръководните дейности, кой олигофрен ви е съветник? Диференцирани заплати а? това да не ви е миньорско пред-приятие. Ники Василев ли Ви дава акъл? А?
3. Изложихте ли се достатъчно или и на това насищане нямате. Поне си тръгнете, като мъж и елате утре да се видим да си поговорим и внимателно с тона защото ще сме изпушили....по една две цигари вече

Уважаеми Г-н Министър новопостъпил редови полицай= 440 лв месечно заплащане. Колко според вас ще останат от тях дълго време да служат за тази социална помощ с всичката помия която се излива денонощно върху тях???Според вас 13 лв на ден за храна които взема най обикновен шофьор се равняват на 30 лв месечен порцион на полицай, който понякога едва успява да се прибере за 2- 3 часа у дома за да не го забравят съпругата и децата му и в края на месеца се чуди как да обясни защо след толкова дълго отсъствие у дома няма заплата, защото половината от нея е отишла за бензин и консумативи за ллюбимото Ни Министерство. Това според Вас е напълно в реда на нещата, така ли да го разбираме всички?!?!?

Г-н Миков.Смятам че момента за подаване на оставката ви настъпи.Няма какво да ви питаме повече.На тези въпроси неможете да ни отговорите защото сте некомпетентен и пристрастен към своята партия.Г-н миков,вървете си.Вие не милеете никак за МВР.Срамувам се че имаме Министър като вас.Г-н Миков,наближава ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО!!!!! Оттеглете се с достойнство ако имате все още такова или изобщо сте имали някога.

ПРОМЕНИ ЛИ СЕ В ПОЗИТИВЕН ПЛАН НЕЩО ОСИЧ???
Единствено само "Сраха на опита за метеното". Пиша малко, защото не виждам вече смисъл да правя това. Факт е, че към момента ни управляват МУТРИ и никой не дава пет пари за това. Май ония бяха по-демократични от тия?!?! И те така....................................................
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Факти СФСМВР

Мнениеот osata » 27 Юли 2011, 19:25

Някой мнения от цитата сякаш не са в мой стил, ама както и да е. Може да са се смесили с времето ;) .
Нищо не се променя Лъчо, няма и да се промени. Аз го проумях още няколко месеца след началото на "форумните полицаи". Искаше ми се, надявах се, но това което чувствах няколко месеца след началото не беше същото.
Към днешна дата вече мисля още по-различен начин, лекичко по-песимистично. Няма оправия в тази държава, или ако ще има, това ще отнеме десетки години. Всичките нередности и нарушения вече се приемат за нещо нормално.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Факти СФСМВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 30 Юли 2011, 22:08

osata написа:Някой мнения от цитата сякаш не са в мой стил, ама както и да е. Може да са се смесили с времето ;) .
Нищо не се променя Лъчо, няма и да се промени. Аз го проумях още няколко месеца след началото на "форумните полицаи". Искаше ми се, надявах се, но това което чувствах няколко месеца след началото не беше същото.
Към днешна дата вече мисля още по-различен начин, лекичко по-песимистично. Няма оправия в тази държава, или ако ще има, това ще отнеме десетки години. Всичките нередности и нарушения вече се приемат за нещо нормално.

Осич, за това ли бе цялата борба ?
На края се примиряваме и готово?
Май най-добре е да се правиш на тъп, да се подмазваш на "големите" и да живуркаш.
Направи ми впечатление и още нещо, и то е че много от служителите в Мвр не заслужават този форум. Не заслужават това, което направиха или се опитаха да направят активните в същия. Направи ми впечатление, че голяма част от служителите в Мвр заслужават статуквото си.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта