Факти СФСМВР

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Факти СФСМВР

Мнениеот SYNOPTIK » 20 Авг 2009, 17:52

Изображение

СФСМВР е създадена на 15.02.2009 година.
Организацията е неправителствено, национално, доброволно, неполитическо сдружение с нестопанска цел на физически лица, работещи по трудово или служебно правоотношение в системата на МВР и на юридически лица - синдикална организация на граждани, работещи по трудово или служебно правоотношение в системата на МВР, обединени за защита на своите професионални и социални интереси.
Официален сайт: http://sfsmvr.org/

Логото е взето от официалният сайт на СФСМВР
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Факти

Мнениеот osata » 31 Авг 2009, 22:16

Интересно.....

Значи пак някой решил и направил нещо - спрял форума.
Ама то много решения много нещо - но съществено нищо.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Факти

Мнениеот Sir Humphrey » 31 Авг 2009, 22:43

kapandura написа:Също така съм замразен до октомври.
В смисъл че до ФС, което ще е през октомври, по решение на УС нямам право да изпълнявам длъжноста член на УС.


Уставът позволява ли им такова нещо???
Бах' тия съвсем се оляха.
В петък, докато влизах в барчето за кафе, видях Павлов да излиза от зам.-министерския кабинет ухилен до ушите и да пожелава на този/тези вътре "Приятен ден". Това между другото....
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Факти

Мнениеот rspab03 » 31 Авг 2009, 23:17

Сър,много си деликатен.Не се оляха,ами направо се о...ха.
rspab03
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 30 Авг 2009, 19:12

Re: Факти

Мнениеот SFS » 01 Сеп 2009, 00:33

Изглежда много са доволни, че временно успяха да изиграят чесните полицаи в системата отново.

А дали си дават сметка, че с неспособностите си, това няма да им косва повече отколкото се пожелаваше?
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Факти

Мнениеот kapandura » 03 Сеп 2009, 22:27

00
Последна промяна kapandura на 12 Апр 2010, 23:03, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Факти

Мнениеот kapandura » 04 Сеп 2009, 20:22

00
Последна промяна kapandura на 12 Апр 2010, 23:04, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Спомени от архива на policebg.free.bg

Мнениеот osata » 04 Сеп 2009, 22:18

НЕУДОБНИТЕ ВЪПРОСИ КЪМ МИНИСТЪР МИКОВ ОТ КРАЯ НА 2008 И НАЧАЛОТО НА 2009г.


въпрос към министъра:

Щом като бюджета на МВР е малък, недостига, защо за догодина не издействате по-голям? Защо в Правосъдното министерство имат толкова пари за премии и 13,14-та заплата?
отговор 1 - защото искате да предадете кораба потъващ ?
отговор 2 - защото правилото "удобен" означава догодина отново "депутат" ?
отговор 3 - не искам да отговоря !

въпрос към министъра:

След като няма пари, променете закона и позволете на служителите на МВР да работят втора работа?
Защото всички други могат, и ако са кадърни, си докарват странични доходи?

Г-н министър, Вие на кое министерство ръководите?
а/ "гаровата" полиция
б/ телепистките
в/ извънземните
Жалко е за тази система,че доживя такъв министър,който за 6 месеца успя да я доразсипе........
Г-н министър,къде бяхте, когато на колегите от ПСО им повдигнаха обвинения от СВОП и им наложиха мярка "парична гаранция" колкото една тяхна месечна заплата? ................не можете да отговорите май....ще Ви помогна - Мелмак!

Господин министър,в ръководеното от Вас министерство имаше един главен секретар от гр.Плевен,който при срещите си със състава казваше:
"На мен моята заплата ми стига,който не му изнася........."
"Още не съм виждал полицаи да ровят по кофите с боклуци"
Защо ли виждам прилика и в политическите и в социалните ви убеждения

Въпрос: След като изменихте Закона за МВР и актуализирахте Правилника за прилагане на закона за МВР, Каква точно е структурата на МВР в момента?

Втори въпрос: Господин Министър къде работите или по правилно е да попитам работите ли изобщо?

ВЪПРОС :

Защо няма униформи за състава, не е ли грозно да ходи изтрит и зашит, разпокъсан?

Кога ще кодирате радиоефира? Не сте ли чували че ни СЛУШАТ

До кога ще текат далаверите с униформеното облекло. Не може един глупав униформен панталон да е по скъп от панталон в приличен магазин за официални дрехи. Въпроса със светлоотразителните жилетки изобщо не виждам смисъл да дискутираме?

И господин министър, кога ще ходя на работа със сухи крака?

И аз имам добавка към въпросите.
Колко са телеписките и каква икономия на заплати ще се направи когато те се съкратят?
Може ли след като полицай в изпълнение на служебните си задължения и заловил цигани които късат българския национален флаг, никой от висшето ръководство на МВР, пресцентъра или т.нар. НПС на "медийната звезда" Рашев да не реагират и да застанат зад него, а това да направи обществеността с подписка. В коя страна го има това????

Г-н министър :
1.Кога ще ходя на работа с гордо вдигната глава?
2.Кога ще се опитате да отговирет конкретно на поставените Ви въпроси?
3.Ще изпушите ли цигара с полицаите, но не мълчаливо?
4.Как ще мотивирате състава на МВР, кагота семействата на служителите едвам свързват двата края?

Въпрос: Г-н Министър, полицайте при изпълнение на служебните си задължения не са ли неприкосновени? и ако е така какви мерки предприе МВР в тяхна защита при използването на правомащията си по закон?

Въпрос:
Как ще спрете корупцията, когато търсим спонсори за:
балатуми, бюра, боя, хартия, тонер, кламери, химикали, бензин, гуми.....

Дали.... в замяна братя Танталеви няма да получават sms-и, mms-и... писма по пощенски гълъби?

Какъв е смисъла от това да задаваме въпроси на министъра, като той и идея си няма как работи полицията в момента? Ако взема да му задавам въпросите си, знам , че няма да получа отговор защото не е наясно със ситуяцията. Но въпреки това:
1. Къде и в коя инструкция или нормативен документ е упомената броя на живущите, големината на района обслужван от ПИ и МлПИ?
2. Къде и в коя инструкция са регламентирани дежурствата по РУ които всеки ден дават ПИ, МлПИ КР и МлКР?
3.Къде и в коя инструкция или нормативен документ са упоменати компенсациите полагащи се за тези дежурства?
4. След като домадина не ми дава листи, на какво да пиша г-н Министър, на вестник ли? С какво да пиша г-н Министър, с патешко перо ли?
и още много, много въпроси от ежедневната ни работа, но... както казах, отговор не очаквам, защото за да отговориш трябва да знаеш, а г-н Министър, ти не знаеш

Г-н Министър, г-н Миков, Вие сте в класацията на най-слабите ръководители на вътрешното министерство/ да не кажа, че я оглавявате/. Дали се дължи на опита Ви и предишни длъжности, които сте заемали или на задачата поставена от бащицата?!?!?!? ГОСПОДИН МИКОВ/не министре/ ЗАЩО МРАЗИТЕ МВР?

Г-н Миков, не мислите ли Вие и Вашето правителство, че Българския народ Ви е назначил за да намирате пари и да ги разпределяте правилно? Ако не можете да се справите, защо не си подадете оставките

Г-н Министър ,знаете ли,че в СДВР когато даваш 24 часово дежурство в събота срещу неделя ти пишат 20 часа извънреден труд защото,4 часа си спал ,ама това,че си спал в районното не е от значение ,също не е от значение и че дежурството може да е било тежко и дори да не си имал време да ядеш пък камо ли да спиш

Смях в залата, министерството не може да си събере дължимите пари от други ведомства- това го каза министъра снощи по новините в 22.30ч по БНТ. Иначе има, ново оборудване, нови автомобили за които няма гориво и пак опираме до спонсорите, а това не означава ли: "Да живее корупцията- ние се борим против нея" ?!?!?!

Поканете Миков да ви отговори защо в моята патрулка бронираните жилетки са без надпис полиция и са малки.Понеже той няма да ви отговори - Рециклирани са от" наша" фирма.

знаете ли че дрехите които ни дават в гранична например строеви панталон е 45 лв. сащия на горубляне от същата фирма материял и цвят е 15 лв.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!сами си направете извода за каква нагласена работа и за каква корупция по високите етажи си говорим!!!разни министерски фирми шият боклуци,пробутват ни ги на безбожни цени и после пари за 13 няма!!!позор!!!!!!!!!!!!!!!!пълен позор!!!!

След като искате да се икономисва всяка стотинка в МВР,
изключвайте климатроника на служебния Ви автомобил,

и защо на тържествата в гр. Велико Търново когато няколко часа сте били официален гост, автомобилът Ви и този на антуража Ви са били "паркирани" с включени двигатели и климатроници? Това не е ли разхищение на средства? В заповедта когато ти зачислят сл. автомобил пише да се ползва с максимум икономии, тоест пред ВАС НЕ СЕ СПАЗВАТ ЗАПОВЕДИТЕ !!!

Снощи в 22.30ч по БНТ, самият той каза че ще търси отговорност за разхищението на всяка стотинка в МВР /как можело да се плаща толкова много ток и вода/ ?!?!? Извинявайте Г-н Министър ВИЕ си мислите, че това е кочина и ние сме прасета ли?
Или за кучета и котки може- за прасета НЕ!!!

И относно парите за дрехи- Пуловер= 38 лв- същият на пазара в съседен град 10 лв, панталон около 30 лв- на свободна продажба същият 16 лв.
Наистина фирмите ги избирате с конкурс и още много примери могат да се дадат за съжаление!

Защо на директорските етажи тоалетните се заключват, вътре има тоалетна хартия и топла вода, а на другите етажи няма тоалетна хартия, няма топла вода, и няма ел. крушки като изгорят. Извинявам се, но на тъмно трудно се .... !

Защо Миков лъжеш,че няма свободни места в полицията,като от липса на хора изнемогваме?

Нищо няма да го питам мИНИСТЪРА.Само ще се опитам,с моето скромно милиционеро-полицейско мислене да мУ обясня какво постигна с позицията,която зае срещу подчинените мУ служители.
По щат МВР беше малко над 60000 по щат.Като махнем ДАНС (около 5000) и 10% недокомплект се получава,че Скъпият ни мИНИСТЪР е създал изключително негативна позиция на близо 50000 гласоподаватели спрямо политическата "сила" която представлява.
А като добавим още 70-80000 членове на семействата ни и 10-20000наши поддръжници - ето ти 150000 "бройки" отрицателен вот за Партията мУ. Към това число ще добавя и частта от "твърдия" им електорат,която може би няма да изкара зимата....ами те май стигнаха 200000 бюлетини.
....защото ние за тях сме бюлетини...брой бюлетини.

Дреме ми за Министъра и електората му искам семейството ми да е добре а не децата ми да гледат шарените витрини на магазините като гладни циганчета и да въздишат, че баща им е полицай и не могат да си позволят да си купят нещо освен най- необходимото!!!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

2

Мнениеот osata » 04 Сеп 2009, 22:24

Г-н министре,
Мишо ,
не всичко е пари не спекулирайте и не настройвайте обществото срещу НАС ! Ако бе въпрос само на заплащане отдавна да се бяхме измели от МВР но НИЕ (съдейки по изказванията във форума) сме хора с отговорност и мотив за служба на обществото(за разлика от вас)! Доказателство за това е продължителния ни стаж в системата и готовноста, която имаме за да продължим да работим в нея НО, имаме и ЧЕСТ, ДОСТОЙНСТВО И ГОРДОСТ, които вие се опитвате да смачкате, а имайте предвид ,че това е фундамента, на който се крепи мотивацията ни - рушейки него вие убивате мотивацията ни!
АЗ НЕ ИСКАМ бъдейки на работа да ме сочат с пръст майки и да плашат децата с мен (защото не съм звяр) - какъвто имидж вие ни изградихте през последните години.
НЕ ИСКАМ хората да бягат от мен като от прокажен поради изградения от вас образ(на биячи).
НЕ ИСКАМ разни добре облечени "боклуци" да ми се присмиват на будалъка,че работя като полицай.
НЕ ИСКАМ когато моето дете (с детска гордост ) заяви ,че баща му е полицай да му се присмиват приятелчетата.
НЕ ИСКАМ ДА БЪДА МАЧКАН И МЪРСЕН ОТ НЕКАДЪРНИ И НЕДОСТОЙНИ (ЗА ИМЕТО ПОЛИЦАЙ) РЪКОВОДИТЕЛИ!
АЗ ИСКАМ моят син да се гордее с баща си !
АЗ ИСКАМ обществото да ме приема за приятел и да ме уважават !
АЗ ИСКАМ чест и достойнство да не бъдат само изрази а реалност!
И бъдете сигурен ,че правя всичко възможно това да се получи , НО вие успявате да омърсите всяко мое усилие с вашите действия и изказвания(нямам предвид само вас).
Осъзнайте се , най-малкото ставате смешни!
Ако не можете ХОДЕТЕ СИ , нека ни управляват хора с чест и достойнство, хора на действието а не на политическите еквалибристики!
Професията ПОЛИЦАЙ е ПРИЗВАНИЕ, ако вие не го чувствате така напуснете - аз поне така го чувствам!
СЧИТАМ ,ЧЕ ДО ТУК НЯМАШЕ НИЩО ПОЛИТИЧЕСКО В НАПИСАНОТО ОТ МЕН , ако според вас г-н министре и сие не е така някой трябва да ходи на 5 километър!
СЛУЖА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВА !

Миков слез от БМВ-то и се поразходи из РПУ


къде е въпроса колега?
Г-н Миков, кога ще слезете от БМВ-то, ще му изгасят двигателя да не харчи СТОТИНКИ и ще се поразходите из РПУ. Например Първо РПУ - Варна, което е в бараки и част от него пропадна в една дупка

Конкретни въпроси.
1. Какъв процент от щатните работни места в МВР са незаети? (Защото смятам, че недокомплектът надхвърля 10 %)
2. При формирането на фонд "Работна заплата" предвидени ли са средства за тези бройки?
3. Ако да, къде са въпросните средства?

Защо полицейските автомобили нямат аптечка, пожарогасител, триъгълник, светоотразителна жилетка???

Нима не се налага понякога ползването им?????

А закона, какво говори в този случай? Да ги спрем от движение, защото са опасни ли???

Г-н Министре, защо се изразходват (да не кажа прахосват) толкова средства за задочно обучение висше образование на служители в АМВР, а след дипломирането им не се възползвате от техния потенциал!
Всяка година завършват средно 30 -35 служителя - използване на инвестициите вложени в тях =0! А същевремено ревем за липса на квалифицирани кадри и апелирате за цепене на стотинката!

До кога ще продължават да се подиграват с порционните-30лв.?
До кога ще търпим своеволията на разни некадърници-началници-парашутисти бивши военни?
До кога ще търпим всички да говорят колко сме корумпирани?
Догодина като наближат изборите,пак ли ще има устна заповед да не се съставят актове на лица от етническите групи по чл.6 от ЗБДС?

модератор osata - чл.6 ЗБДС е съставяне на АУАН ( акт ) за не представяне на лична карта. А знаете кой етнос най-вече няма, и за изборите отиват масово да си вадят.

Как и защо се планува СПО (спец.полицейска операция) като се знае, че лимита за гориво на всички патрулни автомобили е изчерпан.

Защо е необходимо порицаите от малките градчета да отделят пари от семейния си бюджет за закупуването на служебен автомобил и за дооборудването му с газова уредба за нуждите на съответното РУБ Или да търсят спонсори за целта - това не е ли предпоставкя за вид "корупция"? Или в служебната харектеристика на полицая е записано и задължението да проси пари от тази или онази фирма за нуждите на МВР?

Искам до питам г-н министъра ние девойнезирани ли сме или не защото нашия директор като дойди в управлението пита колегите защо са без шапки в сградата.

Господин мИНИСТРЕ:
1-кога ще спре разделението по длъжности при раздаване на карти за почивка в станциите на МВР
2-кога ще се промени унизителното отношение на наблюдаващите прокурори към колегите дознатели (указания към конкретно дознание написани на откъснато парче от амбалажна хартия)
3-кога пхихолабораториите към ОД ще се използват за "отстрелване" на неудобните служители.
4-до кога юристконсултите в МВР ще изготвят правно необосновани предложения за освождаване от служба,който падат в съда още на първото заседание.
5-кога въпросните юристи ще защитават позицията на служители попаднали в ръцете на ВП и Следствие (примери с колегата от с.Бояджик ОД Ямбол и граничният полицай,застрелял бракониери)
....и това не е последно.......

Ще търсите ли отговорност от служителите си, които говорят, пишат и пушат???
много важен въпрос - с много интересен отговор !

Искам да знам
1.защо кабинета в който работя само балатума е служебен
2.защо се налага да вадя пари от джоба си за да мога да работя нормално като в 21 век с компютър принтер и т.н.
3.защо се налага да си купя униформен пантлон по 20лв. /по удобен е от служебния и не се мачка толкова/ при цена на служебния 35-40лв.
4.защо когато имам извънреден труд не ми се заплаща изцяло а ми казват ще почиваш /с почивката си ли да нахраня детето си или да го облека/
5.защо се налага да търся спонсори за най елементарни неща /кламери, химикали, листи и др./
6.къде е тази модерна техника и апаратура за която всички говорят, защото аз нищо не съм видял от нея.
7.защо при провеждане на СПО връзката по между ни и със дежурния трябва да става по личните ни мобилни ни телефони.
8.защо изобщо трябва да има лимит на служебния телефон и при надвишаването му трабва да плащаме
9.какво да обличам като застудее още малко, бележките които ми дадоха от вещева служба ли
10.защо отношението на държавата е такова към нейните служители
11.ние ли /разбирай МВР/ сме най неработещото звено в държавата и за това ли не заслужаваме адекватно заплащане за положения от нас труд

Докога служителите на МВР ще са длъжни да дават и използват личните си мобилни телефони?
Днес съм в отпуск, и имам до обяд около 6 минути служебни разговори !??

до кога ще си купуваме компютри,принтери и консумативи.докога ще излизаме на спо с лични автомобили

Господин министър,кога ще кажете най-после,че по този начин просто не може да се продължава?Или ви дреме на.....Този въпрос може да се зададе и към предишните министри.

ГОСПОДИН МИКОВ,

КОГА ЩЕ ОТГОВОРИТЕ НА ЗАДАДЕНИТЕ ВИ ВЪПРОСИ????????

Господин министре, питам аз, кой ще ви пази задниците, когато напролет "общедството" започне да протестира "мирно" на "Александър Невски"?

Защо в ДАНС вземат над 800лв за дрехи, а в МВР 400 ?!?!?
Каква е разликата?

Г-н министре именува се "Транспортна полиция" а не гарова, ама вие откъде да знаете това пък и за какво вие да го знаете вие сте за малко.
Но нека все пак бъдем професионалисти - макар и не на всеки да му се отдава.

ВЪПРОС:
1.Зщо при лимит на служебните автомобили от 60 литра на месец ,трябва до ходим до служба МТСО при ОД намиращо се на 80 км.от обслужваният район,за да си получим горивото за месеца и да изразходваме една трета от лимита само за да го вземем в туба в багажника на сл.автомобил и да се возим с него като подвижна бомба.
2.в кой век живеем та трябва да разкарваме туби с бензин в багажницине на служебните автомобили на колеги които нямат гориво за да отидат и да си го получат.Ами ако не дай си боже някой ни удари отзад.
3.Наливаме бензина с всевъзможни туби и маркучи в задните дворове на Районните като крадци на гориво.
4.Защо махнаха картите с които зарежзахме по бензиностанциите и си зареждахме толкова колкото ни е необходимо.
ИЛИ НАКОЙ НАПРАВИ И ДАЛАВЕРА С ГОРИВАТА В МВР.

1. Кога дознателите ще получат обещаните от ВАС 200 лв към заплатите си?
2.Кога към закупените от МВР компютри ще бъдат доставени и принтери и консумативи?
3.Защо в СДМВР се дават 24-часови дежурства, а се почива само един ден, а не три?
4.Защо положеният в почивни и празнични дни труд не се отчита коректно и не се заплаща? Защо при 24-часово дежурство в петък срещу събота, например, се заплащат само 8 часа извънреден труд? А останалите ?
5. Защо положеният извънреден труд през седмицата/преди 08.30.ч. и след 17.30.ч./ не се отчита и заплаща?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

3

Мнениеот osata » 04 Сеп 2009, 22:25

1. Защо летния строеви панталон е с 65% вълна и струва 46 лв, а нормален летен панталон на "Парушев", който не спарва, не се мачка, не се "заваля", съхне и се глади лесно, с търговската надценка струва 28 лв?
2. Защо новите служебни "Астри" ги дават с изкорубени касетофони и снети пожарогасители? Без аптечки, без апарати за изкуствено дишане - вярно е че сме гадове, но на пътя правим такова и на по-големи от нас? А триъгълници? А конуси? А полицейска лента?
3. Защо назначавате за офицери в МВР висшисти, завършили ветеринарна медицина, химия, педагогика, социални дейности и др. като след това ги пращате за една година на обучение /следват и няколко години за адаптация, ако не избягат/, а колегите, завършили задочно АМВР стоят сержанти с години, без да могат да развият потенциала и приложат знанията си, при положение че са готови кадри - назначаваш ги и започват да работят? Затова ли държавата е харчила пари за тях?
4. Защо за 250 щатни автомобила в Стара Загора се полагат 1000 лв. на месец за части, при положение, че само комплект съединител за астрата струва 350 лв, а крушката за фар е 25? И защо за тези 250 автомобила за зимата се доставят 150 гуми, и то летни? И защо за автомобилите се полагат гуми на определен пробег, без да се отчитат зимните условия, за да се предоставят зимни гуми?
5. Защо в моя Участък на МВР, ОДМВР е предоставило само телефонната централа и радиостанциите, а цялото останало оборудване е общинско и спонсорско? А мислите ли кой ни плаща тока и водата? А мислите ли, че 200 лв за отопление стигат за дърва или въглища за десетте стаи? А питате ли кой ни направи парното и ни купи два спонсорски автомобила? А кой ни дава гориво и части за спонсорските автомобили"? А компютри? А принтери? А елементарните листове, консумативи, индиго, химикали...
6. Господин Министър, колеги, да продължавам ли??? ДА, СРАМ МЕ Е...

ГОСПОДИН МИНИСТЪР, ЗНАЕТЕ ЛИ В КОЙ ВЕК ЖИВЕЕМ? КАТО ХОДИТЕ ПО СВЕТА ПОПИТАЙТЕ И ВИЖТЕ КАК РАБОТЯТ КОЛЕГИТЕ ОТ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ, ТЕХНИКАТА ИМ, ПОДГОТОВКАТА ИМ, ЗАПЛАЩАНЕТО ИМ...
ГОСПОДИН МИНИСТЪР, ВЯРВАТЕ ЛИ, ЧЕ ПРИ ТЕЗИ УСЛОВИЯ НА РАБОТА И ПРИ ТОВА ЗАПЛАЩАНЕ, В МВР ПОСТЪПВАТ НА РАБОТА КАЧЕСТВЕНИ КАДРИ? И ДАЛИ ПОСОЧЕНИТЕ В ЗМВР КРИТЕРИИ СА АДЕКВАТНИ?

Господин Министър,защо чифт зимни кубинки струват 66 лв,а на пазара ги продават по 40 и къде къде много по-здрави от нашите цървули?И мислите ли че ако продължавате по този начин догодина колко служителя ще останат в министерството като редови полицаи?

Г-н Министър, ще бъда ли наказан за това, че при изпълнение на служебните си задължения нося на ревера си българския трикольор в знак на мълчалив протест срещу социалния си статус?

Редно ли е един автопатрул да охранява 125000 души 25 служители с 4 станции 5 литра бензин на смяна 250 часа работа на месец Дрехи тази година НЕ

Защо на подготвителни курсове ходят началници, които са пред пенсия и то с предимство пред другите?

Защо за последните 2-3 години съм се подписал на над 30-40 писмени заповеди от Вашия кабинет и подчинените ви Директори, за които не съм получил копие и нямам право да ги ксерокопирам за моя сметка за да знам все пак какво съм подписал?!?!?

Господин МИКОВ , защо още не сте си подали оставката, какво чакате?????

Защо ме карате да се чувствам тъпо от факта че работя в МВР???? Обичам работата си и искам достойно заплащане за да си осигуря достоен живот!!!!

И аз имам въпрос. Докога няма да мога да разчитам на защита от моите началници. За по-лесно някой като пусне жалба наказват служителя и всички са доволни. Не се интересуват от фактите. Виновен си и толкоз.

защо хора влюбени в професията "полицай" и отдали душата си за нея лепят изолации,фаянс и теракот,слагат гипскартон,монтират дограми,шпакловат,боядисват?Защо след тежка смяна в борбата с престъпността обличат работни гащеризони и се омазват до уши със строителни материали?Дали не им липсва нещо.....

1 Къде отиват парите от охраняваните обекти по СОТ за пример мога да дам нашия малак град при 150 обекта със цена на охрана средно 30 лева излиза 4500 лева месечно А да не говорим за големите градове където обектите са от 2000 нагоре . И въпреки всички тези постъпления техниците си купуват с лични средства инструменти и консумативи а патрулите се молят на този и онзи да им зареди малко гориво.
_________________
"…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."

Колеги,
Искам да направя предложение. Въпросите, които задавате към министъра са конкретни и много наболели. Силно ме съмнява, че той ще отговори на тях във форума.
Предложението ми е следното:
Нека админа или модераторите, да обявят краен срок в тази тема, до който те да бъдат задавани. След това въпросите да бъдат разпечатани и да бъдат връчени на Гл. комисар Павлин Димитров. Той публично обяви, че мястото му е сред пушещите. Помолете го да поеме ангажимент да ги предаде на министъра. Ако министъра, реши и има доблестта да отговори, може да направи това по много начини:

- чрез прес-центъра на МВР като отговорите бъдат поместени на сайта на прес-центъра.
- публично чрез медиите.
- с циркулярен документ, който да бъде поставен на видно място във всички дирекции, ОДП-та, РПУ-та и т.н., като има предварителна разгласа за кога предстои (ако реши) да отговори на въпросите и те да достигнат до всички.

Позволявам си да дам и един съвет: Досега много колеги, дори не знаеха за съществуването на синдиката на г-н Рашев. От днес той чрез медиите се опитва да “оглави” протеста. Съществува и синдикат към КНСБ за ЛРТП. Досега и той не направил кой знае какво своитите членове. Двамата синдикални лидери на КНСБ и “Подкрепа” обявиха, че подкрепят действията на служителите на МВР.

Не позволявайте на партии, лидери на партии и синдикални вождове да правят опити за оглавяване на действията на служителите от МВР!

Мъдро, копойчо!
И наистина елементарно. Господа журналисти - тези, които четете този форум и смятате, че въпросите ни са основателни - молим Ви, направете едно copy/paste/print и връчете въпросите на министъра. Вие пък може и да получите отговор, а чрез вас - и обществото.

Присъединявам се към въпроса на drMakarov.
Миков, що не си подал оставка на секундата (както би се случило в бяла държава)????????
И втори (личен) въпрос - след, като си получил лично информация за ДРАСТИЧНИ!!! нарушения в една Държавна агенция, що си траеш????
Щото сте в една партия ли?.

Господин Миков,можете ли само едно да обясните на всички колеги тука:КЪДЕ В ЦЕЛИЯ ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ ИМА ЛИМИТ НА СЛУЖЕБНИТЕ АВТОМОБИЛИ.Това е пълен АБСУРД.
И един въпрос който подкрепям и малко изменям,че се сещам за един колега,който казваше:КОГА ЩЕ СЕ ПЕНСИОНИРАТЕ!!!!

Г-н Министър, колко вакантни места има в ОД-МВР Варна ?

Вярно ли е, че в момента работят около 1300 и има 300 вакантни?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron