питам

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

питам

Мнениеот mao11 » 12 Фев 2011, 11:11

Има ли във форума служител на МВР, който сега е в синдиката и преди 2009 също е бил
Искам да му задам въпроси, ама много и за вас ще бъдат интересни
Ако служителите в синдиката и участвощи във форума са повече, ще е по интересен сблъсъка
Искам да знам къде беше синдисата до 2009 и КОЛЕГИ има ли промяна сега
Не вярвам :oops:
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: питам

Мнениеот SYNOPTIK » 12 Фев 2011, 11:45

viewtopic.php?f=21&t=9
СФСМВР е основан февруари 2009 година и няма как да има негови членове от преди това !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: питам

Мнениеот osata » 12 Фев 2011, 12:04

За кой синдикат питаш?
Може да се каже, че СФСМВР беше заченат в този форум, и много от участниците тогава ги има и сега, а иначепоради спирането на форума за няколко месеца катализира още повече енергия и шум, постоянно се тръбеше по медии и т.н., и без да политизирам още някои неща се случиха :) .
Давай, питай ....., моето лично виждане още тогава беше, че един реално действащ синдикат като структура може да бъде много полезен, много хора не разбират, че наболели проблеми, които къде умишлено като поради непокизъм се възспират от предаване нагоре по стълбата на ръководството, чрез този синдикат могат да се поставят директно на "високото ниво". А за висшето ръководство това е добре дошло - някой напълно безплатно да ти доставя обобщена информация.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: питам

Мнениеот daniela_suzi » 12 Фев 2011, 14:41

Съгласна съм с казаното по-горе от Osata.Особено с работота на ССП,на СУТ и други полезни форми на контакт между работодателя и работника /образно казано разбира се/в системата на МВР,доста въпроси се изчистват и намират своето решение доста по-бързо от преди.И други полезни неща могат да се изредят,но не мисля да разводнявам темата.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: питам

Мнениеот mao11 » 12 Фев 2011, 18:36

що бе нямаше ли синдикат и преди това
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: питам

Мнениеот SYNOPTIK » 12 Фев 2011, 19:12

mao11 написа:що бе нямаше ли синдикат и преди това

Можеш да се запознаеш със синдикалната дейност в МВР ТУК !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: питам

Мнениеот mao11 » 12 Фев 2011, 20:14

а що бе
става интересно
имаше и още как
да са им сладки заплатите които не са заслужили
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: питам

Мнениеот osata » 12 Фев 2011, 21:07

mao11 написа:а що бе
става интересно
имаше и още как
да са им сладки заплатите които не са заслужили


Пак ще кажа за тогавашната си идея, че в този синдикат трябва да се работи БЕЗ ПАРИ, както и буквално месец в този форум денонощно напълно срещу нищо успявахме да модерираме и опазим форума от атаки, скандали и т.н.
Не напразно първоначално 5-6 човека започнахме отделна комуникация в скайп, защото е първо безплатно, второ недостъпно за другите. И си мисля, че онлайн можеше да се работи доста ефективно между колеги от точки на 500-600км едни от други.
Но това беше тогава, и сега много колеги изразяват съмнение за ефективността на СФСМВР, сравняват го с тези "тогавашните" синдикати, но.... и на мен ми се искат много неща, но нищо не може да стане толкова лесно. Ако стане прекалено лесно - то значи има някаква договорка.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: питам

Мнениеот малкия » 14 Фев 2011, 14:18

osata написа: Ако стане прекалено лесно - то значи има някаква договорка.


Оса, това беше точно в десетката.
Поздравления.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: питам

Мнениеот osata » 14 Фев 2011, 22:17

малкия написа:
osata написа: Ако стане прекалено лесно - то значи има някаква договорка.


Оса, това беше точно в десетката.
Поздравления.


Аз това го повтарям още преди да се замисли създаването на СФСМВР, ама кой слуша. Всеки иска "увеличение на заплатата". Не че аз не искам, ама "стане ли лесно", значи от някъде ще избие. То си има някакъв вид равновесие, както в природата, а с равновесието не може да се "ебаваш". Изключение със заплатите направиха коледите от ДАНС, но тяхваната бройка в страната не е толкова голяма, а сравнена с щата в МВР е нищо.
С една дума, още в края на 2009г бях убеден, че повече от 10-15% заплатите няма как да скочат, но тогава наистина бях "заблуден" от емоцията, че нещо някак може да се промени и работата в МВР да тръгне. Тя и сега върви, ама не както трябва - това е личното ми мнение, убеден съм, че може да се работи два пъти повече с два пъти по-добър успех, но за това трябват няколко неща - няколко простички неща - мотивация при изпълнителите и желание при ръководителите. Всички знаем кой къде как плаща и във всеки град има хора, които не трябва да се барат. От там нататък на всички ни е ясно.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта