УС на СФСМВР

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот PAOLON » 14 Фев 2010, 22:29

Hammer написа:Даже е хубаво СФСМВР да си каже за кой става въпрос и да се дистанцира може би !!!
http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.p ... start=3132 Виж какво съм питал тук и какъв е отговора.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот SFS » 15 Фев 2010, 18:03

Всеки член на синдикат е служител на МВР но е част от общ договор сключен между синдикати и ведомство с клаузи в които е уреден въпроса по какъв начин министерството може да се разпорежда с хората, спечелили и заели, назначени и преминали изпитателния срок за да останат за постоянно на служба и длъжност.
Това е също работа на синдикат и неговите правомощия а министър ЦЦ да вземе и да се поучи от опит на държави с развити демократичнио механизми, като се съпбрази с нашите условия на нужен преходи и реформация а не реформи в условия на реставрации.
Всичко му е мазало на този човек и има нужда от доста помощ но няма да я получи, защото си е слуга на другарите.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот Бай Ставри » 15 Фев 2010, 19:45

cveteto написа:А иначе ако някой реши да търси под вола теле, или да се опитва да си намери НЯКОЙ ДРУГ, който да му бъде виновен за нещо, може да го прави ежеминутно.


Уважаема В. Стоева,
Никой не търси под вола теле и никой не си поставя за цел да се заяжда с Вас или с когото и да било от УС. Самите вие сте си виновни. Прекалено много сте си повярвали, че сте велики и безгрешни и че вие сте земната ос и поради тази причина, всичко се върти около вас. Веднъж вие наричате редовите членове „папуаси” (и после тихомълком същото това ваше мнение е изтрито), а след това говорите за ” членовете и симпатизантите”. И настоящите и бивши редови членове, а и симпатизантите искат да получават навременна, точна и актуална информация, точно от тези които ТЕ са избрали да водят синдиката. Обикновено отговорите са шаблонни: „Попитай председателя си на МД”, „Обади се по телефона”, „Какъв си ти за да се интересуваш, след като не си член на СФС?” и пр. глупости. Когато някой ви каже, че бъркате, тогава се правите на „ощипани моми” и се сърдите на този който изразил мнение, което не съвпада с Генералната линия на УС на СФС. Дори много от председателите на МД, открито заявяват във форумите, че не получават информация или ако получават, то тя е никаква или остаряла. Така, че недейте да се обиждате, а потърсете вина и у себе си. Не сте безгрешни...
Бай Ставри
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 86
Регистриран на: 24 Яну 2010, 12:28

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот камикадзе » 15 Фев 2010, 20:43

Ей,бай Ставри,забрави да споменеш още една дума - неграмотен!Другия път да четеш внимателно :!: ;)
За 1 600лева ще работя денонощно г-жо Стоева,при условие,че в момента получавам по-малко и от половината Ви заплата-732лв.с 15г.трудов стаж 1-ва категория!
Бих желал да попитам УС кой подава информация към медиите?Защото снощи в 22.00ч.по ТВ"Европа"показват материали от протестите ни,но споменават НПС.Рашев коментира отвореното писмо,сякаш той го е писал?!Пък това отворено писмо ме връща към лятото на 2008г.,когато НПС излезе с почти същото съдържание, но в интранет?!На предишните пресконференции г-жа Стоева не седеше най-отпред с УС,а по-встрани,до колегите"журналисти",но това нейно присъствие до УС не го разбирам?!Г-жа Стоева дали е член на УС,СФС или служител в МВР?Кой от всички синдикати напусна ССП или всички?Случая Смолян ще се прилага ли за управата на СФС - ако член на УС"сгафи",ще се използва ли СФС за"натиск"с/у управляващите страната?
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот katana » 16 Фев 2010, 00:48

За така известната вече заплата на В. Стоева мога да заявя, че откакто е гласувана такава през октомври до момента Стоева е получила общо около 800лв.+осигуровките. Това прави средно по 200лв. на месец. Натовареността е средно 11часа дневно+събота и неделя с много ходене по институции, вкл. МВР, контакти с медии и членове на СФСМВР. Ако някой може да издържи с по-малко и да върши поне същата работа - моля, ще го наемем като втори човек.
На друг въпрос - дали "неблагонадеждният" от БОП е Т. Русев - не е той. Съобразяваме се с това, че и министър Цветанов, и премиерът Борисов не пожелаха да споменат името на човека. Няма да го споменем и ние, той сам ще го направи, ако прецени. Ние сме Федерация, не разследващи журналисти и не виждам причина да възприемем първосигналната реакция от типа каквото узнаем, да разпространим максимално надалеч. Не забравяйте, че при изпълнение на дейността ни узнаваме съпътстващи факти, представляващи класифицирана информация или лични данни, включително от особена важност. Уверявам ви, че поне аз няма да забравя, че освен член на СФСМВР, съм и полицай. Освен това не изказваме преценка дали колегата е прав - за това си има компетентни служби и респективно - съд, а дали редът, по който е оценена дейността му, е правилен. По-конкретно, възразяваме срещу употребата на полиграфско изследвене, тъй като по наше мнение, това е нова форма на реподбор на неудобни служители, с която може да се злоупотребява.
За Милован Давидов - по лична молба на същия му предоставихме възможността по съдебен ред да докаже правотата си. След приключване на делата ще вземем официално отношение. Личните отношения на пишещи тук колеги с Давидов не представляват интерес за УС на СФСМВР. Относно проверката от МВР - нали никой не смята, че трябва безплатно да вършим работата на съответните служби в системата, както и да изнасяме своеволно информация, съдържаща лични данни?
По отношение на въпроса дали сме припомнили предизборните обещания - смятам, че целта ни не е да уязвим този или онзи политик и министър, а да си подобрим положението. Не виждам правна възможност да се опрем на предизборни обещания. Освен това цитираните сами заявиха нееднократно, че помнят същите обещания и не ги изпълняват заради тежкото финансово положение.
Най-важното - информацията се изпраща НАЙ–РЕДОВНО НА НОВИТЕ ПОЩИ НА ВСИЧКИ СД. АКО НЯКОЙ ПРЕДСЕДАТЕЛ ИЛИ ОПЕРИРАЩ СЪС СЪОТВЕТНАТА ПОЩА ИМА ПРОБЛЕМ С ОТВАРЯНЕТО, 0879002800. Освен това се поства пълна информация на сайта на Федерацията - sfsmvr.eu. Просто трябва мъничко активност - да се отвори пощата или сайта, да се прочете, да се разпространи по подходящ начин между членовете на СД. Повечето председатели по мои наблюдения го правят.
За пресконференцията - излезе достатъчно информация в медиите, в момента се подготвя диск с видеозапис за разпространение по СД. Стенограма не сме извадили, всеки, който желае, може да го направи по предоставения му запис. Стоева седеше на това място, защото водеше пресконференцията. Наели сме я като медиен експерт и това е част от задълженията й.
Ще се радваме да посочвате всяка наша грешка, която сте забелязали, както казвате, безгрешни няма и който не работи, той не греши. Ще се стараем да не ги повтаряме и изобщо да ги избягваме, все пак макар и млада организация, СФСМВР не е полигон за обучение, а инструмент за защита на интересите на нашите членове /каквито членове сме и ние в настоящия УС/.
Галентин Грозев
katana
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 92
Регистриран на: 23 Дек 2009, 19:23

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот SFS » 16 Фев 2010, 01:38

Браво!
Ето за такова отношение и отговори по такъв начин съм си представял, че ще стане някога от член на СФСМВР.
Бил съм сприхав и невъздържан, много злостен и гаден дори но винаги е било, защото взимащите думата в качеството на някакви си лица от организацията не успяваха да стигнат такова ниво в отношение и разбиране в пълнота към нещата.

С такива хора няма как да не се успее. Такива хора трябват и на МВР и на всякакви държавни служби. Такива хора са звеното, което могат да отведът нещата там където им е мястото а именно в съответствие с политическата система в ЕС.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот Бай Ставри » 16 Фев 2010, 21:10

katana написа:....Освен това се поства пълна информация на сайта на Федерацията - sfsmvr.eu. Просто трябва мъничко активност - да се отвори пощата или сайта, да се прочете, да се разпространи по подходящ начин между членовете на СД. Повечето председатели по мои наблюдения го правят.
За пресконференцията - излезе достатъчно информация в медиите, в момента се подготвя диск с видеозапис за разпространение по СД. Стенограма не сме извадили, всеки, който желае, може да го направи по предоставения му запис. Стоева седеше на това място, защото водеше пресконференцията. Наели сме я като медиен експерт и това е част от задълженията й.
Ще се радваме да посочвате всяка наша грешка, която сте забелязали, както казвате, безгрешни няма и който не работи, той не греши. Ще се стараем да не ги повтаряме и изобщо да ги избягваме, все пак макар и млада организация, СФСМВР не е полигон за обучение, а инструмент за защита на интересите на нашите членове /каквито членове сме и ние в настоящия УС/.
Галентин Грозев



Уважаеми г-н Грозев,
Дълбоко се съмнявам в искреността на написаните от Вас думи.
Всичко е PR акция от ваша страна (от типа на тази която правеше играчът който сега търка резервната скамейка – Л. Серафимов) и хвърляне на прах в очите на „неграмотниците” и „папуасите” редови членове и симпатизанти на СФС. Тези думи „папуаси”, „неграмотници”, Търсещи под вола теле” не са написани от мен, а от неоценимата Ви „медийна експертка” Виалета Стоева – cveteto.

Уважаеми г-н Грозев,
Разликата между Вас и нереализиралият се кандидат-председател Л. Серафимов е може би в това, че Вие, за разлика от него действате някак си по финно. Защо се съмнявам в написаните по нагоре от Вас думи? Да, прав сте. Няма безгрешни хора. Но, само до тук. Безгрешен е само Господ и самообожествилите се членове на УС на СФС и ФКК. Този който се осмели да изкаже мнение, различно от Генералната линия на Ръководството на СФС бива анатемосан. Започва се бясна кампания по очерняне на неговата личност. Той е обявен я за комунист, я за нещо друго лошо, което може да съществува на този свят. И забележете г-н Грозев, това го правят старите-нови членове на УС и ФКК. Няма да цитирам имена. Всички вече добре ги знаят, това са хората от „Великолепната седморка” които яхнаха вълната с която успяха да съсипят идеята СФСМВР в която повярваха хиляди колеги преди година.

Уважаеми г-н Грозев,
Любопитно ми е да обясните не само на мен, а и на останалите „папуаси” и „неграмотници”(по думите на неоценимата ви В.Стоева) какви успехи чак толкова сте постигнали до сега? Нима с бойките декларации от името на УС,нахранихте или облякохте с униформи полицаите? Нима напускането на ССП, точно когато трябва да се води някакъв диалог постигнахте нещо?

Уважаеми г-н Грозев,
От досегашната ми практика на задаване на въпроси към УС, предварително зная какъв ще бъде евентуалният Ви отговор. Вариантите са няколко:

- Ще започнат бесни атаки спрямо моята скромна личност, защото съм изразил мнение несъвпадащо с Генералната линия на СФС. ОК. На това съм свикнал.
- Някой от Вас, ще влезне в ролята на ЧР и ще се опита да ме пенсионира. И на това съм свикнал. :mrgreen:
- Услужлив модератор ще бъде „помолен” да изтрие изразеното лично мнение, защото ще прецени, че се заяждам :mrgreen:
- Евентуално мога и да получа някакъв уклончив отговор, но дълбоко се съмнявамтова да стане :mrgreen:

Уважаеми г-н Грозев,
За заплатата от 1 600 лева на неоценимата „медийна експертка” това не е слух, който пускам аз или камикадзе, а това го каза на всеослушание, членът на УС на СФС пред мен и и пред други колеги на циганската свада състояла се в Дряново - Борко Мазнев, когато трябваше да бъде сатанизиран старият председател и някои бивши членове на УС. Дори има свидетели на това как Борко Мазнев размахваше листовете за това, че тя била поискала такава заплата. Интересното е как ”забрави” да спомене това вътре в залата... :mrgreen: Ама Боркови му работи. Каже нещо, после бил разбран погрешно... :mrgreen:

Уважаеми г-н Грозев,
Ако искате за в бъдеще да ви приемат насериозно, дръжте се и Вие по същия начин. Ако искате да сте медийнни звезди, бъдете такива, но после не се отричайте от някои казани от вас неща и не търсете вината в журналистите. Те само са ви цитирали...

В заключение:
Уважаеми г-н Грозев,
Не приемайте изразеното от мен лично мнение като заяждане, а като начин да се замислите къде грешите. То е в духа на това което сам написахте : „Ще се радваме да посочвате всяка наша грешка, която сте забелязали, както казвате, безгрешни няма и който не работи, той не греши. Ще се стараем да не ги повтаряме и изобщо да ги избягваме...”
Благодаря за вниманието...
Бай Ставри
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 86
Регистриран на: 24 Яну 2010, 12:28

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот SFS » 16 Фев 2010, 21:24

Бай Ставри да се готви за пенсия...ако не е до година-две то най много до след 3...но тогава му гарантирам, че 20 брутни заплати ще ги сънува. ;)
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот osata » 16 Фев 2010, 21:48

Бай Ставри написа:
Уважаеми г-н Грозев,
От досегашната ми практика на задаване на въпроси към УС, предварително зная какъв ще бъде евентуалният Ви отговор. Вариантите са няколко:

- Ще започнат бесни атаки спрямо моята скромна личност, защото съм изразил мнение несъвпадащо с Генералната линия на СФС. ОК. На това съм свикнал.
- Някой от Вас, ще влезне в ролята на ЧР и ще се опита да ме пенсионира. И на това съм свикнал. :mrgreen:
- Услужлив модератор ще бъде „помолен” да изтрие изразеното лично мнение, защото ще прецени, че се заяждам :mrgreen:
- Евентуално мога и да получа някакъв уклончив отговор, но дълбоко се съмнявамтова да стане :mrgreen:

Благодаря за вниманието...


Уважаеми г-н Бай Ставри,
тук модераторите не действат на лична основа и не трият мнения с цел дразнене. Това го прави един модератор в един друг форум - кръстоска между пчела и вълк :mrgreen: се именува, предполагам сте чувал за него.
И тъй като вече ми писна да Ви предупреждавам да не обсъждате модераторстването на форума, следващият път ако не можете да влезете във форума, да не се чудите.
Благодаря за вниманието...
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: УС на СФСМВР

Мнениеот SYNOPTIK » 16 Фев 2010, 22:07

Бай Ставри написа:- Услужлив модератор ще бъде „помолен” да изтрие изразеното лично мнение, защото ще прецени, че се заяждам :mrgreen:

Тук не съм съгласен ! Форума е направен и се поддържа изцяло от ентусиасти,обичащи професията си и в частност МВР. Тяхната цел е да се поставят и дискутират проблемите и постиженията в Министерството.
Това гласи и т.1 от Правилата на настоящият форум.
Поздрави !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта