МВР и мобилните телефони

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

МВР и мобилните телефони

Мнениеот osata » 10 Сеп 2009, 19:55

Колеги, всеки от нас ползва мобилен телефон, някой по два дори и три.
Повечето от нас ползват личния си мобилен телефон за служебни цели.
Учудващо е, лично аз съм на мтел от мноооого години с един номер и в момента съм на промоция за служители на МВР с месечна такса 10.00лв, безплатно говорене в група, минута към мтел-18ст към другите оператори 39ст и 30 безплатни минути в мрежата на МТЕЛ.

В нашия град има много групи на МВР и подобни, тоест има група на полиция, пожарна, гранична полиция... съдебна, военна...
Тоест дори и в моя си град често за работа плащам от джоба си. Месечната ми сметка си е една константа, въпреки многото колеги, с които говоря безплатно.

Значи в нашата дирекция около 2000 служители са с промоционални карти на мтел и глобул, повечето имат по 2-3-4 карти за семействата си, тоест около 4-5000 абоната (все пак има изключения да не ги броим 8000).
Какво ми е очудването - мой познат в една фирма с около 30 телефона преминаха на друг моб. оператор и получиха такова внимание от новият оператор, сякаш са хиляди нови клиенти.
Други мои познати са към Вивател с оферта за фирма ( те имат общо 6 карти ) - около 14лв месечна такса, безплатно говорене в група, 80 безплатни минути към всички моб. оператори и не съм сигурен след тях колко е минутата, но е нещо подобно на горните оферти.

Тааа, тъй като в МВР скоро повишение на заплати няма да очакваме, нека съвсем сериозно УС на СФС МВР да предприеме сериозни преговори с мобилните оператори, защото само в моя град това са 5-6000 абоната, които плащат като попове за служебни разговори от заплатата си. Няма логика всеки град да е отделна група, налага ми се да звъня и в София, и в Добрич и т.н.

Не може един оператор да не предприеме шокова промоция и да си набави десетки хиляди абонати по 14лв месечна такса да кажем.

След като нямаме увеличение, да намерим начин да намалим разходите!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: МВР и мобилните телефони

Мнениеот Hammer » 10 Сеп 2009, 20:04

Оса напълно си прав но има една друга работа : Едно време като ни "зарибяваха " Глобул бяха провели "трудни " преговори с Директора на ОД на МВР и съответно директора си е имал определени изисквания да го кажем за спонсорство къде компове къде кола за МВР или принтери и те операторите са си прави не може да ни бъдат хем спонсори хем да ни са почти без пари разговорите трябва да си ги избият .Та същата работа е и със СФС ако имат претенций я телефонче я лаптопче от оператора пак ще са ни скъпи разговорите !!! Мое лично мнение не ангажирам никой но това е положението .
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: МВР и мобилните телефони

Мнениеот osata » 10 Сеп 2009, 20:08

Hammer написа:Оса напълно си прав но има една друга работа : Едно време като ни "зарибяваха " Глобул бяха провели "трудни " преговори с Директора на ОД на МВР и съответно директора си е имал определени изисквания да го кажем за спонсорство къде компове къде кола за МВР или принтери и те операторите са си прави не може да ни бъдат хем спонсори хем да ни са почти без пари разговорите трябва да си ги избият .Та същата работа е и със СФС ако имат претенций я телефонче я лаптопче от оператора пак ще са ни скъпи разговорите !!! Мое лично мнение не ангажирам никой но това е положението .


Ами то заради това при нас сме на глобул и мтел пръснати и ти излиза още по-дебело да си свършиш работата. А това за спонсорството - то си е ясно, и тука май "говорят безплатно" от бог нагоре :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: МВР и мобилните телефони

Мнениеот BARETATA » 10 Сеп 2009, 20:16

това ми се струва по-невъзможно,отколкото да повишат заплатите


ади поне ни остави да се надяваме малко де :lol: :lol: , оптимист такъв ;)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42


Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта