Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот малкия » 09 Ное 2010, 12:18

Уважаеми членове и симпатизанти на СФСМВР, колеги, граждани,

С дълбока болка Ви съобщаваме, че снощи, навръх професионалния празник на полицията – Архангел Михаил, загубихме наш скъп колега. На 08 ноември 2010 г., на именния му ден, завинаги си отиде Ангел Петров Андреев, на 42 години, служител в Гранична полиция на ГКПП „Капитан Андреево”. Приблизително към 21.00 часа при изпълнение на служебните му задължения го блъска лек автомобил. Пристигналият медицински екип само констатира смъртта му. По нелеп начин си отиде колега, баща на две деца. Още един от нас няма да се пенсионира.
Поклон пред паметта му!
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот BARETATA » 09 Ное 2010, 16:41

Тук също ще кажа ПОКЛОН :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот Lord » 09 Ное 2010, 21:57

Не знам защо колегата В. Попов е избрал тук да спомене за инцидента. Според скромното ми мнение тази трагедия касае много по-мащабен формат от членовете на синдикална структура. Възможно е колегата старши полицай Ангел Андреев да е бил член на СФСМВР. Но вече има ли значение?! :cry:


Както и да е, човекът го няма, а аз все се каня да си седя на Д-ъто, но не успявам, имам въпроси:

Гледах отразяване на събитието в новинарските емисии тази вечер, ами моите уважения, но изключая Нова ТВ, останалите скърбяха и отразиха с много по-голяма съпричастност случаят с кучката Мима от Дряново /моите уважения, но онова е просто кучка/, отколкото разпраният колега! :evil:

Въпрос: Защо не бачкат лампите на плаца/повечето/, изключая тези под навесите за проверка?
Въпрос: Вярно ли е, че ангажимента е на общината?
Въпрос: Вярно ли е, че след убийството снощи на колегата ни общината е казала, че е дала над 4 хил. лв. за поддръжката на ГКПП?
Въпрос: А, колко е дала общината за охлаждане в административните си помещения от климатизатори лятото и отопляне през есента и до момента?
Въпрос: Колко биха стрували на общината останалите 3 крушки от четерите осветителни тела, находящи се над мястото на удара на плаца?
Въпрос: Момченцето и момиченцето на кого да викат татко?! А? :cry:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот малкия » 09 Ное 2010, 23:28

Lord, почти едновременно съм го пуснал и тук:

http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/viewtopic.php?f=21&t=196&start=10

Колегата, вечна му памет, беше наистина наш член и си мисля, че това има някакво значение.

Колкото до въпросите, аз (а и Федерацията) също имаме немалко. Някои от тях сме задавали и ще продължим да задаваме.
Ще стане дума и за тях, но тук просто исках да почета паметта на колегата.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот SFS » 09 Ное 2010, 23:44

Бог да прости човека.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот slaron » 09 Ное 2010, 23:53

Поклон и съболезнования на близките му! :?
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София


Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот osata » 10 Ное 2010, 09:09

Не можах да гледам новини, не знам подробности.... но точно преди 4-5 дни си зададох въпроса "защо в тъмната част от денонощието полицаите ( не КАТ ) не ползват светоотразителни жилетки". Извинявайте, ама "боклукчиите са с такива". То бива "антикорупция", ама понякога граничи с простотия. В случая не знам колегата имал ли е или не, но като цяло такива жилетки не са дават, а тъмните униформи, особено ако насреща идва автомобил не се виждат никак.
Смятам, че на определени места трябва да има ЗАСИЛЕНА СВЕТЛИНА, както и на пешеходните пътеки, защото вечер се вижда трудно, а пак казвам, когато има някакво заслепяване от насрещен автомобил видимостта пада до ... има няма 10 метра.
Съболезнования на близките !!!
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот BARETATA » 10 Ное 2010, 16:28

Брат , в СДВР е задължително както през деня така и през нощта служителите - ППД - да са с жилетките за които говориш . На трима човека , минимума е един да е с такава :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Загинал при изпълнение на задълженията си колега

Мнениеот osata » 10 Ное 2010, 23:02

BARETATA написа:Брат , в СДВР е задължително както през деня така и през нощта служителите - ППД - да са с жилетките за които говориш . На трима човека , минимума е един да е с такава :idea:


Това не го вярвам, защото често съм в София и не съм виждал полицаи от ППД с жилетки, а във Варна жилетка се дава само на служителите от пътна полиция, и никой друг не може да вземе.
Както и да е, нека не изкривяваме темата.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта