Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот SYNOPTIK » 28 Окт 2010, 22:38

МВР-синдикат, който иска главата на вътрешния министър Цветан Цветанов и опитва да клати държавата, се оказа сред протежираните и привилегированите студенти в Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски”.
Това съобщиха за Frognews.bg,източници от Алма Матер, според които зам.-председателят на Синдикалната федерация на служителите от МВР Галентин Грозев, с факултетен номер 57335 изучава тънкостите на правните дисциплини при изключително странни обстоятелства.

Факултативният съвет е въвел задължително посещение на лекции и упражнения за бъдещите прависти. Още с влизането си в университета обаче това правило никак не допаднало на вече дипломирания през 1999 г. културолог Галентин Грозев. Все пак зам.-шефът на синдиката успял да изкласи до трети курс, когато ударил на камък. Професори и асистенти отказали да му дадат заверка за това, че е изкласил годината, тъй като натрупал голям брой отсъствия и не успял да си вземе някои от изпитите. Въпреки многократните молби на Грозев и обясненията му, че нямало как да посещава всички упражнения и лекции, защото бил много зает около синдикалната дейност, преподавателите останали непреклонни.

Въпреки това обаче, вместо да изчака една година и да положи не взетите си изпити, Грозев написал молба директно до декана на Юридическия факултет доц. Тенчо Колев за сливане на 4-ти и 5-ти курс, за да може младият синдикалец да изкласи по-бързо. За огромна изненада от неговите колеги, желанието му да слее две години в една било удволетворено. Според наши източници зад благосклонността на доц. Колев стоял МВР-шеф от правителството на Сергей Станишев, който ходатайствал за синдикалния шеф пред ръководството на факултета.

Отворихме правилника на Софийския университет, където ясно е казано, че подобно „сливане” на две години в една може да се прилага само при специални случаи. На първо място, разбира се, студентът трябва да е преминал успешно 3-ти курс. От по-интензивното обучение могат да се възползват, бременни, майки, болни и отличници. Очевидно обаче Грозев не попада в нито една от трите категории.

В канцеларията на факултета пък нямало и помен от молбата, която Галентин Грозев бил подал до декана доц. Колев, като тя най-вероятно е „изчезнала” умишлено, за да се потули случаят. Из документите също липсвали факти и за това, как самият Грозев е успял да влезе право в СУ „Св. Климент Охридски”.

Ръководителят на пиар отдела в университета Симеон Хинковски каза пред Frognews.bg, че е запознат със случая около Галентин Грозев, който имал един невзет изпит. По думите му, няма никаква пречка да се запише годината по този начин. Това, дали студентът може да слее 4-ти и 5-ти курс зависело от декана, но в конкретния случай също нямало нищо притеснително.

Студенти от Юридическия факултет обаче казаха, че това ставало доста трудно и много малко били молбите, които са одобрени от декана доц. Тенчо Колев.

FrogNews.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот BARETATA » 28 Окт 2010, 22:42

Голяма работа са медиите , много важно че се е получило сливане на годините . Повече няма да коментирам ... засега . Просто поредната медийна бомба в Обществото
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот малкия » 28 Окт 2010, 23:43

Коментарите под пасквила са доста интересни.
Неграмотното писане няма да коментирам.
Странно само кой точно и кога е искал министерски глави. Че аз нещо не си спомням такива работи.
Та как да хвана вяра на нещо, което започва с откровена лъжа?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот osata » 29 Окт 2010, 07:36

Нещо не пасват годините..., къде е 1999г, къде е 2010г..... А и по времето на Премиерът Станишев ако не се лъжа Галентин не е бил в УС на СФС МВР и така. Иначе "журналистически" е написано страхотно - който прочете да каже - пууу, да ... :mrgreen:
Но и така да е, висшето образование в България е болно точно като МВР. Аз лично познавам хора с невзети 10-15 изпита и пак си взеха дипломите - въпрос на "кадруване" и връзки. ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот Sir Humphrey » 29 Окт 2010, 19:24

osata написа:Нещо не пасват годините..., къде е 1999г, къде е 2010г..... А и по времето на Премиерът Станишев ако не се лъжа Галентин не е бил в УС на СФС МВР и така. Иначе "журналистически" е написано страхотно - който прочете да каже - пууу, да ... :mrgreen:
Но и така да е, висшето образование в България е болно точно като МВР. Аз лично познавам хора с невзети 10-15 изпита и пак си взеха дипломите - въпрос на "кадруване" и връзки. ;)


Не бе, Оса.
През 1999 г. е завършил културология, а доскоро е следвал право.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот SYNOPTIK » 29 Окт 2010, 21:13

Интересно е едно-Министър с най-висок рейтинг-удар по повод имоти...
Синдикат-единствено действащ-удар по лидер...
Не е случайно,нито едното,нито другото...!
Някой не иска работеща държава,май...!?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот osata » 29 Окт 2010, 21:54

SYNOPTIK написа:Интересно е едно-Министър с най-висок рейтинг-удар по повод имоти...
Синдикат-единствено действащ-удар по лидер...
Не е случайно,нито едното,нито другото...!
Някой не иска работеща държава,май...!?


Напротив - този някой иска, ама да работи за него :lol: :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот katana » 30 Окт 2010, 00:01

Колеги, благодаря за разбирането и доброто отношение.
Нека все пак накратко да ви опиша за какво става въпрос.
През 2006г. кандидатствах за втори път в СУ само специалност право и издържах приемни изпити - БЕЛ /Далчев - 5,25/ и история /Образуване и укрепване на българската държава - 4,25/. За съжаление, с годините съм оглупял явно, защото през 94г. пак държах същата тема по история и там изкарах 4,50, само че в Търново.
Приеха ме право и започнах, след което изкарах трите курса. Много исках да слея две за една, за да завърша по-бързо, все пак догодина синът ми тръгва на училище, не иска да уча с него - вечният студент..
Обаче в първи курс успехът не беше добре, чак в трети успях да направя общ успех от трите години 5,50 как съм чел и кога, аз си знам...
Пред четвърти курс /миналата година/ разбрах, че ще връщат изискването за юридическо образование в досъдебното производство и реших да слея двете години четвърти и пети курс - все пак успех не ми трябва, не съм на общежитие. Правех си сметка да завърша сега през декември. Подадох молба в деканата, там сума време чаках да ми напишат успеха, защото иначе нямаше как да запиша ускорено. Най-накрая ми написаха успеха и деканът Тенчо Колев ми разписа "да". Стори ми се, че май нещо се учуди, като видя, че искам 4-и и 5-и курс да сливам, ама негова си работа.
С триста зора изкарах 20-на изпита за двете сесии - зимна и лятна, вярно с нисък успех, ама все пак нали минаха.
В момента нямам повече семестри да карам, само че не съм завършил семестриално - понаблегнах на синдикалната дейност за сметка на ученето и имам три изпита от тази година, за да завърша семестриално. Лошото е, че ликвидацията през зимата се плаща по 50лв. на изпит, но какво да се прави.
После следват държавните, ако взема тези трите.
Това е цялата история.
Нямам нищо общо с която и да е партия, не искам ничия глава, и даже нямам и представа как се клати държава, още по-малко пък го правя.
Отново благодаря, че разбирате, че става дума за простотии и лъжи.
Естествено, всяко нещо, което твърдя, е фиксирано по законния ред в тефтерите на ЮФ-СУ от усърдните секретарки.
katana
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 92
Регистриран на: 23 Дек 2009, 19:23

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот katana » 30 Окт 2010, 00:10

В същото време си мисля, че това може да е разработка на службите - още през 2006г. теа гниди са предвидили, че така ще се сменят правителствата и са ме подготвяли, гадовете мръсни, за синдикална дейност и да клатя държавата, нищо, че чак 2009г. се регистрира СФСМВР. Ей, мамка му и шиле, спряха Мелодия на годината, сега и това! :lol:
Няма оправия тая държава, ама да си го кажа - В Русия съм, в Русия съм! :lol:
katana
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 92
Регистриран на: 23 Дек 2009, 19:23

Re: Синдикалист на МВР-привилегирован студент в Алма Матер

Мнениеот BARETATA » 30 Окт 2010, 00:45

Жив и здрав , успех при вземане на изпитите , а другото да оставим назад - говоря за журналистическите глупости. :mrgreen:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта