Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Мнениеот Polix » 20 Окт 2010, 19:25

Lord написа:
малкия написа:...СФС поиска срещи с всички парламентарни групи с цел разясняване на позициите си по измененията на ЗМВР.


Това уточнение е важно и наистина беше нужно.

Лично за мене не беше нужно, защото не вярвам в написаното пояснение. Това е замазване, ако щете го наречете и зацапване на нещата. Лошото е ,че с която и да е политическа сила да се срещнат освен за пореден път да останат болшинството употребени, друго не ги очаква. Е някои може и да получат "дивиденти", но определено срещу това обаче което евентуално ще получат като отношение от хората ще си е чиста загуба.
За пореден път ще напиша следното - когато започне смесването на чисто синдикалната дейност с политически инициативи или "подкрепи" нещата рано или късно се изкривяват. Това ме подсети за един кръговрат - и едните се смениха с други, но масите и проблемите останаха същите, напредък ни йота.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Мнениеот avitohol » 20 Окт 2010, 20:26

"Може би е добре да има парламентарна анкетна комисия, която да проучи въпроса с имотното състояние на вицепремиера и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов. Това коментира пред журналисти заместник-председателят на Коалиция за България и член на вътрешната комисия Михаил Миков. Той посочи, че след декларацията на ПГ на ГЕРБ въпросът придобива парламентарни измерения и може би наистина има резон Народното събрание да се ангажира с него, пише БТА. "
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=604856
Мисля че това очертава по пълно картинката, която отива към открита война на бившия и сегашен м-р на ВР. Единия вече "припозна "своите хора, които междувпрчем отдавна създаде сам-своите оловни войници. Щат или не щат, и състезателите от другия отбор ще бъдат въвлечени във нея , а те въщност отдавна воюват по форумите. И защо?
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Мнениеот monika » 20 Окт 2010, 21:50

STO92 написа:
avitohol написа:Нормално е, всяка уважаваща себе си партийна централа да иска да се сдобие със своя синдикална патерица. За Герб очевидно остава новосформираното ССМВР. Разделението е повсеместно, уви, то е разделението на БГ като нация, като държава, като религия, като всичко.
Жалко, а беше то няога девиза
"Един народ, един Бог, един кхан....."


Колега би ли обяснил, кое е очевидното освен проблемите в МВР ??? ;)


http://radioshumen.net/home/index.php?o ... 4&Itemid=2

"Исканията на хората, ръководени от Галентин Грозев не са синдикални, а политически и не защитават интересите на полицаите, каза за РШ Иван Павлов, един от основателите на Федерацията на служителите в МВР по повод информацията за полицейски протести. Учредителите на Федерацията на служителите в МВР не подкрепят днешните протести, обявени от Грозев.Членовете на Контактната група са излезли от Федерацията и са създали свой синдикат- допълни още Иван Павлов."


Отговарям с цитат на въпроса за очевидното. Това пълно съвпадение в мненията на Иван Павлов и Цветанов не е случайно, както не е случаен и моментът на подписване на "споразумението".
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" - Майка Тереза
Аватар
monika
Полицай
Полицай
 
Мнения: 141
Регистриран на: 22 Авг 2009, 10:18

Re: Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Мнениеот Lord » 20 Окт 2010, 22:17

Polix написа: ...Е някои може и да получат "дивиденти", но определено срещу това обаче което евентуално ще получат като отношение от хората ще си е чиста загуба.
.....

Може и да прозвучи глуповато и наивно въпроса ми за Поликс и др. колеги, но като служител, външен така да се изразя, стоящ встрани от "кухнята/сервизните помещения/, наистина ми е интересно какви биха могли да бъдат тези т.н. "дивиденти"?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Мнениеот Polix » 21 Окт 2010, 00:08

Въпросният дивидент Лорд автоматично не значи нещо в парично изражение, но реалностите са доказали по един или друг начин, че определено можеш след време да се радваш например на определен комфорт в работата, защо пък не йерархично издигане на определен пост или друга реализация и защо не и извън МВР, например на общественото поприще. Както се казва - ами зависи до къде ди стигат амбициите. Мисля, че това е достатъчно. И да поясня -нищо от изброенето не ми е от личен опит , а от позицията ми на зрител в целия този цирк.
И тъй като и в тази тема се засегна въпроса за създаването на новия синдикат, ами да им е честито и защо пък не. Има още възможности да станат например защо пък не и 19 синдиката. :D При такава внушителна бройка служители на МВР има спокойно такава възможност. Така и така е започнало роенето нека да минем бройката 19.
И за да не изглежда шегата ми плоска ще цитирам нещо интересно, за да ме разберат четящите този форум:
"Федерация на независимите синдикални организации от Българската армия
УЧРЕДЕНА: 9 май 1990 г.
ОТРАСЪЛ: ФНСОБА е доброволно обединение на самостоятелни и равноправни синдикални организации на военните служители и работници от системата на Министерството на отбраната и Българската армия ,както и от търговски дружества и стопански организации от МО.БРАНШОВА СТРУКТУРА: Федерацията има 19 браншови съюза. "
Въпросната Федерация е част от структурата на КНСБ - така ,че не е измислена и е реалност/това за пояснение/. :D
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Мнениеот камикадзе » 22 Окт 2010, 20:50

Името на темата трябваше да бъде:" УС на СФС отново взима решения без да се допита до членовете си"
За кой ли път? Пощата ли не е в ред?
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

Re: Полицейският синдикат потърси подкрепа от БСП

Мнениеот stenli » 24 Окт 2010, 09:11

SYNOPTIK написа:Имах предвид,политическата сила ! По онова време бях убеден,че се залагат капани за следващите управляващи.Вижда се,че сега се "вадят кестените" и малко хора си спомнят,кой ги сложи...Негативите обират сегашните !

В нашия ресор явно капаните са най малко . Ако искаха да ги закопаят тотално можеха тетрално да клекнат пред наще искания за увеличение да заплатите да ги дигнат с исканите от нас проценти и да ги оставят да се оправят след това. Бедна им е фантазията къкви протести щеше да има ако тръгнат да намаляват заплатите след това.
stenli
Нов
Нов
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Окт 2009, 21:54

Предишна

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта