ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот радио » 09 Сеп 2009, 19:55

СФСМВР НЕ РАБОТИ КАКТО СЕ ОЧАКВАШЕ?
ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА СФСМВР ИСКА ДВА БОНА ЗАПЛАТА?
СФСМВР СЕ РАЗПАДА?
радио
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2009, 19:47

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот фиеста » 09 Сеп 2009, 21:40

Вярно ли е, че СФСМВР загуби доверието на редовите си членове много бързо?
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот малкия » 09 Сеп 2009, 21:43

радио написа:Утре ще ги задам и във вътрешния форум:).НЯМА ДА ПИША С ГЛАВНИ БУКВИ ЩОМ ВИ ДРАЗНЯТ:)


Е, ти във вътрешния отдавна ги задаваш подобни. Наистина ми е интересно - много те е грижа за СФС или какво?
Но за да не излезе, че отговарям на въпроса с въпрос, нека се опитам поне донякъде да задоволя любопитството ти.
Слуховете за разпадане на СФСМВР са малко преувеличени. :D
Как работи СФСМВР ще се разбере по резултатите.
Колко бона заплата ще получава председателят би те засягало само и единствено ако тази заплата се плаща от твоя членски внос. Всъщност тези, чийто членски внос ще отиде за това, си имат механизмите да влияят.
Дали си мъж или жена няма никакво значение, разбира се. А за разликата между членовете и нечелновете - веднага "ще споделя", макар и двамата да знаем, че и двамата сме наясно. Та, значи, като член на СФСМВР би имал/а значително повече основания да "си питаш" (както казваш), а и да очакваш отговори. За някой, който просто стои отстрани и "просто си пита", нещата стоят малко по-иначе.
А относно това какво се говори - е, не всичко, което се говори, е светата истина. ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот малкия » 09 Сеп 2009, 21:47

фиеста написа:Вярно ли е, че СФСМВР загуби доверието на редовите си членове много бързо?

Аз поне не мисля така. Или най-малкото не бих използвал минало свършено време.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот osata » 09 Сеп 2009, 22:03

Чудя се да поизтрия ли малко спам или да оставя така темата.
Надявам се нататък в темата да се пита по конкретни въпроси "Вярно ли е, че" и ако има възможност и желание да се отговаря от хората, които знаят, от които зависи или към които е зададен въпроса.

Аз също твърдо стоя зад идеята, че колкото повече се мълчи толкова повече малък факт и малко фантазия довеждат до сложни въпроси, които пък зададени и подкрепени с вероятни истини водят до особеното чувство, ( което заради професията ни е силно изявено ) че ни лъжат и нещо не е както се представя.

Само Ви моля да спазваме добрия тон ;) , външните форуми са общодостъпни!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Sir Humphrey » 09 Сеп 2009, 22:17

Както знаем, природата не търпи празно пространство.
Когато не излиза официална информация, мястото й заемат слуховете, които биват най-малко два вида:
1. Безобидни
2. Манипулирани

Заключенията оставям публиката да си ги направи сама.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Polix » 10 Сеп 2009, 22:26

малкия написа:[
Слуховете за разпадане на СФСМВР са малко преувеличени. :D - Интересно ми е само до кога ли ще се защитава и тази теза. Както може да се нарече ,то и "слепите прогледнаха", че не можете да се разберете кой да е войводата , кой да е байрактаря и кои да са четниците.
Как работи СФСМВР ще се разбере по резултатите.- През коя петилетка-?Защото сроковете явно са под гриф съгласно ЗЗКИ.
Колко бона заплата ще получава председателят би те засягало само и единствено ако тази заплата се плаща от твоя членски внос. Всъщност тези, чийто членски внос ще отиде за това, си имат механизмите да влияят. - Не само питащия го засяга , а и редовите членове които плащат членски внос. Защото при ползване на служебен автомобил, предстоящо ползване на служебно жилище и служебни разходи за телефон май 2 000 си е чиста печалба. Все пак това си е сума и то доста добра.
Та, значи, като член на СФСМВР би имал/а значително повече основания да "си питаш" (както казваш), а и да очакваш отговори. За някой, който просто стои отстрани и "просто си пита", нещата стоят малко по-иначе.- -Да си призная лично за себе си ако на мен така ми отговарят определено няма да ме вдъхнови идеята да стана синдикален член.Пояснявам - не членувам в никой синдикат, защото смятам, че не могат да ме защитят по никакъв начин и няма да ми осигурят нещо повече от това което получавам в момента,защото нормативната база не го позволява, а отделен въпрос е че не знаете как да го поискате.
А относно това какво се говори - е, не всичко, което се говори, е светата истина. ;)
-Да, но когато се отговаря конкретно и ясно, то въпросите ще са по-малко и по-конкретни и не толкова крайни.
Да си призная, нямах никакво намерение да ви се меся във спора и в дебатите,които ги вихрите не само в този ,но и в другия външен форум, но там поне се трие качествено. Но както казах преди време във вътрешния форум на председателя ви -мълчанието и липсата на отговор по никакъв начин не създава впечатление за компетентост. Ако наистина докрай не вземете да си "подредите къщичката" ,а това меко казано е видно от всички актуални теми, наистина ще ви застигне съдбата на НСП. Лошото е, че и нов синдикат няма да реши наистина натрупалите се проблеми.
P.S. И за да няма пак неяснота ,интереса бми да чета отново форумите бе провокиран след публикувано мнение на Човек във вътрешния форум, за което му благодаря.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот малкия » 11 Сеп 2009, 10:25

Polix написа:
малкия написа:[
Слуховете за разпадане на СФСМВР са малко преувеличени. :D - Интересно ми е само до кога ли ще се защитава и тази теза. Както може да се нарече ,то и "слепите прогледнаха", че не можете да се разберете кой да е войводата , кой да е байрактаря и кои да са четниците. Не зная точно този извод откъде го вадиш. Моите впечатления са по-различни, но, разбира се, нямам желание да ги натрапвам никому.
Как работи СФСМВР ще се разбере по резултатите.- През коя петилетка-?Защото сроковете явно са под гриф съгласно ЗЗКИ.Сроковете за кое? За резултатите? Къде да ги обявя?
Колко бона заплата ще получава председателят би те засягало само и единствено ако тази заплата се плаща от твоя членски внос. Всъщност тези, чийто членски внос ще отиде за това, си имат механизмите да влияят. - Не само питащия го засяга , а и редовите членове които плащат членски внос. Много се извинявам, но аз не пиша ли точно същото два реда по-горе? Защото при ползване на служебен автомобил, предстоящо ползване на служебно жилище и служебни разходи за телефон май 2 000 си е чиста печалба. Все пак това си е сума и то доста добра.
Та, значи, като член на СФСМВР би имал/а значително повече основания да "си питаш" (както казваш), а и да очакваш отговори. За някой, който просто стои отстрани и "просто си пита", нещата стоят малко по-иначе.- -Да си призная лично за себе си ако на мен така ми отговарят определено няма да ме вдъхнови идеята да стана синдикален член. Интересно - някой роптае, че не било добре, дето си правим реклама с цел набиране на членове, друг пък не го устройва, че някои отговори не биха го вдъхновили... Пояснявам - не членувам в никой синдикат, защото смятам, че не могат да ме защитят по никакъв начин и няма да ми осигурят нещо повече от това което получавам в момента,защото нормативната база не го позволява, а отделен въпрос е че не знаете как да го поискате.
А относно това какво се говори - е, не всичко, което се говори, е светата истина. ;)
-Да, но когато се отговаря конкретно и ясно, то въпросите ще са по-малко и по-конкретни и не толкова крайни.
Да си призная, нямах никакво намерение да ви се меся във спора и в дебатите,които ги вихрите не само в този ,но и в другия външен форум, но там поне се трие качествено. Но както казах преди време във вътрешния форум на председателя ви -мълчанието и липсата на отговор по никакъв начин не създава впечатление за компетентост. Ако наистина докрай не вземете да си "подредите къщичката" ,а това меко казано е видно от всички актуални теми, наистина ще ви застигне съдбата на НСП. Лошото е, че и нов синдикат няма да реши наистина натрупалите се проблеми.


Като изключим горните забележки, до голяма степен съм съгласен с теб. Но никога не съм твърдял, че СФСМВР е завършена организация, която няма вече накъде да се развива и усъвършенства. Разбира се, че "къщичката" ни има нужда даже не от подреждане, а от довършване и обзавеждане. Колкото до споровете и дебатите - не съм им горещ привърженик. Правя това, което повечето правим във форумите - чеша си езика. За разлика от някои колеги обаче (надявам се, че е излишно, но да се застраховам все пак - не визирам теб), се опитвам да го правя с някаква полза, доколкото е възможно...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Polix » 11 Сеп 2009, 19:31

малкия написа:"Не зная точно този извод откъде го вадиш. Моите впечатления са по-различни, но, разбира се, нямам желание да ги натрапвам никому" - Нормално е да мислим различно, защото от позиците които гледаме са различни. Твоята "отвътре", а моята "отстрани".Личното ми впечатление е обаче, че между вас вътре в УС има някакви противоборства, които "избиват" и във външния форум.Мисля, че няма смисъл да ти цитирам и едните и другите.
"Сроковете за кое? За резултатите? Къде да ги обявя?" - Ами например конкретни срокове за постигане на тези прословути 6 искания. Като резултати например - проведени срещи с СД, къде кога за какво, проведени заседания на Съвета за социално партньорство, какви въпроси сте поставили, какво сте отстояли и т.н. Има толкова много неща които могат да се обявят. А къде да бъдат обявени ли - когато една организация желае да обяви нещо винаги при добро желание може да се намери начина и формата да го обяви - дали във външен форум или във вътрешния. Действията ви и постигането на целите ви не намират видимо изражение дори в медиите,ако щеш и два реда или миниатюрно каре. Защо например да няма някое друго изявление след среща на работните групи към Съвета за социално партньорство. След като има страница на Съвета издействайте си да помествате информация за предстоящите заседания и предстоящи теми за разглеждане там.
"Интересно - някой роптае, че не било добре, дето си правим реклама с цел набиране на членове, друг пък не го устройва, че някои отговори не биха го вдъхновили..."- Нормално е, различни хора, различни претенции, а колкото до вдъхновението, май имате нужда от наистина добър PR.
"Но никога не съм твърдял, че СФСМВР е завършена организация, която няма вече накъде да се развива и усъвършенства. Разбира се, че "къщичката" ни има нужда даже не от подреждане, а от довършване и обзавеждане." - От личен опит зная, че в една организация никога няма да спрат процесите на развитие, но в каква посока градация или деградация зависи от това до колко общото е надлеляло над личното его и до колко всеки един е съумял да "сложи личните ди амбиции в килера" и да извади онова положително с което смята, че може да допринесе за това т.нар. общо благо.
Да, обичайно форумите е,за да се водят определени спорове в рамките на "спорта да спорим заради спора", но форума може и да е начин да си "откраднеш идеи за нещо положително" ,начин за да научиш къде си "кривнал от пътя" ,начин за да научиш каква е нагласата по определен проблем. Форума за някои хора е и начин под някакъв ник, анонимно дори понякога да споделят за проблем, който при определени обстоятелства едва ли биха споделили. Въпрос на нагласа и гледна точка.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Lord » 11 Сеп 2009, 20:02

Polix и малкия, доста конструктивен диалог. Значи е възможно, стига страните да са коректни и позициите принципни, а не на лична основа. Отличен пример!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта