ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот cveteto » 29 Окт 2009, 20:53

Polix, с удоволствие прочетох поста Ви - задълбочено и сериозно познаване на материята. Дано и други го прочетат внимателно.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот SFS » 29 Окт 2009, 22:24

Цвете, винаги съм казвал, че освен материя има и дух. Когато едното липсва става беля. Материята може да се управлява от зъл дух а злия дух може да се използва от дбри материалисти.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Polix » 29 Окт 2009, 22:51

Стони човека е симбиоза от дух и материя,въпроса за душата е отделна тема. Никой не се ражда с зъл дух и как въобще се определя дали духът е зъл или добър, заспал или буден? Според това ти как го виждаш или някой друг , трети ,пети иили според това колко ти угажда или колко ти опонира?. За теб той може да е "злия дух от бутилката", но за мен да е добрия дух от "лампата".
За едни духа може да е "заключен в килера" до онзи момент в който бъде намерена онази светла идея /кауза/,поради която може да прогориш. За други обаче, посоката може да е друга,която те смятат за съществена и важна и от съществен принос.
Никой обаче не може да ме убеди, че с само с духовна храна можеш да живееш. В този ред н мисли се сещам са една мисъл "Битието определя съзнанието и обратно". Нашият бит и култура, нашето мислене трудно могат да отделят две основни неща : да не се смесва личното с общественото и обществената дейност с личния интерес. Да линията е доста тънка, но особено съществена, но уви има доста време докато се научим реално и всекидневно в постъпките си да действаме така. Ние българите се темпераментна нация и ако не направим "компот от всичко това няма да сме си ние".
В заключение винаги ще помня едно заключение на едни мои приятели чужденци - Готини хора сте и трудолюбиви,но по отделно ,а когато сте заедно сте като врящ казан в ада около който няма нито един пазач- просто защото такъв не ви е нужен. При вас който и да се опита да излезе от казана другия в него ще го дръпне обратно, за да са пак всички заедно. :lol:
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Lord » 29 Окт 2009, 22:54

Polix написа:...... Отдавна мина времето когато "играх това хоро" от редови синдикален член до активен член в новосформирана формация/разбирай разцепване на и сега действащ национален синдикат/ през ефективни стачни действия спонтанно или планирано организирани до оптимизации и прочие и прочие /разбирай не в МВР/.Извода от всичко това е един: добро познаване на опонента, добре подготвена опозиция, ако щеш и политическо лоби в законодателната власт и здрави нерви и бронежилетка........


Чудесно! Имам въпрос, къде е разликата между синдикална организация и мафиоткска структура, че нещо напоследък не я намирам?

/питането ми е принципно, не е за СФСМВР/
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот SYNOPTIK » 29 Окт 2009, 23:15

На мен винаги ми е било чудно,че Синдикати "яхват" даден протест,и после някак си тихомълком,се съобщава:""Ние се договорихме,разбрахме се...",а самите протестиращи нищо не усещат.
Даже един синдикален лидер,дотолкова се "договори",че се кандидатира за Евродепутат-т.е.-свърши си работата у нас,човека...
Трябва да си призная,че имаше човек живеещ в далечна страна,който предупреждаваше за някои неща,ама...!
Често се сещам за финала на "Под игото" и Мунчо :
"Тоя луд беше единственият човек,който се осмели да протестира."
Не знам защо !?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот cveteto » 29 Окт 2009, 23:20

Цвете, винаги съм казвал, че освен материя има и дух. Когато едното липсва става беля. Материята може да се управлява от зъл дух а злия дух може да се използва от дбри материалисти.

Стони, до болка си прав. Може би истината е в доброто равновесие - Polix е права, че човекът е едно цяло, съставено от две неразделни части - дух и материя.
А за другото - някои го наричат Закон Божи, други - почтеност... За жалост доста наши съвременници трябва да надничат в тълковния речник, за да научат смисъла на тези думи. А тъкмо те са с най-здрави лакти, най-повратливи, най-способни да яхнат нещо в най-удобния момент, както казва SYNOPTIK...
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот SYNOPTIK » 29 Окт 2009, 23:26

cveteto написа:А тъкмо те са с най-здрави лакти, най-повратливи, най-способни да яхнат нещо в най-удобния момент

Направо си ги назначават за удобство,ако питаш мен.
Говоря най-общо,без да сезирам определени хора и личности.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Lord » 29 Окт 2009, 23:28

SYNOPTIK написа:................
Често се сещам за финала на "Под игото" и Мунчо :
"Тоя луд беше единственият човек,който се осмели да протестира."
Не знам защо !?

И аз не знам! :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Polix » 29 Окт 2009, 23:31

Lord написа:[
Чудесно! Имам въпрос, къде е разликата между синдикална организация и мафиотска структура, че нещо напоследък не я намирам?

/питането ми е принципно, не е за СФСМВР/

Ами ще ти дам конкретен пример и ти си направи извода- преди повече от 10 години беше хит приватизацията на предприятия чрез РМД/работническо - мениджърски дружества/ - т.е. работници се сдружават в АД и си купуват на изплащане с разсрочен договор от напр. 10-15 години дадено предприятие ,като целта е запазване на работното място,осигуряване на производство, което дори може и да е стратегическо в определен план. Част например от предприятието можеше да се плати чрез т.нар. бонови книжки чрез фондове и т.н. В заключение оказа се, че тези фондове не са твои или мои, а се управляват от отделни сидикални феодали и целта им е да ликвидират всичко с цел печалба. Е намериха се хора, които им дадоха отпор не един път или два пъти при това качествено. Но предателя е винаги вътре и не езадължително да е за пари. В крайна сметка доста заводи оцеляха, работят и не благодарение на тези чужденци които ги купиха впоследствие,а благодарение на тези хора които се бориха да бъдат спасени и обичайно бяха изиграни на финала благодарение на една или друга политико - икономическа групировка.
Разликата между синдиката и мафиотската структура е тази, че в един синдикат винаги се намират онзи тип идеалисти които в един или друг аспект си мислят, че с гола идея ще минат през стената, докато при мафиотската структура с пари просто можеш да разрушиш тази стена, т.е. разликата е в парите и властта.
В заключение: Лично аз смятам, че въпроса ти е просто риторичен,защото когато едни ръководители опитат от властта и не успеят да се опазят от нея и от не съумеят да издържат на натиска на ответната страна винаги си стига до онзи момент на безсилие.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот cveteto » 29 Окт 2009, 23:35

И въпреки това...
Ако някой е пипнал с мръсни ръце кристалната ваза, не чупите вазата, а я измивате и намирате благовидна причина да изхвърлите от дома си човекът без хигиенни навици, нали?
И да не ви я посочи Мунчо, вие все някога ще разберете, че е изцапана, и ще направите каквото трябва.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта