ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Lord » 29 Окт 2009, 23:40

Благодаря, Поли! Така си е, да не говорим за извиването на ръце на цели семейства от синдикални централи, осигурили им нещо, полагащо се по принцип, надявам се нашите /на МВР/ синдикати да не стигнат до там/ въпреки, че не съм член на синдикална организация и никога няма да бъда/, все пак МВР е институция, в която работят интелигентни и уравновесени люде, или поне се предполага да е така.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Polix » 29 Окт 2009, 23:54

SYNOPTIK написа:На мен винаги ми е било чудно,че Синдикати "яхват" даден протест,и после някак си тихомълком,се съобщава:""Ние се договорихме,разбрахме се...",а самите протестиращи нищо не усещат.
Даже един синдикален лидер,дотолкова се "договори",че се кандидатира за Евродепутат-т.е.-свърши си работата у нас,човека...
Трябва да си призная,че имаше човек живеещ в далечна страна,който предупреждаваше за някои неща,ама...!
Често се сещам за финала на "Под игото" и Мунчо :
"Тоя луд беше единственият човек,който се осмели да протестира."
Не знам защо !?

Ами имаше отделни синдикални лидери, които се кандидатираха за кметове, депутати и прочие изборни длъжности, защото когато ги четкосваха ,за да разпишат поредната приватизация ,поредните съкращения, поредното разграбване, те тогава се чувстваха значими и велики. Това винаги се е случвало и ще се случва. Никога няма да забравя един синдикален лидер, който чат пат виждам по телевизията ,който при един протест срещу самите тях в един даден момент извика - абе и вас ще ви купят бе спокойно.
Ето затова за мен думата синдикат в каквато и да е форма е неприемлива.
А и ако искам да защитя правото си, ще го направя като несиндикален член - мога го и знам, че имам това право и знам, че мога да го отстоя, когато поискам. При това законно, защото имам това право - по закон. И ако го направя обаче ще застана само аз и в името на онези които не членуват никъде пък каквото ще да става.Познавам хора, които също биха го направили стига да вярват ,че това е неправилно.Но аз и в този момент не искам, защото отчитам реалностите и те реално не са розови.
Хайде да се огледаме и какво виждаме: 1.Общество, което в значителната си част не ни понася, обаче търси помощта ни ,защото това ни е задължение.
2. Плюе ни и не спазва законите, а същевременно изисква от нас да ги спазваме. А ние следва да си мислим, че вали дъжд. Ами и те са си прави.
3.Сочат ни с пръст че сред нас има най-много корумпирани - ами да, защото където и да отворим точно това де пише и се сочи, а положителното се пише на задни страници със ситни букви. А нещо за данъчни служители хванати в корупция да сте чели скоро или лекари? А защо? А да се сещате за случай някой от вас да е бил служебно защитен от неправомерна жалба?
4.Ние самите не правим нищо,за да подобрим имиджа си - само сеири ,панаири, боричкания.Който и да ни критикува му се отговаря първосигнално в повечето случаи. Не питаме човека защо, не питаме - А как да ти помогнем.?
5.Лоши условия за работа, демотивация, чести кадрови реформи и не се знае като какъв ще се събудиш.
6.На всички ни е ясно, че проблема не е само в парите ,а в неуредиците,защото поне 1/3 от времето ти отива в решаването на буквално битови и прочие бюрократични проблеми.
7. И в заключение - както скоро се пошегува един колега - май работим повече това което не ни е пряка работа , а работата на другия и да ни питаш защо.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Polix » 30 Окт 2009, 00:02

Lord в МВР работят наистина достатъчно интелигентни и уравновесени люде и тях ги има и подпомагат системата да не излезе напълно от ралси. Иначе тежко ни и горко.
Уви, МВР е доста затворена структура, сложена в крайно ограничени рамки,което е нормално - та ние защитаваме сигурността и стабилността, реда в държавата, поради което синдикализма в онзи си аспект, който би могъл да се развие в един завод например е невъзможно да се реализира. Лостовете в положителната и желана посока са наистина крайно ограничени.Това естествено не е повод за песимизъм, но следва да се съобразяват тези които са се заели с това по една или друга причина.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот osata » 30 Окт 2009, 19:02

cveteto написа:Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ
от osata » 27 Окт 2009, 21:50

Вярно ли е, че:

1. Колега от УС почти е стигнал до физическа саморазправа с И. Павлов пред доста граждани в заведение срещу сградата на МВР? - Не.

......



Дали наистина е нямало инцидент пред граждани в заведение в непосредствена близсот до министерството ? И се е стигнало "почти" до ....., и е било само "словестна битка" :?:

Че нещо "антените" ми хващат противоречива информация на шести морски канал УКВ :lol: ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот cveteto » 30 Окт 2009, 20:25

Оса, пререкания имаше, защото Павлов не спази решение на ФС. Но ПРЕРЕКАНИЯ, а не физически саморазправи. Иван Павлов излъга за началния час на срещата с МВР и ИЗБЛЪСКА определените от Федеративния съвет хора, които трябваше да вземат участие в тази среща. Павлов отказа да внесе изготвените от СФСМВР становища за проблемите в Транспортна полиция, СОД, ЗЖУ и Гранична. Савов се ядоса и удари лаптопа си по МАСАТА в едно от кафетата до МВР.
Това е историята едно към едно.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Lord » 30 Окт 2009, 21:20

Вярвам ти cveteto, казвал съм ти го. Благодаря за инфото, че иначе имаше всевъзможни интерпретации за "адресата" на летящия лаптоп.

Това обаче изобщо не означава, че одобрявам случилото се, зрелите и отговорни хора не постъпват така. Нито на обществено място, нито на 4 очи. Да оставим ръководните позиции в СФС, дори и редовия полицай е длъжен да е уравновесен, хладнокръвен и да умее да се контролира! Длъжен е, въпреки всички обстоятелства :!:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот cveteto » 30 Окт 2009, 21:47

Lord, приятелю, благодаря за отношението и доверието.
Радвам се, че не чу моята реакция (макар и само словесна), след като разбрах за отказа на Павлов да защити колегите от гореспоменатите служби, внасяйки в МВР официалните становища на СФСМВР по тези проблеми. Много изпечени полицаи щяха да завидят на речника ми. Аз самата се учудих колко много епитети владея. И вярвай ми, нито един от тях не беше в графата "положителни".
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Lord » 30 Окт 2009, 22:14

:) На цвете или дама всичко е позволено. Какво остава за двете в едно?! ;)
Поздрави, продължавай така!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот cveteto » 30 Окт 2009, 22:24

Съжалявам за тогавашния си речник. Но като сме тръгнали да си казваме истината, бях длъжна да го спомена. Никой не е съвършен, за съжаление.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: ВЯРНО ЛИ Е, ЧЕ

Мнениеот Lord » 30 Окт 2009, 22:48

cveteto написа:.....Никой не е съвършен, за съжаление.
Напротив, не за съжаление, а за щастие, но това е една друга тема и не е за тук...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта

cron