PR агенция за нуждите на СФС

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Lord » 15 Сеп 2010, 22:11

Не искам да наподобявам болни мозъци, които се самоцитират в един друг уж форум, но в случая - нямам избор:

Lord написа:.......Ако все пак темата е сериозна, моля създателя и да каже какво желае да бъде дискутирано в нея.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот малкия » 15 Сеп 2010, 22:18

Не мисля, че в подобни случаи създателите на теми желаят да бъде дискутирано каквото и да било.
Просто инсинуациите по дефиниция не подлежат на дискутиране.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Raptor » 15 Сеп 2010, 22:44

Lord написа:...Ако все пак темата е сериозна, моля създателя и да каже какво желае да бъде дискутирано в нея.

"Създателя" на темата беше пуснал някаква подобна дискусия днес във ... вътрешния форум!
Прекалено случайно /ако са различни хора/ е, за да се повтори и тук в един и съши ден!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Сеп 2010, 22:50

Raptor написа:
Lord написа:...Ако все пак темата е сериозна, моля създателя и да каже какво желае да бъде дискутирано в нея.

"Създателя" на темата беше пуснал някаква подобна дискусия днес във ... вътрешния форум!
Прекалено случайно /ако са различни хора/ е, за да се повтори и тук в един и съши ден!

Странно. ?!?
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Бай Ставри » 20 Окт 2010, 21:39

pavlin_sof написа:мисля,че друг трябва да даде обяснения за това което върши,НО......
1.защо СФСМВР НАЕ ПИ АР АГЕНЦИЯ за солидна сума
2.защо се подготвя учредяването на пол.партия
3.това ЗНАЕ ЛИ СЕ ОТ ЧЛЕНСКАТА МАСА
........ЗАЩОТО В МИНИСТЕРСТВОТО -ДА


katana написа:
pavlin_sof написа:мисля,че друг трябва да даде обяснения за това което върши,НО......
1.защо СФСМВР НАЕ ПИ АР АГЕНЦИЯ за солидна сума
2.защо се подготвя учредяването на пол.партия
3.това ЗНАЕ ЛИ СЕ ОТ ЧЛЕНСКАТА МАСА
........ЗАЩОТО В МИНИСТЕРСТВОТО -ДА

Дано това министерство да не е МВР, щото при толкоз щат няма да им стигнат психиатрите. :lol:
Ние нямаме маса, освен една в офиса. Имаме членове на СД към СФСМВР. Явно не ти стига нещо, че не можеш да разбереш.


малкия написа:Проблемът очевидно не е в наемането или ненаемането на PR агенция.
Идеята е да се внуши по някакъв начин, че СФС се занимава с политика - по-точно с партийна политика.
Дотук съм забелязал опити за такива внушения от две места. Няма да ги споменавам - всички, които присъстват в този форум по-дълго време, се сещат за тях.
Та сега се чудя дали авторът на темата е някакъв трети източник на подобна "достоверна информация" или някой от досегашните прави опит да се клонира. Имам някои идеи, но не обичам изказвания от типа "Немам докази, али твърдим" и засега ще ги запазя за себе си. Във всеки случай това, мисля, скоро ще стане ясно.
Едно обаче трябва да е достатъчно ясно и сега. Ако някой си мисли, че може да използва СФС като трамплин към "голямата политика", едва ли е с всичкия си. А като се оглеждам около себе си не виждам чак дотолкова откачил колега...




Само месец по късно...

Извадка от :

П Р О Т О К О Л
№ 24
от заседание на Управителния съвет на СФСМВР


Днес, 02.10.2010 г. в град Плевен от 12,00 часа се проведе редовно заседание на Управителния съвет на СФСМВР.
На заседанието присъстват 11 членове на УС.
........


РЕШЕНИЯ
По т. 1. Бяха изслушани предложения за ПР от Мажд Алгафари и представителя на „Дженерали” Емилиян Георгиев.
И. Кузманов: Предлагам да се сключи тримесечен договор с агенция на Мажд Алгафари за осъществяване на връзки с обществеността /PR-услуги/ с месечно възнаграждение 2500 /две хиляди и петстотин/ лева с ДДС на месец, като следващият УС може да вземе решение дали да бъде продължен договора при изрично поставени финансови условия от Мажд Алгафари за 4000 / четири хиляди / лева на месец.
Гласували – 12 ЗА
Против – 0
Въздържали се – 1
Решение: – приема се
.....


По т. 6. Избор на социологическа агенция, аспекти на проучването и разглеждане на въпроси по въпросника.
И.Мусков: От направените проучвания се установи, че социологическа агенция която представя най – приемлив избор за цена – качечество е „Галъп интернешинал ББСС” с цена от 1200 лева.
Г. Грозев: Предлагам да се възложи на г-н Живко Георгиев от Галъп интернешинал ББСС да направи социологическо проучване на нагласата и мотивацията в професионална и синдикална посока всред служителите на МВР членове на СФСМВР и други служители, като проучването да се проведе по метода на самоанкетирането от представителна извадка на служителите на МВР, за крайната сума от 1200 /хиляда и двеста/ лева с ДДС.
Гласували – 12 ЗА
Против – 1
Въздържали се – 0
Решение: – приема се




Имам въпроси към малкия
малкия ,
Ще бъде интересно и полезно за членовете на ръководения от Вас синдикат да научат:

Първи въпрос. Според вас протоколът от заседание на УС на СФСМВР официален документ ли е? Ако отговорът Ви е ДА преминавам към следващия въпрос:

Втори въпрос. След като сте в състояние да да отделите сума между 7 500 лв. до 12 000 ( товорим за сума за тримесечие) за ПР, сума като 1 200 лв на месец за „социологически проучвания на нагласите и мотивацията на синдикалната маса”, морално ли е да „плачете” по медиите за такива дреболии като химикалки или хартия за писане( и как бихте убедили обществото)?

Трети въпрос. Тъй като Вие обичате да си служите с поговорки от Вашия регион, ще си позволя в следващият ми въпрос към Вас да ползвам една поговорка от нашия.
Оти требваше да ручате жабетата с Галентин и да отричате нещо което стана факт само месец след горните ви писания в цитатите? Нужно ли беше да изкарвате тези които Ви зададоха въпросите ненормалници и да ги изпращате на психиатър?

Четвърти въпрос. Ще обясните ли на вашият заместник и една определена г(т)рупичка от УС на СФС, че в МВР съществува нещо наречено ЕТИЧЕН КОДЕКС и че този кодекс трябва да се спазва и от тях и най вече от Вас и Вашият заместник Галантин Грозев.
Бай Ставри
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 86
Регистриран на: 24 Яну 2010, 12:28

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Sir Humphrey » 20 Окт 2010, 22:16

Бай Ставри написа:Четвърти въпрос. Ще обясните ли на вашият заместник и една определена г(т)рупичка от УС на СФС, че в МВР съществува нещо наречено ЕТИЧЕН КОДЕКС и че този кодекс трябва да се спазва и от тях и най вече от Вас и Вашият заместник Галантин Грозев.


Като знам какви предложения за допълнение на кодекса са пуснати като окръжно, се радвам, че майка Тереза вече не е между живите и не е служител на МВР, защото и на нея щяха да могат да й спретнат дисциплинарно наказанийце за
"начина, по който управлява собствеността си"
.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот малкия » 20 Окт 2010, 22:45

Бай Ставри написа:
малкия написа:Проблемът очевидно не е в наемането или ненаемането на PR агенция.
Идеята е да се внуши по някакъв начин, че СФС се занимава с политика - по-точно с партийна политика.
Дотук съм забелязал опити за такива внушения от две места. Няма да ги споменавам - всички, които присъстват в този форум по-дълго време, се сещат за тях.
Та сега се чудя дали авторът на темата е някакъв трети източник на подобна "достоверна информация" или някой от досегашните прави опит да се клонира. Имам някои идеи, но не обичам изказвания от типа "Немам докази, али твърдим" и засега ще ги запазя за себе си. Във всеки случай това, мисля, скоро ще стане ясно.
Едно обаче трябва да е достатъчно ясно и сега. Ако някой си мисли, че може да използва СФС като трамплин към "голямата политика", едва ли е с всичкия си. А като се оглеждам около себе си не виждам чак дотолкова откачил колега...




Само месец по късно...

Извадка от :

П Р О Т О К О Л
№ 24
от заседание на Управителния съвет на СФСМВР


Днес, 02.10.2010 г. в град Плевен от 12,00 часа се проведе редовно заседание на Управителния съвет на СФСМВР.
На заседанието присъстват 11 членове на УС.
........


РЕШЕНИЯ
По т. 1. Бяха изслушани предложения за ПР от Мажд Алгафари и представителя на „Дженерали” Емилиян Георгиев.
И. Кузманов: Предлагам да се сключи тримесечен договор с агенция на Мажд Алгафари за осъществяване на връзки с обществеността /PR-услуги/ с месечно възнаграждение 2500 /две хиляди и петстотин/ лева с ДДС на месец, като следващият УС може да вземе решение дали да бъде продължен договора при изрично поставени финансови условия от Мажд Алгафари за 4000 / четири хиляди / лева на месец.
Гласували – 12 ЗА
Против – 0
Въздържали се – 1
Решение: – приема се
.....


По т. 6. Избор на социологическа агенция, аспекти на проучването и разглеждане на въпроси по въпросника.
И.Мусков: От направените проучвания се установи, че социологическа агенция която представя най – приемлив избор за цена – качечество е „Галъп интернешинал ББСС” с цена от 1200 лева.
Г. Грозев: Предлагам да се възложи на г-н Живко Георгиев от Галъп интернешинал ББСС да направи социологическо проучване на нагласата и мотивацията в професионална и синдикална посока всред служителите на МВР членове на СФСМВР и други служители, като проучването да се проведе по метода на самоанкетирането от представителна извадка на служителите на МВР, за крайната сума от 1200 /хиляда и двеста/ лева с ДДС.
Гласували – 12 ЗА
Против – 1
Въздържали се – 0
Решение: – приема се




Имам въпроси към малкия
малкия ,
Ще бъде интересно и полезно за членовете на ръководения от Вас синдикат да научат:

Първи въпрос. Според вас протоколът от заседание на УС на СФСМВР официален документ ли е? Ако отговорът Ви е ДА преминавам към следващия въпрос:

Втори въпрос. След като сте в състояние да да отделите сума между 7 500 лв. до 12 000 ( товорим за сума за тримесечие) за ПР, сума като 1 200 лв на месец за „социологически проучвания на нагласите и мотивацията на синдикалната маса”, морално ли е да „плачете” по медиите за такива дреболии като химикалки или хартия за писане( и как бихте убедили обществото)?

Трети въпрос. Тъй като Вие обичате да си служите с поговорки от Вашия регион, ще си позволя в следващият ми въпрос към Вас да ползвам една поговорка от нашия.
Оти требваше да ручате жабетата с Галентин и да отричате нещо което стана факт само месец след горните ви писания в цитатите? Нужно ли беше да изкарвате тези които Ви зададоха въпросите ненормалници и да ги изпращате на психиатър?

Четвърти въпрос. Ще обясните ли на вашият заместник и една определена г(т)рупичка от УС на СФС, че в МВР съществува нещо наречено ЕТИЧЕН КОДЕКС и че този кодекс трябва да се спазва и от тях и най вече от Вас и Вашият заместник Галантин Грозев.


1. Сумите, които цитираш, са получени от членски внос и се изразходват за интересите на Федерацията - такива, каквито ги разбира УС и в съответствие с гласуван от Национална конференция бюджет. За начина, по който се изразходват тези суми могат да ни държат сметка тези, които плащат въпросния членски внос чрез делегатите на Националната конференция (следващата е в края на ноември). Ти от тях ли си? От друга страна, не помня да съм "плакал" по медиите, че на Федерацията не достигат химикалки и хартия. Друга тема е какво не достига в министерството - но Федерацията все пак не му е спонсор.
2. Какво по-точно съм отричал и къде по-точно съм го отрекъл?
3. Не само колегата Грозев, но и другите ми заместници в УС са пълнолетни. За евнтуални нарушения на Етичния кодекс и те, и аз си носим дисциплинарната отговорност (съвсем друг разговор е доколко е редно да се търси дисциплинарна отговорност за нарушаване на етични норми). Все пак ми се струва, че едва ли точно ти имаш право да ни я търсиш.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Sir Humphrey » 20 Окт 2010, 23:23

малкия написа:(съвсем друг разговор е доколко е редно да се търси дисциплинарна отговорност за нарушаване на етични норми)


Според мен по принцип е редно.
Да вземем за пример "уронване на престижа".

Преди няколко седмици лично присъствах на събитието "служител на КОМЕНДАТУРА-та люпи семки на пост и пуска шлюпките на улицата".
По съответната общинска наредба тази простъпка се наказва с глоба от около 10 лв. (не съм сигурен точно с колко).
Ако гражданинът Х извършва това нарушение на обществения ред, трябва да бъде глобен с 10 лв. Ако обаче униформен служител на МВР го извършва, то освен глобата от 10 лв., трябва да бъде наказан дисциплинарно и за "уронване на престижа", защото нали ужким е "служител на реда".... какъв пример дава на останалите хора, които го видят да пуска шлюпките? Че всеки в тая държава се е разпасал и може да си прави каквото си иска.

Отделен въпрос (и то много тежък) е че може лесно да се злоупотреби с проверки по спазване на Етичния кодекс. Точно затова дадох и примера с майка Тереза и управлението на личната собственост.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Бай Ставри » 20 Окт 2010, 23:57

малкия написа:
1. Сумите, които цитираш, са получени от членски внос и се изразходват за интересите [/b]на Федерацията - такива, [b]каквито ги разбира УС и в съответствие с гласуван от Национална конференция бюджет. За начина, по който се изразходват тези суми могат да ни държат сметка тези, които плащат въпросния членски внос чрез делегатите на Националната конференция (следващата е в края на ноември). Ти от тях ли си? От друга страна, не помня да съм "плакал" по медиите, че на Федерацията не достигат химикалки и хартия. Друга тема е какво не достига в министерството - но Федерацията все пак не му е спонсор.
2. Какво по-точно съм отричал и къде по-точно съм го отрекъл?
3. Не само колегата Грозев, но и другите ми заместници в УС са пълнолетни. За евнтуални нарушения на Етичния кодекс и те, и аз си носим дисциплинарната отговорност (съвсем друг разговор е доколко е редно да се търси дисциплинарна отговорност за нарушаване на етични норми). Все пак ми се струва, че едва ли точно [b]ти имаш право да ни я търсиш.[/b]


Благодаря на г-н малкия за усилията които направи за да отговори на поствавените въпроси, че нямам спомени да съм му сменявал стъклата на прозорцитев къщи за да ми оговаря фамилиарно на "ти". Надявам се, че паметта му не чак толкова къса и може би си спомня, че аз бях един от учредителите на синдикатав гр. Стара Загора и макар,че благодарение на върхушката която впоследствие яхна синдиката взех за себе си лично решение да напусна този синдикат. Въпреки това аз като бивш учредител, все пак изпитвам известни сантименти към този синдикат и наблюдавам действията на "новите синдикалисти" и "кандидат политици" с интерес.
Надявам се, че след отговорите които дадохте, синдикалните маси на ръководения от вас синдикат ще могат да спят спокойно днаейки, че парите им от членския внос който те плащат се харчат по придназначение и на всичкото отгоре аргументирано.
Благодаря Ви г-н малкия и още веднъж извинявайте ако съм ви затруднил с това как да скалъпите отговорите на въпросите поставени от мен.
Бай Ставри
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 86
Регистриран на: 24 Яну 2010, 12:28

Re: PR агенция за нуждите на СФС

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Окт 2010, 00:03

Чувствам, че СФС постепенно навлиза в криза на доверието, и то не за друго, ами точно за парите.

После някой да не каже, че не предупреждавах още от самото начало!
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron