ДОНЕСЕТЕ УРНАТА ДА ИЗЛЯЗАТ ВЪНШНИТЕ

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

ДОНЕСЕТЕ УРНАТА ДА ИЗЛЯЗАТ ВЪНШНИТЕ

Мнениеот GKrIvan » 07 Сеп 2009, 10:28

Част от вас знаят какво стана в Търговище и,че на следващият ден стоях отвън на вратите,снощи стана същото в стаите на скайп се наложи също да ги напусна.Един председател на дружество от 10 човека поиска външните които не са председатели на дружества да напуснат стаите.Питам се заслужаваме ли такова отношение към нас,дали този председател може да направи бюлетина на Федерацията като Цветето,има ли качествата да дава съвети в медиината политика,в начина на изказване в медииното пространство,може ли да пише проекти за външно финансиране с участието на СФС МВР,може ли да установи връзки с чужди синдикални организации както го направи Цветето,която между впрочем е от първият момент на преговорите с нас и винаги е давала прекрасни съвети за начина ни на работа,поради което и загуби високо платената си работа. Знае ли този председател какво ми е струвало лично на мен със собствени средства да обикалям България за учредяване на дружества,да изкарам телевизиите в Горна баня за да помогна на колеги,да излизам по-рано от смяна да пътувам 500 км. за водене на преговори с МВР и вечерта отново да застъпвам на смяна.Колко са ми мненията във форумите и външните и вътрешният,какво ми струва почти денонощното стоене в скайп стаите за да мога да помагам на председатели на дружества със съвети и информация за случващото се.Повечето от тях са се обръщали лично към мен за съвети и помощ и не е имало 1 да върна ,даже и сега продължават да питат и аз отново помагам.И в момента с така наречени външни участваме в проект за създаване на карта на СД с имена,тел.и т.н. която в най-скоро време ще бъде качена да я видят и ползват всички.И сега продължавам да стоя в скайп стаите и през няколко дни да предлагам сериозни теми,да напомням постоянно,че влизат двайсетина човека а пишат основно десетина,да помагам със съвети и мнения по наболели проблеми.Беше нужно само едно обаждане на Капата в 22.30 ч. през ноща и тръгнах веднага за Румъния.Само аз бях оптимизиран от цяло РУ а съм на 45 г.,интересно защо ли.Преди да речеш хоп и да обиждаш хора отдали всичко за тази организация се поогледай и виж ти лично какво си направил, само с интриги не стават нещата,Павлов може и да държи служеебният автомобил в гаража си но правиш ли сметка къде да го остави,той все още е служител на МВР и живее и работи в Ловеч,нима трябва да остави автомобила на платен паркинг в София,да отиде от Ловеч да го вземе за да посети проблемно дружество.Нима искането на Орто за служебен лаптоп е толкова лошо,нали неговата работа е защита на информацията ни,как да го прави след като няма личен човека.Този лаптоп няма да остане за него,утре като го смените ще отиде в следващият след него. Изкуственото създаване на интриги относно телефони, лаптопи,МПС и др. такива са много лоши,настройват се хората изкуствено между УС,ФКК както и един срещу друг членовете на СФС МВР.Създаде се изкуствена бариера между столица-провинция която допълнително нагнетява напрежение върху състава и кара хората да се отдръпват от Федерацията. За да могат да работят за Вас хората от УС трябва да имат материални условия за да вършат както трябва работата си.А ехидното,ама дали да и изпратя членският внос на дружеството си за да си купуват лаптопи е срамно.Това са хората които избрахте да водят тази организация,ако има неправомерни разходи подавайте сигнали до ФКК и тя ще си каже мнението пред всички вас и тогава взимайте решения и осъждайте хората.Идва ФС,там също можете да изкажете мнението си, а иначе така са само интрижки от низко естество.Целта е всички да се обедините и да сте неделими а не всеки да дърпа чергата към него си.В тази връзка тези дето болеем и сме участвали в създаването на тази организация и се стремим все още с всички сили да помагаме не заслужаваме такова отношение към нас.Смятам,че още имаме и можем какво да дадем в укрепването и вече,макар и със съвети.Напуснах всички стаи с болка в сърцето,донесоха урната да излязат външните...........
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Re: ДОНЕСЕТЕ УРНАТА ДА ИЗЛЯЗАТ ВЪНШНИТЕ

Мнениеот Raptor » 07 Сеп 2009, 14:44

Мммда...! Кофти ситуацийка, ама кво да се прави? Според ме нещата се развиват нормално и не че съм голям пророк, но точно защото си мислех, че така ще се получи, още през декември миналата година бях против началните събития. За друго не знам, ама кофти ситуациите ги предвиждам с успех.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: ДОНЕСЕТЕ УРНАТА ДА ИЗЛЯЗАТ ВЪНШНИТЕ

Мнениеот osata » 07 Сеп 2009, 19:28

За съжаление както каза един презокеански наш общ приятел края на зимата - тея които направихте всичко ще бъдете постепенно изместени от наместващи се тарикати. Нещо такова звучеше, не помня точно.
Който желае да помага не трябва да бива спиран!!!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ДОНЕСЕТЕ УРНАТА ДА ИЗЛЯЗАТ ВЪНШНИТЕ

Мнениеот Lord » 07 Сеп 2009, 19:43

GKrIvan написа:Част от вас знаят какво стана в Търговище и,че на следващият ден стоях отвън на вратите,снощи стана същото в стаите на скайп се наложи също да ги напусна.Един председател на дружество от 10 човека поиска външните които не са председатели на дружества да напуснат стаите.Питам се заслужаваме ли такова отношение към нас...........................................................Напуснах всички стаи с болка в сърцето,донесоха урната да излязат външните...........


...нямам думи, ако теб и Виолета ви приемат, като "външни" /звучи направо страховито този терми, сякаш се говори за врагове/..., абе нямам думи, ясно е на всички защо беше "оптимизиран", чиста проба дискриминация по синдикален признак, вместо да направят всичко възможно да покажат единство и подкрепа и да се настоява пред новото статукво да бъдеш възстановен - тръгнали да те канят да напуснеш..., а и отношението към Вили, при толкова безкористна помощ..., казал го е народа "Няма ненаказано добро!".

И друго е казал "Кога стана калайджия, кога му почерня задника"?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ДОНЕСЕТЕ УРНАТА ДА ИЗЛЯЗАТ ВЪНШНИТЕ

Мнениеот osata » 07 Сеп 2009, 19:49

Аз съм убеден, че има няколко човека, които бъркат кашата. Но друго ми е чудно - другите какво чакат?

За толкова много неща се писа, говори... резултат още нямаме.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ДОНЕСЕТЕ УРНАТА ДА ИЗЛЯЗАТ ВЪНШНИТЕ

Мнениеот kapo » 07 Сеп 2009, 22:14

Като че ли слушам поредната политическа история от последните двадесет години, пълна с лъжи и простотии, нападки и лични вражди. Революцията изяжда постепенно децата си :(
kapo
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Сеп 2009, 21:39


Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта