30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот osata » 14 Май 2010, 23:08

Нека да имаме конкретна тема по този въпрос.
Лично аз мисля, че не е справедливо, че трябва да има заварени положения, но....
Най-малкото е, че умният човек си прави сметката за в бъдеще време. Лошо е, когато някой променя правилата на играта.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот BARETATA » 14 Май 2010, 23:13

Както писах и в друга Тема , първият път ми ги объркаха , като ги направиха на 25 ,сега ще ми е втори за 30 години служба . Тоест , спирам да си правя планове и няма и да си помисля за пенсия . За Вас не знам.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 14 Май 2010, 23:53

Стана въпрос за това в няколко теми.
Лорд мисля, че изпрати свое мнение за това.
Днес ББ категорично заяви, че ще се увеличава прослуженото време.
За заварено положение дори не си помисляйте.
Ако имаше такова, то колегите започнали работа, като държ. служ. в МВР, преди промяната от 20г. стаж на 25г. биха се възползвали от същото.
Ето още малко по темата.
Възрастта за пенсиониране остава, увеличава се осигурителния стаж Обратно
С три години ще се увеличи осигурителният стаж за мъжете и жените от 1 юли 2011 г. За сметка на това възрастта за пенсиониране няма да нараства, а ще остане 60 години за жените и 63 години за мъжете. Това съобщи министърът на труда Тотю Младенов, който представи основните промени, които предстоят в пенсионната система.
От средата на следващата година ще отпадне сегашната точкова система за пенсиониране и ще се въведе изискване за минимален осигурителен стаж. Мъжете ще се пенсионират след 40 години труд, а жените - след 37 г. В момента изискванията за тях са съответно 37 и 34 години.
Хората, които са навършили пенсионната възраст, но не им достигат до три години стаж, ще могат да се пенсионират, но пенсията им ще бъде намалена с 2.4% за всяка липсваща година. Тези, които продължават да работят, въпреки че отговарят на изискванията за пенсиониране, ще получават бонус от 2.4% върху полагащата им се пенсия за всяка допълнителна година.

От средата на 2011 г. се предвижда още увеличаване на осигурителния стаж за работещите в МВР и кадровите военнослужещи. Те ще се пенсионират след 30 години общ стаж, от които 20 трябва да са в системата на сигурността и отбраната. В момента изискването за общ стаж е 25 години, а това за длъжността е 16 г. и 8 месеца.

Част от промените ще влязат в сила още от началото на 2011 г. Сред тях са мерки за ограничаване на ранното пенсиониране. Преходният период за ранно пенсиониране от професионални пенсионни фондове ще бъде удължен до края на 2012 г., каза още министърът. Ще се въведат механизми за диференцирането на минималния осигурителен доход за самоосигуряващите се. В момента всички хора със свободни професии плащат осигуровки минимум върху 420 лева на месец независимо от доходите си
От началото на следващата година се предвижда осигуряването на пенсиите да става чрез механизъм, който отчита инфлацията и динамиката в БВП и на осигурителния доход за страната.
До края на май всички представени предложения ще се обсъждат в съвета за тристранно сътрудничество с работодателите и синдикатите. През юни поправките ще влязат в МС, а в началото на септември и в Народното събрание, заяви Младенов. Той добави, че основните цели на пенсионната реформа са укрепването на бюджета на НОИ и създаването на възможности за повишаване на сегашните и бъдещите пенсии.
Днес правителството, синдикатите и работодателите се споразумяха през първите три дни от болничния служителите да получават обезщетение в размер на 70% от среднодневното възнаграждение за месеца, през който са се разболели. От четвъртия ден плащанията поема Националният осигурителен институт (НОИ), като размерът им ще е 80 на сто от осигурителния доход на работника.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 14 Май 2010, 23:57

Не съм съгласен с още едно нещо.
Ако се приеме от правителството възрастта за пенсиониране на държ. служ. от МВР да е 30г. прослужено време с мин. 20 год. стаж в системата, то тогава никой синдикат или организация, няма да може да върне нещата обратно.
Ако се приеме при пенсионирането си държ. служители от МВР да получават 6 заплати, а не 20, както е към момента, то тогава никой синдикат или организация няма да може да промени това.
След подобни сигнали, въпросните организации защитаващи държ. служители от МВР трябва да поискат опровержение от пресцентъра на МВР.

viewtopic.php?f=21&t=101&start=70
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Май 2010, 00:03

Оса. Неправилно си пуснал тази тема тук в СФСМВР. Част от УС на СФСМВР са хора на пределна възраст, които с радост ще приемат увеличението на стажа в МВР.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Май 2010, 00:35

Осигурителният стаж за пенсии на полицаите и военните също трябва да бъде вдигнат, каза премиерът
14 май 2010 | 13:03 | Агенция "Фокус"
Начало / Полиция
София. Осигурителният стаж за пенсии на полицаите и военните също трябва да бъде вдигнат. Това каза премиерът Бойко Борисов в отговор на въпрос в кулоарите на парламента, предаде репортер на Агенция “Фокус”.
„В моята кариера, когато съм искал да пенсионирам някой, всеки ми се е молил – млад съм, сега мога да дам най-доброто. Давам им възможност да дадат нещо добро за държавата”, каза Борисов.
Весела БАРЪМОВА

Изображение
Г-н Борисов дава ли си сметка колко кадри със среден стаж и по-млади такива, ще напуснат МВР след подобна промяна?
До 100год. възраст могат да служат хора, които не вършат работа в това министерство.
Ако това се случи, ще е най-голямото сътресение, какво ти .... това направо ще смачка системата.
Не ми стана ясно, кой е молил г-н Борисов да продължи работата си в МВР след 25 г. стаж?
Служители, които работят на улицата и жертват всекидневно живота си ли?
Или "лампази" от МВР?
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот osata » 15 Май 2010, 08:00

Лъчезар Серафимов написа:Оса. Неправилно си пуснал тази тема тук в СФСМВР. Част от УС на СФСМВР са хора на пределна възраст, които с радост ще приемат увеличението на стажа в МВР.


Ами правилно трябва да е тук, защото инструмента за преговори между обикновения полицай и висшето ръководство е СФСМВР. Не е честно - правилата на играта не се променят към по-лошо. А с тези условия, се чудя кой луд ще стане полицай на 20-25 годишна възраст с цел да се пенсионира като такъв?

Лъчезар Серафимов написа:„В моята кариера, когато съм искал да пенсионирам някой, всеки ми се е молил – млад съм, сега мога да дам най-доброто. Давам им възможност да дадат нещо добро за държавата”, каза Борисов.


Г-н Борисов, и аз да вземам 2000лв на месец на висш началник, да имам шофьор и други служебни екстри и аз няма да искам да се пенсионирам сигурно..... не за друго, почти всички големи началници после отиват във сериозни големи фирми, но както ми каза един такъв - "той ще ми дава 2000лв заплата, ама ще ми къса г.за от работа". ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот Lord » 15 Май 2010, 10:43

Лъчезар Серафимов написа:Стана въпрос за това в няколко теми.
Лорд мисля, че изпрати свое мнение за това.


Да Лъчо, ето тук viewtopic.php?f=15&t=416&start=10
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Май 2010, 21:44

Колегите, които бяха в Румъния, за да подкрепят протеста на румънските полицаи знаят, че една от причините за въпросния протест беше идеята на румънското правителство за увеличаване на възрастта за пенсионирането им.
След статистическо проучване, в северната ни съседка, се установява, че продължителността на живот на служител работил за вътрешното им ведомство е 63.6г.
Докато бяхме в Румъния, колегите признаха, че при тях има проблеми, но не и колкото в РБългария. Просто ни съжаляваха.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: 30г стаж за пенсия - слухове или бъдеща истина

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 16 Май 2010, 00:26

osata написа:
Лъчезар Серафимов написа:Оса. Неправилно си пуснал тази тема тук в СФСМВР. Част от УС на СФСМВР са хора на пределна възраст, които с радост ще приемат увеличението на стажа в МВР.


Ами правилно трябва да е тук, защото инструмента за преговори между обикновения полицай и висшето ръководство е СФСМВР. Не е честно - правилата на играта не се променят към по-лошо. А с тези условия, се чудя кой луд ще стане полицай на 20-25 годишна възраст с цел да се пенсионира като такъв?

Лъчезар Серафимов написа:„В моята кариера, когато съм искал да пенсионирам някой, всеки ми се е молил – млад съм, сега мога да дам най-доброто. Давам им възможност да дадат нещо добро за държавата”, каза Борисов.


Г-н Борисов, и аз да вземам 2000лв на месец на висш началник, да имам шофьор и други служебни екстри и аз няма да искам да се пенсионирам сигурно..... не за друго, почти всички големи началници после отиват във сериозни големи фирми, но както ми каза един такъв - "той ще ми дава 2000лв заплата, ама ще ми къса г.за от работа". ;)

Отговора е прост.
Колко хора от Управителния съвет на СФСМВР отговориха в темата?
Май са 0?!?
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта