служебна необходимуст

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

служебна необходимуст

Мнениеот цонко » 27 Авг 2016, 18:50

здравейте.
Искам да попитам какви са случаите когато не мога да бъда преместен на същата длъжност в същата структорна единица без мое съгласие по служебна необходимуст в друго населено място.
цонко
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2016, 18:13

Re: служебна необходимуст

Мнениеот кпц » 27 Авг 2016, 19:11

В нашето МВР почти всичко може ;)
Напиши повече подробности, че да ти се отговори ясно!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: служебна необходимуст

Мнениеот цонко » 27 Авг 2016, 19:18

няма подробности.просто искам да попитам има ли начин въпреки моето несъгласие да бъда преместен на служба в друго населено място.в смисъл това че имам сключен граждански брак и малко дете с телк ;защото когато си неудобен и си изпълняваш съвестно службата начина на началника да се саморазправи с теб е този
цонко
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2016, 18:13

Re: служебна необходимуст

Мнениеот кпц » 27 Авг 2016, 19:36

Пак ще напиша - без подробности няма как да получиш добър отговор!
Имаш ли изготвена оценка на изпълнението на длъжността?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: служебна необходимуст

Мнениеот цонко » 27 Авг 2016, 19:43

сподели какви точно подробности трябва да пиша.що се отнася до оценката в нея пише - изпълнява изискванията за заеманата длъжност.оценката е положителна.проблема е че изразявам мнение различно от това на началника и за да не му мътя водите иска да ме прати на служба в друг град
цонко
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2016, 18:13

Re: служебна необходимуст

Мнениеот кпц » 27 Авг 2016, 19:56

Ако оценката е над 12 точки, то няма как засега да бъдеш преназначен.
Но могат да те командироват до 30 дни.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: служебна необходимуст

Мнениеот цонко » 27 Авг 2016, 19:59

мерси за отговора
цонко
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2016, 18:13

Re: служебна необходимуст

Мнениеот цонко » 27 Авг 2016, 20:04

проблема е такъв че именно защото съм много добър служител с цел повишаване на нивото на служителите в другия град аз трябва да бъда преместен за да помагам от гледна точка на своя опит въппреки че аз не сам съгласен с това реш5ение
цонко
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2016, 18:13

Re: служебна необходимуст

Мнениеот osata » 27 Авг 2016, 22:21

Този друг град в друга ОД ли е? На каква длъжност си? С каква/чия заповед искат да те местят, за какъв период от време.....
Така написано нищо не се разбира. Умишлено ли пишеш така с тия правописни грешки?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: служебна необходимуст

Мнениеот dakota_ » 28 Авг 2016, 00:11

цонко написа:няма подробности.просто искам да попитам има ли начин въпреки моето несъгласие да бъда преместен на служба в друго населено място.в смисъл това че имам сключен граждански брак и малко дете с телк ;защото когато си неудобен и си изпълняваш съвестно службата начина на началника да се саморазправи с теб е този


Цонко, ти си интелигентно момче, това личи по начина ти на задаване на въпроси и писането! Като търсиш съвети, първото нещо - запомни, че като родител никога не бива да слагаш детето ти пред теб и с него да се опитваш да пробиваш. Това, че детето ти е с ТЕЛК не е добре, но не може това дете да ти служи за щит!
Един такъв като теб преди време се скара със съседа си и като се почувства безсилен да стане по неговата воля, каза - сега ще се обадя да сина да дойде да те пребие... Това само глупав родител може да го направи да ползва детето си за щит!
Дано си ме разбрал правилно и да съумееш да оцениш съвета ми.
Следващият ми съвет е като питаш нещо да се научиш да ползваш подходящите думи /определения/ за да бъдеш разбран правилно и да личи, че въпроса го задава полицай с опит, който искат да изпратят на определено място да се учат другите от него.
За командировка ли става дума или за преназначение?
Да ти кажа още нещо, няма началник, който да иска да се отърве от съвестен и дисциплиниран служител. Няма как да бъдеш неудобен, ако си изпълняваш стриктно задълженията.
Не вярвам и да си на такава длъжност да се налага да се правят "гимнастики", че да не пречиш... За изпълнителска длъжност винаги имам как началника ти да те заобиколи и да не се занимава с упражнения за луди...
За толкова много години служба съм се наслушал на всякакви истории, как пречел понеже бил стожер на законността, а той всъщност пречи с това, че си е филмирал и се мисли за важен, значим и незаменим...как ако го махна щял да си отвори устата и да ме повлече и мен и други с мен... махал съм го и след него дупка във водата...
Стана дълъг пост, но се отклоних, ако можеш да ме разбереш правилно и да се опиташ да галиш по косъма... тръгнеш ли с рога напред ще те порежат, а няма незаменими хора...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron