Протест

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Протест

Мнениеот ивчо » 15 Окт 2014, 19:31

STO92 написа:
малкия написа:Ела и ще видиш. :)


Това ........... най-малкото звучи несериозно. ;)
Доколкото видях, приканвате всеки желаещ от обществото в България, а в крайна сметка не е ясна формата на организираният протест. Ще се обхожда нещо, ще се веят плакати, ще поставяме трибагреници, ще , ще , ще ......... ??? Но все пак Ви благодаря господин Попов за изчерпателния отговор. ;)


Сериозно е колега и то много сериозно,защото правят протест под предлог срещу Президента и вицепримера Христосков,а истинските цели на протеста са подпомагане на партия БСП срещу Президента и служебното правителство. Това е игра за леки жени и ще видим на протеста колко леки жени ще излязат,на които е платено от членския внос на редовите членове на СФС.
ивчо
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Май 2014, 16:00

Re: Протест

Мнениеот малкия » 15 Окт 2014, 19:39

STO92 написа:
малкия написа:Ела и ще видиш. :)


Това ........... най-малкото звучи несериозно. ;)
Доколкото видях, приканвате всеки желаещ от обществото в България, а в крайна сметка не е ясна формата на организираният протест. Ще се обхожда нещо, ще се веят плакати, ще поставяме трибагреници, ще , ще , ще ......... ??? Но все пак Ви благодаря господин Попов за изчерпателния отговор. ;)


Ами отговорът - според питащия. ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот STO92 » 15 Окт 2014, 19:44

малкия написа:
STO92 написа:
малкия написа:Ела и ще видиш. :)


Това ........... най-малкото звучи несериозно. ;)
Доколкото видях, приканвате всеки желаещ от обществото в България, а в крайна сметка не е ясна формата на организираният протест. Ще се обхожда нещо, ще се веят плакати, ще поставяме трибагреници, ще , ще , ще ......... ??? Но все пак Ви благодаря господин Попов за изчерпателния отговор. ;)


Ами отговорът - според питащия. ;)



Искате да кажете, че аз съм по-малко служител от Вас ли ? ;)
Или пък, че правите разграничения между служителите в МВР ? :roll:
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: Протест

Мнениеот малкия » 15 Окт 2014, 19:46

Много добре знаеш какво искам да кажа.
И повечето колеги, които са по-отдавна във форума, също знаят.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот малкия » 15 Окт 2014, 19:52

ивчо написа:
STO92 написа:
малкия написа:Ела и ще видиш. :)


Това ........... най-малкото звучи несериозно. ;)
Доколкото видях, приканвате всеки желаещ от обществото в България, а в крайна сметка не е ясна формата на организираният протест. Ще се обхожда нещо, ще се веят плакати, ще поставяме трибагреници, ще , ще , ще ......... ??? Но все пак Ви благодаря господин Попов за изчерпателния отговор. ;)


Сериозно е колега и то много сериозно,защото правят протест под предлог срещу Президента и вицепримера Христосков,а истинските цели на протеста са подпомагане на партия БСП срещу Президента и служебното правителство. Това е игра за леки жени и ще видим на протеста колко леки жени ще излязат,на които е платено от членския внос на редовите членове на СФС.


Виж сега, започваш да вкарваш твърде много простотия в писането си. Вземи да спреш, а?
Освен това колкото и пъти да ме наречеш "комунист", това няма да ме направи комунист - нали се сещаш.
Но като стана дума, дали знаеш какво беше казал навремето покойният Стефан Савов за сегашния премиер проф. Близнашки? Като изявен защитник на служебното правителство срещу комунистическите попълзновения би трябвало да знаеш.

Остани си със здраве, младежо - ако си наистина младеж. Ако искаш, продължавай да плюеш - твоя си работа. Но пак ще ти кажа - с простотии никой в нищо няма да убедиш. Макар че едва ли за това става дума в случая...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот STO92 » 15 Окт 2014, 20:20

малкия написа:Много добре знаеш какво искам да кажа.
И повечето колеги, които са по-отдавна във форума, също знаят.


Ако другите знаят за Вашите намерения под формата на подобен отговор, то аз наистина не се сещам какво искате да ми кажете по подобен начин чрез отговорът си !!!

Да разбирам, че повечето колеги които са по-отдавна във форума Ви информират на ЛС за мненията и разбиранията си !

В крайна сметка исках да получа конкретен отговор на конкретен въпрос, но явно съм объркал ! ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: Протест

Мнениеот Иво Тодоров » 15 Окт 2014, 21:00

Рег. № 683
Дата: 14.10.2014

ДО
ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА
УС НА СФСМВР
Г-Н ВАЛЕНТИН ПОПОВ


УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ПОПОВ,

Във връзка с Ваше писмо рег.№378/13.10.2014 година до НСПС „Огнеборец”, Ви информирам за следното:

След обсъждане и взето решение от Управителния съвет на НСПС „Огнеборец” по въпроса, касаещ организирането на протест на 18.10.2014 година от 14.00 часа в градинката пред Централна баня в град София поради разпространена в медиите информация за обсъждане и подготвяне на мерки за ограничаване на социални права на служителите, заети в сектор „Сигурност”, ръководената от мен организация няма да подкрепи същия.
Основни мотиви за това решение са липсата на категорични факти относно промени в чл.69 от КСО в краткосрочен план, както и изчакване за съставяне на ново правителство следствие на проведените Парламентарни избори на 05.10.2014 година. Видно от стенограмата от проведеното заседание на 24.09.2014 на Министерски съвет евентуални промени ще бъдат предприети по преценка на законодателя, а именно бъдещото правителство, с което тепърва ще предстоят преговори.
В името на СИНДИКАЛНАТА СОЛИДАРНОСТ и отстояването на професионалните и социално – икономически интереси на служителите от сектор „Сигурност” и в частност МВР, мнението на ръководството на НСПС „Огнеборец” е, че всички професионални организации в сектора трябва да проведат дебати относно обсъжданите евентуални промени и да излязат с единно мнение, отстояващо правата на горепосочените категории служители. Категорично възразяваме срещу подхода, по който ни поканихте да се присъединим към Вас, като предварително бяха публикувани Вашите искания в средствата за масова информация, без каквито и да е съвместни обсъждания.

Президент на НСПС „Огнеборец”
/п/
Любомир Еленков
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Протест

Мнениеот малкия » 15 Окт 2014, 21:06

Яко, а?
Смятам да се въздържа от коментар. По ред причини, някои от които - очевидни.
Само ми е много интересно дали в протеста в събота ще участват членове на Огнеборец.
Живот и здраве, ще видим...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот малкия » 15 Окт 2014, 21:12

Макар че - като се замисля - мога и аз да цитирам:

Рег. № 673
Дата: 29.09.2014

ДО
СРЕДСТВАТА ЗА
МАСОВА ИНФОРМАЦИЯ В
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

ОТВОРЕНО ПИСМО
ОТ
УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ
НА
НАЦИОНАЛНИЯ СИНДИКАТ НА ПОЖАРНИКАРИТЕ И СПАСИТЕЛИТЕ „ОГНЕБОРЕЦ”


Уважаеми дами и господа,

Във връзка с решение, взето на заседание на Министерски съвет, проведено на 24.09.2014 година и на база препоръка на Съвета на Европейския съюз от 08.07.2014 година относно Национална програма за реформи в Република България и препоръка за въвеждането на изискване за минимална възраст за придобиване право на пенсия по чл.69 от КСО за служителите на МВР и МО, ръководството на Националния синдикат на пожарникарите и спасителите „Огнеборец” категорично изразява своето несъгласие и счита за изключително опасно взимането на такова решение без обсъждането му със синдикалните организации в МВР. Взимането на такова решение ще породи огромно напрежение сред служителите в Сектор „Сигурност” и е предпоставка за възникването на сериозен проблем с управлението на човешкия ресурс и социалния статус на служителите.

Управителният съвет на НСПС „Огнеборец” счита, че въпрос от такова сериозно естество първо трябва да бъде дискутиран на Съвет за социално партньорство в МВР и след запознаване на ръководството на ведомството с проблемите и състоянието да се пристъпва към обсъждане на такива мерки в компетентните ведомства.

Ръководството на НСПС „Огнеборец” настоява да бъде преразгледано и отменено решението на Министерски съвет от 24.09.2014 година и този сериозен въпрос, касаещ служителите от сектор „Сигурност” да бъде обстойно анализиран и поставен на масата за обсъждане с правителството.

В противен случай НСПС „Огнеборец” ще предприеме последващи законоустановени действия, включително и протестни.


http://www.firefighter-bulgaria.org/255

Маркираното в червено е от мен.
Както писах - макар че имам какво да кажа - няма да коментирам.
Всички могат да сравнят двата текста.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот STO92 » 15 Окт 2014, 21:13

малкия написа:Яко, а?
Смятам да се въздържа от коментар. По ред причини, някои от които - очевидни.
Само ми е много интересно дали в протеста в събота ще участват членове на Огнеборец.
Живот и здраве, ще видим...


Когато няма смислено обяснение, наистина е най-добре да се въздържите от коментар !!! - но пък виж по-старите участници във форума ще Ви разберат !!! ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта