Протест

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Протест

Мнениеот малкия » 14 Окт 2014, 14:06

СПАСИТЕЛИ, ПОЖАРНИКАРИ, ПОЛИЦАИ, ВОЕННИ И СЛУЖИТЕЛИ В ЗАТВОРИТЕ ИЗЛИЗАТ НА ПРОТЕСТ

Синдикална федерация на служителите в МВР /СФСМВР/, Синдикат на служителите в затворите в България /ССЗБ/, Съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва /СОСЗР/ и Национална асоциация „Сигурност“ /НАС/ организират протест на 18.10.2014г. /събота/ от 14.00 ч. в градинката пред Централна баня в гр. София, с последващо шествие до Министерство на труда и социалната политика и Президенството.

Протестът е реакция на разпространената от медиите информация за обсъждани и подготвяни от служебното правителство мерки за ограничаване на социални права на служители заети в Сектор “Сигурност” и демонстрираната в последствие арогантност пред хиляди български граждани, от министъра на труда и социалната политика в служебното правителство Йордан Христосков, който нарече исканията им за прозрачност комични и заяви, че те не са хората, които имат право да искат оставката му.

С този акт на назначения от президента служебен кабинет, по един безпардонен начин е нарушен основен принцип на Международната организация на труда, а именно: нарушени са социалният диалог и колективното договаряне, като не са консултирани важни предложения за ограничаване на социални права със социалните партньори.

Всякакви обсъждания на темата и вземане на решения по нея са се състояли не само без участието на професионалните организации на служителите в Сектор Сигурност, но и без те да бъдат информирани. По този начин се създава порочна практика, която ощетява не само служителите, но и създава риск за националната сигурност.

Излизаме на улицата с твърдото желание за:

Незабавно прекратяване на всякакви действия по промени в осигурителната система за заетите в сектор Сигурност без участието на техните представители.
Незабавна оставка на министъра на труда и социалната политика Йордан Христосков.
Спешно приемане на подзаконовите нормативни актове, предвидени в Закона за Министерството на вътрешните работи, с участието на професионалните организации на служителите в Министерство на вътрешните работи и Министерство на правосъдието.

Организаторите на протеста канят и гражданите на Република България да подкрепят исканията за прозрачност, за социален диалог и за широк дебат по общественозначими теми!

http://sfsmvr.org/
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот dakota_ » 14 Окт 2014, 17:08

Излизаме на улицата с твърдото желание за:

Незабавно прекратяване на всякакви действия по промени в осигурителната система за заетите в сектор Сигурност без участието на техните представители.
Незабавна оставка на министъра на труда и социалната политика Йордан Христосков.
Спешно приемане на подзаконовите нормативни актове, предвидени в Закона за Министерството на вътрешните работи, с участието на професионалните организации на служителите в Министерство на вътрешните работи и Министерство на правосъдието.

Организаторите на протеста канят и гражданите на Република България да подкрепят исканията за прозрачност, за социален диалог и за широк дебат по общественозначими теми!


По тези и други неща във връзка с работата в МВР се наложи днес оперативката да бъде по-дълга от обичайното и да се обясни на състава,че няма нужда от протест и такъв протест с такива искания е несериозен и всеки,който излезе на протест да се оплаква срещу Нероден Петко,ще олекне.
Разбирам донякъде служителите в затворите,там са съсредоточени по-посредствени и наивни хора,но все ми се иска да вярвам,че служителите на МВР не са толкова наивни за да се вържат да протестират срещу Нероден Петко...
Не може да се иска оставката на др. Христосков,защото е казал нещо,което предстои и е изказал загриженост за пенсионната система. За пенсионната система ранното пенсиониране е огромен проблем и той като ресорен министър и експерт не може да не е загрижен...
Да искаш оставката на човек,от който нищо не зависи и е член на правителство,от което нищо не зависи по този въпрос,също е лекомислено,още повече,че това Правителство и този човек другата седмица сдават властта...
Вярвам,че това ще е един рехав протест от страна на МВР служителите,защото все пак разчитам на това,че разума ще надделее и няма да има много желаещи да се изложат с присъствието си на един безсмислен протест.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Протест

Мнениеот малкия » 14 Окт 2014, 22:59

Re: СПО "Границата"
Мнениеот малкия » 12 Окт 2014, 21:29
===
И още нещо. Не може да бърникат в социалните ни права и да ни държат на тъмно.
Много добре знаем - и Федерацията, и аз лично - че няма да мине без реформи в осигурителната система.
Но няма да се съгласим на каквито и да е реформи, ако не сме участвали поне в обсъждането им.
Казвал съм го не само тук.
(http://btvnews.bg/video/videos/emisii/b ... 014-g.html)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград


Re: СПО "Границата"
Мнениеот dakota_ » 12 Окт 2014, 22:13

...Позицията на СФС е точна и на място,така трябва да реагира синдиката и нещата трябва да се случват след преговори...


viewtopic.php?f=25&t=5025&start=20
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот dakota_ » 15 Окт 2014, 06:51

малкия написа:
Re: СПО "Границата"
Мнениеот малкия » 12 Окт 2014, 21:29
===
И още нещо. Не може да бърникат в социалните ни права и да ни държат на тъмно.
Много добре знаем - и Федерацията, и аз лично - че няма да мине без реформи в осигурителната система.
Но няма да се съгласим на каквито и да е реформи, ако не сме участвали поне в обсъждането им.
Казвал съм го не само тук.
(http://btvnews.bg/video/videos/emisii/b ... 014-g.html)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград


Re: СПО "Границата"
Мнениеот dakota_ » 12 Окт 2014, 22:13

...Позицията на СФС е точна и на място,така трябва да реагира синдиката и нещата трябва да се случват след преговори...


viewtopic.php?f=25&t=5025&start=20


Продължавам да съм на мнение,че позицията ви /на синдикат/е точна и на място и продължавам да мисля,че трябва да се реагира /вие реагирахте с декларация,макар и не добре написана се вдигна шум/ и нещата да се случват след преговори/преговори само и единствено с хора /правителство/,от които нещо зависи/ ... В случая с организирането на протеста е все едно на умряло куче нож да вадите.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Протест

Мнениеот катюша » 15 Окт 2014, 07:55

dakota_ написа:
малкия написа:
Re: СПО "Границата"
Мнениеот малкия » 12 Окт 2014, 21:29
===
И още нещо. Не може да бърникат в социалните ни права и да ни държат на тъмно.
Много добре знаем - и Федерацията, и аз лично - че няма да мине без реформи в осигурителната система.
Но няма да се съгласим на каквито и да е реформи, ако не сме участвали поне в обсъждането им.
Казвал съм го не само тук.
(http://btvnews.bg/video/videos/emisii/b ... 014-g.html)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград


Re: СПО "Границата"
Мнениеот dakota_ » 12 Окт 2014, 22:13

...Позицията на СФС е точна и на място,така трябва да реагира синдиката и нещата трябва да се случват след преговори...


viewtopic.php?f=25&t=5025&start=20


Продължавам да съм на мнение,че позицията ви /на синдикат/е точна и на място и продължавам да мисля,че трябва да се реагира /вие реагирахте с декларация,макар и не добре написана се вдигна шум/ и нещата да се случват след преговори/преговори само и единствено с хора /правителство/,от които нещо зависи/ ... В случая с организирането на протеста е все едно на умряло куче нож да вадите.


Присъединявам се към твоето мнение dakota_! Протестира се пред този,който може да реши проблема предизвикал хората да протестират.
В нашия случай няма пред кой да се протестира! Служебното правителство както добре си обяснил,има права само по обикновеното управление на държавата и няма правомощия да взима решения по такива въпроси!
Декларацията беше необходима да се разбере от управляващите,че насреща си нямат разединени и безсилни хора,които не могат да си защитят правата,а имат срещу себе си добре организиран синдикат!
Синдикат разполагащ с нужната експертиза и деклариращ,че няма да позволи нещата да се случват без обществен дебат и водене на преговори по важните въпроси касаещи социалните права на полицаите!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Протест

Мнениеот dsuzunov » 15 Окт 2014, 08:08

Протестът ще покаже, до колко могат да мислят еднакво всички в системата "Сигурност".
Аз ще протестирам дежурейки. Подготвил съм една дузина студенти да ме представляват.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Протест

Мнениеот STO92 » 15 Окт 2014, 10:01

Протест ............... дума, която сама по себе си определя несъгласие проявено под определена форма, но каква може да бъде тази форма, разходка по определена улица, закичване с трибагреници, покана на случайно преминаващи граждани или ........ ??? Интересен ще бъде факта от изразеното несъгласие, като начин на въздействие върху лицето Х посмяло да изрази мнение за определена социална група и нейната форма на протест. Интересен ще е факта, кой ще е "лицето" на подобна проява и колко ще са неговите последователи, а от събирането на всички тези факти ще се получи и образа, който би трябвало да е "мозъка" на служителите от МВР, изразяващ единствено и само тяхната воля. ;)

Приликата с действителни лица и събития е случайна !!!
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: Протест

Мнениеот dakota_ » 15 Окт 2014, 10:11

dsuzunov написа:Протестът ще покаже, до колко могат да мислят еднакво всички в системата "Сигурност".
Аз ще протестирам дежурейки. Подготвил съм една дузина студенти да ме представляват.


Това с червеното много ми хареса.Излязат ли студентите да подкрепят протеста на служители в МВР,застанат ли до тях техните родители,тогава има смисъл от този протест! Това са хората,които ще платят цената на това ранно пенсиониране по сегашния ЗМВР и щом те нямат нищо против това да се запази и да подсигурят средства за съществуването му,тогава трябва Правителството да се съобрази с мнението на протестиращите,отчитайки обществената подкрепа на исканията на служителите на МВР!
Аз ще протестирам като отида на лов за диво прасе. Слуката ще посветя на СФСМВР и след лова ще вдигнем по една наздравица за славата на СФСМВР!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Протест

Мнениеот ивчо » 15 Окт 2014, 13:58

Кой ги взима тези решения за протест,до кого се допитва и как взимате крайното решение дали да има протест?
Член съм на СФС,питах нашия председател на СД и той каза,на мен ми казаха отгоре,че ще има протест на 18-ти.От нашето управление никой няма да излезе на протест,това е много шум за нищо.
Защо от МВР само СФС излизат на протест,къде са другите и изобщо защо се прави такъв протест.Колеги споделиха,че това правителство вече е пътник,изпълнило си е задачата да проведе избори.Защо трябва да се харчат пари от членския ни внос за нещо излишно.
Какво е това перчене и пред кого ще се перчим,като беше казано,че това правителство не може да прави никакви промени. За да се заиграете с БСП и да им дадете трибуна да се изказват как мислят за нас и как се грижат за здравето на полицаите.Стига с тия евтини номерца от селски вечеринки,че ставате смешни. Харчите ни парите от членския внос да си обслужвате болните амбиции и да показвате мускули на наш гръб,айде баста.
ивчо
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Май 2014, 16:00

Re: Протест

Мнениеот малкия » 15 Окт 2014, 16:28

ивчо,
Най-отдолу на това, което пиша, е написано името ми и къде работя.
Не зная кой си.
Не зная кой е председателят на вашето СД.
Не зная и кое е вашето управление.
Нямам представа и дали си член на СФСМВР. Ако наистина си такъв, има много начини да попиташ много хора - в това число и мен - за всички неща, които те притесняват. Очевидно не си го направил.

А пък ако вярваш в това:

За да се заиграете с БСП и да им дадете трибуна да се изказват как мислят за нас и как се грижат за здравето на полицаите.Стига с тия евтини номерца от селски вечеринки,че ставате смешни. Харчите ни парите от членския внос да си обслужвате болните амбиции и да показвате мускули на наш гръб,айде баста.


наистина се учудвам, че още си член на СФСМВР.

Потърси все пак някакъв начин да излезеш от анонимност - публично, на ЛС, по телефон.
Защото в противен случай ще имам основания да реша, че анонимните приказки за заиграване било с БСП, било с която и да политическа партия са си чиста проба провокация. И да се обърна към теб с твоите думи: Стига с тия евтини номерца от селски вечеринки...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта