Протест

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Протест

Мнениеот малкия » 16 Окт 2014, 20:07

Е, Иво, твърдението, че Федерацията е съсипана, ми изглежда леко преувеличено... :)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот Иво Тодоров » 16 Окт 2014, 20:34

Може и де е преувеличено,но се чудя защо колеги от СФС мен питат каква е организацията за протеста? Други ме питат защо 1000 души решават,че ще има протест,а на останалите 5000 членове не им е потърсено мнението?!
Отговора ми към тях го знаеш.
Успех!
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Протест

Мнениеот Иво Тодоров » 16 Окт 2014, 21:03

Интересно и много актуално пише един от добър човек - Президента Желев.


"Според мен най-виновен е Иван Костов, който взе в ръцете си една мощна коалиция, подкрепена от доверието на избирателите. Той разруши тази политическа коалиция с дясна ориентация. И от това разрушение взе материал и създаде една нова комунистическа партия. Направи това, като въведе принципи на вътрешноорганизационния живот, които нямат нищо общо с демократизма. Въведе демократическия централизъм, който е характерен за комунистическите партии. Той потиска и изключва демокрацията. Костов взе един кривак и погна да уволнява хора, създавали СДС в Ямбол, Сливен, София и всички градове. Той е илюстрация на поговорката, че от всяко дърво свирка не става", разсъждава д-р Желев.


Като се сетя за обсъжданията на ССП за най-социалния ЗМВР,за представителност на синдикалните организации,кой е по по най и като съпоставя това с написаното от Желев - кое е правилно, 1000 вместо 5 000 да решат или обратното?
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Протест

Мнениеот малкия » 16 Окт 2014, 21:59

Иво Тодоров написа:Може и де е преувеличено,но се чудя защо колеги от СФС мен питат каква е организацията за протеста? Други ме питат защо 1000 души решават,че ще има протест,а на останалите 5000 членове не им е потърсено мнението?!
Отговора ми към тях го знаеш.
Успех!


А не се ли чудиш защо членове на ССМВР питат мен как да се справят с дивотията в една Областна дирекция, където бяха разпоредили времето,прекарано в платен годишен отпуск да не се изважда от общия норматив за съответния отчетен период на работещите на смени?
Аз не се учудих...
А проблема го решихме все пак.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот малкия » 17 Окт 2014, 21:47

КТ "Подкрепа" застава зад протеста на полицейския синдикат срещу възрастта за пенсиониране

Вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов е категоричен, че полицаите, които утре излизат на протест, имат основание да го направят.

http://bnr.bg/horizont/post/100474127/k ... nsionirane
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот Сакалиев » 19 Окт 2014, 18:26

Попов,не ти ли е неудобно,че една шепа хора изложихте цялото МВР с тия червени носове и викове за оставка.Не те ли е срам,че ударихте голяма хвалба на "най-социалния ЗМВР". Попов ти много лъжеш и с празни приказки се опитваш да замазваш истинското си лице.Някои се връзват и все още ви вярват на 20-30 клоуна,но истината се вижда. Ти и още няколко дръвника откраднахте СФС и го присвоихте за собствена облага. Ти и тия 20-30 около теб сте лицемри и не може да решавате вместо всички.Не се криите зад тъмни очила и носове,а си окачете по един бадж с имената да се знае кои сте лицемерите в МВР. Не те ли е срам,че бяхте една шепа клоуни на протеста омешани с пазачите на пандизчиите и овенните.

Сакалиев, имам абсолютното основание да изтрия глупостите ти за нарушение на т. 2.12 от Правилата на настоящия форум, но по този начин бих налял вода във воденицата ти, затова оставям оригиналното ти писание, като е запазен и правописът ти. Нека всеки прецени, доколко е основателно написаното от теб. Апропо, Валентин никога не се е крил зад тъмни очила и всички знаят кой е той и хората около него още от 2008 г.
Относно "пандизчиите и овенните" - оставям на твоята съвест и морал обръщенията към колеги от сектора, чиито труд очевидно е непознат за теб.
- Lord
Последна промяна Lord на 20 Окт 2014, 09:39, променена общо 4 пъти
Причина: Предупреждение на потребител
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Протест

Мнениеот малкия » 20 Окт 2014, 08:19

Нямам какво да добавя към написаното от Lord.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот малкия » 20 Окт 2014, 10:17

ивчо написа:...
Ще се преброите на протеста колко сте, а ние ще вдим как членовете на столетницата се топят :lol:


Ако още си наоколо, анонимно приятелче, ето ти нещичко за размисъл по темата:

Димитър Манолов от КТ „Подкрепа" декларира, че 26 години не са се отметнали нито веднъж от позицията си и засвидетелства и този път подкрепата на организацията към служителите в сектор „Сигурност".

Той бе категоричен, че единствено организациите, каквито са синдикатите на протеста днес, могат да решават за пенсионната реформа, тъй като те представляват полицаите. Когато Христосков е свикал експертен съвет Манолов е запознал социалния министър с това становище, което е направило невъзможно присъствието му в този съвет.

КТ „Подкрепа" е готова да предостави целия си експертен състав и на присъстващите организации, защитаващи правата на организациите, за да работят в преговорите по отношение на готвените промени.


http://news.ibox.bg/news/id_2059553063? ... ce=flip.bg

Хайде сега изкарай и Митко Манолов член на столетницата...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Протест

Мнениеот dakota_ » 20 Окт 2014, 12:43

Сакалиев написа:Попов,не ти ли е неудобно,че една шепа хора изложихте цялото МВР с тия червени носове и викове за оставка.Не те ли е срам,че ударихте голяма хвалба на "най-социалния ЗМВР". Попов ти много лъжеш и с празни приказки се опитваш да замазваш истинското си лице.Някои се връзват и все още ви вярват на 20-30 клоуна,но истината се вижда. Ти и още няколко дръвника откраднахте СФС и го присвоихте за собствена облага. Ти и тия 20-30 около теб сте лицемри и не може да решавате вместо всички.Не се криите зад тъмни очила и носове,а си окачете по един бадж с имената да се знае кои сте лицемерите в МВР. Не те ли е срам,че бяхте една шепа клоуни на протеста омешани с пазачите на пандизчиите и овенните.

Сакалиев, имам абсолютното основание да изтрия глупостите ти за нарушение на т. 2.12 от Правилата на настоящия форум, но по този начин бих налял вода във воденицата ти, затова оставям оригиналното ти писание, като е запазен и правописът ти. Нека всеки прецени, доколко е основателно написаното от теб. Апропо, Валентин никога не се е крил зад тъмни очила и всички знаят кой е той и хората около него още от 2008 г.
Относно "пандизчиите и овенните" - оставям на твоята съвест и морал обръщенията към колеги от сектора, чиито труд очевидно е непознат за теб.
- Lord


Извинявам се,но ще се включа и аз за да внеса още малко яснота по въпроса.
Изредиха се синдикални членове от други синдикати да казват,че този протест не представлява всички.
По този повод искам да ви кажа,че никога и никъде не е казвано,че този протест представлява всички служители на МВР.
Участниците в протеста имаха своя идентификация и носеха името на своя синдикат - СФСМВР!
Никъде не пишеше името на друг полицейски синдикат и не може да се говори за всички и по друга причина,защото не всички служители са синдикални членове.Има огромен брой колеги,които не членуват в никакъв синдикат.
На улицата нямаше колеги,които да са се изложили!
Излагат се тези,които оплюват действията на колегите от СФС,които излязоха организирано и протестираха!
Не е на магарето работа какви атрибути са носели и дали някой е бил с очила или е без очила... Самият аз нося слънчеви очила по всяко време на годината и да ми каже някой,че се крия зад тях,просто ще му го подам да си поиграе с него,защото явно няма с какво друго да се занимава!
От другите синдикати може да завиждат колкото си искат,но откакто Валентин Попов стана председател на СФСМВР нещата се промениха. Синдиката се изчисти от дребни и жалки същества,непълноценни и безполезни дори за самите себе си,но с претенции да бъдат лидери.
Изчезнаха мушмороците,които тичаха да ТВ студия и ръсеха простотии,защото толкова им беше акъла и защото толкова знаеха като новобранци и хора,които нямат стаж и опит в системата,за какво става дума в МВР...
Лично аз бях против протеста,защото принципа ми е,че на умряло куче нож не се вади,но уважавам труда на честните и почтени хора и знам,че каквото правят го правят от сърце и за всички!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Протест

Мнениеот Lord » 20 Окт 2014, 18:19

dakota_ написа:
dsuzunov написа:Протестът ще покаже, до колко могат да мислят еднакво всички в системата "Сигурност".
Аз ще протестирам дежурейки. Подготвил съм една дузина студенти да ме представляват.


Това с червеното много ми хареса.Излязат ли студентите да подкрепят протеста на служители в МВР,застанат ли до тях техните родители,тогава има смисъл от този протест! Това са хората,които ще платят цената на това ранно пенсиониране по сегашния ЗМВР и щом те нямат нищо против това да се запази и да подсигурят средства за съществуването му,тогава трябва Правителството да се съобрази с мнението на протестиращите,отчитайки обществената подкрепа на исканията на служителите на МВР!


:lol: Така си е!

Аз също поработих по време на протеста и обективно нямаше как да съм в Сф. Разликата при мен от колегата dsuzunov е, че не съм изпращал никого да ме представлява, но останах приятно учуден, когато и моят "личен" студент ми звънна от протеста, където е отишъл с негови колеги и чух атмосферата. Има го и документирано. ;)

Изображение


Изображение

Да споделя, че приятно се изненадах, защото ние все отчитаме децата ни, като "изгубено поколение", но вече няколко пъти през последните години се убеждавам, че грешим. :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта