Новата наредба за работното време

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Lord » 01 Сеп 2014, 20:07

Уважаеми колеги, не превръщайте читавата тема в мрънкалник, ако обичате.
Не е редно да се гледа в чуждото канче, защото всеки един от нас сам си е избрал попрището житейско и във всеки един миг може да го промени, ако има топки да го стори. ;)

Да, прави сме, че труда ни е сравнително нископлатен, ако го полагаме със сърце и всеотдайност, ако се ограмотяваме ежедневно, ако гоним максимума, въпреки лимити на гориво, въпреки неразбиране от страна на шефове и прокурори, въпреки откровено нелогични съдебни решения, въпреки законодателство, което е неадекватно или в дадени случаи откровено неприложимо и т.н.

В края на крайщата живота не започва и свършва с МВР, като толкова не ни харесва избираме друго и точка. Пълно щастие няма и няма да има. Ами какво да кажат лекарите специалисти, които получават наполовина от общопрактикуващите лекари, изобщо примери бол.

Мисълта ми е да се върнем към темата за новата Наредба, която няма как да е съвършена, но определено е най-добрата до момента.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 01 Сеп 2014, 20:52

dakota_ написа:
Иво Тодоров написа:Вместо да искаш втора работа когато се обсъждаха предложенията в приетия вече закон,можеше да подкрепиш предложението за достойна заплата и прословутата Директива. Така колегите може би щяха да са малко по-спокойни,стига да бе прието в настоящия закон. Достойна заплата и регламент на извънредния труд. :D


Обяснете за по-простите като мен какво е това понятие "достойна заплата",ама без излишни увъртания,простичко и ясно с цифри... Колко пари трябва да бъде достойната заплата за униформен "папуняк" от ППД със средно образование и 2-3 години стаж след завършване на ПУЦ-а в Пазарджик? Дай една цифра на достойна заплата за такъв екземпляр... Дай една цифра за достойна заплата за полицай на длъжност изискваща средно образование примерно в ОДЧ,дай една цифра за достойна заплата на Н-к на РУП и една цифра на достойна заплата за Директор на ОДМВР?
След това кажете синдикалистите,кой да изкара парите за изплащането на достойните заплати в МВР и ако се изкарат пари непременно и задължително ли да ги хвърлят в МВР за достойни заплати?
Ако подкрепи някой с двете ръце Директива 88 какво ще се случи,ще потекат реки от пари към МВР,ще се спре с извънредния труд,за които няма достатъчно пари да се изплаща ли?
Кой от синдикалистите ще отговори на тези въпроси,защото това е важното,останалото е идиотия и празни приказки...



До сега не съм обяснявал нещо на прост човек,който останалите ги смята за папуняци. Бих те посъветвал да поискаш една стенограма от най-добрия синдикат,касаещо въпросното предложение за достойна заплата и Директива 88. Има доста за четене и мислене.Успех! :D
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 01 Сеп 2014, 21:06

малкия написа:
Иво Тодоров написа:А,Вальо,много добре знаеш за какво постоянно ти пиша за Директива 88. Като гледам в другия полицейски форум нещо май май взе да я споменаваш,че трябва да се приложи в нашето законодателство :mrgreen:
Вместо да искаш втора работа когато се обсъждаха предложенията в приетия вече закон,можеше да подкрепиш предложението за достойна заплата и прословутата Директива. Така колегите може би щяха да са малко по-спокойни,стига да бе прието в настоящия закон. Достойна заплата и регламент на извънредния труд.
Вальо,ако щеш пиши писма и на арменския поп ..... но да чакаш някой друг и то извън България да реши проблемите в МВР ....... надявай се.Да биеш отбой тук и да ривеш на онез .... Спомням си внесеното писмо чрез един цивилен гражданин в чуждо посолство преди време ..... Боли ги фара за нас.
Такава я забъркахте,че вече се чудя представители на синдикална организация ли сте или говорители на политическа партия!?
Вальо,едно не мога да разбера,защо вашата организация поде една кампания за правото на всеки служител лично да заяви иска или не иска да работи извънредно и то правно регламентирано,съобразено с не знам си какво,но след това се отказахте от това на всеки служител да му се чуе думата?


Я ме светни, Иво, (и аудиторията най-вече) кога, къде и от какво сме се отказали? Кога и къде сме били отбой?
И стига с лафовете на тема политически партии - така или иначе някой трябва да е наистина глупав, за да повярва. Или крадецът вика "Дръжте крадеца"? :D
Или да формулирам въпроса още по директно? Имаш ли идея какво точно сте обещали вие и/или един друг пишман синдикат на една политическа партия, та един бивш зам.-министър (който, между другото по едно време беше фен на представителността) толкова държи да присъствате в ССП?
Всъщност няма да хвърля камък по теб, дори и да речеш, че нямаш идея. Наистина е възможно да е така. Историята помни доста такива случаи.

И сега ще оставя настрана заяждането, за да питам директно.
Вече всички видяхме какво според теб НЕ сме направили ние. Вие какво направихте?
Достойна заплата? Затова ли клекнахте през есента на 2012-а на мижавото увеличение на порциона? Къде ви бяха тогава мераците за "достойна заплата"?
Айде стига, Иво, омръзна ми...



През 2012 година се надявахме,че ще подкрепите увеличаването на извънредния труд да бъде над 50 часа. Уви! Помниш с вашите изявления за пари какви плювни се изсипаха срещу нас.Също така и не подкрепихте един нов КТД с доста придобивки за ЛРТП.
Единственото,което обещаваме на всяко ръководство е че няма да се откажем целите си и задачите,които сме си поставили,дори и да ни предлагат службичка или уреждане работа на родата ни в МВР :mrgreen:
Със здраве!
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 01 Сеп 2014, 21:52

Иво Тодоров написа:До сега не съм обяснявал нещо на прост човек,който останалите ги смята за папуняци. Бих те посъветвал да поискаш една стенограма от най-добрия синдикат,касаещо въпросното предложение за достойна заплата и Директива 88. Има доста за четене и мислене.Успех! :D


Всъщност,случвало ли ти се е да обясняваш нещо на някой,извън кръга на заобикалящите те умни съратници /най-умния,май ти е колега от ОДЧ ;)/ от казионния синдикат,на който се опитваш да прокламираш яловите идеи :D Имаше един преподавател по една от специалните дисциплини в школата в Симеоново,който казваше " Колеги,разбрахте ли какво ви обяснявам,че от толкова много обяснения чак аз разбрах за какво става дума"
Ти от толкова много обяснения и четене на стенограми,успя ли най-накрая да разбереш самия ти за какво става дума :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 01 Сеп 2014, 22:13

Мавър написа:
dakota_ написа:Заплатата на Президента на РБ е около 5 000 лв.,сходна е заплатата на Председателят на НС и на Премиера! От там нататък всичко в държавната администрация трябва да е надолу!
Няма да е сериозно на един каишковец от патрула с 2-3 год. стаж да се дава заплата 1000 лв. Човек без никакви качества,със средно образование и с 6 месечен ПУЦ /курс/ никъде в държавната администрация не получава толкова много пари.
Ако заплатата му стане 1000 лв,колко трябва да бъде заплатата на опитен ОР от криминална и колко трябва да стане заплатата на Н-к на РУП,който носи отговорност за всичко,което се случва на територията на управлението.Колко трябва да е заплатата на Директор на ОДМВР,някой прави ли тези сметки или си мисли,че каишковците вършат повече работа от изброените по-горе,защото са на улицата и мятат крачоли и кубинки...
Когато човек иска нещо,трябва да мисли дали това нещо е изпълнимо и като види,че някак как това да се случи,просто да си трае и да не се излага...
МВР служителите с тези години стаж за пенсия са галениците на държавата...Само това и обезщетенията при пенсиониране да успее да се запази и трябва всички да викат "Ура",защото такива благини няма в нито една такава бедна държава като нашата.
Усещам,че много скоро ще ядем дебелия кол по отношение на пенсиониране,възраст и изплащане на обезщетения при пенсиониране и тогава съвсем друга песен ще се пее...


Здравейте колеги,здравей колега dakota_. Четях с интерес твоите мнения в другия полицейски сайт. Давал си ми много ценни съвети за службата и за едно мое преместване от една Дирекция в друга.От доста време вече съм в новата Дирекция,благодаря ти за напътствията,всичко се случи точно както ти ми го описа.
Преди 12 год. започнах работа в МВР,като полицай от ППД,завърших задочно АМВР от 5 год. съм ОР от криминална.Преди да започна работа в МВР работех на смени в едно дърводобивено предприятие и нито знаех кога ще получа заплата,нито знаех колко пари ще получа в края на месеца.Глобяваха ни за щяло и нещяло,правеха каквото си искат с нас,а часовете труд бяха до свършване на работата.
Като постъпих в МВР разбрах какво е да получаваш заплата на точно определена дата,какво е това да имаш полагаем отпуск,изплащане на болнични,карта за почивка.Изтеглихме кредит със съпругата ми и си купихме собствено жилище.Вярно,ще плащам още 10 години ипотека,но ще имам собствен дом.
Всичко това нямаше да го имам ако не бях започнал на държавна служба и нямах тази сигурност,която дава държавната служба.
Парите при добро разпределение на семейния бюджет ми стигат,съпруга ми е на добра работа,получава малко повече от моята заплата. Часовете ми извънреден труд също надвишават допустимите,остават и неплатени часове,но както казваш не всичко е пари.
На всички колеги желая здраве и успех и благодаря за вниманието.


Един човек да се намери да каже,че прост човек му е помогнал със съвети ;) merhaba arkadaslar /да съм сигурен,че не съм те объркал с друг/ ;) Споделил си неща,които доста хора трябва да прочетат и ако могат да мислят,да се замислят и да спрат оплакванията като вдовица за ....
Ти си бил извън МВР и знаеш как е положението,аз съм постоянно в движение и постоянно се сблъсквам с хорски проблеми и виждам какво се случва извън МВР... Днес оказвахме съдействие на хора от частния сектор,които бяха заключени да работят в цех,за да не могат да влязат проверяващи да установят нарушения на трудовото законодателство... Ще се отклоня от темата,но тези хора ежедневно с малки изключения в неделите работят средно около 10 часа на ден за жалки подаяния.
Когато човек е минал през този хал може да оцени какво му се дава и какво е загърбил...
Преди много години по онова "лошото" време,на мен един арматурист ми се смееше на заплатата...работеше на национален обект и взимаше два пъти повече от моята заплата...
Сега е олетял като пъдарска дреха...едва крета с парите и едва връзва двата края,а до пенсия има да блъска още доста години... Ако беше много лошо в МВР,нямаше толкова негодници и лентяй да се натискат да почват на служба в МВР и нямаше всеки да си натиска задника и гледа на четири да не му духнат по опашката,че навън ще яде дървото...
Преди няколко дни един инспектор ми направи фасони и каза,че напуска... Като го питах в края на работния ден кога напуска,че Директора иска да преназначи човек на неговото място и побеля като вар...
Спирам с отклоненията и поднасям извиненията си на колегите администратори... Просто оплакванията и тънките сметки за пари и някой да не се прецака винаги са ме дразнили,особено ако тия сметки ги правят полицаи...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 01 Сеп 2014, 22:20

dakota_ написа:
Иво Тодоров написа:До сега не съм обяснявал нещо на прост човек,който останалите ги смята за папуняци. Бих те посъветвал да поискаш една стенограма от най-добрия синдикат,касаещо въпросното предложение за достойна заплата и Директива 88. Има доста за четене и мислене.Успех! :D


Всъщност,случвало ли ти се е да обясняваш нещо на някой,извън кръга на заобикалящите те умни съратници /най-умния,май ти е колега от ОДЧ ;)/ от казионния синдикат,на който се опитваш да прокламираш яловите идеи :D Имаше един преподавател по една от специалните дисциплини в школата в Симеоново,който казваше " Колеги,разбрахте ли какво ви обяснявам,че от толкова много обяснения чак аз разбрах за какво става дума"
Ти от толкова много обяснения и четене на стенограми,успя ли най-накрая да разбереш самия ти за какво става дума :lol:


Чети Дакота,чети! :mrgreen:
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 01 Сеп 2014, 22:27

Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:
Иво Тодоров написа:До сега не съм обяснявал нещо на прост човек,който останалите ги смята за папуняци. Бих те посъветвал да поискаш една стенограма от най-добрия синдикат,касаещо въпросното предложение за достойна заплата и Директива 88. Има доста за четене и мислене.Успех! :D


Всъщност,случвало ли ти се е да обясняваш нещо на някой,извън кръга на заобикалящите те умни съратници /най-умния,май ти е колега от ОДЧ ;)/ от казионния синдикат,на който се опитваш да прокламираш яловите идеи :D Имаше един преподавател по една от специалните дисциплини в школата в Симеоново,който казваше " Колеги,разбрахте ли какво ви обяснявам,че от толкова много обяснения чак аз разбрах за какво става дума"
Ти от толкова много обяснения и четене на стенограми,успя ли най-накрая да разбереш самия ти за какво става дума :lol:


Чети Дакота,чети! :mrgreen:


Чета Иво и се радвам :) др. Попов освен добър педагог се оказва и много добър вербовчик :) Радвам се,че е успял да те вербува за каузата на най-добрия синдикат в МВР :D Пишеш активно в темата "‹ Синдикална дейност ‹ СФСМВР "
Във вашата тема се появява от време на време един екземпляр,пуска линкове към някакъв кух сайт и само толкова...
Тук виждаш,че кипи живот,пише се,дискутира се... Добре дошъл в СФСМВР :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 01 Сеп 2014, 22:54

Грешиш Дакота,вербовчик ми беше Рашев :mrgreen: А Вальо се появи много късно :roll:
По темата. Колко време ще издържи тази наредба без корекции? Предните инструкции бяха от добри,по-добри и в крайна сметка излезе, че всяка следваща създаваше повече проблеми.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 01 Сеп 2014, 23:16

Явно ти грешиш,защото Рашев обичаше софрите и пиенето,но беше лош вербовчик и явно те е оставил започнат и недовършен... Добрите ОР използват оперативния термин "недоклатен" :mrgreen:
По темата,тази Наредба ми е последната грижа колко ще издържи... Наредбата "Работиш колкото ти кажат и получаваш колкото ти платят" ще надживее повечето Наредби и Инструкции в МВР :D Работя по нея от много години и на всеки,който не му харесва тази актуална Наредба,му казвам да ходи и да се оплаква на мама си и тате си :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот кпц » 01 Сеп 2014, 23:38

Иво Тодоров написа:..............................
По темата. Колко време ще издържи тази наредба без корекции? Предните инструкции бяха от добри,по-добри и в крайна сметка излезе, че всяка следваща създаваше повече проблеми.

Колко време ще издържи тази Наредба без корекции е въпрос политически, а не професионален или юридически. Тоест - всичко е в мъглата!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта