Новата наредба за работното време

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот катюша » 20 Авг 2014, 11:28

dakota_ написа:Лошото е,че си отиват читави и способни хора,а "лабавите" не мърдат и на мястото на читавите или никой не идва,или идват "лабави"...
Събират се представители на шест синдиката /оставяме настрани,че от тях само два са синдикати/ сядат на една маса в едно с представителите на МВР ,сядат и писарите да водят стенограмата,запрятат ръкави и почват да творят наредби и правила... Как един представител на синдикатите не стана и не каза "Ей,ние творим една наредба за ред,организация,отчитане,компенсиране на работно време,почивки... ама имаме ли наличните хора за да може тази наредба да работи пълноценно или сме се събрали да създаваме кухи документи,защото сме чули и чели,че някъде в Европа има такива наредби и такъв начин на работа..."
Няма такъв представител на синдикат да е казал такова нещо и няма такъв представител на МВР да е казал на представителите на синдикатите,че може да искат много неща,но положението е такова,че няма как да се реализират на практика едни такива наистина справедливи искания....
На практика се получава една голяма подигравка със служителите...и при това напълно незаслужена подигравка... Дават се права на книга,но на практика тези права си остават само на книга...
Създава се излишно напрежение сред служителите,защото редовия служител е в правото си да се позове на приетия кух документ,но и прекия му ръководител е в правото си да му каже,да се снима с тази инструкция,защото и да иска няма как да му подсигури това,което му се полага...
Такива откровено казано дивотии имаше преди Преврата на 10-ти ноември и с такива кухи документи се занимаваха партийните секретари в дирекциите и управленията... Приемаха се тезиси,четяха се доклади и всичко беше сапунен мехур...


Нали ако някой стане някой и каже такова нещо ще се обезсмисли съществуването на ССП :D Вярно,че няма хора и се нарушават някои права,но наредби трябва да има и правила трябва да се създават,иначе такива като теб постоянно ще ни стимулират да работим нон стоп ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Сакалиев » 23 Авг 2014, 23:02

Тая сутрин ме вдигнаха малко след 4 часа,до 13.30 бях ангажиран извънредно в управлението.Стимула ми беше едно кафе и кола черпене от груповия.Пари съм дал да закуся и да обядвам,а у дома имаше закуска и обяд и бях почивен ден.Тия два лева за кафе и кола от джоба на груповия на фона на тия осем часа извънредни,ако за някой са стимул,за мен са нищо.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот катюша » 24 Авг 2014, 07:58

Сакалиев написа:Тая сутрин ме вдигнаха малко след 4 часа,до 13.30 бях ангажиран извънредно в управлението.Стимула ми беше едно кафе и кола черпене от груповия.Пари съм дал да закуся и да обядвам,а у дома имаше закуска и обяд и бях почивен ден.Тия два лева за кафе и кола от джоба на груповия на фона на тия осем часа извънредни,ако за някой са стимул,за мен са нищо.


Какво искаш повече от това,човека ти е подсигурил ободряващите напитки :D Такива групови с фенер да търсиш няма да намериш,някой само по кафе черпят,други по една кока-кола,а теб с двете заедно са те почерпили;)
Това се казва стимулиране,ако си изпълнил добре задачата,другия път и бисквитки ще има към кафето с колата :lol:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dsuzunov » 24 Авг 2014, 22:50

Началника на групата ти те почерпил с кафе и кола. Това - добре.
Ама, ти защо орева орталъка? Малко ли ти беше? Ако ти беше малко, що не си взе храна от в къщи?
А ако ти беше почерпил, каква ли олелия щеше да вдигнеш!!! Що не кажеш колко пари от извънреден труд ще изкараш за тези, почти десет часа,?
Аз, само този месец съм с 80 часа +. Искаш ли да ти дам пет от тях, че да компенсираш? :evil:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Сакалиев » 24 Авг 2014, 23:20

Колеги,недейте с лошо.Как да взема нещо от къщи за ядене като не съм знаел,че ще ме вдигнат на разсъмване да ходя на работа в почивен ден.Ако знаех,щях да подготвя някой сандвич за през деня.Нищо няма да платят,отгоре съм този месец с над 30 часа.Груповия от срам почерпи,влязохме в един селски магазин да хапнем,но нямаше хляб.Сгънахме по една изсъхнала баничка и по едно кафе с кола от груповия.Това е оправията,а на вас в канцелариите ви е лесно да се надсмивате.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 24 Авг 2014, 23:37

Сакалиев,подготвяш една мешка,слагаш в нея прибори за бръснене,четка лъскачка и размазвачка,боя за обувки,чорапи според сезона,някаква абичка да се наметнеш,ако се изпотиш,макар потен полицай да не съм срещал ;) фенер,въже,манерка за вода...в хартиен плик слагаш сухари и като ти звъннат от ОДЧ, ставаш,мяташ мешката на гърба си и се явяваш за носене на службата :)
Ако пък си селски "квартален" значи за нищо не ставаш,трябва поне от три къщи да се натискат да те посрещнат и да те гощават... При мен "кварталните" си отядоха на най-хубавите мръвки и си отпиха на най-хубавото вино...Като прекипи виното и почнат да колят прасетата,няма къща в която да не канят първо кварталния :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот катюша » 26 Авг 2014, 15:39

dakota_ написа:Сакалиев,подготвяш една мешка,слагаш в нея прибори за бръснене,четка лъскачка и размазвачка,боя за обувки,чорапи според сезона,някаква абичка да се наметнеш,ако се изпотиш,макар потен полицай да не съм срещал ;) фенер,въже,манерка за вода...в хартиен плик слагаш сухари и като ти звъннат от ОДЧ, ставаш,мяташ мешката на гърба си и се явяваш за носене на службата :)
Ако пък си селски "квартален" значи за нищо не ставаш,трябва поне от три къщи да се натискат да те посрещнат и да те гощават... При мен "кварталните" си отядоха на най-хубавите мръвки и си отпиха на най-хубавото вино...Като прекипи виното и почнат да колят прасетата,няма къща в която да не канят първо кварталния :D


Те и оперативните си отядоха на хубави мръвки и отпиха на хубаво вино,но само тези,които вършат работа и не се оплакват ;) Сакалиев като му сложат мръвките ще каже,че са много тлъсти,като му налеят виното ще каже,че е много силно и го е ударило в главата :lol: Както с новата наредба за работното време няма угодния за някои,така и с яденето и пиенето няма да има угодния :D
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Сакалиев » 26 Авг 2014, 22:56

На милицонерите ви е лесно под климатика,няма как да се изпотите.Пенсионираха колеги,а на тяхно място не назначиха никой.Отговарям за 4 села и нямам време да си вдигна главата от работа. Часовете извънреден труд се трупат и няма светлина в тунела.Не се оплаквам,споделих само какви проблеми имаме с работното време.
До кога ще е така и до кога все от нас да мине,не ви ли е срам ръководители сте,а не взимате мерки да се спре с тази ангария.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 26 Авг 2014, 23:28

Учили сме и за това ни е лесно ;) На теб като ти тежи работата и не можеш да си вдигнеш главата от работа,защо стоиш на работа в МВР? Напускай и работи това,за което си учил... никой не е викан на сила да работи в МВР,всички сте писали Заявления / Молби/ за постъпване на работа,търсили сте някой да ви подпре,че да ви вземат точно вас на работа и сте лъгали комисиите,че мечтата ви е да се борите с престъпността и корупцията в държавата... Като ви вземат на работа и веднага почвате да питате какво ви се полага,какви права имате...няма лошо в това,но няма такава работа,която да включва само права...
Защо не си отишъл да работиш в рудниците да видиш там колко е леко...а си почнал на работа в МВР да мрънкаш лятно време за климатик,зимно време за печка...отговаряш за 4 села...аз отговарям за над 40 кметства и не се оплаквам...
Умрели сме от срам ръководителите,че ни се е паднало в последно време да работим в голямата си част с мрънкалници... Има една случка,млада булка избягала при майка си,че на мъжа й "достойнството" бил много голям и я боляло...Постояла няколко дни при майка си и майка й казала "Дъще,не се ослушвай,ами си събирай багажа и се прибирай при мъжа си,че онзи големия теб чака... :D
Умната и си върши работата както трябва,защото в МВР е зле,но извън МВР за такива като теб ще е още по-зле... :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 28 Авг 2014, 07:06

dakota_ написа:Лошото е,че си отиват читави и способни хора,а "лабавите" не мърдат и на мястото на читавите или никой не идва,или идват "лабави"...
Събират се представители на шест синдиката /оставяме настрани,че от тях само два са синдикати/ сядат на една маса в едно с представителите на МВР ,сядат и писарите да водят стенограмата,запрятат ръкави и почват да творят наредби и правила... Как един представител на синдикатите не стана и не каза "Ей,ние творим една наредба за ред,организация,отчитане,компенсиране на работно време,почивки... ама имаме ли наличните хора за да може тази наредба да работи пълноценно или сме се събрали да създаваме кухи документи,защото сме чули и чели,че някъде в Европа има такива наредби и такъв начин на работа..."
Няма такъв представител на синдикат да е казал такова нещо и няма такъв представител на МВР да е казал на представителите на синдикатите,че може да искат много неща,но положението е такова,че няма как да се реализират на практика едни такива наистина справедливи искания....
На практика се получава една голяма подигравка със служителите...и при това напълно незаслужена подигравка... Дават се права на книга,но на практика тези права си остават само на книга...
Създава се излишно напрежение сред служителите,защото редовия служител е в правото си да се позове на приетия кух документ,но и прекия му ръководител е в правото си да му каже,да се снима с тази инструкция,защото и да иска няма как да му подсигури това,което му се полага...
Такива откровено казано дивотии имаше преди Преврата на 10-ти ноември и с такива кухи документи се занимаваха партийните секретари в дирекциите и управленията... Приемаха се тезиси,четяха се доклади и всичко беше сапунен мехур...


Ама сигурен ли си, че няма?
А ако вземе, че се намери, пък вземе да каже: "Колеги, казахме им го, ама не щат да ни чуят, няма друг начин - хайде на улицата" - колко ще излязат, приятелю? И от "полицаите", и от "счетоводителите" и от останалите недоразумения в МВР?
Кухи били някои текстове...
Кухи ще са! Докато си пишем:
Гражданите трябва да бъдат спокойни,че дори всички служители в дадено РУП да са изпълнили часовете за положен труд извън установеното работно време,полицията няма да хлопне врати,а ще си върши работата по всяко време.


Вместо да пишем на ръководството: "Сори, ама в края на третото тримесечие пускам кепенците на районното, щото няма как да платя на хората."
Щото, извинявай, хубаво се сети за комунистическото време, ама на мен в бригада за комунистически труд не ми се участва. Ако някой не ми плати това, което често съм си заработил, аз на това му викам кражба. Или да тръгна да си "заработвам" по другия начин? Е, в ОПГ ли работим?
И, между другото, като си говорим за "решаване" и "качване", аз не съм "се решавал" да се "качвам" някъде, където срещу свършена работа ще получавам потупване по рамото (пък и него я получа, я - не).
Нито пък съм искал да се "качвам" в правоохранителна институция, в която на повечето от ръководителите им е през оная работа за правото, закона и подзаконовите актове. От това ли трябва да спокойни гражданите? Че тия, дето уж трябвало да ги пазят, да се борят с престъпността и правонарушенията, не оставиха в собственото си министерство един нормативен акт ненарушен? Бил той кух и ли пълен с нещо си там...
И последно. Като си се качвал, да си мислил. Така мога да ти отговоря по една твоя логика. Не била за теб счетоводителската работа? Ами наеми си счетоводител - да ти смята часовете. Макар че си имаш, предполагам, началник групи, дето да ти вършат тая работа. Или те и за счетоводители не стават? Пък в края на краищата има и още един вариант - пак от теб посочен. Нещо за вдигане на някакви чукове беше...
Не се сърди, приятелю, малко се поразпалих. Но логиката ти куца в един основен момент. Вземи някой, дето е поработил на смени двайсетина години и ще установиш, че за това време е "подарил" на държавата година стаж. Само от това, че никой не му е приравнявал нощния труд към дневния. Хайде сега ти си превърти през акъла тия двайсетина годинки и кажи каква толкова му е дала държавата през тях, че и "обществото", та още трябва да им е длъжник и да работи за тях безплатно?
Не съм цепил минутата работно време и винаги съм гледал накриво тези, които го правят. Но когато минутите почнат да стават часове, че и дни, а даже месеци... Е, почва да става множко...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта