Новата наредба за работното време

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 02 Сеп 2014, 14:15

малкия написа:И според турския, и според българския фолклор не е добре да слагаш всички в един кюп... ;)


Вальо,сами се слагате в един кюп... Може ли да сядаш за преговори и до теб да стоят едни екземпляри,които не се знае кого представляват,колко на брой членска маса имат,има ли изобщо членска маса...При нас в цялата Дирекция почти никой не знае какво значат абревиатурите на останалите синдикати извън СФСМВР... Така се омаскарява и читавото и накрая се мята с ръка и се казва "Всички са маскари..."
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 02 Сеп 2014, 19:50

Кажи го на г-н Вучков... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 02 Сеп 2014, 20:09

малкия написа:Кажи го на г-н Вучков... :D


Имах тази възможност преди няколко седмици... интересни неща предстоят след изборите... Лично аз очаквам Веселин Вучков да е новият вътрешен министър,да отмени голяма част от безумията случили се през последната година и нещо и да се върши работа...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 02 Сеп 2014, 20:32

Следващия път като имаш такава възможност, използвай я... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 02 Сеп 2014, 20:34

dakota_ написа:
Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:Явно ти грешиш,защото Рашев обичаше софрите и пиенето,но беше лош вербовчик и явно те е оставил започнат и недовършен... Добрите ОР използват оперативния термин "недоклатен" :mrgreen:
По темата,тази Наредба ми е последната грижа колко ще издържи... Наредбата "Работиш колкото ти кажат и получаваш колкото ти платят" ще надживее повечето Наредби и Инструкции в МВР :D Работя по нея от много години и на всеки,който не му харесва тази актуална Наредба,му казвам да ходи и да се оплаква на мама си и тате си :lol:


Иха,колко си наперен тук. Кажи къде си началник да дойда да служа при теб и да прилагаш твоята наредба.


С тия си качества,ако дойдеш да служиш при мен,поне в началото на службата ти,около половин заплата ще даваш да си купуваш лед :mrgreen:


Поредния йекшън герой зад клавиатурата :mrgreen:
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 02 Сеп 2014, 21:11

малкия написа:
Иво Тодоров написа:
През 2012 година се надявахме,че ще подкрепите увеличаването на извънредния труд да бъде над 50 часа. Уви! Помниш с вашите изявления за пари какви плювни се изсипаха срещу нас.Също така и не подкрепихте един нов КТД с доста придобивки за ЛРТП.
Със здраве!


Ама ти на това ли викаш "достойно заплащане"? Поправи ме, ако нещо бъркам. Значи, от една страна, сте твърдо против правото на служителите да заработват нещо допълнително извън МВР. (Още не ми е съвсем ясно как синдикат може да е против някакво ПРАВО на членовете му, но то сигурно защото съм се появил много късно :) ). Като при това пропускате, че този допълнителен доход може да идва от дейност, която - доколкото не е свързана с пряката работа на човека - може да има и редуциращ стреса ефект. От друга страна, настоявате да се увеличава размерът на извънредния труд - нещо, против което се обявяват синдикатите из целия бял свят. (Вероятно и те са се появили късно.) Ей, чак сега ми светна какво било то "достойното заплащане"... :)

Имам известен спомен какво се изсипа срещу ВАС през 2012. Имам и друг спомен - че тогава за пръв път (поне от доста време) медиите масово застанаха на страната на служителите в МВР. Публикациите си стоят, порови малко...
А ако вас някой ви е плюл, дали пък не сте си го заслужили някак? Например с това, че постъпихте точна както "вербовчикът" ти постъпи през 2008-а? ;)

Колкото до това:

Единственото,което обещаваме на всяко ръководство е че няма да се откажем целите си и задачите,които сме си поставили,дори и да ни предлагат службичка или уреждане работа на родата ни в МВР.


На вас да не би да са ви предлагали службичка или уреждане на работа на родата в МВР? И сте отказали, щото се пичове? Браво! :) Така трябва! :)
Единственото, за което се чудя, е защо на мен никой нищо не ми е предлагал... ;)


Защо трябва да работят нещо допълнително извън МВР,което не е регламентирано /защото нямате представа как да стане/,едновременно с това да се ограничава правото на всеки служител да заяви иска или не иска да работи допълнително /правно регламентирано в Директива 88/. Тъпо е да има ограничение на извънредния труд,същевременно да полагаш над ограничението и това да не се плаща. Усещам,че вие и което и да е ръководство сте притеснени от това да има ясни правила.
Допускам,че при допълнителна работа извън МВР може да настъпят вредни последици за тези,които не правят това.Хипотетично екип от двама,единия работи допълнително,а другия не. Ако работиш в строителството /повечето го правят,защото са "каиши и нямат висше образование"/,дали ще си свеж когато работиш в МВР? Сигурността на партньора ли е по-важна или допълнителните доходи? Примери много.
На нас не ни предлагат благинки,защото не даваме поводи за токива. Никой от нас не си е уредил родата в МВР.
Знам,че сме трън в очите на много,включително и на вас,но не съм очаквал в МВР да се прилагат политически прийоми за премахването на синдикални организации. Не съм очаквал,че и Сергей Станишев ще се включи срещу нас!?
И те така.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 02 Сеп 2014, 21:16

Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dsuzunov » 02 Сеп 2014, 21:54

Тоя от клипа, изобщо няма место в този форум.
Най-малко, защото не виждам нищо "мъжко" в него.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 03 Сеп 2014, 08:50

Иво Тодоров написа:
малкия написа:
Иво Тодоров написа:
През 2012 година се надявахме,че ще подкрепите увеличаването на извънредния труд да бъде над 50 часа. Уви! Помниш с вашите изявления за пари какви плювни се изсипаха срещу нас.Също така и не подкрепихте един нов КТД с доста придобивки за ЛРТП.
Със здраве!


Ама ти на това ли викаш "достойно заплащане"? Поправи ме, ако нещо бъркам. Значи, от една страна, сте твърдо против правото на служителите да заработват нещо допълнително извън МВР. (Още не ми е съвсем ясно как синдикат може да е против някакво ПРАВО на членовете му, но то сигурно защото съм се появил много късно :) ). Като при това пропускате, че този допълнителен доход може да идва от дейност, която - доколкото не е свързана с пряката работа на човека - може да има и редуциращ стреса ефект. От друга страна, настоявате да се увеличава размерът на извънредния труд - нещо, против което се обявяват синдикатите из целия бял свят. (Вероятно и те са се появили късно.) Ей, чак сега ми светна какво било то "достойното заплащане"... :)

Имам известен спомен какво се изсипа срещу ВАС през 2012. Имам и друг спомен - че тогава за пръв път (поне от доста време) медиите масово застанаха на страната на служителите в МВР. Публикациите си стоят, порови малко...
А ако вас някой ви е плюл, дали пък не сте си го заслужили някак? Например с това, че постъпихте точна както "вербовчикът" ти постъпи през 2008-а? ;)

Колкото до това:

Единственото,което обещаваме на всяко ръководство е че няма да се откажем целите си и задачите,които сме си поставили,дори и да ни предлагат службичка или уреждане работа на родата ни в МВР.


На вас да не би да са ви предлагали службичка или уреждане на работа на родата в МВР? И сте отказали, щото се пичове? Браво! :) Така трябва! :)
Единственото, за което се чудя, е защо на мен никой нищо не ми е предлагал... ;)


Защо трябва да работят нещо допълнително извън МВР,което не е регламентирано /защото нямате представа как да стане/,едновременно с това да се ограничава правото на всеки служител да заяви иска или не иска да работи допълнително /правно регламентирано в Директива 88/. Тъпо е да има ограничение на извънредния труд,същевременно да полагаш над ограничението и това да не се плаща. Усещам,че вие и което и да е ръководство сте притеснени от това да има ясни правила.
Допускам,че при допълнителна работа извън МВР може да настъпят вредни последици за тези,които не правят това.Хипотетично екип от двама,единия работи допълнително,а другия не. Ако работиш в строителството /повечето го правят,защото са "каиши и нямат висше образование"/,дали ще си свеж когато работиш в МВР? Сигурността на партньора ли е по-важна или допълнителните доходи? Примери много.
На нас не ни предлагат благинки,защото не даваме поводи за токива. Никой от нас не си е уредил родата в МВР.
Знам,че сме трън в очите на много,включително и на вас,но не съм очаквал в МВР да се прилагат политически прийоми за премахването на синдикални организации. Не съм очаквал,че и Сергей Станишев ще се включи срещу нас!?
И те така.


Нещо пак четеш като дяволът - Евангелието. Допълнителната работа извън МВР не се регламентира чак толкова трудно. Ако вие нямате представа как може да стане, това не значи, че никой друг няма. Освен това е регламентирана в повечето европейски държави. Там очевидно за сигурността на служителите не им пука - според твоята логика. Пак според твоята логика, очевидно е по-добре да поработиш допълнително това, което ти е основна работа, и по този начин ще се чувстваш по-свеж и бодър, отколкото ако смениш заниманието с нещо друго. Мислил съм доста по въпроса и определено не съм на това мнение. Няколко психолози, с които съм се консултирал - също. Има и изключения, разбира се. Някоя от скатаните длъжности в МВР (не говоря за твоята или моята, но за никой не е тайна, че има и такива), на които някой си е клатил краката 8 или 12 часа - е тоя може да си поклати краката още 2 или 4 часа, пък и надницата не е лоша... :) Та значи холандците, немците и австрийците могат да имат право да поработват допълнително извън основната си работа, понеже вероятно са тъпи, а при нас това ще застраши сигурността на партньора. Това не е аргумент, Иво, а дребна манипулацийка.

Директива 88. Ще цитирам:
Член 22
Други разпоредби
1. Държава-членка, може да не прилага разпоредбите на член 6, като същевременно съблюдава общите принципи за защита на безопасността и здравето на работниците, при условие, че предприема необходимите мерки, за да гарантира, че:
а) никой работодател не изисква от работник да работи средно повече от 48 часа през период от седем дни, изчислени за референтния период, посочен в член 16, буква б), освен ако преди това е получил съгласието на работника да извършва такава работа;
б) никой работник не претърпява вреди от работодателя си за това, че не желае да даде съгласието си за извършване на такава работа;

Ето го и чл. 6:
Член 6
Максимална продължителност на седмично работно време
Държавите-членки, предприемат необходимите мерки, за да гарантират, че при съблюдаване на необходимостта от опазване на безопасността и здравето на работниците:
а) продължителността на седмичното работно време се ограничава чрез законови, подзаконови или административни разпоредби, или чрез колективни трудови договори или споразумения между социалните партньори;
б) средното работно време за всеки седемдневен период, включително извънредния труд, не надвишава 48 часа.

На мен ми се струва, че Директивата е опит за защита на работника срещу това да бъде задължен от работодателя да полага труд над определен размер, не гарантиране на възможност за работника да припечели допълнително от извънреден труд.
Още една манипулацийка, Иво?

Вярвам ти, че никой от вас "не си е уредил родата в МВР". Не разбирам обаче защо го повтаряш толкова често. Намекваш, че при някои други не е така? Ако ще го правиш с намеци и без да цитираш имена, отново ще е манипулацийка. Грубичка при това.

Това какви сте в моите очи - трън или нещо друго, не е нещо, което да коментирам тук.
Промяната на състава на ССП обаче трудно може да се приравни на "премахване на синдикални организации". Освен ако не смяташ, че дейността на една синдикална организация се изчерпва с присъствието на нейни представители в ССП. Или пробваш поредната манипулацийка?
Изискванията за представителност си съществуват в цял свят, в това число и в България. Иди си направи справка с КТ. Та защо в МВР трябвало да е по-различно?
И като сме на тая тема - макар че стана твърде "оф топик", за което се извинявам - да попитам нещо. Що не вземете два-три синдиката в МВР да се обедините в една конфедерация? Хем така ще покривате всички критерии за представителност, хем нагледно ще покажете колко са близки целите ви и как се подкрепяте взаимно в борбата за постигането им... Знаеш, предполагам, че има такава практика. Мога даже и примери да ти посоча - КНСБ и КТ "Подкрепа"...

И накрая така и не разбрах какво общо има Сергей Станишев с новата Наредба за работното време.
И аз не съм очаквал много неща от българските политици, ама какво да се прави - такива си ги избираме... Или отново се опитваш да намекнеш нещо? Ако е така, значи - пак манипулацийка. Поне докато говориш с намеци...

Писна ми от манипулацийки, Иво. Ти, ако искаш, си продължавай, аз не виждам особен смисъл да продължавам с оф топиците.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 03 Сеп 2014, 11:47

малкия написа: Допълнителната работа извън МВР не се регламентира чак толкова трудно. Ако вие нямате представа как може да стане, това не значи, че никой друг няма. Освен това е регламентирана в повечето европейски държави.


Това с втората работа винаги е било един голям майтап :D Голям майтап е да се сравнява как било в Европа и защо в България да не можело да стане.
Тази сутрин слушах по телевизията какви били загубите на електроенергия от производител до потребител в Германия и как искат социалистите да ни убедят,че щом в Германия са около 5-6 % значи,че и в България може да са толкова,а не над 13-15 % и да не се вдига цената на тока...
В Германия хората са си подредили системата и са си решили проблемите...В БГ нищо не е подредено,всичко е в пълен хаос,но като се съберат някои хора на една маса,вместо да се съобразят с това какви са условията в страната ни,почват да се превъзнасят и да казват какво било в Германия,Холандия и др... подредени държави...
В БГ полицаите не трябва да имат право на втора работа,защото МВР не е в състояние да подсигури такава възможност.Хаоса,който е в момента ще стане още по-голям ако се даде такава възможност за втора работа!
Когато си подредим "къщичката" и нещата почнат да се случват по правилата,тогава може да се обсъжда за втора работа.
Ако някой е много на зор за втора работа,може да пусне заявление и да напусне МВР,така ще може да работи на колкото места пожелае и да се чуди къде да харчи изкараните пари...
Голям майтап е и това 2-3 синдиката да се съберат и да направят конфедерация :D една шепа хора като се съберат с още една шепа хора ще станат две шепи хора...но не и конфедерация :lol:
Синдикати на които членската маса се побира в един бус не могат да направят конфедерация :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта