Новата наредба за работното време

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 01 Сеп 2014, 23:47

dakota_ написа:Явно ти грешиш,защото Рашев обичаше софрите и пиенето,но беше лош вербовчик и явно те е оставил започнат и недовършен... Добрите ОР използват оперативния термин "недоклатен" :mrgreen:
По темата,тази Наредба ми е последната грижа колко ще издържи... Наредбата "Работиш колкото ти кажат и получаваш колкото ти платят" ще надживее повечето Наредби и Инструкции в МВР :D Работя по нея от много години и на всеки,който не му харесва тази актуална Наредба,му казвам да ходи и да се оплаква на мама си и тате си :lol:


Иха,колко си наперен тук. Кажи къде си началник да дойда да служа при теб и да прилагаш твоята наредба.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 02 Сеп 2014, 00:07

кпц написа:
Иво Тодоров написа:..............................
По темата. Колко време ще издържи тази наредба без корекции? Предните инструкции бяха от добри,по-добри и в крайна сметка излезе, че всяка следваща създаваше повече проблеми.

Колко време ще издържи тази Наредба без корекции е въпрос политически, а не професионален или юридически. Тоест - всичко е в мъглата!


Ще видим.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот катюша » 02 Сеп 2014, 08:25

Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:Явно ти грешиш,защото Рашев обичаше софрите и пиенето,но беше лош вербовчик и явно те е оставил започнат и недовършен... Добрите ОР използват оперативния термин "недоклатен" :mrgreen:
По темата,тази Наредба ми е последната грижа колко ще издържи... Наредбата "Работиш колкото ти кажат и получаваш колкото ти платят" ще надживее повечето Наредби и Инструкции в МВР :D Работя по нея от много години и на всеки,който не му харесва тази актуална Наредба,му казвам да ходи и да се оплаква на мама си и тате си :lol:


Иха,колко си наперен тук. Кажи къде си началник да дойда да служа при теб и да прилагаш твоята наредба.


Ивка,не се мести никъде,всички служим по цитираната от dakota_ "наредба" :D Явяваме се на работа при всяко повикване и получаваме това,което ни изчислят по ведомост.Това е положението и към момента няма шанс никакви Директиви и Наредби да променят положението.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 02 Сеп 2014, 08:27

Иво Тодоров написа:
През 2012 година се надявахме,че ще подкрепите увеличаването на извънредния труд да бъде над 50 часа. Уви! Помниш с вашите изявления за пари какви плювни се изсипаха срещу нас.Също така и не подкрепихте един нов КТД с доста придобивки за ЛРТП.
Със здраве!


Ама ти на това ли викаш "достойно заплащане"? Поправи ме, ако нещо бъркам. Значи, от една страна, сте твърдо против правото на служителите да заработват нещо допълнително извън МВР. (Още не ми е съвсем ясно как синдикат може да е против някакво ПРАВО на членовете му, но то сигурно защото съм се появил много късно :) ). Като при това пропускате, че този допълнителен доход може да идва от дейност, която - доколкото не е свързана с пряката работа на човека - може да има и редуциращ стреса ефект. От друга страна, настоявате да се увеличава размерът на извънредния труд - нещо, против което се обявяват синдикатите из целия бял свят. (Вероятно и те са се появили късно.) Ей, чак сега ми светна какво било то "достойното заплащане"... :)

Имам известен спомен какво се изсипа срещу ВАС през 2012. Имам и друг спомен - че тогава за пръв път (поне от доста време) медиите масово застанаха на страната на служителите в МВР. Публикациите си стоят, порови малко...
А ако вас някой ви е плюл, дали пък не сте си го заслужили някак? Например с това, че постъпихте точна както "вербовчикът" ти постъпи през 2008-а? ;)

Колкото до това:

Единственото,което обещаваме на всяко ръководство е че няма да се откажем целите си и задачите,които сме си поставили,дори и да ни предлагат службичка или уреждане работа на родата ни в МВР.


На вас да не би да са ви предлагали службичка или уреждане на работа на родата в МВР? И сте отказали, щото се пичове? Браво! :) Така трябва! :)
Единственото, за което се чудя, е защо на мен никой нищо не ми е предлагал... ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 02 Сеп 2014, 08:31

катюша написа: Явяваме се на работа при всяко повикване и получаваме това,което ни изчислят по ведомост.Това е положението и към момента няма шанс никакви Директиви и Наредби да променят положението.


Не е точно така, защото пред последните 5-6 години започнахме да получаваме неща, за които преди това не бяхме и сънували. Върни си лентата назад, припомни си какво, кога и как и може и да се съгласиш с мене.
По-важното е друго. Ако с Директивите и Наредбите няма шанс да се промени нещо, какво правим? Надяваме се някой отново да въведе Хатишерифа и Хатихумаюна? Като междувременно си траем за да не си образуваме излишни нерви?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 02 Сеп 2014, 08:51

Иво Тодоров написа:
dakota_ написа:Явно ти грешиш,защото Рашев обичаше софрите и пиенето,но беше лош вербовчик и явно те е оставил започнат и недовършен... Добрите ОР използват оперативния термин "недоклатен" :mrgreen:
По темата,тази Наредба ми е последната грижа колко ще издържи... Наредбата "Работиш колкото ти кажат и получаваш колкото ти платят" ще надживее повечето Наредби и Инструкции в МВР :D Работя по нея от много години и на всеки,който не му харесва тази актуална Наредба,му казвам да ходи и да се оплаква на мама си и тате си :lol:


Иха,колко си наперен тук. Кажи къде си началник да дойда да служа при теб и да прилагаш твоята наредба.


С тия си качества,ако дойдеш да служиш при мен,поне в началото на службата ти,около половин заплата ще даваш да си купуваш лед :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 02 Сеп 2014, 08:55

Иво Тодоров написа:
кпц написа:
Иво Тодоров написа:..............................
По темата. Колко време ще издържи тази наредба без корекции? Предните инструкции бяха от добри,по-добри и в крайна сметка излезе, че всяка следваща създаваше повече проблеми.

Колко време ще издържи тази Наредба без корекции е въпрос политически, а не професионален или юридически. Тоест - всичко е в мъглата!


Ще видим.


Няма нищо за гледане,така е било и така ще бъде...накъдето духа политическият вятър,нататък се опъват и платната на МВР...а ти си гледай колкото си искаш...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот катюша » 02 Сеп 2014, 12:52

малкия написа:
катюша написа: Явяваме се на работа при всяко повикване и получаваме това,което ни изчислят по ведомост.Това е положението и към момента няма шанс никакви Директиви и Наредби да променят положението.


Не е точно така, защото пред последните 5-6 години започнахме да получаваме неща, за които преди това не бяхме и сънували. Върни си лентата назад, припомни си какво, кога и как и може и да се съгласиш с мене.
По-важното е друго. Ако с Директивите и Наредбите няма шанс да се промени нещо, какво правим? Надяваме се някой отново да въведе Хатишерифа и Хатихумаюна? Като междувременно си траем за да не си образуваме излишни нерви?


Не мога да отрека очевадни неща,промяна има и то благодарение на работата на СФС.
Не можеш да отречеш,че можеше и повече неща да са свършени,ако не бяха препъни камъните ИП и ГГ.
С Директивите и Наредбите може да се промени само това,че ще ги има,но няма да може да се изпълняват или ще се изпълняват частично,което ще ги опорочава и все едно ги няма.
При нас в сектор криминален пенсионираха 3-ма колеги и до момента местата им са незаети...Работата се преразпредели и съответно увеличи,заплатите ни са същите,времето на заетост се увеличи и каквато и Наредба и Директива да има,няма ли хора и съществува ли постоянно този недокомплет,съществени облекчения в работата ни няма да настъпят.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Мавър » 02 Сеп 2014, 13:33

dakota_ написа:Един човек да се намери да каже,че прост човек му е помогнал със съвети ;) merhaba arkadaslar /да съм сигурен,че не съм те объркал с друг/ ;) Споделил си неща,които доста хора трябва да прочетат и ако могат да мислят,да се замислят и да спрат оплакванията като вдовица за ....
Ти си бил извън МВР и знаеш как е положението,аз съм постоянно в движение и постоянно се сблъсквам с хорски проблеми и виждам какво се случва извън МВР... Днес оказвахме съдействие на хора от частния сектор,които бяха заключени да работят в цех,за да не могат да влязат проверяващи да установят нарушения на трудовото законодателство... Ще се отклоня от темата,но тези хора ежедневно с малки изключения в неделите работят средно около 10 часа на ден за жалки подаяния.
Когато човек е минал през този хал може да оцени какво му се дава и какво е загърбил...
Преди много години по онова "лошото" време,на мен един арматурист ми се смееше на заплатата...работеше на национален обект и взимаше два пъти повече от моята заплата...
Сега е олетял като пъдарска дреха...едва крета с парите и едва връзва двата края,а до пенсия има да блъска още доста години... Ако беше много лошо в МВР,нямаше толкова негодници и лентяй да се натискат да почват на служба в МВР и нямаше всеки да си натиска задника и гледа на четири да не му духнат по опашката,че навън ще яде дървото...
Преди няколко дни един инспектор ми направи фасони и каза,че напуска... Като го питах в края на работния ден кога напуска,че Директора иска да преназначи човек на неговото място и побеля като вар...
Спирам с отклоненията и поднасям извиненията си на колегите администратори... Просто оплакванията и тънките сметки за пари и някой да не се прецака винаги са ме дразнили,особено ако тия сметки ги правят полицаи...


Не си ме объркал,cok tesekkur ederim :).Чета как се ритат синдикалните лидери сякаш не работим за една кауза и сякаш е борба на живот и смърт кой ще надсвири другия. Така се налива вода в мелницата на управляващите. Няма ли единен синдикат,няма оправия.Получава се като в приказката орел,рак и щука.
Има една турска притча,в която накрая се казва,че какъвто е валията,таква е оправията. Тук мога да добавя,че каквито са синдикатите,такива са и действията им.
Мавър
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Сеп 2014, 13:23

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 02 Сеп 2014, 13:39

И според турския, и според българския фолклор не е добре да слагаш всички в един кюп... ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron