Новата наредба за работното време

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 03 Сеп 2014, 20:49

Разбрано,край.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Lord » 03 Сеп 2014, 21:50

Иво Тодоров написа:Сигурен съм,защото като кликнах на "изпрати" се появи мнение от Мавър и за втори път натиснах "изпрати". Преди седмица или две ти пратих ЛС,защото пак се получи същото. Дали е съвпадение или технически проблем - нямам представа. За това и попитах.
От както съм член на този форум,никога не съм имал проблеми. Нямам и претенции. Не обвинявам никой от администраторите и ако съм Ви обидил, моля да ме извините!


Възможно е и така да е станало. Но повярвай тук цензура не е имало, няма и няма да има!
Пиши каквото ти е на сърце, което важи за абсолютно всички, нали това е идеята, мнения, опит и разсъждения, които да се разминават, а накрая да имаме ползи от дебатите.

Поздрави!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Мавър » 03 Сеп 2014, 22:12

Иво Тодоров написа:
Мавър написа:
dakota_ написа:Голям майтап е и това 2-3 синдиката да се съберат и да направят конфедерация :D една шепа хора като се съберат с още една шепа хора ще станат две шепи хора...но не и конфедерация :lol:
Синдикати на които членската маса се побира в един бус не могат да направят конфедерация :mrgreen:


Явно и ти като другите не знаеш какво означават абревиатурите на синдикатите извън СФС ;) То и аз не знам всички,но сидиката ССМВР е "секретни сътрудници на МВР" :mrgreen: Разкрие ли някой техния брой,ще го уволнят за издаване на служебна тайна :lol: за това никой не знае техния брой,но се говори,че се събират във "ван-а" на ИП :lol:


Вече съм разкрит от Мавър :mrgreen: ,край със секретността ми: Да си призная казвам се Иво Тодоров,работя в Трето РУ ОДМВР Пловдив като младши оперативен дежурен. В МВР работя от 1996г.
Мавър,това съм го написал през 2008г.в самото начало на протестите ни в другия полицейски форум,от който бях "перманентно"изгонен,изключен,затрит и т.н.


Дано не ме подведат под наказателна отговорност за осветляване на агент :lol:
Всички грешим,може да си сгрешил със ССМВР,вратите на СФС са отворени за всички :)
За другия полицейски форум не се кахъри,нищо не си изгубил. Police.ba4ka перманентно умря като форум с напускането на колегата dakota_ и още няколко колеги заради администраторка простотия.Тук е верния форум,админите са колеги,имаме пълната свобода да споделяме какво мислим.
Дано носиш на майтап,ако си се засегнал за "секретни сътрудници" прощавай,просто приеми казаното като шега между колеги ;)

Поздрави!
Мавър
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Сеп 2014, 13:23

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 03 Сеп 2014, 23:57

Иво Тодоров написа:Точно така Вальо,Директивата защитава,а нашата наредба не дава отговор какво става с часовете над 70.


Дава бе, Иво, дава:
Чл. 34. (2) Положеният труд извън установеното редовно работно време не може да надвишава размера за компенсиране, предвиден в чл. 187, ал. 5 ЗМВР.

"Не може", Иво - какво повече искаш да ти даде Наредбата?

И Законът дава някои работи.
Ето ти цитирания в Наредбата текст:
Чл. 187. (5) Работата извън редовното работно време се компенсира със:
1. допълнителен платен годишен отпуск за работата в работни дни и с възнаграждение за извънреден труд за работата в почивни и празнични дни - за служителите на ненормиран работен ден;
2. възнаграждение за извънреден труд за отработени до 70 часа на отчетен период - за служителите, работещи на смени.

Ето ти и още една алинея от същия член:
Чл. 187. (7) Извънредният труд не може да надвишава 280 часа годишно, а за служителите, работещи на смени - и 70 часа на отчетен период.

"Не може", Иво - какъв по-императивен отговор искаш от Закона?

Ето ти отговора и в Наредбата, и в Закона - извънреден труд над 280 часа годишно, а за служителите, работещи на смени - и 70 часа на отчетен период, не може да има. Ако все пак има, значи е закононарушение с всички произтичащи от това последствия за нарушителя.

Ето ти и линкове съответно към Наредбата и Закона - да не речеш, че те будалкам нещо. Ако не си ги чел, както изглежда, иди и чети...

http://www.ciela.net/svobodna-zona-darjaven-vestnik/document/2136291548/issue/4974/naredba-%E2%84%96-8121z-407-ot-11-avgust-2014-g-za-reda-za-organizatsiyata-i-razpredelyaneto-na-rabotnoto-vreme-za-negovoto-otchitane-za-kompensiraneto-na-rabotata-izvan-redovnoto-rabotno-vreme-rezhima-na-dezhurstvo-vremeto-za-otdih-i-pochivkite-na-darzhavnite

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136243824

Нататък.
На последното ССП с ръководството опитахте да нарушите писаните правила,като с неприети под законови актове да изхвърлите четири синдикални организации. Егати защитници на права сте

Все по-весело става.
Абе Иво, когато действащ подзаконов (една дума е, между другото) акт противоречи на закон, кое се прилага? Айде не се излагай...
А пък ако ще трябва НИЕ да защитаваме ВАШИ права в ССП, наистина чий го дирите там? :)
Апропо, така и не ми отговори на простичкия въпрос - като ви е легнал толкова на сърце пустият му ССП, що не се обедините с един-два от другите синдикати, дето все плачете колко трябва да сме единни и така нататък, та да си осигурите мястото в него?

И като казвам да спреш да се излагаш, ще го повторя и по повод черешката на тортата от тоя ти постинг:
Павлов пречи на Попов,рече другаря Станишев.Защо той се оплаква, а не ти?

Защо питаш мен защо е рекъл нещо другарят Станишев? Питай си го него, аз да не съм му настойник...
Аз питах ли ТЕБ защо другарят Цветанов скъса едно споразумение? Не съм, нали? Не съм те питал даже и защо по тоя повод си мълчахте като... хайде да ти го спестя - колега си, пък и мен са ме учили да не наричам колеги по определен начин, даже и когато го заслужават.... :)

Та вземи наистина спри да се излагаш...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 04 Сеп 2014, 01:15

Аз ще стигна до Станишев и ще го питам,а Цветанов да изпълнява наши заръки ..... не сме чак толкова страшни,че да ви къса хартийките :D Като не умееш да водиш преговори или някой е бил нагъл в исканията си, недей да търсиш вината в други.
Само не разбрах кой подзаконов акт противоречи на закона? И има ли действащ нормативен акт,който да определя нещо си за ССП? От последното ССП чакаме отговори на следните въпроси:
1.Действаща или отменена е Заповед Iз-2465 от 20.10.2010г.за обявяване Правилата за работа на ССП?
2.Действащи или отменени са правилата за организация и дейност на ССП,рег.№I-32159 от 18.10.2010г.?
3.Действаща или отменена е Заповед №Iз-1457 от 01.10.2013г.на министъра за устройство и състава на ССП,издадена въз основа на чл.7,ал.6 от Правилата?
4.При положение,че не са отменени Правилата за ССП и не е променен състава,ръководството на МВРсчита ли се за обвързано с действащите правила-чл.7,ал.4 и възнамерява ли ССП да работи по тях до приемането на нови?
5.Приет ли е Правилника по чл.37,ал.3 от ЗМВР и кога?
6.Защо при свикване заседание на ССП не е спазено изискването на чл.12 от Правилата-седем дни приди провеждането и приложени материали по дневния ред?
Помисли кой се излага :mrgreen:
Тази наредба юристи на нашата дирекция взеха да я тълкуват странно..Например с времето на разположение.Според тях се заплаща само когато те извикат. Не си и помислям,че са некадърни,но май доста са пообъркани. Спомням си как се тупахте в гърдите за Инструкция 343,че е най.добра. Тя пък взе да става лоша след време.После дойде следващата пак благодарение на вас, за да дойде и настоящата Наредба.
Да,пише до 70 и 280 часа,но какво ще стане като се надхвърлят? Отпуските се спират,командировката по границата продължава,футболните срещи предстоят,все има някой да протестира,предизборната кампания започва и извънредния ми труд ще е над 70ч.Да знаеш,че началника ми няма да е виновен,оперативната обстановка налага присъствието на много служители,а това води до ....много извънреден труд.
Защо да не се обединим с останалите синдикални организации ли,ами защото първо трябва да попитаме членовете си и второ срещу кой да се обединяваме? Революция ли ще правим? Вие сте по тази част-комитети .... не,не партизанин или хайдутин няма да ставам :D
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 04 Сеп 2014, 08:23

Чети, Иво... Чети преди да пишеш.
Кой обвинява ТЕБ за нещо, направено от Цветанов?
Кой и къде дори е намекнал, че Цветанов би могъл да изпълнява нещо ваше?
Ето какво те питах:
Защо питаш мен защо е рекъл нещо другарят Станишев? Питай си го него, аз да не съм му настойник...
Аз питах ли ТЕБ защо другарят Цветанов скъса едно споразумение? Не съм, нали?

Не съм, нали, Иво?

Дали има действащ нормативен акт,който да определя нещо си за ССП?
Има няколко.
Веднага ще ти цитирам един:
Чл. 248. (1) В МВР се създава Съвет за социално партньорство, наричан по-нататък "съвета". Съветът се ръководи от министъра на вътрешните работи или от определен от него заместник-министър.
(2) В съвета участват представители на ръководството на МВР, на организациите по чл. 242, ал. 1, в които членуват повече от 5 на сто от общата щатна численост на служителите в МВР и имат изградени звена в повече от една трета от структурите на МВР, и на служителите, нечленуващи в синдикалните организации. Броят на представителите на служителите, нечленуващи в синдикални организации, не може да е по-голям от една четвърт от общия брой представители на организациите по чл. 242, ал. 1.
(3) Съветът осъществява социалния диалог, като разрешава въпросите, свързани с трудовите и служебните отношения и със социално-икономическите права и интереси на служителите, в дух на сътрудничество, взаимни отстъпки и зачитане интересите на всяка от страните.
(4) Съветът полага усилия за доброволно уреждане на възникналите спорни въпроси чрез консултации и преговори за постигане на съгласие и приемане на общи решения по реда на ал. 3.
(5) Съветът приема правила за организацията и дейността си.

Ако не си го чел, ти се излагаш - не е нужно много мислене по въпроса. Ако си го чел и въпреки това питаш "И има ли действащ нормативен акт,който да определя нещо си за ССП?", се излагаш още повече. Е, твоя си работа...

Нататък просто не ми се коментира. Взели вашите юристи да тълкуват странно Наредбата. Били объркани... Няма да те унижавам чак дотам, че да ти обяснявам какво се прави в такива случаи.

Колкото до Инструкция Із-343, сещаш ли се кога влезе в сила? Ти по това време - че и още месеци след това - в коя организация членуваше? И да, предвид времето и действащия тогава Закон, Инструкцията си беше добра. Благодарение на нея стотици, да не кажа хиляди, колеги получиха някаква компенсация за положен извънреден труд - за пръв път за 10-15 години стаж. Добра си беше, каквото и да разправяш - беше крачка напред. Същото важи и за сегашната Наредба.

Партизанин или хайдутин от теб така или иначе не става. Ама нямах това предвид. Първо, вие понякога "питате" членовете си с месеци - като че ли са половината Министерство... :) Второ, не "срещу", обединете се "ЗА" нещо - стига с тоя негативизъм, почнете поне да се слушате какво приказвате. Щото какво излиза - уж хайде заедно, подкрепете нещо си и други подобни и изведнъж "партизанин или хайдутин няма да ставам"... :) Не те питах защо не си станал партизанин или хайдутин - знам защо. Питах защо не направите като КТ "Подкрепа", примерно. Или по-скоро като участващите в нея синдикати. Те какво - хайдути ли са? :)

Ех, Иво, ако не ставаше дума за важни неща, понякога щеше да ме напушва смях. Не за друго, просто повечето от това, което написа през последните дни, си е направо за тук:
http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/viewtopic.php?f=16&t=96
Лошото е, че твърде често пишеш вицове за сериозни неща...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 04 Сеп 2014, 08:58

Другари синдикалисти,почнахте да се повтаряте и потретвате :D Едни и същи неща казани по колкото и да искате различни начини са все едни и същи неща. Приемете голата истина,че няма пари и няма хора да се реализират бленуваните от всички Наредби и Директиви.
Ето ви нещо казано доста отдавна и много актуално до момента :lol:

dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 04 Сеп 2014, 10:25

По принцип си прав.
Пак по принцип въпросът с парите и хората едва ли зависи в достатъчна степен от нас.
И пак по принцип не мисля, че това е причина да си траем.

За повтарянето и потретването си сто процента прав и е факт, че пак пооспамихме темата. Поднасям извиненията си и си вземам бележка.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dsuzunov » 04 Сеп 2014, 11:06

Много взехте да бягате от темата.
Ето ви един казус:
През настоящия отчетен период (3-то тримесечие), имам извънреден труд от 96 часа само за юли и август.
Графикът за септември беше изготвен така, че да съм на минус с 24 часа, за да не надхвърля нормата от 70 часа. Обаче, с коефициента от 0.143 за нощен труд, добавен към общото време, се получава така, че пак надхвърлям часовете с едно денонощие. Имаме недостиг от хора и не съм сигурен, че ще мога да се вместя в часовете.
Според нечия логика, в момента, в който направя часовете, трябва да откажа да ходя на работа, което според моите разбирания е АБСУРДНО! Какво правим в случая, драги другари, другарки итн. :o
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dakota_ » 04 Сеп 2014, 11:09

Вальо,не мисля,че има за какво да се извиняваш.Темата е интересна,с интерес чета всяко мнение.Дискусията ми харесва,но се дискутира по повърхността...
Основните въпроси са липсата на хора и липсата на пари.
Да не си помисли някой,че умирам от кеф да товаря колегите си с допълнителна работа и умирам от кеф,че не винаги има финансови средства да бъдат възмездени за положения извънреден труд... Положението е такова и сме поставени в такава ситуация,че с тези хора и с тези пари,които имаме,ще трябва да изпълняваме целите и задачите,които са ни поставени и сме длъжни да изпълняваме.
Много добре знам,че покриваме всичко и навсякъде,като се почне от футболни срещи,митинги,протести,изборни секции... и като за капак жива охрана на ДГ,но нямаме избор и се налага да го вършим.
Разбирам ви синдикатите,че не може да си траете,защото вашата работа е това да следите и защитавате правата на синдикалните си членове...Разберете и нас,дребните ръководители по места,че ние на вас /на всички колеги/ разчитаме да изпълняваме поставените задачи.Може да се караме,може да спорим,може и да се сбием...това са неща,които трябва да останат в "кухнята"... има ли работа трябва да я вършим!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта