Новата наредба за работното време

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 04 Сеп 2014, 11:39

Продължавам с въпросите за последното заседание на ССП.
7.Каква е общата щатна численост на МВР,съгласно чл.103,ал.1 от Правилника - съобразно текста на чл 144 от ЗМВР тя се определя с Правилника по чл.37,ал3 от ЗМВР? / проект,който не е приет към момента на провеждане на ССП /.
8.Кои структури да се имат предвид при изчисляването на 1/3,съобразно чл.248?Колко са тези структури и колко е 1/3 от тях?
9.Как работи ССП без приети правила по новия закон,като изрично не са отменени старите?
Мисли и чети Вальо,има разлика. Според теб щом е записано в закона - край.Не трябва да има подзаконови нормативни актове ли? Защо още не се изплащат пътните например?
Споменах ти за нашите юристи,защото се почват едни тълкувания ... Явно има нещо неясно. Няма да е само при нас.А заведат ли се дела,ясно е кой ще плаща.Това може да се избегне,като се напишат точни и ясни указания.Със спестените пари от делата може да се подпомогнат колегите и семействата им в трудно положение.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 04 Сеп 2014, 11:45

dakota_ написа:Вальо,не мисля,че има за какво да се извиняваш.Темата е интересна,с интерес чета всяко мнение.Дискусията ми харесва,но се дискутира по повърхността...
Основните въпроси са липсата на хора и липсата на пари.
Да не си помисли някой,че умирам от кеф да товаря колегите си с допълнителна работа и умирам от кеф,че не винаги има финансови средства да бъдат възмездени за положения извънреден труд... Положението е такова и сме поставени в такава ситуация,че с тези хора и с тези пари,които имаме,ще трябва да изпълняваме целите и задачите,които са ни поставени и сме длъжни да изпълняваме.
Много добре знам,че покриваме всичко и навсякъде,като се почне от футболни срещи,митинги,протести,изборни секции... и като за капак жива охрана на ДГ,но нямаме избор и се налага да го вършим.
Разбирам ви синдикатите,че не може да си траете,защото вашата работа е това да следите и защитавате правата на синдикалните си членове...Разберете и нас,дребните ръководители по места,че ние на вас /на всички колеги/ разчитаме да изпълняваме поставените задачи.Може да се караме,може да спорим,може и да се сбием...това са неща,които трябва да останат в "кухнята"... има ли работа трябва да я вършим!



Прав си,но не съм съгласен отговорността да се прехвърля някой началник. Както и да си организираш работата,като нямаш достатъчно състав .... Извънредния труд ще надхвърли 70 часа.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот Иво Тодоров » 04 Сеп 2014, 12:00

dsuzunov написа:Много взехте да бягате от темата.
Ето ви един казус:
През настоящия отчетен период (3-то тримесечие), имам извънреден труд от 96 часа само за юли и август.
Графикът за септември беше изготвен така, че да съм на минус с 24 часа, за да не надхвърля нормата от 70 часа. Обаче, с коефициента от 0.143 за нощен труд, добавен към общото време, се получава така, че пак надхвърлям часовете с едно денонощие. Имаме недостиг от хора и не съм сигурен, че ще мога да се вместя в часовете.
Според нечия логика, в момента, в който направя часовете, трябва да откажа да ходя на работа, което според моите разбирания е АБСУРДНО! Какво правим в случая, драги другари, другарки итн. :o


Наредбата е перфектна :mrgreen: ,не се притеснявай!
За съжаление,твоя случай няма да е единствен. Ти си експерт от БНТЛ в нашата дирекция и натрупваш много часове над 70. Колко ли ще натрупат колегите от ППД,СПС,СПУ?
Колкото и да ти спестяват да идваш на работа,логично е другите ти колеги да се натоварят допълнително и пак същия казус.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dsuzunov » 04 Сеп 2014, 12:17

Не се притеснявам.
Вече съм с толкова години зад гърба, че всеки час над нормата е добре дошъл за мен.
Повече трудов стаж - по-голяма пенсия, когато и дойде времето.
А дали ще бъда компенсиран - това е мой проблем.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот PAOLON » 04 Сеп 2014, 17:21

dsuzunov написа:Вече съм с толкова години зад гърба, че всеки час над нормата е добре дошъл за мен.
Повече трудов стаж - по-голяма пенсия, когато и дойде времето.

Дали е така?Може и да бъркам,но часове които не са платени не влизат като стаж.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dsuzunov » 04 Сеп 2014, 17:40

Нямам представа. Всичко е така направено, че да се тълкува.
Ако не се прибавя това, което не се компенсира, има друг начин.
Той ще е приложим след като изляза от МВР, обаче. Не върви да хапя този, който ми дава хляба.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот кпц » 04 Сеп 2014, 21:20

dsuzunov написа:Нямам представа. Всичко е така направено, че да се тълкува.
Ако не се прибавя това, което не се компенсира, има друг начин.
Той ще е приложим след като изляза от МВР, обаче. Не върви да хапя този, който ми дава хляба.

А погасителната давност?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот кпц » 04 Сеп 2014, 21:32

dsuzunov написа:Много взехте да бягате от темата.
Ето ви един казус:
През настоящия отчетен период (3-то тримесечие), имам извънреден труд от 96 часа само за юли и август.
Графикът за септември беше изготвен така, че да съм на минус с 24 часа, за да не надхвърля нормата от 70 часа. Обаче, с коефициента от 0.143 за нощен труд, добавен към общото време, се получава така, че пак надхвърлям часовете с едно денонощие. Имаме недостиг от хора и не съм сигурен, че ще мога да се вместя в часовете.
Според нечия логика, в момента, в който направя часовете, трябва да откажа да ходя на работа, което според моите разбирания е АБСУРДНО! Какво правим в случая, драги другари, другарки итн. :o

Минавате на ненормирано работно време + време на разположение.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот малкия » 05 Сеп 2014, 08:48

Което може да реши, а може и да не реши проблема там, където работи колегата. Евентуално може, защото все пак са повече служители на тази длъжност.
Обаче какво правим в над 50 районни управления, където на неговата длъжност има само по един служител?
На разположение 24/7/365?
Тук наистина са абсолютно прави всички, които писаха, че проблемът е липса на пари и/или хора.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Новата наредба за работното време

Мнениеот dsuzunov » 05 Сеп 2014, 09:37

В районните, където е само един експерт, има вариант да се определи служител, който да изпълнява тази дейност. Ще мине обучение в НТЛ, БНТЛ и ще може да участва в огледи на МП. Така, поне малко ще се разтовари основния експерт. При нас, в едно от външните РУП има само един експерт. В работно време, той си покрива, а в извънработно или по време на отпуск, произшествията се посещават от дежурен експерт от Дирекцията. Така че, вариант има.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron