Декларация

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Декларация

Мнениеот малкия » 24 Юли 2014, 15:16

ДЕКЛАРАЦИЯ НА УС НА СФСМВР


Пожарникари, спасители и полицаи излизат на протест във Варна.

Въпреки аргументите на СФСМВР, в противоречие с широко разпространената европейска и световна практика и в разрез с взетото само преди дни от Съвета за социално партньорство в МВР компромисно решение, Министерството възнамерява да регламентира минимален състав от двама служители на екипите, осъществяващи пожарогасителната и спасителната дейност. Това в редица случаи не само би попречило на пожарникарите и спасителите да изпълнят задълженията си, но би изложило на неоправдан риск здравето и живота им, както и здравето и живота на гражданите.
По време на бедственото положение във Варна беше наложено нелепо дисциплинарно наказание на пожарникар, член на СФСМВР. По правната страна на проблема очакваме да се произнесе Варненският административен съд, но от морална гледна точка това наказание е гавра с труда и достойнството на пожарникарите и спасителите.
Поради това СФСМВР започва протестни действия във Варна.

Информираме българските политици и гражданското общество, че няма да спрем дотук.
СФСМВР е организация, която в своите действия винаги е защитавала правата на служителите и е полагала усилия да уважава управленските решения в МВР, с цел запазване на социалния мир в България и постигане на консенсус по общественозначими теми и проблеми. В момента са застрашени не само социалният мир и животът на служители в ГДПБЗН, но се създава и сериозен риск за здравето и безопасността на гражданите на Република България.
За съжаление толерантността и диалогичността ни очевидно не дават резултати. Затова излизаме на улицата и смятаме да останем там колкото е нужно. Ще задаваме въпроси и ще очакваме отговори. Няма да приемаме голи оправдания и празни обещания. Ще искаме оставки.
Време е да изхвърлим боклука.
Този протест е първото от серия активни действия на СФСМВР, целящи да се гарантират здравето, живота и правото на достоен труд на служителите в МВР и по-конкретно – служителите в Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“/ГДПБЗН/.

Дирекция, която е абсолютен рекордьор в МВР по изплатени суми за загубени съдебни дела – за малко повече от три години под формата на присъдени на нейни служители обезщетения за неизплатен нощен и извънреден труд и отменени по съдебен ред дисциплинарни наказания от нея изтекоха 524 997 лв.
Която реализира неясни цели с риск цената да е човешки живот.
В която думи като „прозрачност“, „социален диалог“ и „грижа за служителите“ са празни термини без реално съдържание.
Управлявана с опасно милитаристичен стил и в духа на феодалните порядки от хора, които в продължение на години злоупотребяват с пожарникарите и спасителите, които налагат дисциплинарни наказания на своите служители защото не са изпълнили „разпореждане“ на журналист. Хора, които е крайно време да напуснат системата. Те не само нямат място в нея – те са опасни за здравето и живота на гражданите.

Така, уважаеми съграждани, изглежда структурата на МВР, която трябва да Ви пази от пожари, производствени аварии и природни бедствия.
Ако искате нещо по-добро, нещо наистина работещо – елате с нас.
Ние излизаме на улицата не само заради сигурността, честта и достойнството на нашите колеги, а заради Вас и Вашата сигурност.
За да можем достойно да се трудим в полза на обществото.
За прозрачност и участие на гражданското общество при вземането на решения в МВР.


Събранието на открито ще се проведе пред Катедрален храм – Паметник „Свето успение Богородично“ в град Варна на 26 юли 2014г., с начало 11.00 часа.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Декларация

Мнениеот Страхил » 24 Юли 2014, 17:17

Чудите се по цял ден каква дивотия да спретнете.Мястото на пожарната и гражданска защита не е в МВР. Да протестират да ги отделят от МВР,толкова несвойнствена дейност има в МВР,че само пожарната да беше добре,ами то документи за самоличност,регистрация на МПС и един куп други служби,които се издържат от бюджета на МВР. Шест синдиката храним и шест синдикални лидера тежат на гърба на МВР.
Страхил
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юли 2014, 17:09

Re: Декларация

Мнениеот малкия » 24 Юли 2014, 19:05

За другото си повече или по-малко прав.

Ама как точно смяташ, че храниш синдикатите и с какво точно мислиш, че тежа на гърба на МВР?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Декларация

Мнениеот spoon » 24 Юли 2014, 19:17

Страхил написа:...ами то документи за самоличност,регистрация на МПС и един куп други служби,които се издържат от бюджета на МВР...


Да бе, те тези дейности на посочените звена са пълни готованци, нищо не носят за държавния бюджет, а само ги издържа МВР-то, ей тъй нахалост, разбираш ли. ;)

Страхил написа:...Шест синдиката храним и шест синдикални лидера тежат на гърба на МВР.


Сериозно? Възниква резонния въпрос: Кои сте вие и що го правите, като не ви е на сърце? :lol:
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Декларация

Мнениеот dakota_ » 24 Юли 2014, 21:36

малкия написа:За другото си повече или по-малко прав.

Ама как точно смяташ, че храниш синдикатите и с какво точно мислиш, че тежа на гърба на МВР?


Вальо,не намирам нищо,за което да е прав.Декларацията е добра,но защо не сте посочили името на пожарникар Валентин Йорданов и на "генерал" главен комисар Николов,който в желанието си да угоди на журналист от казионна медия се изложи жестоко с това наказание на човек отишъл да му измие очите и да помага на хора изпаднали в бедствие... Това е подигравка с труда на пожарникарите и спасителите...Подигравка е изобщо да се обсъжда излизане на пожарен автомобил с двама човека екипаж...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Декларация

Мнениеот Иво Тодоров » 24 Юли 2014, 22:03

spoon написа:
Страхил написа:...ами то документи за самоличност,регистрация на МПС и един куп други служби,които се издържат от бюджета на МВР...


Да бе, те тези дейности на посочените звена са пълни готованци, нищо не носят за държавния бюджет, а само ги издържа МВР-то, ей тъй нахалост, разбираш ли. ;)

Страхил написа:...Шест синдиката храним и шест синдикални лидера тежат на гърба на МВР.


Сериозно? Възниква резонния въпрос: Кои сте вие и що го правите, като не ви е на сърце? :lol:


Той може да един от всички,които не са членове на синдикат, а те са повече от членуващите.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Декларация

Мнениеот Страхил » 24 Юли 2014, 22:38

малкия написа:За другото си повече или по-малко прав.

Ама как точно смяташ, че храниш синдикатите и с какво точно мислиш, че тежа на гърба на МВР?


С товам,че направихте думата синдикат мръсна дума.Да,мръсна дума стана дума синдикат и синдикален лидер.Рашев знаеш кой е и какво правеше като синдикален лидер.Павлов знаеш кой е и какво направи в СФС,Грозев знаеш кой е и какво направи в СФС. Като синдикален лидер имаш ли идея за какъв чеп са ни в МВР шест синдиката с шест синдилакни лидери и колко служители на МВР общо са синдикални членове ?
Като пишете декларации пишете от името на колко човека декларирате,защото СФС не е цялото МВР.Като излизате по медиите казвайте от името на колко човека се появявате по медиите за да е ясно колко сте и какви сте.
Никога не бих членувал в синдикат,не се нуждая от нищо,което е дело на синдикат.
За да няма недоразумения,преговаряйте само от името на членската си маса и каквото си извоювате като "блага" ползвайте си го поименно и срещу платен членски.Не съм съгласен някой да се бие в гърдите и да казва,че работи за всички служители на МВР и едва ли не трябва да правя метани на някой,че ми е извоювал "блага",които не искам и не съм упълномощил никой да "воюва" за мен.
Страхил
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юли 2014, 17:09

Re: Декларация

Мнениеот малкия » 27 Юли 2014, 01:14

Честно казано, чудех се дали изобщо да отговоря. Виж, гневът е лош съветник. Злобата - още по-лош. Независимо доколко са основателни.

И все пак... Дай лични данни и ти обещавам - ще разпространя официална декларация, че какъвто и да е документ, разпратен от нас, не е изпратен от името точно на тоя име-фамилия-ЕГН. Дай лични данни и ти обещавам, че ако някога организираме кръводарителска акция за пострадал колега (независимо членува ли изобщо в някой синдикат), няма да се обърнем към теб. Разбира се, можеш да си се включиш сам - или да не се включиш. Твоя си работа.
Не знам дали си спомняш едно име. Иван Лулеов. Той не ни е член. Въпреки това организирахме дарителска кампания и му помогнахме да си плати гаранцията. И някои други неща се опитахме да направим. А когато миналата година пострадаха пожарникари в Езерово, Варненско, не ги делихме на членуващи и нечленуващи в синдикат. Мога да продължа, но не е нужно. Направихме тези (и други) неща не за да се "бием в гърдите" пред такива като теб. Направихме го - ако щеш вярвай и, вярвай ми, не ми пука дали вярваш - защото много от нас наистина вярват, че в основата на синдикализма, на самата му същност, стои солидарността. Кучета ни яли всичките без нея.
Да, познавам лично всеки от тези, които си изброил. Да, много добре знам и хубавото, и лошото, сторено от всеки от тях. И да - известно ми е, че самата идея за синдикализъм в МВР е до голяма степен опорочена. За което и аз по един или друг начин съм допринесъл. И рядко минава ден без да съжалявам за неща, които са можели да се случат по друг начин. Защото това наистина е огромен проблем на системата и на хората, които работят в нея.

Накрая - макар никак да не обичам да го правя - ще ти задам един-два въпроса в твой стил. Кой си ти, че да ме поучаваш? Кой си ти, че да ми разпореждаш какво да правя или да не правя? Би имал право на нещо такова когато почна да си храня семейството с внесения от теб членски внос. Би имал такова право, ако си ме избрал някъде и стоиш зад гърба ми, когато се опитвам да свърша нещо. Живей си живота както ти харесва, върши си работата както намираш за добре, търси си компания, която отговаря на интересите и наклонностите ти. И остави другите да правят същото.
Съжалявам, че понякога ще се случва да получиш нещо, което не си упълномощавал никого да поиска за теб. Ако има парично изражение, решението се намира лесно - просто го дари на някой в нужда. Анонимно. И си потърси някакъв друг начин да се освободиш от гнева (или злобата си). Сещаш се, че няма как да ме задължиш да участвам в освобождаването ти от тях.
Бъди жив и здрав и успех в живота...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Декларация

Мнениеот dsuzunov » 27 Юли 2014, 09:47

Вальо, такъв не можеш го убеди в нищо и по никакъв начин. Той е аПсЕлютно убеден в правотата си. Точно като Бареков. Само разпалваш огнището на озлоблението му. Ако е колега, той наясно, че благодарение усилията на Федерацията и някои други фактори ще получи пакет социални придобивки. И не само ще го получи, а и в пълен обем ще се възползва от него. Това, което му предлагаш, с отказа от облагите и даряването им на някой в нужда, няма да стане. Просто, не е част от характера на такива като него. Ако може да се нарече характер....
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Декларация

Мнениеот Страхил » 27 Юли 2014, 10:04

Ти нещо не четеш правилно,къде те поучавам какво да правиш.Не те поучавам,а те питам,защо говорите от името на всички в МВР,като сте малцинство.Не каза колко общо колеги членуват във всички синдикати като се събирате и преговаряте от името на всички в МВР.
Направете си един списък и преговаряйте от името на членуващите в синдикати.Това не го казвам да те задължавам,защото не съм никой,а да не пишете всички синдикални лидери сякаш представлявате всички от МВР.Процента на членуващите в синдикат е нищожен в сравнение с нечленуващите колеги,които нямат нищо общо със синдикат.
Нищо не сте направили за Лулеов,направили са го колегите...Същото важи и за пострадалите пожарникари
Вашата работа е като на Президента по Коледа,нищо не прави,един лев не дава,но има кампания под егидата на Президента за събиране на средства за сираците.Грозна и жалка картина да се тупат някави хора в гърдите,че нещо са свършили,а те нищо не са свършили.
Не можахте да разберете,че със или без синдикат,искат ли хората да помагат,няма проблеми да помагат.
Не виждаш ли,че се самоизяждате един друг,един друг синдикатите се ритате и плюете,кой е по-по-най...
Един приема едно,друг прави курвачка и не приема същото.
Вместо да ми искаш ЕГН и лични данни,направете си списък с ЕГН и лични данни и си ползвайте "благата".Много по-лесно е да се направи списък на малцинството в МВР.Жив и здрав и ти и по-малко хвалби,че ние не падаме от небето и ако ви тежи това,което правите,откажете се.Само синдикалните лидери ще усетите липсата на синдикат,останалите едва ли бихме се сетили,че ви е имало.
Страхил
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Юли 2014, 17:09

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта