Кой за какво се бори...

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот dakota_ » 18 Юли 2014, 21:54

Калина написа:
dakota_ написа:На друго място съм го казвал и пак ще го кажа,за мен синдикат е СФСМВР и "Огнеборец"...На гражданските лица не им трябва синдикат,като сме добре ние,ще са добре и те,защото те са на работа заради нас!


Извинете,но защо смятате,че на ЛРТП не им трябва синдикат? Защо казвате,че ние сме на работа заради вас и като сте добре вие,ще сме добре и ние? Вас не ви съкращават и не оставате без работа,а нас ЛРТП ни съкращават поголовно и оставаме без работа,защо сте против ЛРТП.


За какво ви е на ЛРТП синдикат,като вие сте помощен персонал назначен да подпомага основната дейност на МВР! Не искам по никакъв повод да подценявам твоя и на колегите ти труд,но това е истината за ЛРТП. Не си писала каква позиция заемаш като ЛРТП,но ако си била оператор в СОД,твоето назначение е било да подсигурява работата на полицаите изпълняващи функции по СОД... закриват сектора и отпада необходимостта от вашите позиции...Съответно отивате на трудовата борса или ви преназначат на подходящи свободни позиции в МВР... Какво да защити синдиката ви,да защити да не закриват СОД,че да има къде да работят ЛРТП? Това е несериозно...съкращават столове,бюфети...съответно съкращават ЛРТП работещи на тези позиции...Какво да направи синдиката ви,да ви поеме заплатите или да не закриват столовете...за да има работа за вас,а дали е ефективно или не,това не е важно?
Ако трябва да отидем по-нагоре,дори главния счетоводител в ОДМВР е назначен заради нас,образно казано да ни води сметките... Имал съм спор с такъв главен счетоводител,който остана обиден,че съм напомнил,защо е назначен...отнесе спора до Директора...получи си потвърждението и от Директора и се кротна... Какво искате вие ЛРТП,да наливаме от пусто в празно,само и само да има работа за всички... Това няма как да стане и е напълно в реда на нещата ЛРТП да се оптимизират и няма никаква драма,че са съкратили работници в столове,работници в закрития СОД или в почивните станции...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот Калина » 18 Юли 2014, 22:03

Не знам защо мразите работещите като ЛРТП.Аз искам да работя и да си храня децата,нищо друго не искам.Вие взимате големите заплати,ние взимаме трохи в сравнение с вашите заплати.Колко е вашата заплата и знаете ли,че взимам поне 4 пъти по-малко пари от вас,а имам същите нужди като вас?
Трябва ни синдикат да защитава правата ни,вашите синдикати защитават правата на полицаите,нашият синдикат защитава правата на ЛРТП в МВР.Вашите синдикати не знам колко на брои са,нашият е само един и сме с много повече членска маса от някои полицейски синдикати.Нищо лошо не сме ви направили,а се отнасяте с презрение към ЛРТП.
Калина
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юли 2014, 21:31

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот dakota_ » 18 Юли 2014, 22:17

Калина написа:Не знам защо мразите работещите като ЛРТП.Аз искам да работя и да си храня децата,нищо друго не искам.Вие взимате големите заплати,ние взимаме трохи в сравнение с вашите заплати.Колко е вашата заплата и знаете ли,че взимам поне 4 пъти по-малко пари от вас,а имам същите нужди като вас?
Трябва ни синдикат да защитава правата ни,вашите синдикати защитават правата на полицаите,нашият синдикат защитава правата на ЛРТП в МВР.Вашите синдикати не знам колко на брои са,нашият е само един и сме с много повече членска маса от някои полицейски синдикати.Нищо лошо не сме ви направили,а се отнасяте с презрение към ЛРТП.


Калина,първо извинения,ако съм те засегнал персонално с думите ми,но не трябва да приемаш нищо от написаното персонално насочено към теб!
Никой от нас полицаите не ви пречи на ЛРТП да работите и да получавате договореното си трудово възнаграждение! Нямам нищо против ЛРТП,дори работата ми е постоянно свързана с деловодство и деловодителки...по половин ден прекарвам при тях в деловодството за какво ли не... и без тях не знам как бихме си вършили работата,но това отново е свързано с факта,че нас ни има и трябва да има кой да подсигурява основната ни дейност :) разбираш ли какво имам предвид ?
По отношение на заплатата ми,няма никакви угризения и не бих имал угризения дори да взимам 10 пъти по-висока заплата от твоята,защото заплатата ми е публична и е определена от работодателят ми...
Може да имаме еднакви нужди,но твоите възможности са едни по отношение на заплатата,моите възможности са други и както се казва,всеки се простира според чергата си...
Съгласен съм,че в МВР има много синдикати на книга,но реално в МВР синдикатите са два СФСМВР и "Огнеборец"...другото е "баластра"...или ако искаш "пълнеж" да има хора на длъжности и да задоволяват болното си его,че са председатели на синдикални организации...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот Иво Тодоров » 18 Юли 2014, 23:25

Тази хубава Директива 88 само ще си я споменаваме,но всички синдикати трябваше да я подкрепят и да настояват да се прилага в нашия закон. Сега колкото и да пишем за нея,колкото и да говорим за нея в работна група или ССП,няма никакво значение.Всичко приключи благоприятно,но за политическото ръководство.Трябва да спомена също и вашите заслуги.Яд ме е,че започнахте нещо хубаво и после се отметнахте-за директивата имам предвид. Тук бих искал да попитам Дакота кой в случая е ЕТ,ООД?Кой заведе дело в КЗД?Кой тръбеше по всички медии за това?Защо при толкова много усилия,нерви,напрежение и най-вече работа по този проблем,инициаторите на това се отказаха да го предложат или да го подкрепят?По новия закон извънредния труд е до 70 часа на тримесечие-това не е ли форма на дискриминация?Ами часовете над 70?Ако бяхте подкрепили вашата инициатива сега в ЗМВР можеше да пише,че извънредния труд не може да е повече от 8 часа седмично и че той може да се положи изрично със съгласието дадения служител.Та когато това е записано в закона е едно,а да се опитваш да го прилагаш в подзаконов нормативен акт е дручко-противоречие.
Съгласен съм,че законите и писаните правила трябва да се спазват,и на последното заседание на ССП попитахме дали не са нарушени някои правила със ССП:
1. Действаща или е отменена Заповед Iз-2465 от 20.10.2010г.за обявяване правилата за работа на ССП?
2.Действащи или отменени са Правилата за организацията и дейността на ССП I-32159 от 18.10.2010г.?
3.Действаща или е отменена Заповед Iз-1457 от 01.08.2013г.за устройството и състава на ССП,издадена въз основа начл.7,ал.6 от Правилата?
Зам.министър Маринов каза,че не са отменени,но предстои?!
4.Какво следва да се разбира под "5 на сто от общата численост на служителите в МВР?
5.Приет ли е Правилника и кога?
На 17.07.2014г. Правилника все още не бе обнародван в Държавен вестник, но зам.министъра и ваши представители се опитват най-нагло да определят правилата в ССП.Това законно ли е Вальо? Извинявай,но това са прийоми от друг строй и от друг век.
Относно синдикатите като КНСБ и "Подкрепа".Те не са лъжица за твоята уста,пък и не си този,който ще казва кой е по-по най. Единственото общо между тях и нашите организации е думичката "синдкати". Един добър колега и юрист,с имена Лъчезар Серафимов ти обясни преди време в този форум каква е разликата между тях и нас.
За сега това.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот катюша » 19 Юли 2014, 08:21

Иво Тодоров написа:По новия закон извънредния труд е до 70 часа на тримесечие-това не е ли форма на дискриминация?Ами часовете над 70?Ако бяхте подкрепили вашата инициатива сега в ЗМВР можеше да пише,че извънредния труд не може да е повече от 8 часа седмично и че той може да се положи изрично със съгласието дадения служител..


Не може да бъде записано в ЗМВР,че извънредния труд не може да е повече от 8 часа седмично и всеки полицаи го знае,че това е невъзможно да се случи в БГ. За да има такива членове и да се изпълняват трябва да има стабилно професионално ръководство на МВР. Няма какво да гледаме какво се случва в ЕС и как са уредени нещата в ЕС,защото в Европа при смяна на правителствата не се започва първо с чистка в МВР. В България всяко едно ново правителство застъпи ли на власт почва със смяна на Директори на ОДМВР,заместници,Н-ци на РУП и системата се разбива.Дори да сме имали блестяща организация в РУП,като ни сменят Директора,като ни сменят Н-ка на РУП,като дойдат хора,които имат политически амбиции,но нямат професионални качества и работата,която сме я вършели примерно с десет човек,се оказва,че след смяната на екипа,не може да я свършим и с 15 човека.
Към момента само отчаяните оптимисти мога да вярват,че някога в ЗМВР,ще пише "извънредния труд не може да е повече от 8 часа на седмица"....за Европейските Директиви важи същото,това все пак е България и не трябва да отиваме толкова далече в мечтите си :D
Член съм от самото начало на СФСМВР,поддържам и споделям това,което прави сегашното ръководство на СФСМВР !
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот малкия » 19 Юли 2014, 09:17

Иво, тоя път нямам време да ти обяснявам в подробности.
Ако наистина - както пишеш - сме тръбели по всички медии за делото в КЗД, ти чете ли?
Защото в КЗД си говорим за заплащане на нощния труд, а тук - за лимитите на извънредния. Нейсе, и двете се споменават в Директива 88/2003.
Кое е законно и кое - не, най-добре да оставим на юристите (но не от ранга на Лъчо Серафимов).
Едно ще ти кажа по повод подзаконовата нормативна уредба - това, което не е отменено, действа. НО - доколкото не противоречи на вече влезлия в сила Закон за МВР. Иди да попрочетеш...
Друг въпрос е какво точно общо има Правилникът със ССП, ама ти ги разбираш тия работи, може пък да си прав.
Нямам претенциите да казвам "кой е по-по най", както пишеш. Нито да определям кое за чия уста е лъжица. Май по-скоро ти имаш такива - като ти чета квалификациите, до друг извод ми е трудно да стигна.
Принципът на представителността си е принцип - независимо дали ти харесва или не. А що се отнася до Лъчо Серафимов, дай да не се занимаваме с хора, които не са наоколо, а? Защото мога да припомня някои нещица от лятото и есента на 2009-а, но няма да е коректно в негово отсъствие...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот Иво Тодоров » 19 Юли 2014, 11:21

Катюша,в новия закон за МВР можеше да бъде вписано,че извънредния труд се полага съобразно Директива 88,а в наредбата да се опише малко по-подробно конкретния чл.6.Това можеше да стане ако всички синдикални организации в МВР поне един път да бяхме единни.Нека да не се оправдаваме с политиците,защото същите по най-наглия начин политизираха МВР чрез назначаването на определени хорица и задкулисни сделки с определени синдикални дейци.Ти и аз станахме членове на СФС от самото начало и причината за това беше наглостта на управляващите от 2008г.,както и "добрата"работа на видните синдикални дейци Рашев и Христов.Предполагам и ти си на това мнение.След това колеги позволиха да се намеси политиката в синдикалната дейност,други се опитаха чрез синдикалната дейност да се "намърдат"на хубави местенца и ..... всичко отиде по дяволите.
Вальо,на последното ССП се опитахме да изясним по какви писани правила ще работим. Може да се ориентираш по въпросите,които споменах по-рано.Има нов закон,но няма отменени предишни заповеди,дори някои хора нямат представа дали и противоречат / дори и текст от тези заповеди/.Не е обнародван устройствения правилник,но вече се прилага :?: Трагедия! Та чета си аз някои нещица,опитвам се да спазвам приетото от едни хорица в бяла сграда и възниква въпроса в мен,кой трябва да спазва писаните правила?
Приятна почивка!
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот катюша » 19 Юли 2014, 15:28

Иво,не може в ЗМВР да се пише,че извънредния труд се полага съобразно Директива 88,не си юрист и за това мислиш,че може да се запише такъв текст в ЗМВР! За Рашев си прав,но от създаването на СФС до момента,само сегашното ръководство е последователно в действията си. Валентин Попов е честен и почтен колега и с ръка на сърцето ти казвам,че вярвам на този човек! Илийката Хрисимов го познавам лично,още от времето,когато бях курсантка в АМВР,също принципен и почтен човек.Познавам и Илия Кузманов,това са хора,на които вярвам и споделям това,което правят за всички служители на МВР!
Не мога да кажа,че вярвам на ИП или на ГГ,знаеш чии са тези инициали...не знам колко на брои хора представлява ИП,а за ГГ изобщо не знам има ли някакви членове,какви са те и за какво се борят...
Самият ГГ е новобранец в МВР,започнал като КОС-аджия,сега дознател,не е работил на терен,не познава работата в МВР и има огромно желание да се показва по медиите,а като си отвори устата и лъха некомпетентност,лъха невежество...не е почтен човек...
За мен е безумие в едно ведомство да има толкова много синдикати и за два от тях да се знае само как се казват,но да не се знае каква членска маса имат и кои стои зад тях.
Извинявай Иво,не искам да те засегна по никакъв повод и начин,споделям каквото ми е на сърце и уста... За мен СФСМВР е кауза,зад която си заслужава да стоя!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот Иво Тодоров » 21 Юли 2014, 10:37

Катюша,няма да се опитвам да те разубеждавам,ти си избрала една кауза и това е.Ще ми бъде приятно някой ден да поговорим за каузи,за действия,синдикати и прочие.Надявам се да приемеш поканата ми.
Много решения,които са приети от европейските институции се прилагат в България и не виждам проблем да не се приложи Директива 88.Питам се,защо СФС заведе дело в КЗД? Защо на толкова много колеги им се разясняваше,че тази с директива ще се решат много противоречия? Има ли политическа намеса в действията на СФС? Защото хаоса,който цари в страната ни трябва да се наложи и в МВР? Разделяй и владей? Това последното го прилагат всички партии и не виждам смисъл да им се надупваме,нито да приемаме облаги-службичка,уреждане на роднини в МВР и прочие.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: Кой за какво се бори...

Мнениеот катюша » 21 Юли 2014, 16:00

На мен също ще ми е приятно да си поговорим за всичко,което се случва в МВР и за обикновени човешки неща. Преди всичко сме хора и колеги и няма какво да делим.
На мен също ми иска да се приеме и да действа Директива 88,но на този и следващи етапи не мисля,че това е възможно.Просто съм реалист и така гледам на нещата. Къде в ЕС мобилизират и оголват Дирекциите на полицията,като командироват полицаи да охраняват ДГ? За какво работно време говорим и какви часове извънреден труд,като при нас в РУП пенсионираха хора и на тяхно място не назначиха никой. Къде по света си чул полицията да хлопне вратата и да каже,навъртяхме часовете по Директива 88 и край,няма да работим повече :D Голямо важно,че имало Директива 88 и имало правила,като няма възможност да се спазват правилата.
Надявам се да не вярваш в това,че има политическа намеса в действията на СФСМВР,това не е сериозно.Може от СФС да водят разговори с политици,което е напълно в реда на нещата,защото за да се приеме каквото и да е синдикално искане,трябва политиците да го приемат и одобрят. Аз също водя разговори с лица от криминалния контингент,но няма да се сериозно,ако някой каже,че щом водя разговори и се срещам с лица от КК,значи съм минала от другата страна на барикадата.Естеството на работата ми го налага да го правя,иначе няма да мога да си изпълнявам служебните задължения.
Просто не трябва да има нападки един спрямо друг.
Проследи как вървят нещата между различните синдикати в МВР и ще видиш,че до момента само СФСМВР не напада никой, повечето нападки са все срещу СФСМВР и то все от хора,които са минали през СФСМВР,изложили са се и от болни амбиции са спретнали свои "ЕООД"-та или "ЕТ"-та.
Вярвам,че няма да се сърдиш на това,което пиша и те моля да не приемаш нищо от написаното на лична основа,просто споделям с теб,като колега на колега.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта