Нов протест на 20.03.2010г

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 16 Мар 2010, 23:57

BLACKJ написа:Нов протест на 20.03.2010г - ЗА И ЩЕ БЪДА ТАМ!!!"Великия финансов министър" Дянков, уреди с "покачване" заплатите на Полицаите,ама надолу - БРАВО - как за толкова години на никой не му дойде на ума за тази толкова очевадна финансова възможност.И ко стана,вместо държавата да плаща осигуровката на Държавния си служител,сега той ще си я плаща :!: :?: - пълно безумие.Струва ми се,че сега всеки един от нас може да си направи свое собствено МВР ООД...и най-добре е колеги от УС на СФС да бъде внесено искане да бъдат спрени и заплатите ни - сами ще си ги плащаме,то и без това живота на полицая е застрахован на цената на автомобил втора употреба.Само бих попитал или по-точно бих споменал пред колегите,които това им е работата,а те да споменат където трябва,че ченгетата,които денонощно мръзнат по пътищата,не спят и рискуват живота си ежедневно говорят помежду си - "Защо на нас трябва да ни пука за Държавата,след като на нея не и пука за нас?"

Сития на гладния не вярва.
Идеята държавни служители да плащат осигуровки ще стопи доходите им
Не вдигат здравната вноска, държавните служители плащат
Държавните служители ще си плащат здравните осигуровки
Трудно ми е да си обясня тази простотия.
В цял свят осигуровките на служителите работещи във вътрешните министерства се поемат от държавата.
Освен това имат и допълнителни преференции.
Просто недоумявам, просто нямам думи.
В условията на криза, не само трябва да храниш "войската си", но е крайно необходимо и да удвоиш дажбата на същата?
Образование, медицински услуги и сигурност, са основните ресори върху които би трябвало да се акцентира.
Гледам и не вярвам на ушите си?!?
Гледам и не вярвам на ушите си?!?
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот straj » 17 Мар 2010, 18:14

Здравейте Колеги и от мен!

Включете към исканията:
"Разрешаване на синдикални секции на държавните служители към външни синдикати".
Момента е много подходящ тъй като сега се изготвя новия Закон за МВР. Така нашите права ще могат да бъдат защитавани от хора които не са зависими от ръководството. Имало е миналата година такъв проект, но Началниците на вътрешните синдикати в МВР са казали НЕ.......а защо ли ????

П.С. Забележете.....не ръководството на МВР а синдикалните ръководители са били против.
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот borderguard_bg » 17 Мар 2010, 21:30

straj написа:Здравейте Колеги и от мен!

Включете към исканията:
"Разрешаване на синдикални секции на държавните служители към външни синдикати".
Момента е много подходящ тъй като сега се изготвя новия Закон за МВР. Така нашите права ще могат да бъдат защитавани от хора които не са зависими от ръководството. Имало е миналата година такъв проект, но Началниците на вътрешните синдикати в МВР са казали НЕ.......а защо ли ????

П.С. Забележете.....не ръководството на МВР а синдикалните ръководители са били против.

Посочи ми пък един външен синдикат който да е защитил адекватно членовете си в някое предприятие,завод,училище и т.н. , ще напусна СФСМВР :!: Какво означава това пък :!: :?: НАЧАЛНИК НА ВЪТРЕШЕН СИНДИКАТ В МВР !?!?!? :o :roll: :o
borderguard_bg
Нов
Нов
 
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Ное 2009, 19:44

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот straj » 18 Мар 2010, 05:09

borderguard_bg написа:
straj написа:Здравейте Колеги и от мен!

Включете към исканията:
"Разрешаване на синдикални секции на държавните служители към външни синдикати".
Момента е много подходящ тъй като сега се изготвя новия Закон за МВР. Така нашите права ще могат да бъдат защитавани от хора които не са зависими от ръководството. Имало е миналата година такъв проект, но Началниците на вътрешните синдикати в МВР са казали НЕ.......а защо ли ????

П.С. Забележете.....не ръководството на МВР а синдикалните ръководители са били против.

Посочи ми пък един външен синдикат който да е защитил адекватно членовете си в някое предприятие,завод,училище и т.н. , ще напусна СФСМВР :!: Какво означава това пък :!: :?: НАЧАЛНИК НА ВЪТРЕШЕН СИНДИКАТ В МВР !?!?!? :o :roll: :o


Не искам да ставам адвокат на никой синдикат....но не си прав че няма свестен. А "началник" е този който сяда на масата за преговори и е същия който има право да прави запитвания да участва при решаване на колективни трудови спорове и т.н. Нека се даде възможност за избор.....пък хората да решат сами къде да членуват.
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот GKrIvan » 18 Мар 2010, 17:39

Не пускайте неверни слухове,в синдикат на държавните служители в МВР по закон не могат да членуват външни лица. МВР отказа категорично промени в тази насока,единственото което се прие е да може да членуваме в сродни полицейски синдикати.Но при синдиката на ЛРПТ могат и ползват услуги и съвети от външни синдикати,те даже членуват във външен синдикат.Правете разлика държавен служител и ЛРТП.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 19 Мар 2010, 00:41

GKrIvan написа:Не пускайте неверни слухове,в синдикат на държавните служители в МВР по закон не могат да членуват външни лица. МВР отказа категорично промени в тази насока,единственото което се прие е да може да членуваме в сродни полицейски синдикати.Но при синдиката на ЛРПТ могат и ползват услуги и съвети от външни синдикати,те даже членуват във външен синдикат.Правете разлика държавен служител и ЛРТП.

Синдиката на ЛРТП в МВР= КНСБ.
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот КОШМАР » 19 Мар 2010, 01:55

И аз подкрепям протеста на колегите, но понеже съм друг статус няма да ида в София. Имам някои противоречия , като например това, че не съм Държ.служител. Желая ви успех.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот BLACKJ » 19 Мар 2010, 11:28

КОШМАР написа:И аз подкрепям протеста на колегите, но понеже съм друг статус няма да ида в София. Имам някои противоречия , като например това, че не съм Държ.служител. Желая ви успех.

Абе направо кошмарна работа :lol: А ти приятелю,къде видя,че протеста е само за служители на МВР :?: Я ми кажи,че нещо не мога да стопля,да не би във всички други сфери на живота нещата да са розови.Че нали,за да бъда аз добре,трябва и чичо,дето дои кравата на село и той да е добре заплатен.Замисъла не е Протест - САМО на ченгетата,а протест изразяващ недоволството на хората,като цяло от случващото се в Държавата - замисли се малко.Щото реално всеки вика - майната им на куките,какво да ги подкрепям,но ако малко помисли ще види,че не е прав.А иначе,за това че "имаш някои противоречия" - кой ли ги няма,но аз твърдо вярвам,че все някога нещата ще тръгнат към промяна и то дано да идва по-скоро това време,че вече на хората им се изтърпя търпилото!
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот Lord » 19 Мар 2010, 15:00

КОШМАР написа:И аз подкрепям протеста на колегите, но понеже съм друг статус няма да ида в София. Имам някои противоречия , като например това, че не съм Държ.служител. Желая ви успех.


А, логистика, ясно! ;) :lol: :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот КОШМАР » 20 Мар 2010, 01:25

това не е логика Лорд, а чист разум.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта