Нов протест на 20.03.2010г

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот STO92 » 15 Мар 2010, 00:33

kapandura написа:Единствения шанс тази организация да оцелее е УС да освободят местата си на нови лица.
В противен случай СФСМВР е обречена и единственото което може да се получи от нея е да се превърне в НПС-Рашев.




ЗАЩО ЛИ СЕ БИЯТ ???? ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 15 Мар 2010, 00:43

STO92 написа:
kapandura написа:Единствения шанс тази организация да оцелее е УС да освободят местата си на нови лица.
В противен случай СФСМВР е обречена и единственото което може да се получи от нея е да се превърне в НПС-Рашев.




ЗАЩО ЛИ СЕ БИЯТ ???? ;)

ВЛАСТ
ПАРИ
ИМИДЖ

Не случайно 100 пъти публикувах това.
ПРИКАЗКА ЗА СТЪЛБАТА

Посвещава се на всички, които ще
кажат: "Това не се отнася до мене!"





"Кой си ти?" - попита го Дяволът.
"Аз съм плебей по рождение и всички дриплювци са мои братя! О, колко грозна е земята и колко нещастни хората!"
Това говореше млад мъж с изправено чело и стиснати юмруци. Той стоеше пред стълбата - висока стълба от бял мрамор с розови жилки. Погледът му бе стрелнат в далечината, гдето като мътни води на придошла река шумяха сивите тълпи на мизерията. Те се вълнуваха, кипваха мигом, вдигаха гора от сухи, черни ръце, гръм от негодувание и яростни викове разлюляваха въздуха и ехото замираше бавно, тържествено, като далечни топови гърмежи. Тълпите растяха, идеха и облаци жълт прах, отделни силуети все по-ясно и по-ясно се изрязваха на общия сив фон. Идеше някакъв старец, приведен ниско до земи, сякаш търсеше изгубената си младост. За дрипавата му дреха се държеше босоного момиченце и гледаше високата стълба с кротки, сини като метличина очи. Гледаше и се усмихваше. А след тях идеха все одрипели, сиви, сухи фигури и в хор пееха протегната, погребална песен. Някой остро свиреше с уста. Друг, пъхнал ръце в джебовете, се смееше високо, а в очите му гореше безумие.
"Аз съм плебей по рождение и всички дриплювци са мои братя! О, колко грозна е земята и колко са нещастни хората! О, вие, там горе, вие..."
Това говореше млад момък с изправено чело и стиснати в закана юмруци.
"Вие мразите онези мъже?", попита Дяволът и лукаво се приведе към момъка.
"О, аз ще отмъстя на тия принцове и князе. Жестоко ще им отмъстя заради братята си, заради моите братя, които имат лица жълти като восък, които стенат по-зловещо от декемврийските виелици! Виж голите им кървави меса, чуй стоновете им! Аз ще отмъстя за тях! Пусни ме!"
Дяволът се усмихна:
"Аз съм страж на онези горе, и без подкуп няма да ги предам."
"Аз нямам злато, аз нямам нищо, с което да те подкупя. . . Аз съм беден дрипав юноша. . . Но аз съм готов да сложа главата си."
Дямолът пак се усмихна:
"О, аз не искам толкова много! Дай ми ти само слухът си!"
"Слухът си? С удоволствие. . . Нека никога нищо не чуя, нека. . ."
"Ти пак ще чуваш!" успокои го Дяволът и му стори път. "Мини!"
Момъкът се завтече, наведнъж прекрачи три стъпъла, но косматата ръка на дявола го дръпна:
"Стига! Спри да чуеш, как стенат там долу твоите братя!"
Момъкът се вслуша. Странно - защо те започнаха изведнъж да пеят весело и така безгрижно да се смеят! . . . И той пак се завтече. Дяволът пак го спря:
"За да минеш още три стъпала, аз искам очите ти!"
Момъкът отчаяно махна ръка:
"Но аз тогава няма да мога да виждам нито моите братя, нито тези, на които отивам да отмъстя!"
Дяволът: "Ти пак ще виждаш. . . Аз ще ти дам други, много по-хубави очи!"
Момъкът мина още три стъпъла и се вгледа надолу. Дяволът му напомни:
"Виж голите им кървави меса!"
"Боже мой! Та това е тъй странно: кога успяха да се облекат толкова хубаво! А вместо кървавите рани, те са обкичени с чудно алени рози! . . ."
През всеки три стъпала Дяволът взимаше своя малък откуп. Но момъкът вървеше, той даваше с готовност всичко стига да стигне там и да отмъсти на тези тлъсти князе и принцове: Ето едно стъпало, само още едно стъпало и той ще бъде горе! Той ще отмъсти заради братята си!
"Аз съм плебей по рождение и всички дриплювци. . ."
"Млади момко, едно стъпало още! Само още едно стъпало и ти ще отмъстиш! Но аз винаги за това стъпало искам двоено откуп: дай ми сърцето и паметта си!"
Момъкът махна ръка:
"Сърцето ли? Не! Това е много жестоко!"
Дяволът се засмя гърлесто, авторитетно:
"Аз не съм толкова жесток. Аз ще ти дам в замяна златно сърце и нова памет! Ако не приемеш, ти никога няма да минеш това стъпало, никога няма да отмъстиш за братята си - тези, които имат лица като пясък и стенат по-зловещо от декемврийските виелици."
Юношата погледна зелените иронични очи на дявола.
"Но аз ще бъда най-нещастния. Ти ми взимаш всичко човешко!"
"Напротив - най-щастливия! . . . Но? Съгласен ли си: само сърцето и паметта си?"
Момъкът се замисли, черна сянка легна на лицето му, по сбръчканото чело се отрониха мътни капки пот, той гневно сви юмруци и процеди през зъби:
"Да бъде! Вземи ги!"
. . .И като лятна буря, гневен и сърдит, разветрил черни коси, той мина последното стъпало. Той беше вече най-горе. И изведнъж в лицето му грейна усмивка, очите му заблестяха с тиха радост и юмруците му се отпуснаха. Той погледна пируващите князе, погледна долу, гдето ревеше и проклинаше сивата тълпа. Погледна, но нито мускул не трепна по лицето му; то бе светло, весело, доволно. Той виждаше долу празнично облечени тълпи, стоновете бяха вече химни.
"Кой си ти?" - дрезгаво и лукаво го попита Дяволът.
"Аз съм принц по рождение и боговете ми са братя! О, колко красива е земята и колко са щастливи хората!"
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот cveteto » 15 Мар 2010, 08:18

SYNOPTIK, ще отговоря единствено от уважение към тебе. Нито един протест не може да легитимира дадено лице или организация (след Яне Янев и Боян Расате по-скоро обратното). Протест се прави по дефиниция, когато всички форми на диалог са изчерпани. Мнозинството от членовете на СФСМВР, до които УС се допита с помощта на председателите и чрез специална анкета, решиха, че това е така. И УС, доколкото се явява изпълнител на волята на членовете на синдиката, взе решение да организира протеста на 20 март. Исканията са съвсем точно формулирани (апропо отново след допитване и подписка сред членовете). Що се отнася до мотото - всеки има право да го харесва или не. Това, което се крие за него, едва ли е неясно за служителите на МВР, доколкото всеки от вас знае колко време преекарва в служба на гражданите и колко - в наредено отгоре обслужване на неясни интереси.
Протестът е форма на отстояване на дадени позиции и искания - извинете за азбучните истини. Засега противници на тази форма са 16 (словом шестнадесет) души по форумите - някои нереализирали се "управленци" и "новатори", други обидени заради бламирането на своя вожд, трети поради циклофренични пристъпи, четвърти по лични причини и разбирания (последните са най-малката, но и най-разумната част от противниците - при тях е въпрос на личен избор, който не мога да не уважавам).
И не на последно място - това е избор на средство за постигане на целите на една организация. Този избор е редно да се коментира впоследствие на база на постигнатите резултати. Не за УС, а за членовете на организацията. Защото, отново подчертавам, настоящият УС възприема себе си именно катоо изпълнителен орган, на когото е нъзложено да реализира исканията на членовете на СФСМВР.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот КОШМАР » 15 Мар 2010, 19:28

Цитат независимо от кой: "Протест се прави по дефиниция, когато всички форми на диалог са изчерпани."

Протест се прави не по дефиниция, а когато наистина всички форми на диалог са изчерпани, но ако икономическата обстановка налага това. А в момента България е на ръба. Така виждам нещата. Има хора, които се чудят как да си купят лекарства на децата си и майките кършат пръсти. Лекуват ги по бабешки с месеци. Всяко второ или трето семейство по статистически данни има безработен а другия от месеци не е получавал заплата. Свидетелка съм на какво ли не. Изпитвам съжаление /нека не използвам по-тежка дума/ към хора, които не оценяват същинското състояние на нещата и правят всичко възможно да ги утежнят още повече, вместо да внесат малко спокойствие и смислени действия, защото безсмислените са налице. Иначе тези, които са се наредили на високоплатена работа да им е хаирлия, но нека не внасят разруха в съзнанието на хората и бъдат по човешки мислещи и непретендиращи, че са нещо повече от който и да било. Така или иначе всички отиват на едно място с размери два на един, но да е по-късно. Човек трябва да живее въпреки всичко. Надяваме се.........
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот малкия » 15 Мар 2010, 21:37

Свикването на пресконференция от страна на вицепремиера и министър на финансите, на която се обявява, че доходите на държавните служители ще намалеят с около 10-12% дали е форма на диалог?
Работодателят уведоми работниците чрез медиите.
Какво остава за работниците? Да търсят нови форми на диалог? Някоя конкретна идея?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот cveteto » 15 Мар 2010, 21:39

Горкото правителство, чиито позиции КОШМАР така сълзливо защитава, и което дотук няма верен финансов ход (мислех си, че след Н. Василев и М. Велчев на тази държава не може да се случи нищо по-лошо във финансовата сфера, но животът ме опроверга - сполетя ни Дянков) днес ви отне правото държавата да плаща осигуровките ви. Срещу вашия отказ от определени граждански права. Като колективен трудов договор и право на ефективен протест например. Готви се да ви отнеме и 20-те заплати при пенсиониране, свеждайки ги до 6 за кат. Г и Е и 12 за по-високите категории в новия проект за закон за МВР. Който, казват, бил почти готов. Направен от така горко жалените от КОШМАР и подобните нему управленци отново съвсем тихомълком - без участие на синдикатите. Готвят се да ви "запушат" устите с 30-тина лева повече за храна.
Е, на печелившите честито!
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот SYNOPTIK » 15 Мар 2010, 21:55

NO COMMENT
"В ежедневните контакти, които правим с българското общество, в това число и с българските полицаи, трябва да ви кажа, че те не са били в по-тежко състояние от това, което днес наблюдаваме като поведение на българското правителство", заяви Цветанов.
9 Декември 2008
Mediapool.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот SFS » 15 Мар 2010, 21:57

Тоягата и моркова...това е тактиката срещу вас. Разберете едно и завинаги:
Ще имате само онова, което можете сами да си извоювате. Останалото е лъжа и измама, замазване и подигравка. Та вие сте хора с образование, членове на правозащитни органи от страна на ЕС. Осъзнайте се и ударете по масата, че с вас подигравка и подаяние с което да ви купят търпението нестава. Трябва и те и обществеността да разбере, че исканията не ви са за да получите пари за екстри и екскурзии а необходимия минимум за да можете да си вършите искащото от вас гражданство.
Това е друго няма, другото е просто заигряване и отлагане за още по лоши времена, които ако не се вземат и решат сега проблемите ще е късно за всичко само след няколко месеца.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот Lord » 15 Мар 2010, 22:03

малкия написа:Работодателят уведоми работниците чрез медиите.
Какво остава за работниците? Да търсят нови форми на диалог? Някоя конкретна идея?


3 въпроса. 3 отговора:
1. Да благодарят, че са уведомени за немерението на г-н Дянков.
2. Error, работника не открива значението на "диалог с работодател в МВР".
3. Да направим група във Фейса с фенове на г-н вицепремиера Дянков!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот камикадзе » 15 Мар 2010, 22:21

малкия написа:Свикването на пресконференция от страна на вицепремиера и министър на финансите, на която се обявява, че доходите на държавните служители ще намалеят с около 10-12% дали е форма на диалог?
Работодателят уведоми работниците чрез медиите.
Какво остава за работниците? Да търсят нови форми на диалог? Някоя конкретна идея?



А къде бяха синдикатите до този мент?Продължава старата песен от медиите да научаваме за някакви действия от страна на ръководството ни или някой"гений"като Дянков :x


cveteto написа:Горкото правителство, чиито позиции КОШМАР така сълзливо защитава, и което дотук няма верен финансов ход (мислех си, че след Н. Василев и М. Велчев на тази държава не може да се случи нищо по-лошо във финансовата сфера, но животът ме опроверга - сполетя ни Дянков) днес ви отне правото държавата да плаща осигуровките ви. Срещу вашия отказ от определени граждански права. Като колективен трудов договор и право на ефективен протест например. Готви се да ви отнеме и 20-те заплати при пенсиониране, свеждайки ги до 6 за кат. Г и Е и 12 за по-високите категории в новия проект за закон за МВР. Който, казват, бил почти готов. Направен от така горко жалените от КОШМАР и подобните нему управленци отново съвсем тихомълком - без участие на синдикатите. Готвят се да ви "запушат" устите с 30-тина лева повече за храна.
Е, на печелившите честито!



Написаното от Кошмар е много логично и не е на базата на "казват бил почти готов".В крайна сметка диалог с министерството не е имало,както и преди няколко месеца,когато уж щяха да съкратят Транспортна,СОД и Жандармерия.

Министър Дянков,ако продължавате да предлагате абсурди ще докарате в София много полиция и армия!
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта