Нов протест на 20.03.2010г

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 08 Мар 2010, 02:04

cveteto написа:от osata » 06 Мар 2010, 23:06

О Вили, причината този форум да остане от 2000 с 200 потребителя първо е временното му затваряне миналата година, отделно и срива на сървъра и пълното му изтриване ( за наше съжаление, защото просто този форум съдържаше жесток архив - за спомен, не за друго ).
А иначе относно твоята заплата:
1. Ако човек работи някъде без пари - или има някакъв интерес, или някакви помисли, или е идеалист - финансово обезпечен от другаде.
2. Ако човек работи за много пари - или се е уредил по някакъв начин, или работи много.
3. Ако човек работи за нормални пари - значи е някой като нас.



Оса, отговарям единствено от уважение към теб и към админите, както и към коректните потребители на този форум - финансово обезпечена съм отдругаде (от доходите на съпруга ми - да е жив и здрав, и от работа по проекти) и мога да си позволя да работя за идеите си. И то толкова, колкото кресливците не са работили през целия си живот, събрано накуп. (Надявам се, че няма да счетеш това за "грях"). Дълбоко убедена съм, че оздравяването на обществото ще започне от оздравяването на органите на реда. Искам да видя в Бг организация, аналогична на полицейските синдикати в другите европейски страни - силна, демократична, почтена,със съществен принос за реформирането на българската полиция. Организация, с която се съобразяват всички. Считам на основание на опита и познанията си, че и аз мога да дам своя мъничък дял такава организация да се случи. Благодаря на момичетата и момчетата от СФС, които явно също считат така, защото досега не са ми гласували недоверие.
Сега малко история - спомнете си седмиците преди 27 септември 2009 г. - тогава пак почти същите хора (с изключение на Лъчезар Серафимов) пищяха колко е излишно излизането на митинг. Да припомня на лесно забравящите - два дни след въпросния саботиран от тях с всички сили митинг се сформира работна група, която подготви текстове за изменение и допълнение в НК в посока по-голяма защита на полицейските служители при изпълнение на служебните им задължения и текстовете влязоха в новия НК.
Пак същите крещяха срещу 12 декември 2009 г., но в деня на честването на годишнината от протестите точно преди Коледа бяха пуснати парите за дрехи, които МВР като услуга към финансовия палячо Дянков се канеше да върне обратно в бюджета във вид на икономии.
Това, че няколко души оглушават света с крясъци, които се засилват до кресчендо, когато СФСМВР обяви протестни действия или по-твърди инициативи, говори само, че сме на прав път - настъпваме по мазола хора, които с цената на всичко защитават статуквото. Това, че нападат мен персонално, говори за две неща - първо, един МЪЖ не би си позволил обиди към жена, второ, не им стиска да се изправят лице в лице с опоненти - мъже. Тях апропо ги нямаше нито на ФС през ноември, нито на НК. А там 172 представители на 84 дружества си казаха думата - НЕ на съглашателството с ръководството на МВР и личните облаги, не на лидери и лидерчета от всякакъв сорт и тип, ДА на колективния ум и действия. Ако това някому се вижда малко, да събере повече привърженици за идеите си. И да ги реализира, ако може.

P.S. Приемете извиненията ми за цитираните цифри. Обичам този форум въпреки помията, с която някои го заливат. Но това не е проблем на форума и още по-малко на админите.

Сега го видях.
Браво. нямам думи.
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот КОШМАР » 08 Мар 2010, 18:03

А за мен това даване на парите, като цветето дава предимство на станалите протести е съвсем случайно. Просто тези пари щяха да бъдат дадени и без протестите. Така мисля, а и съм сигурна. Изобщо не претендирайте, че излизането е повод за даване на пари. Човешката фантазия няма граници. За мен, нещата би трябвало да се направят по друг начин, но съм си най-обикновен член на Синдикат и не мисля да променям мисленето на който и да било, защото могат да ме изкарат "нерентабилент субект". Аз виждам обаче какво правят уж "рентабилните обекти". И ще погледам още. Аз се надявам умните хора наистина да се вземат в ръце и да прогледнат, както и да намерят правилния път, който всъщност им бяга. Всъщност реално погледнато като гледам някои неща се сриват, да не говоря, че докторите и те претендират за пари от това което гледам по телевизията. Изобщо пълно затъмнение. Отде ще се просветли нямам представа, като постоянно виждаме само черни краски. Ами това си е направо конспирация. Едни казват "Лошо е", друг постоянно иска да опровергава. Ами надявам се психиката да издържи на прекомерната натовареност, защото като гледам май само на празници хората се усмихват. Чак ме е яд, че не живея в Испания. Това българина все се захваща за най-малкото и започва да преиначава нещата, да не говоря, че ако нещо си е добре, той казва НЕ е добре. И, не, че е добре, но има неща които малко от малко трябва да се премислят.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kuka5 » 08 Мар 2010, 18:29

А някакви идеи имаш ли, или само с "размисли и страсти" ще станат нещата?
kuka5
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 96
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:35

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот КОШМАР » 08 Мар 2010, 23:42

Идеи - да, виждаме до къде водят размислите и страстите. Кука, подсказвам ти: разногласие - основа - единомислие - мотив - факт - висшегласие - съгласуване - единодушие. И както знаеш всичко става преди всичко с акъл и преговори. Протестите на този етап едва ли са необходими. Има и други неща, които са уж малки наглед, но основни и се подминават. Хората винаги са способни да бъдат повлияни от нечия манипулация. Внимавайте.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 08 Мар 2010, 23:53

КОШМАР написа:Идеи - да, виждаме до къде водят размислите и страстите. Кука, подсказвам ти: разногласие - основа - единомислие - мотив - факт - висшегласие - съгласуване - единодушие. И както знаеш всичко става преди всичко с акъл и преговори. Протестите на този етап едва ли са необходими. Има и други неща, които са уж малки наглед, но основни и се подминават. Хората винаги са способни да бъдат повлияни от нечия манипулация. Внимавайте.

Към момента е нужно единогласие и не сега е момента за протест, защото въпросния ще е пълен провал.
Предложих среща, изчистване на проблема. Очи в очи.
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот КОШМАР » 09 Мар 2010, 00:04

Там е работата, че проблема не е един, а много. Поне според мен. Но, за да стане подобна среща, трябва да има добри намерения, а не постоянни пререкания и недодялана пресметливост. Освен това според мен една връзка е скъсана, а тя е важна. Открий коя е тя капандура.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот osata » 09 Мар 2010, 00:07

kapandura написа:Предложих среща, изчистване на проблема. Очи в очи.


Не че съм подстрекател, ама ще трябва и охрана ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 09 Мар 2010, 00:12

osata написа:
kapandura написа:Предложих среща, изчистване на проблема. Очи в очи.


Не че съм подстрекател, ама ще трябва и охрана ;)

Брях :D
Когато имаше нужда от охрана, нямаше такава :D
А и ние не сме тъпи хора, и можем да водим разумен диалог.
Последна промяна kapandura на 09 Мар 2010, 00:14, променена общо 2 пъти
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 09 Мар 2010, 00:13

КОШМАР написа:Там е работата, че проблема не е един, а много. Поне според мен. Но, за да стане подобна среща, трябва да има добри намерения, а не постоянни пререкания и недодялана пресметливост. Освен това според мен една връзка е скъсана, а тя е важна. Открий коя е тя капандура.

Смятам, че проблема/проблемите/ е решим, само и единствено вербално.
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот kapandura » 09 Мар 2010, 00:15

osata написа:
kapandura написа:Предложих среща, изчистване на проблема. Очи в очи.


Не че съм подстрекател, ама ще трябва и охрана ;)

Наистина ще се радвам да се видим Оса. ;)
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта