Влязох, прочетох и се отвратих

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот osata » 17 Яну 2010, 00:39

Текста на тази гръцка песен ми харесва много,
най-вече "Вълци ще има докато има овце"



Notis Sfakianakis - Provata ( овце )
текст:
Сложили един вълк да пази овцете,
в една бяла къща, хайде, да не казвам имена

Някой овце воюват самички,
борят се с вълка дето в стадото им влезна.

Овце събудете се, идва нашия ред хайде като офчарите си подстрижете се Овце събудете се,
заемете позиции

Вълци ще има докато има овце,
Вълци ще има докато има овце

Имаше мечка една дето пазеше вълкът,
пазеше вълът тя направо го препази,
Вълк и Мечка не са опасни

Ала сега ранени са опасни,
ала сега ранени вече са опасни.

Овце събудете се, идва нашия ред хайде като офчарите си подстрижете се Овце събудете се,
заемете позиции

Вълци ще има докато има овце,
Вълци ще има докато има овце

а има и една друга много стара песен: Antipas - Gia Ta Lefta Ta Kanis Ola - Заради парите правиш всичко http://www.vbox7.com/play:655ce3a4
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот cveteto » 17 Яну 2010, 09:09

Вили, защо нито един член на "УС" не написа и думичка тук?
Къде е Вили Стоева също?


Там съм, където бях в началото. И работя, както мога, за идеите си. Без негативни емоции и нападки. Когато се разисква нещо смислено, се включвам. Иначе е губене на време.
Наясно съм, че това, с което сме се заели, не се постига нито за ден, нито за година. Наясно съм, че на всеки етап от изграждането му са нужни нови хора, с нови умения и нови идеи. И че е време от емоцията да се премине към усилена работа. Без шумни лозунги и излишно перчене. После ще дойде друг етап, когато ще трябват отново по-различни умения. Знам, че ще дойде време, когато ще съм дала всичко, на което съм способна. И ще има нужда от друг, който да даде повече. Но ще се оттегля с удовлетворение, защото организацията, на която съм посветила време, умения и знания, ще се е превърнала в самостоятелен организъм и ще е много по-близо до мястото, което съм й отредила в мечтите си. И ще я наблюдавам с любов, а не със злост.
Декларирам, че няма да напусна и ще продължа да помагам с каквото мога. Макар че след толкова декларации за напускане без последващи действия освен крайно отрицание на всичко и всеки думата "декларация" май се изпразни от смисъл. Човешко, много човешко...
Бедни, бедни Алеко... Наистина влязох, прочетох и се отвратих...
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот NANIOX » 17 Яну 2010, 10:17

Темата,започна яко да задълбава.Говорите един срещу друг,а калпавите четат и злорадстват........... :!:
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот osata » 17 Яну 2010, 10:37

Аз имах предвид със създаването на темата, че на едно публично място едни хора си говорят са майките и други подобни "красоти", като това нещо изглежда умишлено не се трие.... и затова написах заглавие - влязох, прочетох и се отвратих!
А какво е общото на СФС-МВР със тази тема - вече четателят сам си оприличава, негово право :) Лошото е, че все още непромененото информационно затъмнение витаещо около СФСМВР позволява различни тълкования, въпроси, предположения, спорове, обиди .... и води до "отвращение" понякога.
Синдиката тръгна по един път, по който няма връщане назад, нека видим докъде ще стигне, нека изчакаме какво ще стане - дадохме му начален тласък, има някаква стабилност къде финансова къде законова... който нещо не е доволен, спира да плаща членски внос, напуска го, а когато резултатите удовлетворят желанията му в някакъв процент, отново си подава молбата.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот NANIOX » 17 Яну 2010, 10:57

osata написа:Аз имах предвид със създаването на темата, че на едно публично място едни хора си говорят са майките и други подобни "красоти", като това нещо изглежда умишлено не се трие.... и затова написах заглавие - влязох, прочетох и се отвратих!
А какво е общото на СФС-МВР със тази тема - вече четателят сам си оприличава, негово право :) Лошото е, че все още непромененото информационно затъмнение витаещо около СФСМВР позволява различни тълкования, въпроси, предположения, спорове, обиди .... и води до "отвращение" понякога.
Синдиката тръгна по един път, по който няма връщане назад, нека видим докъде ще стигне, нека изчакаме какво ще стане - дадохме му начален тласък, има някаква стабилност къде финансова къде законова... който нещо не е доволен, спира да плаща членски внос, напуска го, а когато резултатите удовлетворят желанията му в някакъв процент, отново си подава молбата.


Прав си че за отвращението от въпросното публично място.....Само да не се повтори и тук това имам впредвид.Макар че тук тона е приказен в сравнение с другаде.............. :)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот камикадзе » 17 Яну 2010, 17:27

Валентина написа:Колкото повече чета, толкова повече се обърквам... Какво ви става бе, хора? Защо така се противопоставяте един на друг, на кого е нужна тази конфронтация? С такива колеги, защо са ви врагове? Къде отидоха онези ентусиазирани и единни момчета, които виждах по протестите? Защо допускате да ви манипулират чрез политиката "разделяй и владей"? Защо сами предавате крепостта отвътре?
И как очаквате другите да ви разбират и уважават, след като вие сами себе си не уважавате? Повярвайте, боли ме да ви пиша така, но я се погледнете отстрани... След като аз, която съм толкова добронамерена към вас, не мога да подмина всичко това... Какво ли би било за другите, дето само търсят интриги и сензации...


Валентина,почнахме с ентусиазъм,надежда и доверие!Но,стана така,че доверието в определени колеги изчезна,защото със своите действия опитаха да убият надеждата и ентусиазма ни,опитаха/мисля,че и успяха/ и чрез отвратителни писания по форуми/без този/да злепоставят Федерацията и МВР.След всичко случило се ще е много трудно да се върне доверието ни сред гражданите,а за доверието м/у нас ......
Ще трябва да почнем всичко от начало-да възвърнем доверието,уважението между нас,както и към нас.
Надявам се като страничен човек,който пряко наблюдава нашите действия и бездействия,който не е на ничия страна,да ни предупреждаваш,че започваме да се отклоняваме от доброто.
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот kapandura » 18 Яну 2010, 01:20

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 00:23, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот kapandura » 18 Яну 2010, 01:25

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 00:24, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот kapandura » 18 Яну 2010, 01:41

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 00:24, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Влязох, прочетох и се отвратих

Мнениеот kapandura » 18 Яну 2010, 02:56

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 00:25, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта