Здравейте агнета

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Здравейте агнета

Мнениеот Хела » 20 Юни 2012, 14:40

Знам, че хич не ми е мястото тук, но много искам да си кажа, дори и да е последното, което ще напиша.
Lord, съзнавам колко странно ще ти прозвучи и трудно ще ме разбереш, но аз искрено ти благодаря за мненията ти конкретно в тази тема. Ти си ми един от малкото потребители тук, с които намирам смисъл „да поговоря”, дори и усещайки, че е едностранно. :)

И за Стони искам да кажа нещо, което си е лично виждане и го казвам с най-добро чувство. Ако той спре да използва типичния си агресивен стил, на мен би ми заприличал на бопаджиите с качулките, които вместо да крещят безапелационно и гръмко: "ЛЯГАЙ НА ПОДА", започнат меко и звънливо да мънкат: "Добър ден. Бъдете така любезен да ..." Ми, няма да им се получи просто.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Здравейте агнета

Мнениеот Lord » 20 Юни 2012, 17:07

Хела, колкото и странно да ти се струва, аз отлично те разбирам. :) И ти благодаря! Не се сърди, че отвреме навреме се правя на строг, но все пак някой трябва да го прави. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Здравейте агнета

Мнениеот Strange » 20 Юни 2012, 20:22

Нямах намерение да пиша повече в тази тема, но се изкуших да коментирам горното.

Хела, разбирам идеята ти, но знаеш, че пътят към ада е постлан с добри намерения. Според теб има ли разлика между отношения на хора, които са равнопоставени и ситуцаии, при които в единия са властта и правото, а другият е длъжен да се подчини? И има ли разлика между униформен, който крещи: „Лягай на пода, ръцете на тила” или: „Мръсна долна отрепка, лягай или ще ти разцепя задника, защото си пълен боклук.”?
Аз не критикувах SFS за емоциите му, за хъса, който влага, за желанието да провокира, а за отношението. Защото неизказаното знаеш ли какво е? Аз съм по-добър от вас и затова имам право да ви обиждам. Той сам малко по-горе даде определение: „среди в мрежата с хора на които забраните са им първосигналната лампа, която светва при каквото и да е, та дори и при напън за мисловен процес”. Тази генерализация напомня ли ти нещо? Оставям на историците да направят аналогията.
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Здравейте агнета

Мнениеот Хела » 20 Юни 2012, 21:26

Strange, защо тръгна да ме влачиш надълбокото :) . Всеки нормален човек е съгласен с позицията ти по принцип, нормално е. Схващам разликата, ама се изчерпах да обяснявам едно и също нещо по няколко различни начина. За мен Стони си е Стони. Не ме разбирай погрешно – аз не бленувам за махленски разправии. Всеки има достатъчно мазоли за настъпване, обаче има моменти, в които просто си ги заобикаляме. Тази тема е един такъв момент за мен. Нещо съвсем друго ме докосна тук.

Strange написа: Защото неизказаното знаеш ли какво е? Аз съм по-добър от вас и затова имам право да ви обиждам. Той сам малко по-горе даде определение: „среди в мрежата с хора на които забраните са им първосигналната лампа, която светва при каквото и да е, та дори и при напън за мисловен процес”.


Тук аз не мога да се съглася. Никога, ама никога аз не съм усетила надменност и високомерие от негова страна в този смисъл. Но пък ти каза нещо вярно за праговете на търпимост, та така... :)
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Здравейте агнета

Мнениеот Strange » 20 Юни 2012, 21:38

:) :) :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Здравейте агнета

Мнениеот SFS » 21 Юни 2012, 20:58

Незнам какви диагнози ти се очертават от форумното ми поведение но знам, че диагнозата за общото поведение на цялата дирекция е влезнала в рамките на една обобщена фраза. Смръзяващ страх.Картината, която наистина ми излиза пред о4ите и обрисува ситуацията е точно на кланница и кошара в която нящите милиционерчета чакат да им дойде реда. Най вече чакат точно онези, които не са били пасивни, нито в исканията за промени в мвр, нито в пряката си работа.
Надеждите им бяха толкова здраво попарени, заради необоснованите надежди, които сами си създадоха. Създадоха си кумир и сега ще му носят жертвопринушения за да бъде умилостивен.
Това всичко се случва във 21 век в Европа.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Здравейте агнета

Мнениеот SFS » 21 Юни 2012, 21:17

Пак питам:
Къде са синдикатите и толкова ли са прости служителите в това министерство, че не осъзнават какво може и как може да се противопоставя и балансира така силите вътре, че своеволията, грешките и престъпните намерения да не съсипват живота, здравети и кариерата на онази, които наистина искат и работят и се набутват в схемите, които престъпността контролира и едва ли ще се спре да премажа всеки по отделно ако става въпрос за пари, власт, влияние.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Здравейте агнета

Мнениеот avitohol » 22 Юни 2012, 10:44

Това , че някой по сигнал от лице е уличен в престъпно деяние не го прави автоматически обвиняем до момента на повдигане на обвинение с доказателства събрани надлежно . Така е и в "белите държави", към които ние сме се запътили, та чак затичали вече от 23 г дъх /дори не ни остана/. И не виждам какъв е този смешен плач и призиви към синдикална подкрепа- какво общо има тук Синдиката, когато се касае за една независима, съдебна институция, с права разписани съвършенно ясно и Конституционално защитавани . Най малкото е обидно и неколегиално тези овчи сравнения и епитети към системата с кланници и прочие . Някой в Америка, еталона на всички ни за демокрация, бърка ли се в работата на Съдебната власт, питам аз? Нали нея възхваляваше въпросния СТони до сега, та чак ни проглушаваше ушите? Нали тя е светая светих на същия този Неолиберален модел който сме възприели. Е, тогава , какви синдикати какви 5 лв. Ама моля Ви се, уважаеми отвъдокеански патриоти, спазвайте правилата- те са общи и там и тук...
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: Здравейте агнета

Мнениеот SFS » 22 Юни 2012, 20:22

Как четете Евангелието винаги по дяволски, винаги по комунистически и винаги както ви е удобно.
Ясно посочих разликите, които един изграден и демократичен модел с функциониращи системи има и една като нашата "демократична" в "преход" "държава" представлява. Това са две напълно различни по параметри машини, въпреки, че изглеждат еднакви, точно така като изглеждат еднакви 2 човешки уши с чатуна между им но едната може да бъде на морален а другата на напълно безморален субект.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Предишна

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта