Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Raptor » 30 Ное 2009, 21:22

Lord , благодаря за положените усилия!
Нека хората преценят кое какво е, и кой кой е!
Мисля че, вече има резултат - най-малкото по-трудно е да ги правят на балами.
Съвсем сериозно - подобни намерения имах, когато започнах "личните си заяждания" с определен/и потребител/и във форума. Много се надявах да не съм бил прав, но ...
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Ное 2009, 21:57

Мене ме нема в целата схема :D
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Lord » 30 Ное 2009, 22:07

Sir Humphrey написа:Мене ме нема в целата схема :D

http://vbox7.com/play:d1963b56
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот cveteto » 30 Ное 2009, 23:44

ДокладвайОтговори с цитат Re: СФСМВР в медиите
от КОШМАР » 30 Ное 2009, 23:39

Eдин въпрос: Като каква се явява г-жа Стоева в СФСМВР? Не съм много наясно, но доколкото разбрах е навътре в нещата. Може би един от многото знаещи и търсещи изява чрез СФС или е говорител на СФС? А може би е медиен експерт? Поколението, което идва цвете е уникално. Ясно е това, че прекалено многото говорене понякога е в ущърб на тези, които с право имат искания. Никога нищо не става случайно. За да излезе полицай да протестира има защо. Но винаги трябва да има синхрон при излизане пред медии и говорене пред публика. Случвало се е хората наистина да изпаднат в цайтнот при някой зададен въпрос и да се получи кофузна ситуация. И още нещо цвете, какво значи това:"...без обеци, без дразнещ диалект..." Да не би диалекта да ви пречи случайно? В Република България има много диалекти, но това не значи, че трябва да изпитваме недоволство от него. Всички са българи преди всичко или е важен диалекта. Що за претенции. И не знам защо ми се трият постовете. Ако на някой не му отърва да не го чете.
:lol: :lol: :lol: :idea:
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот cveteto » 30 Ное 2009, 23:46

Ето ви още един експерт:
Re: СФСМВР в медиите
от камикадзе » 30 Ное 2009, 23:43

Освен да ти пратя тези"симпатизанти",кото говорят на мйеко и твърдо,желаещи конкретни факти/видео наблюдение,снимков материал,интервюта с колеги/?!За спосорството се премълча,а има факти как се подминават своеволията на спосорите.
За съжаление дежурните фрази взеха и при нас превес,което ме подразни.Подразни ме и това,че СФС си спечели по честен начин и с упорство позиции пред МВР,но с това интервю ще загубим всичко и с още няколко несъгласувани действия-никакво допитване със СД.СФС не е само УС,ФКК и твоя милост!
Мълчанието на П.Димитров за известно време показа и доказа,че е "акула".Хитър ход,с който създава грешно впечатление на победен,но хапе когато трябва.Добре се намеси А.Цолова и отби предстоящата атака в ефир.
Пак повтарям,само двама души могат да дадат отпор на всеки в това министерство.

:lol: :lol: :lol: :idea:
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Raptor » 01 Дек 2009, 09:23

Това са част от мненията публикувани в темата:
"Цветанов нареди полицаите да патрулират пеша" в раздела за Охранителна полиция.


Макараджийски написа:Има резон във изказването на министъра,само,че трябва да се назначат нови бройки полицаи.
Сегашното положение в МВР е плачевно,поради факта,че изкуствено се създадоха нови дирекции,които допълнително ангажираха неработещи бройки служители с полицейски правомощия.
Мисля,че някой беше преброил 72 дирекции.Това ангажира огромен човешки ресурс,който не е ангажиран пряко във охраната,на обществения ред,превенцията,предотвратяването,пресичането и разкриването на престъпления.Още повече,се ангажират и огромни парични средства за подръжката на сградите,плащането на заплатите и командировъчните на висшите служители.Ако се направи сметка, за издръжката на един висш служител могат да се назначат двама полицай кат."Е".
Още повече подчинеността на служителите се оказва много неясна, и всичко е проформа.
пример:Разследващ полицай,е подчинен на гл.дознател на местна структура,които е подчинен на гл.дознател на областна структура,които е подчинен на съответната главна дирекция,която си има главен директор,където пък са обособени различни направления,отдели и т.н.
Пример:полицай кат."Е",е подчинен на кат."Д",(КО)които е подчинен на кат."Г",(ПИ)които е подчинен на кат."В",(н-к гр)които е подчинен на кат."В"(н-к сектор),които е подчинен на кат.?(зам .нач.ру),които е подчинен на кат.?(нач.ру),които е подчинен на кат.? ( двама зам.нач.СДВР или ОДМВР),които са подчинени на кат.?,(директор на сдвр или одмвр),коъто е подчинен на вече се обърках,извинявайте!
Пример:мкр,ор,н-кгр-кп,н-к гр-оп,нач.у-к,н-к с-р кп,н-к с-р оп,зам.нач.ру,нач.ру,зам.д-р.одмвр,зам.д-р.одмвр,д-р одмвр,зам.д-р гд,зам д-р гд,д-р гд.......................опс пак нещо сгреших
и какво става един "уличен","гаров","пътен","граничен" ит.н.......служител има над себе си ен броя "умници"!!!!????
И така до безкрай,в момента това е истинското положение и ..........мъка!


Raptor написа:
BARETATA написа:Ще оправят нещата ,споко :lol: :lol: :lol: 8-) :mrgreen: ;)


Ама разбира се, че ще се оправят! :lol:
Особено след като във форума започнат да пишат и следните потребители:
Валтерджийски
Астраджийски
Глокаджийски
Тетеджийски
Зугзаураджийски
Колтаджийски
Чезеджийски
Апеджийски
Смитуесънаджийски /този трудно се изговаря/
Браунингджийски /и този е труден за произнасяне/
Маузерджийски /този е с белогвардейски произход/
Наганаджиски /разбира се, този е потомък на комисар от НКВД/
и т.н.


Макараджийски написа:и тука пълно с хейтъри! :lol:
раптърджийски :lol:

оооо,забравих,че това е "частен"форум,където мненията на другите просто не са добре дошли,макар,че един от глобалните модератори тука се обиди на другия форум!
Ма като гледам и тука е ......... сладурско! :lol:


* Докладвай
* Отговори с цитат

ПРАВИЛА НА ФОРУМА

Мнениеот SYNOPTIK » 18 Авг 2009, 20:50
Правила за ползване на форума

1.Общи положения

1.1 Форумът на PoliceBG.free.bg има за цел да предоставя възможност на всеки да сподели своите мисли и опит, както и да общува с останалите потребители – информацията трябва да е за всички и всички са добре дошли да я споделят; да се срещнат хора с общи интереси; да има ползотворни материали и дискусии и да се отсее в тях истината.

2.7 Всякаква форма на spam (нежелани съобщения) е забранена, било то чрез постове или лични съобщения. Това включва всякакви реклами, верижни писма и др. съобщения, изключващи тема за помощ или обсъждане, или лична кореспонденция. Избутването на тема от автора й (bumping) не е разрешено с изключение на един пост в рамките на 48 часа. Този вид спам се определя като пост след последният ви пост, който не е уместен и не носи никаква нова (коригирана, допълнена) информация по темата.

2.8 Не са желателни безсъдържателните мнения ("Хахахахахахаха", "Жестоко е!", "Много яко", "Харесва ми!", емотиконки и т.н.) и теми. Нека подобни мнения бъдат придружавани с обосновка.

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис.Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани.

4. Заключителни разпоредби

4.1 Спазването на правилата, изложени тук, е необходимо и единствено условие за регистрация във форума, както и за ползването му. Нарушаването им ще доведе до налагане на санкции на потребителя-нарушител.


Raptor написа:Уважаеми г-н Макараджийски, Камикадзе, Човек и т.н.
Май не разбирате от тактично намекване за етичното поведение! Всички в този форум са с едни и същи никнейми от регистрирането му, и сме със същите и след срива на стария вариант! Нкой не си е позволил да открадне ника на някой друг или да се представя за такъв, какъвто не е! Просто неписана етична договорка!
Мисля, че всички други разбраха шеговитата забележка относно влизането с "различни самоличности" и имитирането на мнения от името на различни хора! Не зная как го възприемат другите, но лично аз се дразня когато някой се опитва да прави другите на балами, представяйки се с "различни самоличности"!
Но само се дразня, не слагам банове, не трия и не местя мнения "с лека ръка", както един администратор/ модератор във вътрешния форум.


Макараджийски написа:Уважаеми,господинРаптор,
нито един от посочениет от Вас прякори,не съм използвал!Така че,ако обичате,недейте да налучквате и да ме провокирате!Аз съм този,които съм си!Да,имам други прякори,но те пак не са тези,които изброявате!
Всъщност,не провокирам никого с нищо,а този "никнейм" е съществуваща фамилия!
А,понеже действително,писаното тук е на едни и същи хора,в повечето случай,то за да не ви преча ,както във вица,за полицайте играещи белот,да ме"изритате от форума",за да не развалям играта Ви!


SYNOPTIK написа:Макараджийски ,в качеството си на Модератор,Raptor има право да Ви задава интересуващи го въпроси,и извън Правилата на форума.
Нарушение според мен се получава в случая с т.2.18.,което аз го отдавам на това,че просто не сте обърнали внимание на този факт и това не е било целенасочено !



Raptor написа:Поради тоталното оплескване на темата, ще се въздържа от по-нататъшни доказвания на каквото и да е било!
Веднъж вече си направих труда на съпоставя мнения на "различни" потребители, без да влагам мой коментар в сравнението. Мисля, че всеки за себе си би могъл да определи дали са писани от един или от различни потребители! Не коментирам съдържанието на мненията, а само прилагането на твърде "плоския номер" - многоникство и многоайпиадрество! Считам за неетично манипулирането на "форумното общество" придавайки значимост на собствена позиция, чрез тиражирането и от името на много хора! Не ме възмущава самата позиция, а само опитите да се създаде впечатление, че същата се споделя от много различни хора /потребители/!
Запазвам си твърдото убеждение, че всички визирани от мен неща са писани от един и същи потребител, каквото и да твърди същият! Имам твърде голям опит в работата с различни информационни материали и е почти невъзможно да бъда заблуден относно източника на каквато и да е информация! Професионална деформация, но какво да се прави ... безполезно умение за цивилния живот, но в службата определено върши работа /не по моя оценка/!



doznatel1 написа:
Lord написа:
doznatel1 написа:Най-добре тези които се заяждат и се правят на интересни, да се блокират, за да не плямпат много.


Този форум е FREE и това е нещо с което се гордеем. Все пак има правила, защото не сме анархисти. Всеки, който спазва правилата може свободно да се изказва по която тема желае!


Знам знам, но се дразня на такива, регистрирали се преди 2 часа и почват със заяждането.
Ми да го дават по кротко. Това да не е плод и зеленчук.


Raptor написа:
doznatel1 написа:....
Знам знам, но се дразня на такива, регистрирали се преди 2 часа и почват със заяждането.
Ми да го дават по кротко. ...

Кофтито в случая е, че трябва да използваш единствено число! Не са такива, този е! И не да го дават, а да го дава по-кротко!
Лично аз се отказвам, да се боря с такъв ентусиазъм! Бих могъл само да опитвам от време на време. Надявам се и други да са достатъчно прозорливи за да разберат кога ги правят на маймуни - всъщност гърменския канадец вече демонстрира добра интуиция и не се остави да го заблуждават с детски номера. Лошото е само, че един човек е в състояние да съсипе нещо, започнато с толкова труд. Той го знае и явно му прави удоволствие да съсипва нещата!
Единственото което ще си позволя да кажа е:
Един и същи човек пише от многобройни никове и айпи адреси във всички форуми, свързани с МВР и полицията. Променя си стила, правописа и позицията в зависимост от това, каква роля е приел в момента и в крайна сметка преследва някакви свои цели. Какви само, той си знае, а мен не ме интересува. Но имам силното усещане за недобри намерения!
Толкова! Радвам се, че и други са усетили, че става нещо нередно!
Последна промяна Raptor на 01 Дек 2009, 09:28, променена общо 1 път
Причина: Преместване на мнения от "почистена" тема!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Lord » 02 Дек 2009, 20:30

камикадзе написа:Раптор,униформен служител съм и за мен е много важно да съм спретнат и добре облечен!За мен е чест,че нося тази униформа!Абсурдно е когато ми се предоставя униформа/камуфлаж/,различна от тази,която е по инструкция!Абсурдно е на обувка или кубинка да пише №43,а да отговаря на №42!Да бях поне единствения,на който му се предоставят тези артикули от нашия тил,но уви,на много колеги им се дадоха камуфлажи.
Така и не разбрах от теб и от Стоева,защо не си вземете поука от начина,по който 09РУ защити колегата си?!Защитата на колегата и перфектно свършената работа на разследващ журналист от"Нова телевизия"постигна по-голям ефект сред обществото,от колкото"напъните"да се чуе и види някой си от СФС.Факти и доказателства трябва да се предоставят от членовете ни,а не приказки като на политици,депутати,министри и прочие.
Г-жо Стоева,със сигурност не обслужвате интересите на членовете от СФС,защото блокирането на банковата сметка и документа,който сте внесла може да донесе финансови загеби на Федерацията.При невъзможност да се платят таксите за телефон,неустойката е доста сериеозна сума.Предполагам,че я знаете и се надявам да се предприемат мерки.
Лично аз,надявам се и други колеги нямат амбиция или желание да се"саморазправят"с Вас,но като"външно"лице нямате право да сте протоколчик на ФС,например.
Г-жо Стоева,ако имахте малко достойнство,нямаше да работите с този,който Ви разплакал няколко пъти!Няколко пъти сте хвърляли всичко и сте се отказвали от работа в СФС,но май интересите Ви са по-важни!Съжалявам,че трябваше да напиша това,но отношението Ви към инакомислещите става вс по-лошо.
Когато пишете за диалекта на колеги се съобразявайте,че България е малка,но езика ни е пъстър и богат на думи.Всеки определин регион се гордее с диалекта си.Не забравяйте,че има колеги,на които мачиния език и различен от българския.


STO92 написа:
cveteto написа:Raptor, става дума за целенасочен груб опит на група хора (хора???) да се саморазправят с мен персонално като "външно" лице в СФС. Аз не се връзвам на подобни евтини инсинуации и няма да обслужвам ничии персонални интереси под натиск. Направила съм избора си и той не е изгоден на определени лица. Това е причината за "интелигентните" медийни анализи :lol: Така че не се дразнете, приятели, на фарса във всичките му форми трябва да се гледа като на забавление. Е, не е от най-възвишените, но актьорите толкова си могат.



ЦВЕТЕНЦЕ- каква е причината да не изпълнявате договора със СФСМВР, а имено - ежедневно / БЛАГОДАРЯ Ви г-н Попов/издаване на бюлетин за дейността в СФСМВР.
В другата тема имам още въпроси, но ........... в другата тема за ПРОЗРАЧНОСТ. ;)


малкия написа:Ежедневно?!?


STO92 написа:Договора е от 26.07.2009г. подписан в гр.В.Търново.
И още веднъж Ви Благодаря г-н В.Попов за поправката на моята нелепа грешка. ;)


малкия написа:Моля, веднъж беше напълно достатъчно.


КОШМАР написа:Имах тук един пост, но не го виждам. Има ли някакъв проблем?


Raptor написа:
камикадзе написа:Раптор,униформен служител съм и за мен е много важно да съм спретнат и добре облечен!За мен е чест,че нося тази униформа!Абсурдно е когато ми се предоставя униформа/камуфлаж/,различна от тази,която е по инструкция!...

Стига си се правил на палячо!
Камуфлажи униформи не се раздават от почти 10 години! Камуфлирано/маскировъчно облекло образец за МВР няма - използваха се армейските модели и само пагоните и емблемите бяха на МВР! През 1998/9-та образците на бойната, строевата и ежедневната униформи за всички служби бяха сменени и камуфлираните облекла останаха като образец само за специална униформа за много малко специалности. През последната промяна на образците преди 2 години също нямаше предвидена бойна, строева или ежедневна униформа с "камуфлажен десен"!
В някои поделения има на склад камуфлирани облекла, но те се използват предимно за обучение при провеждане на тактически занятия.
Никога не си бил униформен служител и за това не го знаеш!
Ако знаеш кой в момента изпълнява задълженията си в камуфлирана/маскировъчна униформа може да го посочиш! Но е достатъчно само да се поразходиш из столицата и ще видиш униформите на почти всички специалности в МВР. Само с разходка из кв. Лозенец няма да стане...


камикадзе написа:Раптор,14 години нося униформа!За тези години са ни раздавали какво ли не.Трябва да се изчистят запасите от първата световна война. :roll: На 24.09.с още няколко колеги получихме камуфлажи,на стойност 34 лева бройката.Един съвет от мен,ако видиш магаре да се валя на земята,оваляй си и ти след него.Няма да си такъв инат! ;)


kgenov написа:Колега Raptor в Гранична по Турската граница още се носят камуфлирани униформи.


Raptor написа:
kgenov написа:Колега Raptor в Гранична по Турската граница още се носят камуфлирани униформи.

Напълно съм съгласен! Въпреки че не би трябвало, но в Гранична и в Жандармерията имаше големи запаси от времето на наборните военнослужещи. За там са напълно подходящи и удобни. Аз също съм ги носил в полеви условия - образецът от 1995-6 -та беше много удобен и от висококачествен плат и изработка! Но в тила спряха да ги раздават за кадровите през 1999-та - беше си късмет да се уредиш от някой домакин срещу разписка, но това нямаше нищо общо с лимита към вещевия магазин.


dinkovm написа:
камикадзе написа:Раптор,14 години нося униформа!За тези години са ни раздавали какво ли не.Трябва да се изчистят запасите от първата световна война. :roll: На 24.09.с още няколко колеги получихме камуфлажи,на стойност 34 лева бройката.Един съвет от мен,ако видиш магаре да се валя на земята,оваляй си и ти след него.Няма да си такъв инат! ;)

34.лв. ?????????????????? Мен ще ме уредиш ли с един ?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Lord » 03 Дек 2009, 20:15

КОШМАР написа:Искам да напиша нещо, а не знам къде и си избрах тази тема. "Есента" или "Зимата" на недоволството явно изигра лоша шега. Тези, които най-много развяваха знамето, ... а познайте какво направиха. Ужас!!! Българине, българинеееее, трудно е осъзнаването. Всъщност няма на какво да се възмущавам. От вчера съм се завъзмущавала. Не си струва. Хората казват: "Ези или тура" и още: "менят себе си като деня - до обяд слънчево, следобяд ураган." Малииии, много шум за нищо. Ама така си е. Не знам дали човек владее хаоса, но хаоса човека на сто процента.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот КОШМАР » 03 Дек 2009, 21:42

Лорд, нема се свия в чурупката си, независимо от мозъчната дъвка. Всички постове на решето. Тук има ли книга за похвали и оплаквания? ;)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Lord » 03 Дек 2009, 22:32

КОШМАР написа:Лорд, нема се свия в чурупката си, независимо от мозъчната дъвка. Всички постове на решето. Тук има ли книга за похвали и оплаквания? ;)

Мила, нищо лично. Вече уточнох, попитах и суверена /потребителите/ отговори. Просто си върша работта, Даф. Не те игнорирам, не те трия, просто поставям нещата по местата им. Пък, ако искаш да бъда линчуван или похвален, създай тема-няма проблем. Готов съм да нося отговорност за всяко свое действие или бездействие, Ема! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта