Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот NANIOX » 06 Сеп 2010, 17:22

SFS написа:..ми не си запознат а ние, които не сме членове на СФС и не сме слжители на МВР но сме полицаи по душа /както един лекар, който не е практикуващ но вижда, че някой се гърчи ще помогне/ се опитваме да правим каквото можем и от където можем. Дали е само със съвети по принцип или с натягане на напрежение, което ражда интереса и събужда хора, които се събират тук, там и започват да си искат нужното...
Но аз няма как да го искам вместо тях...дори да дойда в София...дори в парламента...мога и ще правя същото за момента каквото мога да правя от тук или от Гърмен.
Така, че всеки да си върши неговата. Аз си я върша...сипвам спирт в раната на гангренясващия труп та дано се спаси.
После ако стане нормален и здрав ще разчитам на него да направя някой бизнес там на територита с нормални условия, прозрачни и ясни правила. Демек да увеличим територията на нормалност в света.

Ще се повторя..........
И аз искам свястна полиция и затова се и опитвам да правя нещо по въпроса.И хич не ми е приятно някой който нищо не прави да ме критикува и да ми дава оценки и т.н.
П.П.Не визирам никой конкретно,говоря по принцип..........
Казваш,че не съм запознат,да с твоите условия на работа не съм,и не ми е нужно.А ти като полицай по душа,запознат ли си със сегашните условия на моята работа в детайли,та ми даваш акъл как да си ги подобря,и дали наливаш спирт в точното място??
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот SFS » 06 Сеп 2010, 17:33

Разбира се, че знам. Аз съм човека, гражданина, данакоплатеца, твоя господар а ти си кучето ми и ако аз незнам какво трябва да е то и какво да представлява и какво да прави и къде му е раната..
Та кой ще го знае по добре..може би дресьора му А???
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот NANIOX » 06 Сеп 2010, 17:34

SFS написа:Разбира се, че знам. Аз съм човека, гражданина, данакоплатеца, твоя господар а ти си кучето ми и ако аз незнам какво трябва да е то и какво да представлява и какво да прави и къде му е раната..
Та кой ще го знае по добре..може би дресьора му А???


Стониииииии,не с този тон,да не видиш куче,ама истинско.....................
Както и да е,остани си със здраве.Разговора ми с теб е безмислен..............Щом като взе да ме обиждаш..... :!:
Няма лична обида към Потребител в мнението .
Екип PoliceBG
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот SFS » 06 Сеп 2010, 17:58

Не те обиждам а говоря абстрактно за ролята на полицията в живота като цяло. Това е кучето ни, което пази домът ни. Не е обидно и не е сложно да се разбере. То трябва да знае господаря си и той естествено е е и неговия собственик а собственика е народа, гражданина, данакоплатеца.
Боко Тиквата и подобни сега които са избрани там са пратени да строят кочината, кучкарника и такива неща и тези неща трябва да са каквито трябва да са..а не да ми се правят на самото куче..Цоко се прави на куче а кучето на стоп-палка..
те просто не си знаятили си присвояват задължения и характеристики..от администратори по кочина, кучкарник се превръщат на изпънители по същност на функции за които нямат никакви правомощия..
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот katana » 06 Сеп 2010, 19:09

NANIOX написа:Вальо,Гальо,що се хабите да обяснявате нещо на човек които първо не е в СФС,и второ само търси конфронтация.Тръгнали сте и вие да учите създателя............. :lol:

Така или иначе темата е друга..............
Просто спрете да комуникирате с въпросната личност,обяснения се дават на хората които плащат членски внос, съпричастни са към идеята,работят за постигане на целите,и то там където трябва.Това тук е все едно Рашев да ми дава обяснение на мен, как харчи парите на членовете си.Крайно време е да се разбере че един синдикат ,без значение кой,защитава интересите на членовете си.......... ;)

П.П. Затова има много синдикати.Всеки да направи своя избор в кой да членува и дали въобще да членува.
И никой да не ми излиза с номера че трябва да се запознае с работата на синдиката,форумите(освен форумът на самия синдикат),не са точното място да се разбере реалната работа на синдиката....

Благодаря за разбирането! Имаш основание и си прав. Но има и още нещо. Силно натискаме ръководството и случайно или нарочно отново почва мръсна и интригантска война, за да ни очернят, току виж останало някое петно. Или пък наши членове да си помислят - дим без огън няма и щом мълчат, значи са виновни. БОРБАТА НЕ Е ЗА НИЩО ДРУГО, ОСВЕН ЗА СЪРЦАТА И ДУШИТЕ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ В МВР. ЕДНАТА СТРАНА ИСКА СВОБОДА И ПРАВА ЗА ХОРАТА, ДРУГАТА ИСКА БЕЗРОПОТНО ПОКОРСТВО И МЕЧТАЕ ЗА ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ, РЕПРЕСИИ И ЛАГЕРИ. Майната му, нека да е политика или каквото се сетят. Това не пречи да е нужно и да ни трябва.
Две са причините да отговарям на явни нападки срещу СФСМВР, прикрити зад лични обвинения. Първо, за да се освети интригата чрез истината. Второ, за да не си мисли някой, че може да се набира и да помпа мускули на стоманения лост СФСМВР. Същият лост има достатъчно сила, за да се завърти и да хлопне някого по главата, та дано му намести мозъка вътре. :lol:
katana
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 92
Регистриран на: 23 Дек 2009, 19:23

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот NANIOX » 06 Сеп 2010, 21:34

КАКТО И ДА Е............
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 06 Сеп 2010, 22:27

Лъчезар Серафимов написа:
Лъчезар Серафимов написа:
Лъчезар Серафимов написа:Представителни организации на работниците и служителите
(загл.ново,ДВ,бр.25 от 2001 г.)

Чл.34. (отм.,ДВ,бр.100 от 1992 г.; нов,бр.25 от 2001 г.) За представителни организации на работниците и служителите на национално равнище се признават организациите, които имат:
1. най-малко 50 хиляди членове; НЯМА
2. (изм.,ДВ,бр.120 от 2002 г.) най-малко по 50 организации с не по-малко от 5 членове в повече от половината отрасли, определени от Министерския съвет в съответствие с Националната класификация на икономическите дейности; ПРОЧЕТИ ПО-ДОЛУ
3. местни органи в повече от половината общини в страната и национален ръководен орган; НЕ КАСАЕ СИНДИКАТ
4. качеството на юридическо лице, придобито по реда на чл.49.

http://fktt.tu-sofia.bg/new_site/norma_docs/doc3.html
Пълнят ви главите с "ПАЧА".
Галентине и относно това нямаше отговор май?
Един от създателите на тази организация съм и аз, ти се появи повече от година по-късно.
Смятам, че към момента съсипвате въпросната или вече сте го направили/за второто не знам/.
http://www.udoma.com/?view=material&cat ... 7&info=185

МАЙ ОТГОВОР НЯМА

Галентине, надявам се да обясниш на четящите и пишещи в този форум що е Национален съвет за тристранно сътрудничество.
http://www.saveti.government.bg/web/cc_13/1
Малко преди да са изминали колегите стотици километри и изразходили финанси и не само.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 06 Сеп 2010, 23:03

Прегледах какво сте написали в тази тема.
Има ли някой, който да напише, какво реално са постигнали всичките синдикати на МВР през 2010г?
Всичките заедно, или по отделно.
Има ли нужда /резултат/ от тяхното съществуване?
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 06 Сеп 2010, 23:10

katana написа:Приятели, проблемите ни продължават да се задълбочават. Поради това на 16.09.2010г. организираме в гр. София, хотел "Родина", зала 1, от 10:00ч. дискусия, на която да поставим нашите искания пред правителството и да потърсим гаранции за изпълнението им.
Моля да имате предвид, че местата в залата са ограничени.

Организатори: Синдикалната Федерация на служителите в МВР, Националният Синдикат на Пожарникарите в България „Огнеборец”, Българска офицерска легия ”Раковски” и Синдикатът на Служителите в Затворите в България.

Поканени за участие: Премиерът Б. Борисов, Вицепремиерите С. Дянков и Цв. Цветанов, министрите на отбраната А. Ангелов и на правосъдието М. Попова.

Дневен ред:
Начало - 10.00 ч.

1. Състояние на структурните звена в МО, МВР, „ГДИН” – окомплектоване с личен състав, материално-техническо осигуряване (социален статус на служителите).
2. Проблемът с натрупаните отпуски от преди 2010 година, които няма да могат да бъдат ползвани след 31.12.2011 година;
3. Стратегия на правителството за нужда от промяна на І-ва категория труд в по-ниска за служителите работещи по ЗМВР и ЗОВС;
4. Обсъждането на промени в обезщетенията при пенсиониране и напускане и увеличаване на осигурителния стаж;
5. Незаплащането на нощния труд и времето на разположение;

Кафе-пауза – 12.30 – 13.00 ч.

6. Липсата на представителство на държавните служители работещи по ЗМВР и ЗВС в Националния съвет за тристранно сътрудничество.
7. Разнопосочната нормативна уредба на професионалните и социални права на държавните служители от МВР и ГДИН и военно служещите.

Приключване на дискусията - 15.00 ч.
Пресконференция -15.00 ч.

Надяваме се, че присъствието ни и желанието за диалог ще допринесат за решаването на проблемите ни.
Галентин Грозев,
Зам. председател на УС на СФСМВР
05 РУП - СДВР

Просто се удивлявам на тази простотия, не мога да й се нарадвам.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот katana » 06 Сеп 2010, 23:42

И след внимателния прочит на всички критикарски изявления стигам до очевидния извод, че в нито едно от техните мнения няма предложение за каквото и да е действие, и това е така, защото въпросните критикари са просто автомобили без двигател, но с много куки - просто се прикачват към някого, за да ги влачи. 100% така са и в работата - на тоя да се обадим, онзи да помогне - и хоп службица.
Ако тези хора бяха превърнали една стотна част от безплодните им анализи в действия, дори и индивидуални, ситуацията щеше да е различна.
А от всичко написано най-големият виц е: "Аз, явният противник и критик на Федерацията, питам какво направихте за да ми свършите работата и да ми защитите правата, като не съм и не искам да съм ви член?" Ами я да видим колко писма пратихте такива на министъра, или вашия директор, мили мамини дечица? Отговорът е нула.
Чешете си езиците с Федерацията, щото ви се струва, че няма как да ви засегне и толкова ви е парализирал страхът от началаниците ви, че дори и като анонимни никове във форума не смеете да се оплачете от тях.
Никаква друга алтернатива нямате на защита на правата си и пак плюете върху нас. Ама то затова на българския казан нямало дяволи да го пазят - те сами се дърпали надолу...
Отговор не искам, изводите си ги направих отдавна.
katana
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 92
Регистриран на: 23 Дек 2009, 19:23

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта