Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Polix » 07 Сеп 2010, 23:32

Не, просто нищо интересно от теб не очаквам,освен глупости. Продължавай да си пишеш на воля-цели три форума, че и медии.Благодаря и на теб, че ме разбра. :D
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Raptor » 08 Сеп 2010, 09:19

katana написа:...., наистина сериозно обмислям да подам сигнал в структурното звено, в което работи, за да се извърши проверка колко от работното си време ползва за работа и колко - за писане по форумите, защото не е редно за едни и същи пари едни да се гърбят, а други да си пишат по цял ден в чата. Най-хубавото е, че писаното остава с дата и час, нали?


Хайде, да не прекаляваме!
Заради писане в policebg.free.bg не може да се търси дисциплинарна отговорност - това е просто доброволен любителски форум и няма нищо общо със служебната дейност.
Кой как си уплътнява работното време е работа на началника му!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот SFS » 08 Сеп 2010, 20:25

Я виж ти какви процеси могат да протичат и то във всякакви та и в противоположни посоки..
Тозе форум от основния в разбунването на духовете и един от първите в улавянето на енергията и преструктурирането и в структура се е превърнал в отчетлива вътрешна от нечленове опозиция .
В това няма лошо, защото лоша реклама няма. Но има и друго от което сега СФС няма толкова много нужда, защото става фактор. Само мислете в переспектива и "вижте" какво ще значи и каква ще е тази система в системата МВР след ерата Боко и Цоко. Идва ли ви на акъл и на помисъл и ако им идва на вътрешнополитическите и системни анализатори...НЕ ИМ ЛЕ СЕ ТРЕСЕ ЗАДНИКА?
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Дъвка за мозъци или просто дъвка, ТИ решаваш!

Мнениеот SFS » 08 Сеп 2010, 20:47

Това е единствена позната законна форма през, която и через която могат да се защитават и поставят искания и при неизпълнения да се предприемат действия, които да принудят онези от които директно зависи решението на проблема но не са способни, нямат желаниеили нямат възможност да се обърнат към онези към които самите служители нямат никакво право да имат претенции, защото от тях се иска работа за толкова, колкото им е дадено.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 08 Сеп 2010, 23:47

Лъчезар Серафимов написа:
katana написа:
katana написа:Тези норми сме ги чели, и то отдавна. Явно има неразбиране на процеса, който предлагаме да започне.
Дефинирам проблема -
1. НСТС има правомощието да участва в обсъждането и дори решаването на професионалните проблеми на работниците и служителите.
2. Държавните служители в МВР нямат право да участват или да бъдат представени в НСТС при решаването на въпроси, които пряко ги засягат.
3. По този начин държавните служители в МВР не могат да участват при обсъждането и решаването на професионалните им проблеми в областта на труда.

Решения:
1. Промяна на закона за МВР - нормира се възможност за членство в национално представени синдикати, служителите могат да бъдат представлявани чрез КНСБ и Подкрепа. Доколко е качествено, е следващ проблем.

2. Създаване на специален орган, адекватен на тристранката, който да включва представители на ресорните министерства и всички служители, които работят по ЗМВР и ЗОВС. Доколко е ефективен, също е следващ проблем.

Не виждам причина да не искаме промяна на текстове от нормативни актове, които накърняват правата и интересите ни. Законът освен врата в полето е и доста променлив във времето. Ако няма желание, няма и промяна.

Доколко вместо да се борим за подобряване на условията на труд и тяхната защита, можем да си разтягаме масали, е въпрос на личен избор на всеки. "Но който иска, та страда, тежко му нима ще кажа?" Хр. Ботев


Лъчезаре, освен че не можеш да смяташ /видно от глупостите и лъжите, които написа за цената на мероприятието в "Родина"/, явно не можеш и да четеш. Ами вземи се научи де, имам чувството, че слушам вица "Чукча не читател, а писател". Ясно и точно е написано всичко, чети и се просвещавай.
Прочее това, че съм се появил година след теб, е още по-голяма лъжа. Дружеството ни е учредено през април 2009г. от хората, които бяхме на всички протести - от първия до последния, и които продължиха да работят много след като ти избяга, ама явно тебе те е интересувало, че ти си бил от основателите, какво са те интересували другите, те не са важни.
Я най-добре недей смята нищо - не ти е там силата. Пробвай на други места, все някога ще успееш. :lol:

Така или иначе, ти не ми отговори, какво означава Съвет за тристранно сътрудничество?
Що се правиш на умен и това на разбрах?

Така или иначе, ти не ми отговори, какво означава Съвет за тристранно сътрудничество?
Отново без отговор.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 08 Сеп 2010, 23:56

Вераятно защото:
-На 08.09.2010г. за Люксембург замина официална делегация в състав - Зам. председателите на УС на СФСМВР г-н Галентин Грозев и г-н Борислав Мазнев, както и председателят на постоянната комисия „Връзки с други организации и протокол” към УС на СФСМВР г-ца Радка Павлова за участие в годишен Полицейски професионален съвет на Европейската конфедерация на независимите синдикати и EUROFEDOP и Европейски полицейски съюз. Съветът ще се проведе на 09 и 10.09.2010 г.
Добавена: 2010-09-08, 22:53:02 ч.
http://sfsmvr.org/
Имаха 1 час, 6 минути и 58 секунди, преди заминаването си, да изпратят това съобщение.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 09 Сеп 2010, 00:05

Нека отново пейстна това.
То касае лидерите, не тези, които се правят на политици в момента.
ПРИКАЗКА ЗА СТЪЛБАТА
Посвещава се на всички, които ще
кажат: "Това не се отнася до мене!"

"Кой си ти?" - попита го Дяволът.
"Аз съм плебей по рождение и всички дриплювци са мои братя! О, колко грозна е земята и колко нещастни хората!"
Това говореше млад мъж с изправено чело и стиснати юмруци. Той стоеше пред стълбата - висока стълба от бял мрамор с розови жилки. Погледът му бе стрелнат в далечината, гдето като мътни води на придошла река шумяха сивите тълпи на мизерията. Те се вълнуваха, кипваха мигом, вдигаха гора от сухи, черни ръце, гръм от негодувание и яростни викове разлюляваха въздуха и ехото замираше бавно, тържествено, като далечни топови гърмежи. Тълпите растяха, идеха и облаци жълт прах, отделни силуети все по-ясно и по-ясно се изрязваха на общия сив фон. Идеше някакъв старец, приведен ниско до земи, сякаш търсеше изгубената си младост. За дрипавата му дреха се държеше босоного момиченце и гледаше високата стълба с кротки, сини като метличина очи. Гледаше и се усмихваше. А след тях идеха все одрипели, сиви, сухи фигури и в хор пееха протегната, погребална песен. Някой остро свиреше с уста. Друг, пъхнал ръце в джебовете, се смееше високо, а в очите му гореше безумие.
"Аз съм плебей по рождение и всички дриплювци са мои братя! О, колко грозна е земята и колко са нещастни хората! О, вие, там горе, вие..."
Това говореше млад момък с изправено чело и стиснати в закана юмруци.
"Вие мразите онези мъже?", попита Дяволът и лукаво се приведе към момъка.
"О, аз ще отмъстя на тия принцове и князе. Жестоко ще им отмъстя заради братята си, заради моите братя, които имат лица жълти като восък, които стенат по-зловещо от декемврийските виелици! Виж голите им кървави меса, чуй стоновете им! Аз ще отмъстя за тях! Пусни ме!"
Дяволът се усмихна:
"Аз съм страж на онези горе, и без подкуп няма да ги предам."
"Аз нямам злато, аз нямам нищо, с което да те подкупя. . . Аз съм беден дрипав юноша. . . Но аз съм готов да сложа главата си."
Дямолът пак се усмихна:
"О, аз не искам толкова много! Дай ми ти само слухът си!"
"Слухът си? С удоволствие. . . Нека никога нищо не чуя, нека. . ."
"Ти пак ще чуваш!" успокои го Дяволът и му стори път. "Мини!"
Момъкът се завтече, наведнъж прекрачи три стъпъла, но косматата ръка на дявола го дръпна:
"Стига! Спри да чуеш, как стенат там долу твоите братя!"
Момъкът се вслуша. Странно - защо те започнаха изведнъж да пеят весело и така безгрижно да се смеят! . . . И той пак се завтече. Дяволът пак го спря:
"За да минеш още три стъпала, аз искам очите ти!"
Момъкът отчаяно махна ръка:
"Но аз тогава няма да мога да виждам нито моите братя, нито тези, на които отивам да отмъстя!"
Дяволът: "Ти пак ще виждаш. . . Аз ще ти дам други, много по-хубави очи!"
Момъкът мина още три стъпъла и се вгледа надолу. Дяволът му напомни:
"Виж голите им кървави меса!"
"Боже мой! Та това е тъй странно: кога успяха да се облекат толкова хубаво! А вместо кървавите рани, те са обкичени с чудно алени рози! . . ."
През всеки три стъпала Дяволът взимаше своя малък откуп. Но момъкът вървеше, той даваше с готовност всичко стига да стигне там и да отмъсти на тези тлъсти князе и принцове: Ето едно стъпало, само още едно стъпало и той ще бъде горе! Той ще отмъсти заради братята си!
"Аз съм плебей по рождение и всички дриплювци. . ."
"Млади момко, едно стъпало още! Само още едно стъпало и ти ще отмъстиш! Но аз винаги за това стъпало искам двоено откуп: дай ми сърцето и паметта си!"
Момъкът махна ръка:
"Сърцето ли? Не! Това е много жестоко!"
Дяволът се засмя гърлесто, авторитетно:
"Аз не съм толкова жесток. Аз ще ти дам в замяна златно сърце и нова памет! Ако не приемеш, ти никога няма да минеш това стъпало, никога няма да отмъстиш за братята си - тези, които имат лица като пясък и стенат по-зловещо от декемврийските виелици."
Юношата погледна зелените иронични очи на дявола.
"Но аз ще бъда най-нещастния. Ти ми взимаш всичко човешко!"
"Напротив - най-щастливия! . . . Но? Съгласен ли си: само сърцето и паметта си?"
Момъкът се замисли, черна сянка легна на лицето му, по сбръчканото чело се отрониха мътни капки пот, той гневно сви юмруци и процеди през зъби:
"Да бъде! Вземи ги!"
. . .И като лятна буря, гневен и сърдит, разветрил черни коси, той мина последното стъпало. Той беше вече най-горе. И изведнъж в лицето му грейна усмивка, очите му заблестяха с тиха радост и юмруците му се отпуснаха. Той погледна пируващите князе, погледна долу, гдето ревеше и проклинаше сивата тълпа. Погледна, но нито мускул не трепна по лицето му; то бе светло, весело, доволно. Той виждаше долу празнично облечени тълпи, стоновете бяха вече химни.
"Кой си ти?" - дрезгаво и лукаво го попита Дяволът.
"Аз съм принц по рождение и боговете ми са братя! О, колко красива е земята и колко са щастливи хората!"

http://www.litclub.com/library/bg/stulbata.htm
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 11 Сеп 2010, 01:05

Raptor написа:
katana написа:...., наистина сериозно обмислям да подам сигнал в структурното звено, в което работи, за да се извърши проверка колко от работното си време ползва за работа и колко - за писане по форумите, защото не е редно за едни и същи пари едни да се гърбят, а други да си пишат по цял ден в чата. Най-хубавото е, че писаното остава с дата и час, нали?


Хайде, да не прекаляваме!
Заради писане в policebg.free.bg не може да се търси дисциплинарна отговорност - това е просто доброволен любителски форум и няма нищо общо със служебната дейност.
Кой как си уплътнява работното време е работа на началника му!

Голям си "мушмул" катана.
Аз, както и събеседниците ни пишем в интернет и то в извън работно време.
Защо ли трябва да ви правя реклама?
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот Валентина » 11 Сеп 2010, 14:43

Чета, чета и се чудя това истина ли е или нещо халюцинирам... Уж за среща щеше да се говори, за обсъждане на проблеми... Но защо ли нещо не ги виждам. По-скоро ми прилича на място където да си мерите......... Кой е по- по- най-... Продължавайте все така и се чудете после на "уважението", с което се ползвате сред хора, чужди на системата. И давайте "хляб" на журналистите (те само това чакат... да си правят своите "сензации"), наливайте масло в огъня...
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Дискусия в хотел "Родина"

Мнениеот SFS » 11 Сеп 2010, 17:44

Всичко чуждо на системата е наш враг нали? А нашите пък дето не са по правата линия на системата са от вътрешните врагове...нали???
Ще ме скъсате от смях бе хора...събудете се излезте от тези тясни коловози...станете мащабни, влезте в крак с времето, погледнете, изтрезнейте или незнам какво си направете но скъсайте с тези простотии до шиии...системата срещу всичко, дори срещу онези заради които съществува или най вече заради това :lol:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта