Май пак е време да запалим по цигара?

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот Lord » 16 Дек 2009, 20:28

Re: Май пак е време да запалим по цигара?
от КОШМАР » 16 Дек 2009, 21:06
...............................................................................................................
И моля мнението ми да се зачете и да не се трие.


По принцип нищо не е изтривано, а е премествано, когато не е било по темата или нарушава правилата на форума. ;) В конкретния случай няма защо някой да премахва/премества мнението ти. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот odranoel » 16 Дек 2009, 20:35

в нашето СД имахме доклад от председателя на СД и той ни представи извадки от протоколи на събрания на УС където са поставени задачи на определени членове и те не са ги изпълнили, и че причината за отстраняването на тези членове от УС е именно те изпълнение на решения на УС , ФС и НК ако искате мога да ви го кача този доклад и да го видите и вие.
odranoel
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Дек 2009, 23:36

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот SFS » 16 Дек 2009, 20:35

В системата е пълно с боклук. От този боклук тя трябва да се отърве. Само, че боклука в системата не е само в изпълнителските редове а и в управленските а и в онези, които подбират хората. Това е факт. Който го отрича да ходи в първи клас да срича.
Изхождайки от тези факти се предприемат действия сложни и трудно схватливи за онези които са на копанка в МВР и не притежават нужния им капацитет за да се ориентират в динамичната среда и динамичните процеси с които се развиват събитията. От всичко това трябва да спечелят само онези, които имат тези качества. Останалите ще си заминат я от реподбор, я от престъпна небрежност я от други и всякакви други причини. И разберете, че това не е процес за ден два, година две. В такива процеси се живее перманентно в свободния свят. Никой да не очаква, че ще се наредят картите и ще легнат в азмака за да растът длъностно и в заплата. такъв цирк имаше по врмето на застоя и той свърши с оборен вид.
По отношение за съмненията дали Павлов и Александров и сие са виновни за нещо е достатъчно тяхното мълчание по всички въпроси, които стоят във въздуха. Сега да не ми кажеш, че някой им е забранил да пишат по форумите или да излизат в медиите за да обяснят ситуацията.
Това не на мен.
павлов се щукна като отвързано пале да търчи по медиите тогава когато още никой не го е пращал и да бръщолеви наизустени фрази. Той просто се покатери на синдикалната енергия но членоявете на синдиката са свикнали да слушат и ръкопляскат. Той и неговите приятели се възползваха от това и благодарения на купищата измет, които другарите вкараха в тази ситема е възможно да се подиграват с нея хора с толкова елементарни трикове.
Освен това кореспонденцията на Павлов и сие не е забранена с председателите на СД. Освен това това е процес, който започна още преди 6 месеца, още когато се видя, че това въртоглаво шиле си гони личния интерес и след като се укрепи медийно Павлов бе дискридитиран и ще бъде изхвърлен.
Не се съмнявам в това но се съмнявам, че все още има хора в синдиката с нездрави надежди и очакващи той да им е майка и да ги набозава. Синдиката е структура - оръжие с която всеки който има капацитет може да я вземе и воюва в своя защита. На МВР деца не му трябват, слабо подготвени не са нужни на обществото полицаи а по знаещи и по можещи и от тях...нали сза това им плащат. Всеки гражданин си има деца и няма нужда от още пък било то и в МВР, МО, и незнам къде си.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот камикадзе » 16 Дек 2009, 23:10

Стони,кадровите грешки в МВР са много и един от тези вещае смърт на колега!В такъв случай какво да си мислят гражданите за нас?!
При условие,че се чака съдебните власти да се произнесат,разумно ли е да се коментират слухове,нападки,обиди,клевети и прочие?
odranoel ,бих желал да видя кой какви нарушения е извършил.Би ли ми отговорил кой наруши решение на ФС,относно медийни изяви?
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот КОШМАР » 17 Дек 2009, 00:59

Камикадзе, искам да те помоля нещо: пишете си на лична. Що се отнася до гражданите камикадзе, всички са такива, в това число и полицаите.

Тук се действа настъпателно. Добре, нека е така, обаче: Когато има интрига, когато не се знаят основните правила, как и защо, когато не се знае как се работи с хора, а принципите се слагат на последно място, когато се търси облага и има пристрастие и най-вече, когато няма твърда ръка, която не да ръкомаха и сочи само с пръст, но си няма и на представа изобщо от структура за какво говорим Стони? Не може един синдикат да се използва като махленска клюкарка, да се предават фасони и някакви си уж претенции, а да не се знае, че това е една представителна структура, която изисква точно разпределение на силите, единност преди всичко, да знаеш какво правиш и защо. Не ми се пеняви така. Кои са според теб боклуци? Според моите разбирания обаче, се случва хората да сбъркат, но едва ли могат да се нарекат по този начин. Ако боклук наричаш интригите и гледащите през крив макарон, както и ползата от една такава структура, да. Това е правилно. Капацитетите честно казано тепърва започват да прохождат, но се загуби много време в излишни неразбории. Отрезвяването е трудно, защото се действа по начин, нерегламентиращ истинността на подобен род синдикат. Преди да отмяташ с ръка в знак на несъгласие, си направи сметка, какво „оръжие” може да бъде синдиката и изобщо може ли да бъде такова. Синдикат, според това какво мисля и знам е, че това е професионална организация за защита интересите на членовете й пред работодателя. Защита на интереси, това предполагам трябва да ти е ясно. Но от друга страна, когато самия управителен съвет явно има свои лични интереси и потребности, не може да съумее да тръгне в крак с истината, а пълни ежедневието си само с лични облаги, без да взима под внимание, че има членове, не ми говори за някаква си майка, защото тази майка явно оставя децата си на произвола на съдбата. Явно капацитетите трябва да се понаучат на простички неща, които би трябвало наистина да се знаят още в първи клас, но от друга страна понякога си струва и да преглътнеш, а не да нападаш като мома, която не знае що е това мъж. Когато няма авторитет, не може да има и работещ синдикат, който наистина да бъде опора на тези, които се надяват. Ако има човек, който наистина знае, умее да разбира, да си подрежда нещата по приоритети, а не само да клинчи и изкарва всички кирливи ризи на показ, което изобщо не е наложително, тогава ще има и ред. Но този ред трябва да се установи и да се знае, а не да има стряскаща фигура, която като видят и да и обръщат гръб или да се прави на всезнайко, а всъщност да няма никакъв подход. Не може мненията да се дисквалифицират, защото след като нещо се казва, значи има защо. Не мислиш ли, че тези, които се мислят за всьо и все са супер капацитети? Аз не мисля така. Трудна работа Стони. Както се казва, гласността и многото говорене понякога не са от голяма полза. Всеки, дръзнал да се изкара нещо, което не е, бива повален още преди да е произнесена присъдата. Ако се мислеше повече, всичко би било по правилата. Но мисленето изисква и малко далновидност, малко проницателност и повече движение сред състава, без да се мислиш за нещо повече от него. Такива ми ти работи Стони. Кой какво ти носи, е негов проблем, но и ти не си в състояние да ме съгласиш с това което пишеш. Ако хората имаха предвид повече членовете, а не собствената си истерия, която им изигра лоша шега, всичко щеше да е по нормалата. Но барабана се биеше непрекъснато и ушите взеха да дават заето.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот kapandura » 17 Дек 2009, 01:18

00
Последна промяна kapandura на 12 Апр 2010, 23:37, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот SFS » 17 Дек 2009, 16:48

Точно твърдата ръка трябва да се отреже а с нея и твърдата глава да изсъхне.
Всичко което се случва в момента в синдиката е породено в минало време. Надеждата ми е утре да се приключи с това един път и то завинаги и онези, които ще бъдат избрани да съумеят да построят така задачите си, че атаките на зложелателите да увисват във въздуха. И преди съм го казвал и пак ще го кажа. Пълната прозрачност на действията и ясно разделение на приоритетите със срокове и лица с възможности и екипи с програми. Програмите да се съставят в максимално кратки срокове...най много от 5-6 седмици време. Да се пополяризират и запозне всеки член на синдиката и всички медии и държавни и обществени организации. После да се започне изпълнението им стъпка по стъпка и това да става пак достояние на всички. Ако никой незнае какво правите, дори и злато да правите ще ви обвинят, че правите катран. Ще се породи пак недоверието и ще започне поредния скандал.
Така, че сега е много важен психологически момент и нетрябва да се жали и време от онези, които са приели идеята със сърцето си. Само те са гаранта, че можещите водени от знаещите с добри помисли ще поставят началото на оня път заради, който сме се събрали тук.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот КОШМАР » 17 Дек 2009, 20:21

Цитат Стони: "Точно твърдата ръка трябва да се отреже а с нея и твърдата глава да изсъхне." Бля, бля. Стони, я вземи си помисли малко, а. Мислите ти нещо клонят в съвсем друга посока. Ами да ти кажа в такъв случай и то честно и откровено: Защо ИП го изкараха от СФС? Ами другите? Защо??? Такива били, онакива били. Ами в такъв случай нека си ги върнат, щото те не бяха толкова лоши в крайна сметка. ОТ какво недоволстваш. ИП какъвто и да го изкарват, не съм чула нито една лоша дума за него. Не го познавам лично, но май си пострада от това председателство. С добрината понякога се спекулира. Не ми се втелясвай изобщо и не говори подобни измишльотини. Свързвам една синдикална отговорност, точно с Председателя на синдиката, защото ако той НЕ знае какво да прави всичко се сгромолясва. Защото Стони, тези неща които искаш да се отрежат и да изсъхнат, точно те трябва да държат твърдо и неустоимо една организация като синдиката.И още нещо,новите лица, които се явяват тук и там са съвсем различни от ИП. Значи може да се вика, да се спекулира с нервите на хората, да се казва, че те са такива и онакива, но няма адекватно приемлива мисъл да се говори по нормалата и се обяснят нещата както си му е реда. За каква популяризация говориш ти човече? Това е най-тъпото което може да се измисли. Тази популярност вече стана преди година и сега какво? Може и да пренебрегваш нечие мнение, но ти не си Господ и според мен тези съвети които даваш не са много нормални. СФС си е най-обикновен синдикат и не го превъзнасяй до небесата. Не става по начина по който си даваш нарежданията. Ако това е пътя, който ти чертаеш, всичко ще се сгромоляса, а и да ти кажа, ползата едва ли е голяма. Недей да спекулираш с хората и с думите си спрямо тях. Те не са ръжен, с който да бъркаш в огъня. Ако толкова искаш да си създадеш некъв синдикат, създай си го у Канада. Не се бъркай в нашите работи, защото изобщо не са твоя работа. Аз бях далеч от мисълта за Сталин, но ти проявяваш точно подобен ход, с който прегряваш реотаните ми. но ще млъкна сега и имаш полза от това.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот Sir Humphrey » 17 Дек 2009, 22:04

Упадъкът в дейността на синдиката се дължи донякъде и на прекалената концентрация на тестостерон в него. Природата неслучайно си държи баланс между мъжки и женски организми в съотношение, близко до 50:50.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот SFS » 17 Дек 2009, 22:06

Ами млъкни щом искаш!
Структурата във вида в който се изгради имаше точно обратната цел на тази с която да се постави една фигура най отгоре, да е трудна за неотрализиране отвън и лесно сменяна, неутрализират от вътре. Който и да е следващия ще получи същото ако забрави на кого служи и се заиграе с някого от ръководството на МВР.
СФС може да има проблеми но той съществува. Съществува, защото така е конструиран, че колкото и хора да се неотрализират все ще има други да ги заместват.
След избора на нов УС и изобщо на представителна част на федерацията ще се тръгне към искания, които да очертават отношенията му с МВР и те трябва да са на равнопоставена основа на два субекта отделни един от друг чиято обща цел минава през благополучието на другия.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта