Май пак е време да запалим по цигара?

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот cveteto » 17 Дек 2009, 22:43

Стони, кошмарите на миналото си отиват много трудно. Обикновено трябва да ги прогониш с воля и твърдост. И, разбира се, с интелект. Но става бавно.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот КОШМАР » 17 Дек 2009, 23:56

Цвете, искам да те помоля нещо от чисто човешки подбуди: Не бъди ако обичаш толкова "критична" да не кажа друга дума. Ти за мен си пълен неутрал. Може и да ти е кошмарно, проблема си е твой. Моята мисъл, която ти едва ли изобщо искаш да разбереш и държиш на собствената си популярност, която с времето ще бъде укротена, не можеш да стъпчиш. Не си мисли, че съм с капаци и човек който търси нещо там, където не трябва. Що се отнася до Стони не му нанасяй ненужни твои творчески "симптоми". Със сигурност съм много по-зряла отколкото ти. Във връзка със синдиката: Това което казвам, го казвам като човек наблюдаващ отстрани това което става. Не мога и нямам право да бъда груба с теб, едва ли е необходимо. Би могла също да си направиш съответните изводи и за твоето държание. Не се бъркай когато двама спорят. Струва си човек по етически съображения в определени моменти да не казва неща, които не са от неговата компетенция. Бъди така добра и определяй моментите когато трябва да вземеш отношение по нещо и когато трябва да замълчиш. Благодаря.

Може и да ти се иска да млъкна скъпернико, но това беше, за да не кажа нещо повече и то излишно. Преосмисли нещата и си направи разстановка за това кое да и кое не. Би могъл да бъдеш и лежерен, както и го направи с последния си пост. Но бъди сигурен в едно Стони: С крясъци не се постига нищо. Постижения има тогава, когато в хората няма страх. Колкото повече им крещиш, толкова по-лошо. Що се отнася до "твърдата ръка" имах предвид, че тези, които както вече писах "знаят как" биха могли да се справят със задълженията си и биха успокоили хората, които се надяват. Предполагам ме разбра най-накрая, защото нямам намерение повече да повтарям.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот SFS » 18 Дек 2009, 01:14

Окей шефе, разбрах...само дето аз си крещя ей така...всъщност както знаеш, синдиката си има хора дейни, които движат нещата ...
Тези същите не ги е страх от мен, нито от някого другиго, защото са си сила. Това са полицаите на които не им пука нито от дрисливите бандити, нито от онези заспалите им и послушни началници. Така, че няма от какво да се страхуват. Те си вършат работата дори с вързани за сега ръце. Надявам се да си ги отвържат. В крайна сметка за това е цялата тази малка война.
Аз съм позитивист за крайния изход и не само защото не се съмнявам в осноните движещи сили а и защото това трябва да се случи в България. Просто е нужно да се случи и ще се случи. Факторите са хиляди и го налагат. Въпроса е кой ще участва и кой ще може да каже някога на внуците си...ей мойто дете...беше така и така...твоя дядо беше един от тия за които тука пише...Изображение
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот КОШМАР » 18 Дек 2009, 20:18

Стони, искам да те питам нещо: Каква е целта на този синдикат? Другото, което ми подгря мозъка още снощи, но се въздържах от казано рекано е: Има ли някакво значения дядото на еди кой си? Да не би случайно тази класификация да е от рода "Дядо му е бил член на СФС". И какво като е бил член. Те много хора са били членове на тази или онази партия, ама впоследствие все си сменят принадлежността. Партии колкото щеш. Това не ти е времето след 1944 година, и да се има предвид, че като е членувал в СФС, значи трябва да му се лепи етикет: "Активен борец". Хем ми е смешно, хем ти се чудя на акъла, пък се пишеш европеец и то канадски. :)
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот SFS » 18 Дек 2009, 21:11

Най напред не би следвало да ти отговарям, защото отговор на този въпрос е даден още при прокламирането на създаването му на 10.12.2008 година ето тук
http://stoni.blog.bg/biznes/2008/12/10/ ... kat.264141

Освен това, този синдикат и ролята коиото има всека една такава организация в нормалния свят има и още една, която според мен е по важната в нашия случай. С наличието му ще се даде възможност на здравите сили в МВР да вземат връх и наделеят на заграбилите институцията, корупция, слугинаж, чадаросване, използване за лични и групови интереси и още куп такива ненормални явления с които тази изнтитуция беше напълнена след превземането и от другарите след 44 година.
И всичко това ще наистина повод за гордост за онези участвали в отвоюването на МВР от ръчичките на една банда завзела държавата с намеса и помощ на чужди окопационни войски.
Просто лична гордост за всеки честен полицай с което ще се гордеят и неговите наследници. Нищо повече но това никак не е малко.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот КОШМАР » 18 Дек 2009, 22:40

Брей, щом се появя и всичко бега. Цъцъц.... :lol: Страхливцииииииииииииии...............

Окейсън Стони. Виж сега, в държавата ни има много неща да се променят. Тепърва предполагам много работи ще стават. Не си мисли, че оня отгоре ще вземе да ни подаде ръка или ще ни изведе от блатото. Това е дело на "целокупния български народ", начело с тези, които сме си избрали. Като те слушам как говориш, все едно се намирам на едно някогашно партийно събрание. Недей се вглъбява толкова с тези "чадъри" и тем подобни. Навсякъде ги има, ще ги има и при нас. Както се казва "Връзките оправят положението." И понеже иде реч за синдикат, в настоящата тема, бих могла да кажа само и това, че правомощията на синдиката не са чак толкова големи, че да прави промени, които касаят цял един народ. В частност, те са избраници на МВР. Техните задължения и права касаят хората, но от друга страна висшето ръководство на МВР е онази реалност, която с приоритетите си би могла да промени всяка една спекулация и "куп ненормални явления". Синдиката може само да поставя искания и предложения, но това не става с капризи и не преосмислени действия. Както виждаш Стони, хората си гледат работата, вършат даже и невъзможното в определени случаи, за да изчистят петната от техни колеги, които им нанасят обществени вреди. Ето това е и ролята на синдиката: да накара членовете си да мислят, преди да се включят в групировки, които ще им променят живота на 180 градуса, преди да насочат оръжието срещу себе си. Реформите и концепциите във връзка с МВР е една необходимост, но тя трябва да започне първо отвътре, както във взаимоотношенията, така и това, че се сипят всевъзможни обвинения спрямо членовете на синдиката и така всичко се отлага във времето. В Управителния съвет на един синдикат би било разумно да има хора, които си имат на представа от отношение и преди всичко разбиране във връзка исканията на техните членове. Но един такъв УС, трябва и да има хъс не само амбицията да промени нещо, но и потенциала да не вършат неща, които са в тяхна загуба. И както писах на едно място, без прищевки. Ръководството на МВР вече е запознато с исканията на полицаите, с това, какво трябва да се направи и всичко е въпрос наистина на бъдеще. Позитивната посока е и в ръцете на самите полицаи. Но в интерес на истината, всеки способен полицай би направил много за една система, за която се говори непозитивно. Що се отнася до оценката на хората, една сериозна база е основното, което трябва да прави един полицай - стриктно да си гледа работата и се накажат тези, които заслужават и наистина имат вина. Преходът е труден, но не невъзможен. Самият УС трябва да не насажда помежду си омраза, за да има доверието на членовете си. Докато те не могат да се разберат, нищо не може да стане. Аз съм склонна да изкажа мнение, че в повечето случаи има неща, които са извън правомощията на един синдикат. От друга страна, това което решава един синдикат, едва ли трябва да се изказва на всеослушание. Бях казала, че трябва да има ред. Ако няма такъв, нищо не може да има. И престани да изкарваш МВР системата Не здрава. Ако СФС има 1000 члена, нека се гордеят с тази цифра, но да не преиграват. Както се казва: "Във всяко стадо си има мърша." Но едва ли за това трябва да си патят истинските и зрели хора, които нямат вина за тези, прекрачили рамката на добрите обноски, поведение и етика. Случва се нещата да не стават винаги с добро, но всичко трябва да има място, мотив и факт. Ако се говори само заради това да се каже нещо, няма нужда. И стига толкова.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот osata » 18 Дек 2009, 22:56

Изображение

Гледам, че слагате тук ретро картинки и викам дай да сложа колегата ни от ехееее онова време ;) :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Май пак е време да запалим по цигара?

Мнениеот КОШМАР » 19 Дек 2009, 01:52

Той Стони е по ретро-снимките, но е съвременник на 21 век. Вписва се в съвремието и отдава душата си за нещо, което според мен не е много добре обмислено. Ще видим.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Предишна

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта