ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот Куче » 10 Мар 2010, 20:38

Явно директен ще бъда ...до сега видяното и четенето от мен , ако ние имаме здрав ,независим и честен синдикат близките 20г. Аз ще стана балерина в Московския театър.
Няма ли да се спрете бре...баси оплюването и лакомията. Един друг се хапете и хвърляте мръсотия навред. Ако бяхте деца до сега да съм ви насинил гъз....е
Все още съм член...но взе да ми се повръща от тия гнусотии!
Пълни ...ай няма ви обиждам 8-)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот STO92 » 10 Мар 2010, 22:31

малкия написа:[
Напълно съм съгласен. Значение има (поне за мен) какво точно мислят и с кого им е приятно или неприятно да комуникират болшинството от членовете на Федерацията. През декември представителите на това болшинство доста безапелационно изразиха някои свои мисли.
Другото, на което не е зле да обърнете внимание, колега, е това че когато в една организация се очертава криза, неформалните срещи и разговори (като тази в Дряново) може и да имат своето място. Но казването, обясняването и запазването на изграденото се правят на официалните форуми на тази организация. Заради срещата в Дряново тогавашният председател пренебрегна насрочено доста преди това заседание на УС. По същия начин пренебрегна и извънредните ФС и НК. Съжалявам, колега, но Федерацията си има демократично избрани органи на управление (както ги имаше и тогава) и по време на тяхната работа е редно да се вземат решения. Не на неформални срещи, които май така и не се разбра как, от кого и защо са организирани.


Да, наистина щеше да е хубаво ако бяха изразили, НО НЕ СВОИТЕ МИСЛИ, а тези на членовете от съответните СД, поради което ако си спомняте беше открита точно тази тема и на въпросите отговора беше - ТАМ ЩЕ ЧУЕШ, ТОГАВА ЩЕ ВИ КАЖЕМ, ОЧАКВАЙТЕ ОЩЕ, ТОГАВА ЩЕ ИМА ДОКАЗАТЕЛСТВА и куп др.. Та ако схващате мисълта ми, няма как да определяте избора, като демократичен, тъй като за съответните гласове е било необходимо да се решава НА МЯСТО от личното мнение, убеждение или втълпяване на делегата, а не от хората които са делигирали правата или пък най-малкото не са запознати в детайли с причините за организиране на съответния формат или опредилили УРОНВАНЕ НА ПРЕСТИЖА, които бяха строго пазени за самите форуми.

И С К А Н Е

От Председател 03 РУ ОД МВР Пловдив – рег.№ 029, гр.Пловдив, ул.”Брезовска” № 33, етаж 1, стая № 2 п.к.4003

Относно: Прозрачност на действията в СФС МВР

В качеството си на председател на 03РУ МВР Пловдив, Моля да бъде предоставена информация, която да се сведе до знанието на членовете от същото дружество, необходима за вземане на становище относно предстояща ИНК :



Господин Попов, Вие сте достатъчно умен човек за да определяте подобен избор за демократичен, а и когато прегледате протокол № 6 /23.10.2009г. ще забележите, че вече е определено като факт изискването на ИФС и ИНК, там можете да видите и от колко на бр. членове се е изискало мнението.

От Протокол № 6 / 23.10.2009г., а срещата в Дряново беше на 24.10.2009г.

Борислав Мазнев - За дневен ред на ФС предлагам предложения от ФКК дневен ред:
1. Прилагане на чл. 25, т. 6 и т. 9 от Устава на СФСМВР и на чл. 13 от Правилника за дейността на ФС – отстраняване на членове на УС, извършили доказани нарушения на Устава на Федерацията;
2. Определяне дата за нова извънредна Национална Конференция на СФСМВР, Определяне на дневен ред, избиране на мандатна комисия за НК избиране на комисия по промени на устава.
3. Разни
Гласували - 7 гласа „ЗА”, един въздържал се (Г. Кандев)

Когато се заговори за криза, поне аз мисля, че не е най-важното нещо насроченото събиране на УС, та и дори от една неформална среща можеше да се съхрани това което се нарича ЕКИП, или по-точно казано да няма разделение в СФСМВР, но за целта трябваше да се изслушат мнения, да се сондират добрите от тях, да се подмине някоя болна амбиция........................ но това е вече в миналото, а бъдещето е пред нас, та да гледаме напред г-н Попов, което ме кара да Ви попитам, Вие как виждате бъдещето на СФСМВР ?
И тук е мястото където искам да Ви благодаря, че не падате на нивото на определените Ваши зам.Мазнев и Кука 5, които като защита от неудобни за тях позиции и мнения, използавт "ителекта" си. ;)
Последна промяна STO92 на 11 Мар 2010, 23:41, променена общо 1 път
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот kuka5 » 11 Мар 2010, 00:50

Драги ми 192 ;) , недей да правиш характеристика на хора, които не познаваш, помисли малко и ще видиш кой се изживява като зам. на някой, защото поне аз не искам да се вживявам в такава роля.
За интелект не е лошо да не ме оценяваш, защото не те виждам като подходящ за тази цел.
Бъди жив и здрав и се кланяй на който искаш.
kuka5
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 96
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:35

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот odranoel » 11 Мар 2010, 02:13

Ехо !!!, сто и незнам колко си ,когато се предложи на втория ФС да се гласува излизането на ИП в неплатен отпуск и даването на исканата от него заплата на кого волеизявлението се искаше на всички членове на СФСМВР или на излъчените представители на СД .Не навлизай в материя която е обяснена от устава на СФСМВР затова се избират делегати на общо събрание на СД да се упълномощят да представляват цялото СД и да решават от името на СД така е станало и на ИФС и ИНК. Друг е въпроса , че на вас не ви харесват взетите решения .
odranoel
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Дек 2009, 23:36

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот STO92 » 11 Мар 2010, 22:50

odranoel написа:Ехо !!!, сто и незнам колко си ,когато се предложи на втория ФС да се гласува излизането на ИП в неплатен отпуск и даването на исканата от него заплата на кого волеизявлението се искаше на всички членове на СФСМВР или на излъчените представители на СД .Не навлизай в материя която е обяснена от устава на СФСМВР затова се избират делегати на общо събрание на СД да се упълномощят да представляват цялото СД и да решават от името на СД така е станало и на ИФС и ИНК. Друг е въпроса , че на вас не ви харесват взетите решения .


odranoel - за да бъдем точни, агитацията за начина на гласуване на втория ФС и опитите за втълпяване или по точно казано налагане на мнение започна доста преди провеждането на този съвет. Но за да съм още по-точен ще Ви върна още по-назад, в Стара Загора, където началото на СФСМВР беше поставено с думите - ТУК ЩЕ СЕ РАБОТИ ОТДОЛУ НАГОРЕ, НИЕ СМЕ РАЗЛИЧНИ ОТ ДРУГИТЕ, ЧЛЕНОВЕТЕ ЩЕ ИЗИСКВАТ, А ДРУГИТЕ ЩЕ ГО ОСЪЩЕСТВЯВАТ ................ дано да си присъствал на тази среща защото тези думи означават демократичност, а всичко останало е лично мнение. А още повече при стеклите се обстоятелства и обявени обвинения за които фактите не бяха известни / което и до момента не е променено / извън определен кръг, който бе и организатор на извънредните два форума от датата която посочих горе.

И не мисли, че искам да приемеш моето мислене, но пък не ми забранявай да имам мнение и да го изразявам.... ;)
За да не се мисли, че си измислям :

Cveteto, 15.02.2009,

Момичета и момчета, да ни е честит новият синдикат СФСМВР -РБългария! Вече имаме структура, която да води легитимни преговори с ръководството на министерството и да има юридическа възможност да скрепява завоюваното от всички вас с подпис и печат, за да няма мърдане и увъртане.
Синдикатът тепърва ще се изгради и наистина ще бъде ОТДОЛУ НАГОРЕ. Сега се сложи основата, върху който да стъпи! Вярвам във вас, че ще успеете да разчупите статуквото и да покажете, че ПРОМЯНАТА започва с вашите имена!

п.п. - този текст е поставен и в бюлетин № 1 на СФСМВР. ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот odranoel » 11 Мар 2010, 23:15

да прав си за учредяването на СФСМВР през февруари,но не тези са учредителите и устава вписан в съда, и в устава от април 2009 г. има съществени промени по отношение на начина на взимане на решения и изпълнение. ако ги нямаш двата устава за сравнение питай ИП
odranoel
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Дек 2009, 23:36

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот SFS » 11 Мар 2010, 23:18

Ами председателите на СД са хора от мрежовия принцип и тези хора в основата си са верни на онова, което роди синдиката. Борбите отгоре, разлома в дружествата неможе да го разруши. Може само да парира временно нещата от което губят можещите и знаещите за сметка на мързеливите и готованците, които нямат интерес от прецеждането на хората около себе си защото те ще са онези, които ще изфръкнат.
Това е толкова просто и ясно, че незнам на какви хора говоря.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот STO92 » 11 Мар 2010, 23:19

odranoel написа:да прав си за учредяването на СФСМВР през февруари,но не тези са учредителите и устава вписан в съда, и в устава от април 2009 г. има съществени промени по отношение на начина на взимане на решения и изпълнение. ако ги нямаш двата устава за сравнение питай ИП


Къде в устава е забранено изискването на членското мнение при толкова важни, поне за мен въпроси и проблеми ?
Това според моето мнение и виждане е ДЕМОКРAТИЧНОСТ !!! ;)
Последна промяна STO92 на 12 Мар 2010, 22:03, променена общо 1 път
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот STO92 » 11 Мар 2010, 23:26

SFS написа:Ами председателите на СД са хора от мрежовия принцип и тези хора в основата си са верни на онова, което роди синдиката. ...........................................................................


Винаги съм обявявал това което знам и получавам на членовете от СД за да се запази това което роди СФС, но поради независещи от мен и тях причини се наложи информационно затъмнение ............ преди ИФС и ИНК. ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот osata » 11 Мар 2010, 23:32

SFS написа:Ами председателите на СД са хора от мрежовия принцип и тези хора в основата си са верни на онова, което роди синдиката.

Като един зам.председател на СД в София дето влезе в новините с хит-купона си по време на национален траур ли? :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта