ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот Макараджийски » 21 Ное 2009, 20:49

Среднощен телефонен звън!МВР се обажда.Отсреща е ръководителя.
Виждат се на другия ден на четри очи и разговарят.Защо ли никой не знае за тази среща?
Ако ме оставите да си проведа предизборната кампания и после изборите,то след това ще има диалог и то плодотворен.
Разбира се господине! Аз се заемам да ги обуздая.
И ги обузда!Така ги замота със разните му там бумаги,че свят им се изви,та чак до сега! :lol:
Но,имал си и помощничка,лил помощник,знам ли? :lol:
2.14........Текстовете ми са обект на авторското право и ползването им без мое разрешение е нежелано!......Не съм давал право на никого да ме цитира!
Всички прилики със събития и лица,във постовете ми са случайни!
Аватар
Макараджийски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2009, 11:39

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот STO92 » 21 Ное 2009, 23:30

Макараджийски написа:Среднощен телефонен звън!МВР се обажда.Отсреща е ръководителя.
Виждат се на другия ден на четри очи и разговарят.Защо ли никой не знае за тази среща?
Ако ме оставите да си проведа предизборната кампания и после изборите,то след това ще има диалог и то плодотворен.
Разбира се господине! Аз се заемам да ги обуздая.
И ги обузда!Така ги замота със разните му там бумаги,че свят им се изви,та чак до сега! :lol:
Но,имал си и помощничка,лил помощник,знам ли? :lol:


Този твой разказ, или преразказ има ли нещо общо с тази тема ?
Ако е така, пиши в прав текст. ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот STO92 » 21 Ное 2009, 23:39

Имам следното предложение:

Във връзка с това, че няма конкретна информация и прозрачност в СФСМВР, а и с многото различни мнения, въпроси и "неизвестни" - ДА СЕ ЗАДЕЙСТВА ТОВА КОЕТО СЕ ПРИЕ НА ФС ОТ 14.11.2009г. И ЧРЕЗ БЪЛГАРСКИЯТ СЪД ДА СЕ СТИГНЕ ДО ТОВА КОЕТО НИЕ САМИ НЕ МОЖЕМ ДА ПОСТИГНЕМ !!!
НЕКА СЪДЪТ ДА ОПРЕДЕЛИ КОЙ КРИВ И КОЙ ПРАВ !!!
ПРЕДПОЛАГАМ, ЧЕ ТАМ НЯМА ДА СЕ ОТКАЖЕ ДОСТЪП ДО ДОКУМЕНТАЦИЯТА НА СФСМВР. ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот kapandura » 22 Ное 2009, 00:26

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 23:17, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот STO92 » 22 Ное 2009, 00:39

Това какво трябва да значи, ще има ли Съд или няма ? ;)

STO92 То е ясно, че работа ще има не само уважавания съд , но и ПРОКУРАТУРАТА.
И нека добавя:
1.Който не с съобразява с решенията на НК е аут.
2.Който не се съобразява с решенията на ФС също.
Основните органи на управление!!!


По моите спомени имаше едно решение за медиини изяви, но никой не е аут !!!
По моите спомени бише определено кой да контактува с МВР и под каква форма, но никой не е аут !!!
Когато се пише, а и говори за "уронване на престижа", нека този който го говори да пази престижа, но .... ;)
Който не е платил повече от три месеца чл.внос - "Устав СФСМВР", но .............................. ;)
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА !!!

Изображение
=======================
ИМА НЕЩА, ЗА КОИТО НЕ ЗНАЕМ !!!
Аватар
STO92
Полицай
Полицай
 
Мнения: 128
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:19

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот kapandura » 22 Ное 2009, 00:50

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 23:18, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот kapandura » 22 Ное 2009, 00:58

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 23:18, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот kapandura » 22 Ное 2009, 01:04

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 23:18, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот kapandura » 22 Ное 2009, 01:29

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 23:19, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: ИСКАНЕ ЗА ПРОЗРАЧНОСТ

Мнениеот малкия » 22 Ное 2009, 11:19

Макараджийски написа:Механа.Събръни няколко маси.На масите сервирани домашни ракии,безалкохолни напитки и тежки мезета, и яденета!Около масите уморени членове и членки на СФСМВР взимат важни решения със зачервени вратове и бузки.Облаци дим и Гора от вдигнати ръце при гласуване на взети решения!Един член,бие печат върху главата на друг член.Така се използва печата на СФСМВР.Гора от вдигнати чаши за наздраве!Да живее СФСМВР и редовите членове,дето си плащат членския внос!
Така е било до Първата Национална конференция!След нея влизат нови членове в УС!Няма вече такива заседания,мъка!Новите искат да стане СФСМВР силна,с гордост да се наричат нейни членове!Ужас!Искат да видят документите на СФСМВР.Няма кой да ми ги даде, нали ще лъснат разходите по провежданите заседания!Тия,новите са "нахъсани",ще развалят организацията на заседанията!
Офис.Схлупенена стая.Няма мезелъци,няма и ракия.Само бутилка минерална вода,донесена от член,който я е купил със собствени средства.Няма гора от ръце при гласуването.Проблемите се обсъждат до последния детайл.Дори се търси връзка по телефона със член,немогъл да дойде на заседанието.Всеки осъзнава,че носи отговорност пред тези,които са го избрали.Ужас!Няма как,ще трябва"старите пушки"да ги вкарат в правия път.Заседания не се правят така.Мъка!Тези не искат да са послушковци!
Искат прозрачност!Аууууууу,ще"издънят"старите!Значи ще се води "война"!


Това ще го приема до известна степен и лично. До Първата Национална конференция имах честта да бъда заместник - председател на СФСМВР. Твърдя, че на всички заседания на УС, на които съм присъствал, съм пил само кафе и безалкохолно. Опс, извинявам се - веднъж пийнах една малка бира. И през по-голямата част от времето съм си плащал не само кафето и колата, но и бензина от собствения джоб. Какви сметки съм пащал през пролетта за личния си телефон няма да обяснявам - не очаквам нито пари, нито нечия признателност, доколкото решението си беше лично мое.
Да, провеждали сме заседания по заведения. В Софийската баня ли трябваше да ги провеждаме? Ма тя май не работи... Или на площад "Батенберг"? Виж, това за облаците дим е вярно. Няма да твърдя, че се дължи на участието ми в работите на Федерацията и свързаното с това напрежение, но миналата година по това време бях свалил цигарите до половин кутия на ден. От март тази година отново съм си на две кутии дневно.
Стига толкова за мен обаче. Хайде да си поговорим малко и за теб, скъпи приятелю. Ще помоля за малко конкретика, ако обичаш. Кога, къде, кой е участвал? И малко разяснения във връзка с намека за купувана с пари от членския внос ракия (апропо, нали не искаш да кажеш, че сме си пащали със синдикални средства и "домашните ракии"?). Би ли ми припомнил в коя точно механа сме седели заедно с теб преди Националната конференция сред "облаци дим и гора от вдигнати ръце" и сме вдигали наздравици с платена от членския внос ракия? Изобщо пили ли сме някога с теб каквото и да е, когато и да е, където и да е? И ако има такъв случай, би ли ме осветлил точно кой си? Нали сме за прозрачност? Е, може и на лична, ако случайно те е срам да си напишеш името след всичко изписано дотук...

Да си призная, струваше ми известни усилия този отговор. Най-лесно щеше да ми бъде просто да отмина всичко това - доста членуващи във Федерацията колеги ме познават и имат представа колко ракия съм изпил за сметка на платения от тях членски внос (и не само аз, а и останалите "пияници" отпреди Националната конференция). Но реших да си направя труда да отговоря и да задам на свой ред някой въпрос не заради чувството за лична обида - то си е лично и с такива като теб не смятам да го обсъждам. Не и заради нескопосните ти писания, с които мърляш темата. Отговорих и зададох някои въпроси най-вече защото взе да ми писва от форумни лекета, които откъдето и да минат, оставят след себе си мазна следа...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта