Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот Lord » 21 Окт 2009, 22:05

PAOLON написа:
Raptor написа:
Lord написа:...нищо не разбирам...

Дано само аз съм объркан, а другите са наясно!

Не, не си само ти!
Много са жертвите на "активното мероприятие"! 8-)
Почти всички, на практика! :roll:
Имаме къртица И.Павлов.


...ужас, тук и Раптор ще завиди! Това не е възможно! Иначе излиза, че всички са марионетки!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот PAOLON » 21 Окт 2009, 22:23

Lord написа:Лъчо, Рашев е песен.

Въпреки вс. очаквам да грешим, очаквам вс. момент Ив. Павлов да каже друго и да се окаже, че грешим, хайде Иване, направи го...иначе...
Кои остана от старото ръководство-П.Димитров.И.Павлов и П.Д. ни изиграха.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот малкия » 22 Окт 2009, 14:07

Лично аз наистина съжалявам, че май пак се опитваме да решим проблемите по неформален път.
А нещата (по принцип) са толкова ясни. На част от УС не му харесва председателят; на председателя не му харесва част от УС; на повечето членове на Федерацията не им харесва как вървят (или не вървят) нещата; има или няма "активни мероприятия", "къртици", задкулисни договаряния? Ако дори на малка част от тези въпроси може да се отговори утвърдително, значи е необходимо нещо да се промени. А нещо може да се промени просто като се свика извънредна Национална конференция. Толкова. Пък дали тя ще промени нещо... ами и тук нещата са прости - всичко зависи от това какви делегати ще изпратят колегите, какъв мандат ще им дадат и как тези делегати ще си свършат работата.
Всъщност, изправени сме пред елементарна дилема - или ръководството ще работи като екип и ще върши това, за което е избрано, или трябва да бъде сменено. (Разбира се, има и трети вариант, който обаче лично за мен е неприемлив - да оставим нещата, каквито си бяха миналото лято.) Колко често ще сменяваме ръководства? Ами колкото се наложи...
Така стоят нещата според скромното ми мнение. Ако болшинството членове на Федерацията смятат, че УС, ФКК, председателят - който и да е от тях или всички вкупом - не си вършат работата, Уставът дава възможност на въпросното болшинство относително бързо да извърши промените, които счете за необходими. И същият този Устав определя и начина, по който да се извършат промените. Казвал съм го много пъти, не виждам защо да не го кажа отново - глас народен - глас Божи.
Всичко останало е или просто чесане на езици, или дребни интриги.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот konrad » 22 Окт 2009, 17:05

малкия,напълно съм съгласен с теб,че в момента има нужда от ИЗВЪНРЕДНА Национална конференция.
Замисляш ли се обаче колко средства са необходими ?
Ще ги сравня (грубо) със първата редовната в гр.В.Търново на 25 и 26 юли 2009г.
Около180-190 делегати,прибавяме 10-12 гости,грубо сумирано 200 човека.
Настаняваш ги в четири звезден хотел,както е било http://www.interhotelvt.bg/,за скромната сума от 86лв за нощувка и храна на човек.Сумата за гостите и управата на СФСМВР я умножаваш ,защото събитията са налагали за тях 2 нощувки .
Към получената сума до тук,прибави и средства за транспорт .
Ами скъпичко излиза колега,скъпичко,но хората,които организираха нещата,изобщо неги е интересувала цената и звездите на хотела.Защо ли ?На печелившите (организаторите) ЧЕСТИТО !
konrad
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 12:12

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот Hammer » 22 Окт 2009, 17:13

Нима няма хотели по за 20-30 лева това е излишен лукс как не ги е срам !!! Ама точно от това премълчаване за разходи за взети решения и за криене на информация сме на това положение !!! "Питайте председатела на МД " ей до тук ни докара ....
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот камикадзе » 22 Окт 2009, 17:25

малкия написа:Лично аз наистина съжалявам, че май пак се опитваме да решим проблемите по неформален път.
А нещата (по принцип) са толкова ясни. На част от УС не му харесва председателят; на председателя не му харесва част от УС; на повечето членове на Федерацията не им харесва как вървят (или не вървят) нещата; има или няма "активни мероприятия", "къртици", задкулисни договаряния? Ако дори на малка част от тези въпроси може да се отговори утвърдително, значи е необходимо нещо да се промени. А нещо може да се промени просто като се свика извънредна Национална конференция. Толкова. Пък дали тя ще промени нещо... ами и тук нещата са прости - всичко зависи от това какви делегати ще изпратят колегите, какъв мандат ще им дадат и как тези делегати ще си свършат работата.
Всъщност, изправени сме пред елементарна дилема - или ръководството ще работи като екип и ще върши това, за което е избрано, или трябва да бъде сменено. (Разбира се, има и трети вариант, който обаче лично за мен е неприемлив - да оставим нещата, каквито си бяха миналото лято.) Колко често ще сменяваме ръководства? Ами колкото се наложи...
Така стоят нещата според скромното ми мнение. Ако болшинството членове на Федерацията смятат, че УС, ФКК, председателят - който и да е от тях или всички вкупом - не си вършат работата, Уставът дава възможност на въпросното болшинство относително бързо да извърши промените, които счете за необходими. И същият този Устав определя и начина, по който да се извършат промените. Казвал съм го много пъти, не виждам защо да не го кажа отново - глас народен - глас Божи.
Всичко останало е или просто чесане на езици, или дребни интриги.


Ясно написано г-н Попов,но защо колегите реагират по такъв брутален начин?Защо беше тази простотия по форумите?Къде ни отиде разума?Защо не си четем устав и правилници,които сме приели?Защо никъде няма факти и доказателства срещу Павлов?
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот osata » 22 Окт 2009, 18:00

малкия написа:..... Ако болшинството членове на Федерацията смятат, че УС, ФКК, председателят - който и да е от тях или всички вкупом - не си вършат работата, Уставът дава възможност на въпросното болшинство относително бързо да извърши промените, които счете за необходими. И същият този Устав определя и начина, по който да се извършат промените. Казвал съм го много пъти, не виждам защо да не го кажа отново - глас народен - глас Божи.
Всичко останало е или просто чесане на езици, или дребни интриги.


Но тук има едно голямо НО....
От къде това болшинство членове на Федерацията получава достоверна информация???
Затворен кръг - няма информация, появяват се слухове, кой разбрал, кой не разбрал и на едно гласуване нещата на кантар.
Аз бях писал в една друга тема - учредителите на СФС има ли списък някъде на тях..... защото повечето там бяха с "покани" - изборен туризъм.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот SFS » 22 Окт 2009, 19:39

Ако и сега оставите нещата да се водят от мръсната част и големите мазни лайна в МВР ще се избере ново тяло от още по големи лайна.
Изхода е само един и той е вие....точно вие да станете най активни и да прехвърлите тежеста въру себе си а не да оставяте нещата на крадци и злосторници да узорпират и упорочаване на идеи и надеждите ви за нещо добро. Разберете го това най сетне и или правете нещо или неправете нищо, защото не е достатъчно само да сееш и отглеждаш а и да умееш да опазиш и нахраниш приятелите си с пройзведеното а не да го дадеш точно на онези търтеите.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот малкия » 22 Окт 2009, 19:47

Оса, до известна степен си прав що се отнася до информацията. От друга страна има два много важни момента. Първият е, че, така или иначе, информацията се разпространява и това започва да става във все по-голям обем - и то по причини, независещи пряко от ръководството. Много просто - хората започват да се опознават и да обменят информация. (Разбира се, в идеалния случай нещата би трябвало да стоят по-иначе, но ако бяхме близо до идеалния случай, щяхме да коментираме други теми.) Второ, колегите, които се събират във формат Федеративен съвет или Национална конференция (независимо дали извънредни или редовни), не се нуждаят от кой знае каква като обем информация. Това, което е наистина необходимо да се знае, е вървят ли нещата (което най-често е просто очевадно) и каква е причината да не вървят. Нататък - съответните промени, които да подобрят ситуацията.
Колкото до "изборния туризъм", ако наистина е имало такъв, времето му мина. Членовете на ФС се избират от дружествата - доколкото става дума за председателите на дружества, делегатите на НК също не отиват с покана, а след гласуване от дружеството, в което членуват. Както вече казах, глас народен - глас Божи...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот малкия » 22 Окт 2009, 19:49

камикадзе написа:Ясно написано г-н Попов,но защо колегите реагират по такъв брутален начин?Защо беше тази простотия по форумите?Къде ни отиде разума?Защо не си четем устав и правилници,които сме приели?Защо никъде няма факти и доказателства срещу Павлов?


А, на част от точно тези въпроси аз също търся отговор.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта