Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот osata » 22 Окт 2009, 19:57

Ами аз от колко години вече чакам нещата в МВР да се оправят - уви, не става така, че и на по-зле отиват.
Разчитахме на СФС, уви - пак не става.
А защо не се получава? Ей това е въпроса, който ме рови.... :?: Дори и да е имало разни нагласи, хората са читави, да има тук там някой "не на място", но болшинството са читави - защо тогава не се получават нещата да му се не види
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот малкия » 22 Окт 2009, 20:06

konrad написа:малкия,напълно съм съгласен с теб,че в момента има нужда от ИЗВЪНРЕДНА Национална конференция.
Замисляш ли се обаче колко средства са необходими ?
Ще ги сравня (грубо) със първата редовната в гр.В.Търново на 25 и 26 юли 2009г.
Около180-190 делегати,прибавяме 10-12 гости,грубо сумирано 200 човека.
Настаняваш ги в четири звезден хотел,както е било http://www.interhotelvt.bg/,за скромната сума от 86лв за нощувка и храна на човек.Сумата за гостите и управата на СФСМВР я умножаваш ,защото събитията са налагали за тях 2 нощувки .
Към получената сума до тук,прибави и средства за транспорт .
Ами скъпичко излиза колега,скъпичко,но хората,които организираха нещата,изобщо неги е интересувала цената и звездите на хотела.Защо ли ?На печелившите (организаторите) ЧЕСТИТО !


Не съм казал, че в момента наистина има нужда от извънредна конференция - разсъждавах по принцип и се опитах да посоча по какъв начин според мен би трябвало да се решават проблемите - а начинът, мисля, едва ли е публикуване на протоколи и обяснения в Интренет.
Цената? Тук има най-малко две неща, върху които си струва да се помисли. Едното е, че определено ще ни струва по-скъпо, ако смятаме, че нещата не вървят, а същевременно не направим необходимото да потръгнат. Второто се отнася до конкретните цифри. В това отношение също не виждам кой знае какъв проблем. Ако се налага свикване на извънредна Национална конференция, нищо не пречи на членовете на Федеративния съвет (които, между другото, най-вероятно са поне половината от потенциалните делегати) да ограничат разходите просто като определят на непосредствените организатори лимит. Мисля, че времето, през което можехме да обясняваме и оправдаваме грешки и пропуски с липса на опит, ако не е изтекло, то най-малкото е на привършване. Време е да се захванем с нещата малко по-сериозно, с по-малко емоции и с повече продуктивност - смятам, че това е важна част от условията за успех.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот малкия » 22 Окт 2009, 20:09

osata написа:Ами аз от колко години вече чакам нещата в МВР да се оправят - уви, не става така, че и на по-зле отиват.
Разчитахме на СФС, уви - пак не става.
А защо не се получава? Ей това е въпроса, който ме рови.... :?: Дори и да е имало разни нагласи, хората са читави, да има тук там някой "не на място", но болшинството са читави - защо тогава не се получават нещата да му се не види


Ами предполагам, че един от отговорите (а те със сигурност са повече от един) е, че въпросните "читави" хора - напълно съм съгласен, че повечето са такива - би трябвало да се понапънат малко по-здраво да работят в екип и да насочват усилията си в една посока.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Иван Павлов молба за изтегляне на документи

Мнениеот SFS » 22 Окт 2009, 20:22

Основните посоки са две, макар и да са взаимосвързани те са ясно разграничими.
Едната е дейността по дооформянето и доразвиване, оптимизиране на структурата и нейните системи с две подгрупи А) структорирането (което е почти приключил процес) и фунционирането на механизмите за координация и информация между тях.
Б) защитата на членовете и действия в посока изпълнения на исканията заради които се построи и съществува синдиката. Демек неговата работа в производството на резултати.
Нужни са двама ресорни - изпълнителен директор по точка А и един изпълнителен директор по точка Б.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Предишна

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта