СД от Софийско

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СД от Софийско

Мнениеот kapandura » 31 Дек 2009, 03:31

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 22:47, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: СД от Софийско

Мнениеот cveteto » 31 Дек 2009, 06:58

SFS написа:Violeta Stoeva, dvata foruma sa plenarnata zala na tozi sidikat...iska6 da kage6, 4e ve4e ne si parlamentaristka li...mnogo visoko veroqtno se use6ta6 i tuk ne e dostojno za teb 8-)

Стони, във форумите се чувствам в свои води и ми е много мъчно, че споровете в тях се изродиха в пренаситени с отрицателни емоции заяждания с отделни личности - доскоро едни, сега други. Нападките срещу определени хора не са аргументирани а са единствено заради ... цвета на очите им, да речем, който не се харесва някому. Болно ми е, когато БЕЗПРИЧИННО, неаргументирано и неточно се хвърля кал върху онова, на което сме се посветили - СФС, което се надяваме да донесе промяната. В безпочвено хвърляне на кал не съм се включвала и няма да се включвам и вбъдеще. Ще пиша винаги, когато се води разговор по същество, когато трябва да дам информация или да се повеселя с приятели, за да ми стане светло на душата. Но темата "СФС - ИСТОРИЯ И РЕАЛНОСТ" има точно толкова общо с истината, колкото и комедията "Историята на света" с реалното положение на нещата. Ти знаеш откъде тръгнахме и обикновено първи посочваш признаците на настинка на отрочето ни. Ако съм била съгласна с теб, винаги съм го казвала, когато не съм била, също. Но докато твоите постове, макар и понякога по-остри и "оцветени", са били винаги градивни, в горепосочената тема не виждам почти нищо, на което да се опра, за да си обясня пороя от негативизъм и да започна разговор по същество.
Лъчо, относно обвиненията ти в лъжа - не лъжа, защото нямам време да мисля къде какво съм казала и дали няма да се объркам. СФС оцеля благодарение всички финансово коректни дружества, в това число и софийските. Ти би трябвало да си най-наясно с това и с трудностите, които ни създаваха финансовите машинации на определени хора от бившето ръководство и опитите им със средствата на членовете на СФС да провеждат собствената си политика и интереси - помниш как те отказваха да финансират мероприятия, които лично не одобряват, въпреки че за тях имаше легитимни решения на УС, например митинга в защита на колегите от Благоевград и с исканията за промени в НК и НПК, който се проведе въпреки техните обструкции? Няма да продължавам, защото списъкът е дълъг. А и не е моя работа - в тази страна има прокуратура и съд, които се надявам да си свършат работата. Моля те, не продължаваай и ти с досегашния тон и изразни средства - не ти прави чест, а аз искам да запазя уважението и топлите си чувства към тебе. Помогни ми!
На теб, Стони - благодаря, че те има. Ти си като компас - може би защото виждаш нещата от разстояние и през погледа на човек от "белия" свят. На теб, Лъчо - преодолей негативизма и се опитай да анализираш събитията отвъд личните пристрастия и емоции и тогава нещата ще си дойдат на мястото.
Бъдете щастливи през Новата 2010 година!
Последна промяна cveteto на 31 Дек 2009, 14:42, променена общо 1 път
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СД от Софийско

Мнениеот BARETATA » 31 Дек 2009, 10:40

Аз да Ви питам до кога ще се карате а ? :evil: Всеки ще се прави на по-голям от другия.Ясно,че всички сте положили труд,нерви и средства за сметка на личното време.Внимателно прочетете поста на cveteto...Дано Ви вразуми.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: СД от Софийско

Мнениеот katana » 31 Дек 2009, 13:23

Здравейте!
Пожелавам на всички успешна и щастлива нова 2010 година!
По отношение на форумите реших малко да огранича постовете си, защото виждам, че има както винаги някакво напрежение и не виждам полза да се включвам в дискусии, които го увеличават.
Ако някой иска да ми пише, мейлът ми е galentingrozev@yahoo.com
katana
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 92
Регистриран на: 23 Дек 2009, 19:23

Re: СД от Софийско

Мнениеот SFS » 31 Дек 2009, 18:16

Offtopic
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: СД от Софийско

Мнениеот kapandura » 01 Яну 2010, 23:41

00
Последна промяна kapandura на 13 Апр 2010, 22:48, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: СД от Софийско

Мнениеот cveteto » 02 Яну 2010, 08:37

Лъчо, за "преките финансови интереси" ще ти търся лична отговорност. Дойде ми до гуша от емоционалните ти изцепки. Както и от опитите ти да противопоставяш хората едни на други просто защото на теб някой или мястото ти в очите на хората не това, което си си представял. Не се опитвай да вкарваш интрига между хората, които ще изнесат на плещите си най-тежкия период на СФСМВР, защото това най-малкото не е мъжка постъпка. Не приписвай своите болезнени залитания от една страна на друга на останалите - най-грешното нещо на този свят е да мериш другите със собствения си аршин. Що се отнася до темата "СФСМВР - история и реалност", нямам нищо против самата тема, само се питам кое е реалността, защото ти от няколко месеца насам поднасяш на публиката диаметрално противоположни теории и пристрастия тъкмо по въпросите за СФС. Ти водиш не дискусия, а лична война.
Инвестирах много в теб като време и средства, защото смятах, че можеш да бъдеш полезен на организацията. Явно съм ги загубила. От писанията ти изплува логиката на папуасите - добре е, когато някой глупак с "лични финансови интереси" подкрепя мен и обсипва с внимание сина ми, зле е, когато същият този глупак подкрепя други. Не разбираш основното - не подкрепям никого персонално, работя за една идея, както и останалите, които хулиш. И е много жалко, че в графата "загубено време и средства" трябва да вкарам и теб. За мен Новата година почна със загуба на приятел. Дано това да остане единствената загуба.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СД от Софийско

Мнениеот КОШМАР » 02 Яну 2010, 12:12

Цвете, честита новата 2010 година преди всичко. :)

Знам, че не ми е работа да се муша между шамарите, но си ми е хоби. За какви права говориш цвете? Че капандура е изразил мнение, което съвпада с това на доста хора, но не смеят да го кажат? Цвете, парите сега са основната категория мюшенгии, които карат хората да се мушат тук и там. Ако обаче евентуално получаваш пари от СФС, защо не ги откажеш и да работиш за "идеята" безплатно? Що се отнася до идеята.... това е само една "инициатива", която е тотално объркана. И каквото и да ми говорите, не сте наясно всъщност наистина каква е тази ваша "идея". А идея според мен значи: рационалност, интелект и познание. Колко логика обаче е възможна в една заложена идея вече е под въпрос. Аз не виждам логика в СФС. Това мисля, това казвам. Малко философия винаги е от полза. А философите, колкото и да са "празнодумци" в тях винаги човек може да види една по-голяма истина, отколкото "борческите личности", които са пълни демагози. Що се отнася до членския внос, то доста хора май ще спрат да го плащат, защото каквото е СФС, това е и НПС и всеки един друг синдикат в МВР.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: СД от Софийско

Мнениеот Куче » 02 Яну 2010, 15:23

КОШМАР написа:
Цвете, парите сега са основната категория мюшенгии, които карат хората да се мушат тук и там. Ако обаче евентуално получаваш пари от СФС, защо не ги откажеш и да работиш за "идеята" безплатно?


Ха ха ха, пак ме караш да се смея с твоите философии :lol: Ако Цвети почне да работи без пари за благото на полицаите.......сигурно ще е някой далечна роднина на В.Левски :lol: :lol: :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: СД от Софийско

Мнениеот cveteto » 02 Яну 2010, 15:37

Не съм роднина на В. Левски, Куче. И въпреки това на този етап не работя за пари за СФСМВР. А СФС е малко повече от 20 лева върху заплатата на полицаите, поне за мене.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта