Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот Lord » 14 Ное 2011, 22:08

ДО
МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Г-Н БОЙКО БОРИСОВ

Льосден, 10.11.2011 г.


Ваше Превъзходителство,

По време на нашата международна конференция на 12.09.2011 година в София, Вие се застъпихте за по-добър социален диалог между представителите на правителството, синдикатите и работодателските асоциации в България.

Силни синдикати и работодателски асоциации, свобода на сдружаването, свобода за договаряне на условията на труд и политическа подкрепа са основни условия за социален диалог и са важна част от ефективното управление.

За съжаление, Управителният съвет на СФСМВР ни уведоми, че техният синдикат не винаги е включван в решения относно политиката на правителството, което се отразява отрицателно и на служителите в полицията. За по-голяма яснота, ЕПС Ви обръща внимание върху предложените реформи в пенсионната система, касаещи служителите в областта на сигурността.

ЕПС подкрепя СФСМВР в неговите справедливи искания:
- полицейските служители трябва да запазят, полагащите им се права, относно пенсионирането;
- полицейските служители заслужават заплащане, което е съобразено с трудностите на тази професия и със отговорностите, които носят;
- полицейските служители трябва да са в състояние да работят здрави и с добро самочувствие, и да се пенсионират удовлетворени.

ЕПС не може да разбере защо политическите лидери в България:
- не са склонни да дискутират алтернативните мерки за справяне с орязването на доходите и нарушаване на Закона за работното време;
- поставят социалното осигуряване на служителите в полицията под голямо напрежение;
- игнорират предупрежденията за риск от увеличаване на престъпността, за социални и граждански размирици;
- не използват наличните европейски субсидии или други източници на финансиране.

Освен това, ние още веднъж наблягаме на това, че ако се игнорират или не се прилагат адекватно (Европейските) закони и разпоредби, доверието в България и имиджа на българското правителство може да бъде компроментирано на национално и европейско ниво.

В ролята ми на Председател на ЕПС, аз ще съобщя за моите очаквания пред Европейската комисия.

И в заключение, с удоволствие Ви каня да посетите Холандия, за да се поучите от диалога, който се води между работодателите и служителите.

С уважение,
Г. Ван де Камп


източник: http://sfsmvr.org/



заб. : Ван де Камп е Председател на ЕПС, Европейския Полицейски Съюз - бел. моя.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот osata » 14 Ное 2011, 22:28

И какво от това?
На никой отговорен в тази държава не му пука за обикновената работна пчеличка от ниските нива.
Всичко е ......
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот Lord » 14 Ное 2011, 22:35

Е, ти какво очакваш, по крина жито на глава ли?!

В цивилизования свят се прави по този начин, иначе едно време е било друго... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот osata » 15 Ное 2011, 12:38

В цивилизования свят се правят много неща. Но всичко е по правилата. И там се спазват. Там няма "за теб по правилата, а в офиса на милионера както си решат". Затова и там хората успяват, със знание, умение, опити, работа, постоянство. У нас....всичко е на парче. Днес тук, утре там. Буквално циганска работа. Грозно е, но е истина.
Хайде да те питам Лорд, сега новите "гръмки идеи" за реформи. Представи си, че 20 години си бил на улицата, рисков район, дето се вика побелял си от работа и стрес. Обаче ЕГН-то... няма как, поостарял си, отиваш на по-скатана работа 3-4 години, и изведнъж - "ЧАНТАДЖИЯ". Е, значи тези 20 години никой не ги брои, брои последните. Правила - и те трябва да се спазват.
Аз започнах в МВР на 23 годишна възраст. Съгласих се, 24 часа на разположение, без допълнителен доход, но с идеята след едни години "пенсия" и опит за начало на нов живот. е, какво се получава.... условията се променят едностранно през година, а остават още много до края. Че дотогава..... Както си подписал договора, така остава за теб. Така е навсякъде - правилата се спазват, дори и да не се харесват на някого!
Ей затова цялата ни държава е тотално объркана.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот Lord » 15 Ное 2011, 20:15

osata написа:Аз започнах в МВР на 23 годишна възраст. Съгласих се, 24 часа на разположение, без допълнителен доход, но с идеята след едни години "пенсия" и опит за начало на нов живот. е, какво се получава.... условията се променят едностранно през година, а остават още много до края. Че дотогава..... Както си подписал договора, така остава за теб. Така е навсякъде - правилата се спазват, дори и да не се харесват на някого!
Ей затова цялата ни държава е тотално объркана.



Не съм съгласен приятелю, правилата зависят от обстоятелствата. Променят ли се обстоятелствата - неминуемо следва да има промяна и в правилата. Такава е диалектиката на реалния живот. В Гърция не спазиха тези основни постулати и осигуриха на следващите поне 3 поколения да плащат изяденото и изпитото от бащите и дядовците им. Знам, че ти не би искал подобно нещо за децата и живот и здраве някога и внуците ти.

Мисля, че е нормално да се променят правилата и то в движение, в живота бутон "пауза" няма. Но пък не намирам за нормално държавата еднолично да решава какви да са параметрите на промените, още по-малко ми допада промените на правилата да ги диктуват съмнителни субекти, които не са органи на легитимната власт, произхода на капитала им е абсолютно непрозрачен, но най-фрапиращото е, че те самите заобикалят тотално правилата създадени за тяхното функциониране.
Казано е "В спора се ражда истината" или "Две глави мислят по-добре", затова си мисля, че промените са повече от наложителни, но само след широк обществен диалог, с аргументи, а не с извиване на ръце и запушване на усти и спускане на окончателни решения към "париите" от някаква неведома последна инстанция в държавата.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Ное 2011, 22:02

Не съм съгласен.
Не съм съгласен, с тези тъпи решения.
Края на миналия век подписах договор с МВР, за това, че след като прослужа 20г. във ведомството, ще имам право на пенсия. Започнах работа за месечна заплата в размер на 14 ДМ. Килограм охлюви, които се изкупуваха тогава струваше 1ДМ.
Прецених, че ще работя за родину и при тези условия, за право на пенсия подредих криво ляво живота си. Винаги съм харесвал работата си и тя ми е носила удовлетворение, що касае работата с хора на които винаги съм се опитвал да помагам. След няколко години други политици решиха, че ще трябва да служа минимум 25г. в системата, за да имам право на достойно пенсиониране. След като изпълних първите изисквания за право на пенсия, други политици решиха, че ще трябва да служа до /27г./ 28г. Като направя трудов стаж от 27г. мастити политици ще преценят, че трябва да служа 45г. в МВР и така до безкрайност.
Аз съм подписал договор с МВР, който договор трябва да се спазва от въпросното министерство.
Който се кандидатира и постъпва сега във ведомството, нека да е при новите условия касаещи горното. Но никой политик, няма най-малко моралното право да променя договорните взаимоотношения между работник /служител/ и работодател /МВР/. Тук е мястото на синдикатите в МВР, но имат ли дупе, да заведат дело, касаещо написаното по-горе от мен.
Успех.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот Lord » 15 Ное 2011, 22:34

Лъчезар Серафимов написа:Аз съм подписал договор с МВР, който договор трябва да се спазва от въпросното министерство.
Който се кандидатира и постъпва сега във ведомството, нека да е при новите условия касаещи горното. Но никой политик, няма най-малко моралното право да променя договорните взаимоотношения между работник /служител/ и работодател /МВР/. Тук е мястото на синдикатите в МВР, но имат ли дупе, да заведат дело, касаещо написаното по-горе от мен.Успех.



По отношение на постъпване, хронология на промените и всичко останало и аз съм, като теб, хиляди други също. До тук ясно.

Но какво дело и срещу кого апелираш да се води?! На какво правно основание?! Кой и какво не е изпълнил от договорните условия между принципал и служител?!

При всяка промяна в закона, и аз, и ти, и хилядите други сме подписвали нови актове за встъпване на нови длъжности с нови длъжностни характеристики, нови наименования и нов срок на служба. Всичко това се е случвало доброволно!
Дело, иск или друга претенция срещу кого и за какво, наистина не разбирам?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Ное 2011, 22:58

Има от къде да се "щипне"....
Не сега е момента да разискваме това и едва ли ние сме компетентните да го сторим...


http://lex.bg/laws/ldoc/2121934337
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот Lord » 15 Ное 2011, 23:05

OK!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Писмо на Президента на ЕПУ Г-н Герит Ван де Камп до Премиера

Мнениеот SFS » 15 Ное 2011, 23:43

Имам си също договор с МВР и той беше също за 20 години служба и парво на пенсия. С удоволствие ще осъдя министерството ако ми падне и с парите ще направя дарение за църквата.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron