СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот Polix » 06 Ное 2009, 22:09

SFS написа:Аха, разбрахме СФС било виновно, че МВР е неспособно :lol: :lol: :lol:

Когато имаш възможността и способите,останалото е въпрос на последващи действия. Друг е въпроса къде ,кога и какви да бъдат тези действия. А кой е виновен СФС или МВР , ами зависи от гледната точка. Не е ли логично всеки да защитава това,за което са избрани да правят. МВР като всяка друга структура е в ролята на работодател, така че към него всеки синдикат следва да контактува като ответна страна.
Защото в един момент цялата история ще започне да ми заприличва на оня виц за кривата ракета.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот SFS » 06 Ное 2009, 22:15

Polix написа:
SFS написа:Аха, разбрахме СФС било виновно, че МВР е неспособно :lol: :lol: :lol:

Когато имаш възможността и способите,останалото е въпрос на последващи действия. Друг е въпроса къде ,кога и какви да бъдат тези действия. А кой е виновен СФС или МВР , ами зависи от гледната точка. Не е ли логично всеки да защитава това,за което са избрани да правят. МВР като всяка друга структура е в ролята на работодател, така че към него всеки синдикат следва да контактува като ответна страна.
Защото в един момент цялата история ще започне да ми заприличва на оня виц за кривата ракета.


Това ми хареса, това много ми хареса и искам да се запише на горния десен ъгал на вратата на всеки председател на СФС, че МВР И СФС са равноправни партньори и две равноправни страни зад масата на преговори и всякакви договори.
Това да запише под линия на всеки един лист, който ще се ползва за печат и принт във МВР и СФС. ;)
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот Polix » 06 Ное 2009, 22:21

Ами малко ще те поправя :МВР и всеки един отделен синдикат в МВР са равнопоставени партньори в един социален диалог. Дали ще има действително такъв диалог или не зависи от волята и на двете страни. Когато обаче, настъпи момента всички синдикати да се обединят и започнат най - после да мислят и действат в една посока, тогава ...........За съжаление това тогава е още мираж.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот SFS » 06 Ное 2009, 22:26

В МВР има само един синдикат и това е този, който може да изкара 5-6 хиляди човека да попушат под прозорците на дебелите задници, които от над 30 години освен да пълнят трапа по етажите не са направили нищо друго.
Тази хитра теза да ми правите уравнивиловка с мъртви структури и по тъози начин принизявате страданията, волята и действията на настоящия синдикат е грозно и долно.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот Polix » 06 Ное 2009, 22:42

Стони, наясно съм с твоите пристрастия и те оставям спокойно да даваш воля в каквато и посока да бъдат те. Това което пишеш от моята гледна точка въобще не е вярно , но полемиката ми с теб на последващ етап ще е безмислена, тъй като както и преди така и след нея ние винаги ще си бъдем пак на своите различни гледни точки.
СФС ако не ме лъже паметта е следствие от протестите, а те не са били по негова инициятива. Другите синдикати, колкото и да ги плюеш са още 3 и те имат все още не малка синдикална членска маса. Не са мъртви,тъй като тяхното присъствие е видно в едни или друг момент и това не бива да се подценява, а и ще е голяма глупост.
В протестите участваха и хора, които и понастоящем не членуват в нито една синдикална структура или са все още членове дори на стари синдикални структури.
Ще те помоля да не употребяваш думи като " грозно и долно" за неща на които за съжаление не даваш поне според мен ясна и обективна оценка.
А колкото до това дали СФС "страда" -ами страда, защото междуличностните отношения, личното его, егоизма и егоцентризма надделяха над общата кауза.Вина за вътрешните неуледици в даден аструктура едва следва да бъде приписана като вина на друга структура. а мен ми звучи прекалено смешно.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот SFS » 06 Ное 2009, 22:53

Ами да ще си останем различни...
Защото твоите други синдикати са синдикати на няколко човека които съществуват сами за себе си.
Освен това в настоящия момент новия синдикат боледува заради хората които бяха на учередителната дата на една моя идея. те дойдоха там за да се смесят с нея и да се опитат да направят кацата с мед и едната лъжица лайна. Само, че това както ти е известно въпреки от тук го забелязвах и предупреждавах но естествено младите и неопитни полицаи допуснаха това да се случи. Обаче структурата беше и е съставена точно заради такива опасности и ще ги изхвърли.
И протеста има своето естествено продължение което премина и остави видима структурата но беше воден от един и същи дух, който ще наделее и ще се прояви пак.
Ще се прояви за да пойаже, че СФС и протестите са едно цяло, че СФС и политиката на старите курви от миналото правителство и настоящето нямат нищо общо с хората, които искат да имат условията за да ловят бандити...без значение на цват и прослойка, вяра, раса, пол...
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот osata » 06 Ное 2009, 23:00

SFS написа:В МВР има само един синдикат и това е този, който може да изкара 5-6 хиляди човека да попушат под прозорците на ......


Стони - няма такъв синдикат.
Имаше такива обединени колеги застанали зад една красива обща идея...
в момента, в който се намеси синдикат, макар и новоизлюпен от тези колеги - резултата си пролича.
Девиза на синдиката трябваше да е - made in Bulgaria - защото нищо българско не ни е чуждо.....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот Raptor » 06 Ное 2009, 23:07

osata написа:...
в момента, в който се намеси синдикат, макар и новоизлюпен от тези колеги - резултата си пролича.
Девиза на синдиката трябваше да е - made in Bulgaria - защото нищо българско не ни е чуждо.....

Аз заради това и бях против всички събития тогава, точно поради тази прогноза! Не защото ме е било шубе от нещо, както си мисли гърмеския! :D
Не зная как, но почти винаги усещам безпогрешно на къде отиват нещата, особено след като ММ спомена думата синдикат! Може би професионални изкривяване, ама то в моя занаят това е задължително явление .... :roll:
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот SFS » 06 Ное 2009, 23:08

Нищо подобно няма, осата...ти се заблуждаваш като виждаш гредата а не гората...
Синдиката съществува заради волята на онези които излезнаха да пушат и това е тяхното очертание в страната.
Инак щеше да влезете във водата и да изтече и да не остави никаква следа от вашето присъствие в нея. Някой успя да направи така, че остана ясна видима следа. Съществува СФС и сега въпроса е дали и акъл имате да го ползвате или ще си се оакжете празноглавци и ще оставите да ви вземат волята и надеждата, силата и желанието, което е под формата на един остър меч и е готов да урари по стария кървав такъв на МВР.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: СФСМВР в Съвета за социално партньорство в МВР

Мнениеот малкия » 06 Ное 2009, 23:27

cveteto написа:Lord, ето нещо по темата: Може ли някой да посочи три неща, реално свършени от създаването на Съвета за социално партньорство досега, в полза на служителите на МВР? Не отложени, не замъглени в терминология, не с "поискана допълнителна експертиза", а реално постигнати. Няма да стигна дотам да питам какво е свършено откакто г-н Павлин Димитров го председателства. :idea:


Вили, вече задаох въпрос относно алтернативата на ССП. Отговор дотук не виждам.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта