Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот SYNOPTIK » 17 Окт 2011, 19:42

Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев проверка на Тодор Чонов

Съдът реши, че Борислав Мазнев е преместен незаконно, той сезира европейските си колеги.
Заповедта, с която полицейският синдикален лидер Борислав Мазнев е преместен от Пловдив в районното в Първомай, е обявена от Върховния съд за “нищожна”, а магистратите са заключили, че е издадена от “некомпетентен орган”. Мазнев, който бе дознател в Пето РПУ, на 20 октомври 2010 година със заповед на директора на Областна дирекция “Полиция” старши комисар Тодор Чонов е изпратен без негово съгласие във външно районно управление. Според Мазнев причината е участието му в телевизионно шоу, където той критикува действията на ръководството на МВР. Веднага след това синдикалистът е извикан в кабинета на директора, където му е съобщено, че действията му са неприемливи за МВР. “Директорът Чонов ми заяви, че ще ме научи кой съм и какво мога да говоря и ще ме прати надалеч, за да послужа за пример на останалите служители, които занапред да се съобразяват само с посоките, зададени от служебното ръководство”, разказва Мазнев. На следващия ден той е преместен в Първомай. Пред медиите тогава директорът заяви, че преместването на синдикалиста няма връзка с медийните му изяви, а го праща там, защото е професионалист и за да помогне на колегите си в Първомай. Няколко дни по-късно Мазнев завежда дело в Административен съд , с което обжалва заповедта на директора. И на двете инстанции съдът отхвърля заповедта като нищожна, защото по закон само министърът на вътрешните работи има право да мести държавни служители, и то при необходимост.
“Веднага след преместването на Мазнев започва отлив на служители от синдиката поради създадените страх и напрежение. С действията си директорът на полицията умишлено е нарушил закона, превишил е правата си, издал е нищожна заповед. Причинил е редица неудобства на служителя - отделил го е от семейството му, натоварил го е с допълнителни разходи за транспорт, отнел му е от личното време, за да пътува до новата си работа. Най-възмутително от всички тези действия е, че директорът е злоупотребил с възможностите си, за да го принуди да спазва определено поведение , свързано с функциите му на синдикален лидер”, коментира адвокатът на Мазнев- Стоян Донков. Той е изпратил жалба до главния прокурор Борис Велчев, в която настоява да бъде разпоредена проверка по случая и ако бъдат събрани достатъчно доказателства, на директора да бъде потърсена наказателна отговорност. За случая ще бъдат информирани Европейския полицейски съюз и официалните органи на ЕС, които отговарят за сектора. Борислав Мазнев е зам.-председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР и зам. генерален секретар на Европейския полицейски съюз.

“Ще настоявам за незабавното изпълнение на решенията на съда връщането ми на определеното ми работно в Пето РУП-Пловдив, както и възстановяването на разходите, съгласно решението на ВАС. На следващо място ще сезирам прокуратурата за извършените спрямо престъпни действия от страна на директора Чонов, като ще търся и обезщетение за причинените вреди както на мен така и на организацията която представлявам. Юристите на федерацията вече са предприели действия в тази насока”, коментира Борислав Мазнев. Старши комисар Тодор Чонов не бе открит за коментар.
Интервю с Борислав Мазнев четете в утрешния брой на в. Марица

в-к"Марица"

Това е практика в МВР и то от десетилетия.
Представям си какво е в малките населени места,щом в град като Пловдив стават подобни.
Ми РПУ в град Стамболийски е първият пример за който се сещам.
Там имаше шеф,който 20 години бе дерибей,а половина РПУ му са роднини. Половината кметски синета от околните села и сега дерибействат... С купени дипломи,разбира се. И нито една власт,не стигна до тях....
Негов заместник,бе така "преместен" в град Карлово,защото не търпеше феодалното му управление.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот SFS » 17 Окт 2011, 19:59

Те се разправиха не само с Борката а и с всиучки онези от непокорните полицаи, които излязоха на простест и после не се включиха в измамата на Боко и Цоко. Но тяхния ред за си получат заслуженото си чака и ще ги отнесе там където им е чястото а именно в канвката на полето, където некадърността им ще е само за личната им сметка.
Браво Борка. Само така. Те ще разберът, че има хора, коуито никога не се отйказват а освен това са и способни и най вече са и недосегаеми, защото са и високо морални като човеци.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот osata » 17 Окт 2011, 20:04

Ха, тук се сещам за една случка от миналото, в която след мой писмен сигнал, съответният директор на ОДМВР отново писмено ми отговори, че на една улица и едно кръстовище "няма кръстовище". Забавното беше, че и на google maps, и на Garmin, и на снимки от мястото се вижда типично обикновено напълно нормално кръстовище от асфалт.
Та, общо взето "властта" казва "не си прав", пък ти ако имаш нерви и пари - обжалвай.
А какво говорим ако му "бръкнеш в ...." на този Директор.

Ами успех на Б. Мазнев, ама надали ще се случи нещо. Най-много Директора да го измястят в София пак като Директор за назидание :mrgreen: . Тя историята познава такива действия.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 17 Окт 2011, 20:11

Както посочих и във фейса:
-Боре с теб съм!!!
Много хора се самозабравят, като се изкачат по "стълбата".

http://www.litclub.bg/library/bg/stulbata.htm
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот SFS » 17 Окт 2011, 20:26

Всъщност много от пишещите тук не ми вярваха, че такива "мероприятия" е възможно да се провеждат в МВР на днешнпо време. Много лично се убедиха и това всъщност не е толкова лошо като цяло (изключвайки личния и семеен дискофорт) , защото е поучително, че тази система е враг освен на нормалните хора извън нея а и на нормалните хора в нея. Такива неверия позволиха на онези със рева "заедно" и крадливи и мързеливи и продажни чвенгета да вървим "напред" и незнам къде си на м*им в з*...
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 17 Окт 2011, 20:30

Лъчезар Серафимов Написах коментар във фриито, но нека добавя, че вероятно почти на всички ни се е случвало нещо подобно. Много неща, които са се случвали и на мен съм Ви спестявал, единственно и само за това, за да не се наложи страх, тогава, касаещ дейността ни.

http://www.facebook.com/?ref=home
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот SFS » 17 Окт 2011, 20:52

Лъчо, тези хора действат като мафията. За тях закони и длъжностна характерисика са думи, които не означават нищо. Събират се тайно по роднинска и престъпна линия и обсъждат на кого и как да му видят сметката. На мног от младите и към момента това са приказки на някой луд или на някой който иска нещо да си отмащава и защото мрази или е злобен Де да беше така...ма истината е, че това отровно котило от пепелянки така си пази позициите и местенцата във ведомството и дори до убийства изобщо ням ад асе подвоуми да достига ако това се застраши.
Тук повечето сте полицаи не по звание а по призвание на духа, защото тук и от тук меко на хляба няма как да получите но онова вътре във вас което ви жари а именно жаждата за справедливост ви кара да се търсите и намирате. А това може да им види сметката както сме си говорили ама все сте малко а и заради липса на житейски опит и все още успяват да ви прецакват.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 17 Окт 2011, 21:02

Не знам Стони... Знам само едно и то е че, не трябваше да се раздробяват синдиците и синдикатите в МВР. Ако въпросните са силни, по-трудно би било възможно, да се случи това. Целите ни са за едни. Отново апелирам водачите на последните, да търсят обединение. Това към момента е единствения начин, да защититят правата на своите членове.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот SFS » 17 Окт 2011, 21:15

И това е вярно но и това беше пак чат от целите на онези, които нямат желание да се оправят нещата ...ама истински. Когато осъждам това "заедно" не визирам роенето на синдикални дружества. Роенето се наложи защото в СФС се вкараха и всякаква измет. Точно с тази цел се вмъкнаха и после го раздробиха. Единственият начин беше и винаги си остава ЧИСТАТ И ЯСНА ПРОЗРАЧНОСТ по всички въпроси на 100%. Обаче защото винаги онези от служителите, които са най многобройни са лесна плячка за подвеждане , че едва ли не МВР има тайни та страхотни тайни и трябва нещо да се крие...се налива една мъгла и един мит, който те сляпо подхващат с вярата и надеждата, че може и да има някакви тайни, които не са за граждански очи. Всеки който е работил с инструкциите за секретния апарат и спецРС...знае, че те са от функционално естество по изпълнение на служебни задачи а не по структурни и структурни градежи на синдикални организации и техните функционални платформи. Няма никаква тайна да е нужна при входните и разходните части на такива право защитни организации. Но ей това никога не успях да го наложа и да се проборя с онези, коитотайно подвеждаха и съставиха, отцепваха, затваряха групи и така нататък докато не се доведоха нещата до невидими.
После остана всеки сам да се биори за правата си а и сред онези дето уж ги гонеха хванати за корупции, кражби и нарушения си отиваха или се скапваха хора, които се познаваха вече като неудобни за мира и спокойствитео да се краде от сисъемата МВР и да се ползва и за поличически и за икономически облаги.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Полицейски синдикален лидер иска от Борис Велчев...

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 17 Окт 2011, 21:25

Аз, също останах сам. Също така исках прозрачност. Вярвам, също така, че пожертвах много и не само аз, разбира се. Огорчен съм Стони и то много. Но нека това остане като карамелизираната захар, за мен и се надявам, че за членовете им не е така.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Следваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта