СФСМВР в медиите

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот малкия » 08 Юни 2012, 20:38

Макар и с малко закъснение... Но цитатът си струва.

Полицаите няма са отдават военна чест на началниците си с поздрава “Госпожи/господа офицери!". Заповедта с армейски уклон е отменена. Това съобщи за “Вяра” зам.-министърът на МВР доц. Веселин Вучков.
“МВР е девоенизирана система, а с тази унизителна заповед ние се връщаме назад. Това категорично не бива да се допуска”, категоричен е зам.-министърът.



http://www.viaranews.com/index2.php?id=12345&catid=34&Itemid=1
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Lord » 12 Юни 2012, 20:17

Българският полицай - болен, зле облечен, слабо платен


Българският полицай е недоволен от работата си - чувства се зле облечен, слабо платен и с некомпенсиран извънреден труд. Това показва социологическо изследване за мотивацията в системата на МВР, поръчано от полицейския синдикат и обхванало близо 600 служители от всички служби, подбрани на квотен принцип.

Данните поакзват, че над 70 на сто от полицаите у нас са недоволни от системата на МВР. Единственият положителен извод в изследването е, че българските полицаи работят в задружни екипи и това държи много от тях все още на работа.

Според резултатите от допитването 84% от служителите на вътрешното министерство са недоволни от липсата на консумативи, а над 70 на сто – от лошо облекло и обивки, както и лошо техническо оборудване. Половината от анкетираните се оплакват от здравословни проблеми.

„Имам опит с различни организации, които сме изследвали. И това е най-високото ниво на неудовлетвореност, което сме отчитали. Аз, като видях тези резултати, се притесних, защото това са хора, от които зависи сигурността ни”, коментира Стоян Михайлов, социолог.

Според анкетираните полицаи, шансът им за издигане в системата е минимален, ако нямат добри контакти с началниците и връзки на по-високо ниво. Според повечето уменията им нямат значение за добрата кариера.

От най-масовия синдикат на полицаите планират нова форма на протест - атакуване на нормативната уредба за работа в МВР в съда.

„Наши служители водят дела, но ние ще засилим тази форма и точно в знак на протест. На това как си вършим работата, мотивацията не може да не се отрази. За да си върши един полицай наистина добре работата, той трябва да е финансово обезпечен, добре обучен, пазен от закона и мотивиран. А в случая не е спазено нито едно от тези”, казва Валентин Попов, синдикален лидер.

От синдиката очакват премиерът Бойко Борисов да ги приеме, за да обсъдят резултатите от изследването. Досега синдикалистите нямали отговор на свои 73 запитвания за среща с министър-председателя.

Засега от ръководството на МВР се въздържат от коментар на данните от изследването с мотива, че не са получили информацията официално и не са се запознали с фактите.

http://btvnews.bg/bulgaria/blgarskiyat- ... laten.html


Ето и видеото: http://btvnews.bg/video/news/blgarskiya ... html#video
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот MaverickBg » 12 Юни 2012, 21:19

Lord написа:Българският полицай - болен, зле облечен, слабо платен


Българският полицай е недоволен от работата си - чувства се зле облечен, слабо платен и с некомпенсиран извънреден труд. Това показва социологическо изследване за мотивацията в системата на МВР, поръчано от полицейския синдикат и обхванало близо 600 служители от всички служби, подбрани на квотен принцип.

Данните поакзват, че над 70 на сто от полицаите у нас са недоволни от системата на МВР. Единственият положителен извод в изследването е, че българските полицаи работят в задружни екипи и това държи много от тях все още на работа.

Според резултатите от допитването 84% от служителите на вътрешното министерство са недоволни от липсата на консумативи, а над 70 на сто – от лошо облекло и обивки, както и лошо техническо оборудване. Половината от анкетираните се оплакват от здравословни проблеми.

„Имам опит с различни организации, които сме изследвали. И това е най-високото ниво на неудовлетвореност, което сме отчитали. Аз, като видях тези резултати, се притесних, защото това са хора, от които зависи сигурността ни”, коментира Стоян Михайлов, социолог.

Според анкетираните полицаи, шансът им за издигане в системата е минимален, ако нямат добри контакти с началниците и връзки на по-високо ниво. Според повечето уменията им нямат значение за добрата кариера.

От най-масовия синдикат на полицаите планират нова форма на протест - атакуване на нормативната уредба за работа в МВР в съда.

„Наши служители водят дела, но ние ще засилим тази форма и точно в знак на протест. На това как си вършим работата, мотивацията не може да не се отрази. За да си върши един полицай наистина добре работата, той трябва да е финансово обезпечен, добре обучен, пазен от закона и мотивиран. А в случая не е спазено нито едно от тези”, казва Валентин Попов, синдикален лидер.

От синдиката очакват премиерът Бойко Борисов да ги приеме, за да обсъдят резултатите от изследването. Досега синдикалистите нямали отговор на свои 73 запитвания за среща с министър-председателя.

Засега от ръководството на МВР се въздържат от коментар на данните от изследването с мотива, че не са получили информацията официално и не са се запознали с фактите.

http://btvnews.bg/bulgaria/blgarskiyat- ... laten.html


Ето и видеото: http://btvnews.bg/video/news/blgarskiya ... html#video


Въпреки, че не вярвам много, много на статистики, смея да кажа че тук мога да повярвам на статията за колегите. За жалост така е не само в МВР, а почти навсякъде.

Според анкетираните полицаи, шансът им за издигане в системата е минимален, ако нямат добри контакти с началниците и връзки на по-високо ниво. Според повечето уменията им нямат значение за добрата кариера.

Помня едно изказване на министъра на МВР (не помня този или предишния), в което той каза, че неиздигането в службата не е проблем откъм оставането на работа, тъй като с едно звание редовия полицай можело да се пенсионира.
Мотивацията и желанието за реализация разбира се е друг въпрос.
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот osata » 13 Юни 2012, 10:06

Ако изтрия, много хора ще кажат що триеш,
ако го оставя, много хора ще кажат що оставяш обиди на публично място,
излагаме се бе хора.
Че има трески, сигурно има, ама........ вече съм далеч от нещата, не заемам страна по въпроса, но нека го даваме по-спокойно, сериозно. Лъчо :!:
Живи и здрави и ползотворен ден на всички :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Иво Тодоров » 28 Юни 2012, 21:30

Вальо,чудя се защо Вашата организация тръби,че полицаите в България са болни,недоволни,зле облечени и .......,но не се опитва да реши поне част от тях. Днес бях свидетел как на заседанието на СУТ нямаше Ваш представител! По този начин ли се решават проблемите на колегите? Мисля,че по този начин умишлено допринасяте за влошаване на здравословното състояние на колегите.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот малкия » 28 Юни 2012, 22:01

Иво, първо - не тръбим каквото и да е. Огласихме резултати от социологическо проучване, направено по наша поръчка. Резултатите са на база казаното не от нас, а от около 600 колеги. Това направихме. Не смятам, че сме тръбели
че полицаите в България са болни,недоволни,зле облечени
- това вестникарско заглавие го използваш ти (кой знае защо).

Нататък. Полагаме известни усилия да решим някои проблеми на колегите. Най-пресният пример. Този месец от Дирекция Испекторат беше извършена проверка в четири Областни дирекции за нарушения при изпълнението на Инструкцията за разпределение и отчитане на работното време. Проверката започна по инициатива на Федерацията и при нейното провеждане присъстваше наш представител. С официалния резултат от проверката още не сме запознати, но вече се обадиха колеги от две от тези дирекции. Според тях вече има положителни промени.

За СУТ. Да, този път на заседанието нямаше наш представител. Както ти е известно, надявам се, първо сме хора, след това - служители на МВР и едва след това - членове на синдикална организация. Нормално е, струва ми се, понякога да се случи така, че на няколко човека едновременно да се струпат лични или семейни проблеми или служебни ангажименти. Във всеки случай ти гарантирам, че много внимателно ще се запознаем с това, което е станало по време на заседанието, и ще предприемем действия, каквито сметнем за необходимо.

Накрая искам да обърна внимание на последното ти изречение:
Мисля,че по този начин умишлено допринасяте за влошаване на здравословното състояние на колегите.

Моля те, прочети го още веднъж. Надявам се, че не се опитваш да обвиниш някого, че извършва престъпление? Извинявай, но ми се струва, че това излиза извън рамките на добрия тон.

И в този ред на мисли, Иво, аз също се чудя нещо. С каква цел задаваш тези въпроси по този начин? Вълнува те защо не е имало наши представители на заседанието на СУТ? Интересува те позицията ни по някой особено важен въпрос, разгледан на това заседание? Ако е така и ако си ми забравил телефона, можеше да драснеш един мейл или ЛС. Щях да ти отговоря, бъди сигурен. Може би дори още позподробно, отколкото тук.
Ако обаче идеята е да се занимаваме с дребна пропаганда или контрапропаганда, аз май няма да участвам...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Иво Тодоров » 28 Юни 2012, 23:09

Щом тази анкета е разпространена от почти всички медии,редно е да се обсъжда и по форуми, не по телефон или лични съобщения.
Влизам в положението на колегите,които не са имали възможност да присъстват на СУТ,но все пак от 15 души ръководство да не присъства поне един?
Относно пропагандата - нямам нищо общо с политиците в България.Те отлично я владеят,включително част и от УС на СФС.Логично е щом ще публикувате нещо в медиите да се обсъжда тук и други социални мрежи. Не всички колеги членуват в синдикати,но и Вие не представлявате всички в МВР.Хубаво е като сте подхванали нещо да го доведете и до знанието на останалите,които не членуват.
Създаване на излишно напрежение сред колеги от колеги не е здравословно.
Иво Тодоров
Полицай
Полицай
 
Мнения: 147
Регистриран на: 23 Апр 2012, 20:57

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот малкия » 29 Юни 2012, 00:26

Иво Тодоров написа:Вальо,чудя се защо Вашата организация тръби,че полицаите в България са болни,недоволни,зле облечени и .......,но не се опитва да реши поне част от тях. Днес бях свидетел как на заседанието на СУТ нямаше Ваш представител! По този начин ли се решават проблемите на колегите? Мисля,че по този начин умишлено допринасяте за влошаване на здравословното състояние на колегите.


В интерес на истината тук не виждам да обсъждаш каквото и да е от изследването.
Иначе да - определено не всички колеги членуват в синдикати. Също толкова вярно е обаче и че един синдикат не дължи нищо на работник или служител, който не членува в него. Мисля, че е повече от достатъчно това, че когато успеем да се преборим за нещо, от него се ползват не само нашите членове, а и останалите колеги.
Нищо против нещо, оповестено от нас в медиите, да се обсъжда тук. Но какво обсъждаме все пак? Ако имаш въпроси относно изследването, давай. Където мога, ще отговоря. Ако някъде не съм компетентен, ще прехвърля въпроса към агенцията, която го направи. И ще има отговор - тук или където искаш. На ЛС или по мейл можеше да попиташ как така сме пропуснали това съдбовно заседание на СУТ - това имах предвид.
Колкото до създаването на излишно напрежение, би ли обяснил по-подробно? Във Федерацията съм критикуван по-скоро за обратното - че може би твърде често се опитвам да успокоявам натрупано вече напрежение...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот малкия » 01 Юли 2012, 22:33

Иво Тодоров написа:Вальо,чудя се защо Вашата организация тръби,че полицаите в България са болни,недоволни,зле облечени и .......


Ето за какво тръбим:

http://bnr.bg/Audio.aspx?lang=1026#http://bnr.bg/sites/horizont/Shows/Obzorni/Sunday150/society/Bulgaria/Pages/01.07%20MVR.aspx

Ето по какво би трябвало да имаме обща позиция. Ама нещо не се получава - и причината не е у нас...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот малкия » 17 Юли 2012, 20:31

Върховният административен съд (ВАС) осъди вътрешния министър Цветан Цветанов за бездействие.

Причината е, че за 2011 и 2012 г. като министър Цветанов не е издал заповед, с която да се регламентира осигуряването на безплатна храна и тонизиращи напитки на полицаите, работещи при опасни за здравето условия или на смени.

Жалбата е подадена от двама столични полицаи - Владимир Алексиев и Добромир Добрев. Последният е зам.-председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР.


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1467094

Тук-там има по някоя дребна грешка, но по същество е така...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта