СФСМВР в медиите

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Polix » 26 Сеп 2009, 20:25

Lord написа:[
Браво, Лъчо! За толкова кратко време успя да кажеш максимално възможното и то с думи прости! Най-после да видя някой да говори, като полицай, а не като вожд! Още веднъж поздрави, представи се добре, въпреки краткото време!


За съжаление Lord няма да се съглася с твоето мнение и ето някои от основните ми аргументи:
Служители с полицейски правомощия са служителите от:
(1) Главна дирекция "Криминална полиция" ,която се състои от:
1. дирекция "Противодействие на общата престъпност";
2. дирекция "Противодействие на организираната и тежката престъпност".
(2) Главна дирекция "Охранителна полиция" се състои от:
1. дирекция "Охранителна и пътна полиция";
2. дирекция "Транспортна полиция";
3. дирекция "Жандармерия";
4. дирекция "Миграция";
(3) Главна дирекция "Гранична полиция" (ГДГП)
Вярно е ,че в посочените дирекции работят и ЛРТП, но значителната част от служителите са именно с полицейски правомощия. По мои груби сметки общият им брой едва ли е 12 500 души, а доста по-голям.
Лично за мен от така изнесеното следва да разбирам, че в МВР лицата с полицейски правомощия са само районните инспектори работещи в МВР, а останалите като какво да ги броим като административно обслужващи звена ли.
Второ- всеки планира дейността си и извежда както проблемите в работата, така и приоритетите в работата си за решаване на тези проблеми и едва ли "бумащината"е един от основните проблеми на раяйонните инспектори, а следното: връчване на призовки на различни държавни институции, осъществяване охраната на най-различни мероприятия от всякакъв вид и вариации; оказване на съдействие на каквито се сетите държавни органи и организации по всякакъв повод, в т.ч. и на частни съдебни изпълнители, на различни агенции,например наскоро нашумелите случаи са съдействия за отнемане на деца от родителите им ,където полицейските служители пак излезнаха виновни и т.н. и т.н. Така, че на РИ просто не му остава физическото време да "огрее" навсякъде.
Останалите служители в МВР нямат вина, че организацията на работа предвижда от един до трима служители да обслужват няколко села, но това е въпрос както на добре планирана организация, така и на даването на конкретни предложения за промяна на същата, като предложенията могат да започнат и по инициатива и на редовия служител, не само на ръководния.
Останалите служители в МВР също по един или друг повод са принудени също да извършват допълнителна дейност в рамките на правомощията си, за да подпомагат както колегите си ,така и други институции и това най-малкото е редно да бъде отчетено.
Друг е въпроса, че дори на всеки 5 човека да сложим по един полицай да ги пази ,когато я няма гражданската отговорност,морала и уважението към дадената институция в медийното пространство и обществото ще продължи да се тъпче на едно място.
Не може да се отрече явното желание и видната предварителна подготовка на г-н Серафимов да е максимално подготвен с конкретни примери /видно от помощника му -лаптоп/,но за поредно мое съжаление установявам, че СФМВР имат нужда от наистина добър PR и от човек не само външен,но и от човек вътрешен за системата, който да има визията и дар словото да може да говори - с хъс , с факти и толкова просто по човешки убедително ,че с визията си да успее да спечели симпатиите и същевременно с това да успее да вдъхне и нужния респект. Може двамата да действа и амблок, няма лошо стига да е за добро. Смятам, че такива хора има вътре в СФМВР, но остава въпроса защо?
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот cveteto » 26 Сеп 2009, 21:42

Като PR на СФС не мога да се сдържа да не отговоря - с част от изложеното като фактология не мога да не се съглася, но имам един въпрос - за първи път чувам термина ВЪТРЕШЕН PR, а съм един от първите хора, водили лекции в тази нова преди няколко години само дисциплина в СУ при откриването на специалността в журналистическия факултет. Във Вашингтон, където съм била на кратка специализация, също не чух да се употребява подобен термин. Но знае ли човек...
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот doznatel1 » 26 Сеп 2009, 21:43

Браво Лъчо, и аз те гледах, много добре се представи, много добре представи и гласа на твойте колеги, браво, много добри изказвания. :)
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Сеп 2009, 22:04

Polix,за хората които не са гледали предаването,след твоят коментар,остава впечатлението,че колегата е противопоставил различните служби в МВР,което естествено не е вярно.
Темата и разискванията бяха,дали хората от монтанското село се чувстват защитени от закона.
Тези хора,а и повечето хора в страната,разбират под това,присъствие на униформен служител .
Те искат да го виждат,да разговарят с него и то не само,когато белята е станала...
Сигурен съм,че има гражданска отговорност и морал за това.
Едва ли не си схванал,че именно това имаше предвид той,когато посочи цифрата 12000 !
"Останалите",както ти ги наричаш,няма как да изпълняват тези задачи.
Те,така както си ги изброил,изпълняват задачи във други не по-маловажни,може би и доста по-важни и отговорни сфери от гледна точка на сигурността на страната !
Що се отнася до "неговият помощник",бъди убеден,че този помощник е закупен със лични средства,и то не за да се гледат клипове във VBOX7 или за "Country Strike"-неща доказани от доставчици на интернет,за ИП адреси в МВР...
Лично аз,без да претендирам че съм те разбрал на 100%,мисля,че думите "памперси" в предаването,и забелязаната и тихомълком прокрадвана идея-"И тези са като онези",са в основата на някои атаки към синдикалните лидери и най-вече членове.
Дано думите ми не са верни,и най-вече не те обиждат,но повярвай ми,така излиза от коментара ти за хора,не гледали предаването.
Поздрави !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Lord » 26 Сеп 2009, 22:16

Polix написа:
За съжаление Lord няма да се съглася с твоето мнение и ето някои от основните ми аргументи:
Служители с полицейски правомощия са служителите от:
(1) Главна дирекция "Криминална полиция" ,която се състои от:
1. дирекция "Противодействие на общата престъпност";
2. дирекция "Противодействие на организираната и тежката престъпност".
(2) Главна дирекция "Охранителна полиция" се състои от:
1. дирекция "Охранителна и пътна полиция";
2. дирекция "Транспортна полиция";
3. дирекция "Жандармерия";
4. дирекция "Миграция";
(3) Главна дирекция "Гранична полиция" (ГДГП)
Вярно е ,че в посочените дирекции работят и ЛРТП, но значителната част от служителите са именно с полицейски правомощия. По мои груби сметки общият им брой едва ли е 12 500 души, а доста по-голям.


Моите уважения, към всички твои мнения Polix, но съгласно ЗМВР, а именно:
Раздел II.
Правомощия на органите

Чл. 53.
(2) Полицейски органи са органите на Главна дирекция "Криминална полиция", Главна дирекция "Охранителна полиция" и органите на съответните им звена в областните дирекции, органите на Главна дирекция "Гранична полиция" и на дирекция "Вътрешна сигурност".
Т.е., не са полицейски органи - Органи за пожарна безопасност и спасяване са органите на Главна дирекция "Пожарна безопасност и спасяване" и органите на съответните й звена в областните дирекции, както и Разследващите полицаи са органите на Главна дирекция "Досъдебно производство" и органите на съответните й звена в областните дирекции, както и специализираните административни дирекции, специализираната дирекция "Оперативни технически операции".

И това го вадя на прима виста от ЗМВР, отделно бих могъл да посоча и други извън САД.

Така че изобщо не съм убеден, че към днешна дата цифрата посочена от Л. Серафимов е актуална, може да се окаже и по-малка към заетия щат за момента.
…нататък…

Polix написа:
Лично за мен от така изнесеното следва да разбирам, че в МВР лицата с полицейски правомощия са само районните инспектори работещи в МВР, а останалите като какво да ги броим като административно обслужващи звена ли.



Хайде да сме сериозни. /аз бях РИ преди години, абсолютно ангажираща работа, нека не се шегуваме с нея, защото я превърнаха в чиновническа и Лъчо го каза!/, доколкото е възможно.
Polix написа:
Второ- всеки планира дейността си и извежда както проблемите в работата, така и приоритетите в работата си за решаване на тези проблеми и едва ли "бумащината"е един от основните проблеми на раяйонните инспектори, а следното: връчване на призовки на различни държавни институции, осъществяване охраната на най-различни мероприятия от всякакъв вид и вариации; оказване на съдействие на каквито се сетите държавни органи и организации по всякакъв повод, в т.ч. и на частни съдебни изпълнители, на различни агенции,например наскоро нашумелите случаи са съдействия за отнемане на деца от родителите им ,където полицейските служители пак излезнаха виновни и т.н. и т.н. Така, че на РИ просто не му остава физическото време да "огрее" навсякъде.

Ами за това товоря.

Polix написа:Останалите служители в МВР нямат вина, че организацията на работа предвижда от един до трима служители да обслужват няколко села, но това е въпрос както на добре планирана организация, така и на даването на конкретни предложения за промяна на същата, като предложенията могат да започнат и по инициатива и на редовия служител, не само на ръководния.

Ами, има възможности за създаване на т.н. работни карти, хайде да се възползваме, де. Тъкмо ще раздвигим и другите институции, още повече, че има срок, отговорник и контролиращ.
Polix написа:Останалите служители в МВР също по един или друг повод са принудени също да извършват допълнителна дейност в рамките на правомощията си, за да подпомагат както колегите си ,така и други институции и това най-малкото е редно да бъде отчетено.
Друг е въпроса, че дори на всеки 5 човека да сложим по един полицай да ги пази ,когато я няма гражданската отговорност,морала и уважението към дадената институция в медийното пространство и обществото ще продължи да се тъпче на едно място.


Не разбирам процедурите по назначение, нека отговорят от "ЧР".


Polix написа: Не може да се отрече явното желание и видната предварителна подготовка на г-н Серафимов да е максимално подготвен с конкретни примери /видно от помощника му -лаптоп/,но за поредно мое съжаление установявам, че СФМВР имат нужда от наистина добър PR и от човек не само външен,но и от човек вътрешен за системата, който да има визията и дар словото да може да говори - с хъс , с факти и толкова просто по човешки убедително ,че с визията си да успее да спечели симпатиите и същевременно с това да успее да вдъхне и нужния респект. Може двамата да действа и амблок, няма лошо стига да е за добро. Смятам, че такива хора има вътре в СФМВР, но остава въпроса защо


Извинявам се, но най-после някой с полицески функции да ползва компютър, пък бил той и лаптоп. Щот` и др. Петканов, и др. Миков, и други господа не са го правили, адмирирам, че Л. Серафимов имаше компютър и знаеше за работи с него! :idea:

По отношение на споменатото относно СФСМВР ще замълча, защото съм редови полицай, който не е бил, не е, и най-вероятно няма да е член на синдикална организация. :oops: Просто обичам да си работя работата, това е.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Polix » 26 Сеп 2009, 22:35

cveteto написа:Като PR на СФС не мога да се сдържа да не отговоря - с част от изложеното като фактология не мога да не се съглася, но имам един въпрос - за първи път чувам термина ВЪТРЕШЕН PR, а съм един от първите хора, водили лекции в тази нова преди няколко години само дисциплина в СУ при откриването на специалността в журналистическия факултет. Във Вашингтон, където съм била на кратка специализация, също не чух да се употребява подобен термин. Но знае ли човек...


Да, ако продължавате да четете буквално.Къде прочетохте ВЪТРЕШЕН PR? Имах предвид, че освен PR каквато сте Вие до Вас е редно и логично да застане и служител ,който освен че е член на СФМВР е едновременно и служител от МВР и е на "ти" с по-голямата част от проблемите не само на отделни категории служители , а на много повече и да може да съумява да ги излага компетентно и най-вече УБЕДИТЕЛНО.
Не отричам приноса Ви да предоставите възможност на повече членове на СФМВР да дадат пространни интервюта в различни медии и на не малката по обем работа, която естествено сте свършили "зад кулисите" или "зад кадър" или както искате го наречете,а напротив считам че не намира нужното признание, защото в повечето случаи не става видимо.
Логично е да не познавам в детайли определенията и терминологията в определена сфера,но това е редно да ми е простено.Както и предполагам и това, че и Вие едва ли сте запозната в детайли с различни термини и как следва да се считат за правилни или не и как следва да са правилно дефинирани.Всеки е добър във своята си сфера на работа.
Да си призная лично мен в най-малка степен ме интересува Вашата кариера и специализации,тъй като обичайно не се интересувам в конкретика, както от работата и особено от личния живот на хората ,с изключение на случаите, когато наистина и трайно не са ме впечатлили, но само за обща култура, а не с цел да търся "жълтите и пикатни неща в тях".
Предполагам, че няма да ми искате актуално CV, което да включва посетените от мен държави и завършените курсове и специализации. Не смятам да продължавам да влизам в полемика с Вас, защото не искам нещата да се обръщат в чиста доза заяждане, а идеята ми бе в единствено с цел критика в посока на изчистване на тези "гафове".
По една или друга причина четейки външните форуми ми станаха изестни Вашите лични пристрастия, но не е ли време пристрастията да отстъпят място на разума и обективните неща.
В заключение, мога само да добавя следното- дознателите нямат полицейски правомощия, но не зависи ли от тяхната работа това доказателствата, фактите и цялата "бумащина" да бъде така оформена, че да е годна от една страна -да стигне до съда и от друга - действително лицето извършило престъпление да получи справедливата присъда, или може би се лъжа?
И за да стане ясно както на Вас,така и на останалите които последващо ще четат -не отричам постигнатото от Вас ,дори и с това поредно интервю.Но има неща, по които определено трябва още да се поработи.Не вярвам, че идеята Ви е да ме откажете да Ви критикувам в позитивен план, или може би това е поредната илюзия?
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Lord » 26 Сеп 2009, 22:48

Polix написа:.......В заключение, мога само да добавя следното- дознателите нямат полицейски правомощия, но не зависи ли от тяхната работа това доказателствата, фактите и цялата "бумащина" да бъде така оформена, че да е годна от една страна -да стигне до съда и от друга - действително лицето извършило престъпление да получи справедливата присъда, или може би се лъжа?
.......


И да, и не. В по-голяма степен - НЕ! Моите уважения към труда на разследващите, но докато същият този труд се отчита по два критерии:
1. Приключване в сроковете.
2. Общ брой приключени ДП.

...резултати няма да има......

Резултати ще има, когато се свържат информационните масиви на МВР, прокуратура и съд и се контролират масивите, и се търси отговорност, но най-вече резултати ще има, когато се промени статута на дознателя, чрез един чисто нов и съвременен НПК, даващ свобода за защита на вътрешното убеждение на разследващия и премахващ статуса на наблюдаващия прокурор, равносилен на фараон/феодал, спрямо дознателя!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Сеп 2009, 23:09

Отново клониш в посока Противопоставяне .
Виждам,че тласкаш целият разговор в тази посока,което определено не ти прави чест !
Темата бе ясна,хората ясно казаха какво желаят,и ясно се изказаха проблемите,именно в тази насока.
Убеден съм и че повечето колеги,гледали предаването,са разбрали точно нещата.
Сигурен съм и че много не са харесали думата "памперси",употребена от г-н Серафимов,просто защото се имат за вечни.
Едно обаче трябва да им е ясно на тях-свърши се !
Свърши се с имитацията,че изпълняват много важни задачи...
Съжалявам,ако със съжденията си съм обидил някого-най-малкото-потребител на този форум.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот cveteto » 27 Сеп 2009, 10:47

Polix, ценя Вашите постове заради доста конструктивните тези, които в повечето случаи излагате. Не мога да не се съглася и с много от заключенията ви по повод изграждането на медийния, а оттам и обществения образ на организацията, която съм приела като лична кауза да подпомагам. Въпросното изграждане е процес, а не еднократно действие обаче. И за да се намери този ГОВОРИТЕЛ (това е правилният термин), трябва да се пробват много лица. Моите търсения, смея да споделя, дори не са в посока една персона, а няколко различни лица, доколкото става дума за една многолика организация, в която всеки е с еднакви права и тежест (или поне ми се ще да е така). За въпросните лица трябва сериозно обучение, защото въпреки интелигентността и задълбоченто представяне на проблемите в общуването с медии, особено електронни, си има тънкости, които те поради естеството на професията си няма откъде да научат.
Но това наистина са неща от кухнята, които се надявам скоро всички да видят реализирани. Оставам с най-добри чувства към Вас и ще взема под внимание всяка обективна забележка, както впрочем винаги досега съм го правила и това ми е помагало изключително в работата ми.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Polix » 27 Сеп 2009, 11:53

SYNOPTIK написа:Polix,за хората които не са гледали предаването,след твоят коментар,остава впечатлението,че колегата е противопоставил различните служби в МВР,което естествено не е вярно.
Темата и разискванията бяха,дали хората от монтанското село се чувстват защитени от закона.
Тези хора,а и повечето хора в страната,разбират под това,присъствие на униформен служител .
Те искат да го виждат,да разговарят с него и то не само,когато белята е станала...
Сигурен съм,че има гражданска отговорност и морал за това.
Едва ли не си схванал,че именно това имаше предвид той,когато посочи цифрата 12000 !
"Останалите",както ти ги наричаш,няма как да изпълняват тези задачи.
Те,така както си ги изброил,изпълняват задачи във други не по-маловажни,може би и доста по-важни и отговорни сфери от гледна точка на сигурността на страната
Що се отнася до "неговият помощник",бъди убеден,че този помощник е закупен със лични средства,и то не за да се гледат клипове във VBOX7 или за "Country Strike"-неща доказани от доставчици на интернет,за ИП адреси в МВР...
Лично аз,без да претендирам че съм те разбрал на 100%,мисля,че думите "памперси" в предаването,и забелязаната и тихомълком прокрадвана идея-"И тези са като онези",са в основата на някои атаки към синдикалните лидери и най-вече членове.
Дано думите ми не са верни,и най-вече не те обиждат,но повярвай ми,така излиза от коментара ти за хора,не гледали предаването.
Поздрави !

Предварително се извинявам, че не съм видяла този Ваш пост, но последния такъв ме доведе до логичния извод, че е имало именно този.
Не зная каква е била идеята на колегата и искрено се надявам тя наистина да е била в посока да не се противопоставят отделните служби вътре в МВР, защото аз винаги отстоявам и ще продължа да отстоявам позицията да се престане с тезата -"Моята работа е по-значима от тази на другите, аз работя повече от тях и т.н.". Напротив, старанието ми е в било в посока /разбира се когато имам физическата възможност за това/ да разбера отвътре проблемите доколкото е възможно на всяка една служба и как тези проблеми може да се решат с екипна работа. В този контекст на мисли ще подмина и изказването "че има много структури в МВР, в които не се работи". Може действително да има и такива, но лично аз не мога да дам примери.
Не мога да се съглася обаче с изнесените цифри, а именно "1200 катаждии и служители с полицейски правомощия - 12 000."
Колкото до въпроса за "памперсите" смятам да отмина тази част от изказването, тъй като лично мен няма как да ме засегне а и съм далеч от възрастта за тях.
Не виждам къде е противопоставянето от моя страна. Ако е това, че си позволих да критикувам ,следва логичния ми въпрос - нима нямам това право?
Съвсем откровено мога да си призная,че най-много ми хареса изказването на колегата със синята риза - съжалявам че не зная нито името или ника му ,но наистина спечели моите адмирации,защото:
1. Успя да си "вземе" думата от водещата и
2.Наистина каза нещо значимо и вярно - в конкретния случай дори - хората знаят за възникналия проблем, знаят кои са, знаят, че нещо евентуално може да се случи, НО търсят полицията единствено и само тогава, когато то или вече се е случило или нещата са излезли извън контрол, т.е. когато няма накъде повече и ние сме единственото им спасение.
Хайде да се замислим над следното: колко от нас са имали проблем с намирането на свидетели за какво то и да е било, на колко от нас им е коствало страхотните ,усилия да убедим гражданите да ни съдействат и т.н.
Няма нищо лошо в това да ползваш лаптоп и смятам, че той е незаменим помощник на всеки, който има възможността да ползва такъв, а колкото до знанието - това всеки може сам да си прецени.
Да, вярно е, че отделни служители са на "Вие" с компютрите и новите технологии и в съверменния свят е вече нелогично да нямаш компютърна грамотност и е наиста наложително тоталното изхвърляне на пишещите машини.
Колкото до това, което е написано в последния Ви пост ,а именно :"Отново клониш в посока Противопоставяне .Виждам,че тласкаш целият разговор в тази посока,което определено не ти прави чест !" и ако това се отнася за мен, мога само да добавя - категорично НЕ. Можеха за времето, а то не бе малко да се изложат в конкретика проблемите на районните инспектори и то убедително: освен посочените проблеми в предходните ми постове и това - липсата на бензин, което е особено важно за колегите които са принудени да обикалят селата,както и големите разстояния, което в повечето случаи се решава със собствени средства, проблема с консумативите, проблема с униформите.
Тук се сетих за Милен Цветков как му се искало да види добре облечени полицаи. Ами и ние искаме да се видим добре облечени в униформи, които няма да се разшият след поредното пране, искаме да не избеляват и да не приличат на трета употреба от ЕС.
В заключение - не е вярно, че СФМВР не е вземало участия в Съвета за социално патньорство. Следваше да се подчертае, че представители са участвали тъй като не са били пълноправна страна.Трябваше да се посочи конкретно именно следното- че в Съвета са присъствали като наблюдатели без да им е била предоставена възможността и правото да участват във вземането на конкретни решения.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта